Šta je novo?

Zastava Srbije na jarbolu visokom 80 metara

- Ови највећи издајници у историји српског народа који су тренутно на власти би овим потезом само скрнавили српску заставу и до краја дотукли српску националну свест и слободарски дух.

- Имајући у виду горе наведено сигуран сам да ће окачити ону погану папагајску верзију заставе.

- Тачно је да се у Србији српска застава види врло ретко а да је на јавним институцијама по правилу одрпана, мусава, таман да адекватно симболизује ову квислиншку творевину.

- Тачно је да је ово тренд у банана републикама чији називи се завршавају на "стан"

- Тачно је и да је ово један нестварно дрзак потез Жвалавог издајника где нам он сервира ту националну театралност док свакодневно сатире народу свест, национални понос, достојанство, размонтира државу, комада је и распродаје.

Наставите са расправом.
 
Sada sam video zexland-ove rendere i iskreno, meni se ovo ne sviđa :( zastava je prevelika i bar u meni više budi neki utisak straha i autoritarnog društva nego patriotizma.

Usput, trenutni rekorderi po visini jarbola su:
Saudi Arabia - 170m
Tajikistan - 165m
Azerbaijan - 162m
North Korea - 160m
Turkmenistan - 133m

U Kanadi ima jako puno, jako puno zastava, neke su i postavljene visoko ali sve su normalne veličine tako da ne znam da li to poređenje baš stoji.

Tako da, zaista se nadam se ipak, da će zastava biti normalnije veličine i da će "jarbol" imati neku arh. vrednost sam po sebi (recimo kao Spire of Dublin, mada to i nije jarbol).
 
Ja sam protiv zastava na jarbolima od 100m (da ne bude zabune).

100m je visoka Beograđanka.

Zastave po gradu mi uopšte ne smetaju, šta više sviđaju mi se.

Spisak zemalja koji je @ACR naveo sve govori o tome da li je normalno da u Evropi imamo toliki jarbol.
 
Ima puno mesta kod Palate Srbija za taj mega jarbol i zastavu, tamo bi i bio najprimereniji, a video bi se lepo i sa kališa, ne mora baš da bude na ušću!
Još da se napravi neka lepša fontana(ne mora muzička :D ), sredi ceo plato ispred palate i zajedno sa zastavom da se da na atraktivnost celom tom kompleksu, sigurno bi turistima bilo zanimljivo!

Postoji na Avali jarbol, na putu ka spomeniku, samo nikad nisam video zastavu na njemu :?:
 
Znate kako ja između ostalog gledam na ovu ideju?

Hajde da napravimo jedan jarbol i jednu zastavu koju ćemo da održavamo perfektno, a postojeće ko šiša.

E pa baš suprotno treba. Postojeći jarboli treba da se održavaju i da stoje zastave na njima, a ne da slušam škripu čekrka i žica. Da je tako, nikome ne bi padalo na pamet da pravimo nešto što postoji samo u totalitarnim zemljama (pogledati ponovo spisak zemalja gde takve zastave postoje).
 
Nije dakle Evropa, ali je Brazilija slicna po nacinju gradnje Nbgu, tako da moze na neki nacin da se uporedi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445319#p445319:11pzwhov je napisao(la):
vucko » 09 Apr 2017 06:35 pm[/url]":11pzwhov]Postavljen je i jarbol sa zastavom kod spomenika u Pionirskom parku. Zastavizacija je krenula!

Hvala Vucko na obavestenju. Rekoh ja da ce biti zastava. :grand:

Nekolicina neka nastavi da pusta patke i da navodi pricu na svoju Savu. Istna je ipak da se velicina ne meri samo po duzini, vec i sirini (samo da se ne postide oni sto se dice gramatikom i zanose mislju da je u trendu izgledati intelektualno i da ce im i to kamuflirati nedostatke) te tako kad procunjas po internetu shvatis da je najveca nacionalna zastava na svetu Mexicka:
http://www.guinnessworldrecords.com/wor ... flag-flown
Druga najveca u Indiji:
https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_I ... ught_Place

Ali OK, nije stvar u velicini, niti Srbija ima nameru da ima najvecu, niti se ovde radi o kicu. Radi se o obelezju nacionalne pripadnosti, osecanju ponosa i respektu koz sve sto je nasa zemlja prosla i poruka za sve koji tu i dan danas prolaze. Kicenje novogodisnje jelke i farbanje uskrsnih jaja moze nekome da bude kic, ali treba razgraniciti kad je poenta u stilskom izrazaju, a sta svrha.

Meni licno ta zastava ne predstavlja vlast, vec zemlju, te ne vidim razlog za pronalazenje neprijatelja da bi se ideja ismejala samo zato sto nisam u stanju da budem srecna.
 
Ah, neke izjave zasluzuju extra paznju i ne bi trebalo da budu zapostavljene, jer se desi da ljudi postanu otudjeni u svojoj posebnosti, a bot nisam, jer umem da se saosecam sa ljudima kojima treba podrska, pa zato evo i moje malo okasnele reakcije na doticni komentar.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445295#p445295:3cjc32uh je napisao(la):
relja » 09 Apr 2017 01:58 pm[/url]":3cjc32uh]

"izgovor za sopstveno nezadovoljstvo"
Još jedan tupav zaključak (i usput - još dve greške).

Relja, ja se vasoj visoko obrazovanoj personi naprosto divim i pocastvovana sam sto me citirate i sto mi dajete pravopisne savete, ali isto tako iz vaseg zakljucka, zakljucujem:
Vi radite u prosveti, izucavate prasnjave i pozutele knjige, ne? To je tako romanticno. (Izvinjavam se ako je pitanje previse intimno, ali mi upada u oci ta vasa potreba da poducavate i da obogacujete druge - te mi dozvolite da vam omogucim da nadjete jos Endu greshku u mome komentaru, jer je tako dirljivo citati vase logaritamske misli.)
 
Koliko sam ja našao najveća u USA Sheboygan...

Inače za sve ove kojima fali nacionalnih zastava da ih vide, na Palati Srbija se već vijore dve oveće zastave. Ove se održavaju i sasvim dostojanstveno stoje kao državni simboli (retko kod nas). Svako dalje obeležavanje bi izgubilo poentu i bilo čist cirkus i marketing.
 
Nemam nista protiv zastave R. Srbije, i voleo bih da je svaka kuca ima i istice, kao i na svim drzavnim institucijama (gde ih sada nema ili su uredno iscepane i strokave). Npr kod spomenika caru Nikolaju su dugo stajale i ruska i srpska zastava iscepana.
Ali ovo jeftino prikupljanje poena sa kao ogromnom zastavom... Sad je Vucic arhiSrbin, dize veliku zastavu, dize sponeik Djindjicu, dize spomenik zrtvama bombardovanja koji vec postoji...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445408#p445408:ky24kr2w je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 10 Apr 2017 05:52 am[/url]":ky24kr2w]Ah, neke izjave zasluzuju extra paznju i ne bi trebalo da budu zapostavljene, jer se desi da ljudi postanu otudjeni u svojoj posebnosti, a bot nisam, jer umem da se saosecam sa ljudima kojima treba podrska, pa zato evo i moje malo okasnele reakcije na doticni komentar.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445295#p445295:ky24kr2w je napisao(la):
relja » 09 Apr 2017 01:58 pm[/url]":ky24kr2w]

"izgovor za sopstveno nezadovoljstvo"
Još jedan tupav zaključak (i usput - još dve greške).

Relja, ja se vasoj visoko obrazovanoj personi naprosto divim i pocastvovana sam sto me citirate i sto mi dajete pravopisne savete, ali isto tako iz vaseg zakljucka, zakljucujem:
Vi radite u prosveti, izucavate prasnjave i pozutele knjige, ne? To je tako romanticno. (Izvinjavam se ako je pitanje previse intimno, ali mi upada u oci ta vasa potreba da poducavate i da obogacujete druge - te mi dozvolite da vam omogucim da nadjete jos Endu greshku u mome komentaru, jer je tako dirljivo citati vase logaritamske misli.)


Staklena, ako nisi shvatila (na ti smo, kada se koriste nadimci u principu se ne persira) - kada nam već iz inostranstva držiš pridike, odvojena i neupućena šta se ovde u Srbiji dešava - piše se "srpska zastava" a ne "Srpska zastava".
Veliko slovo tamo gde mu nije mesto ne daje na značaju i ne uvećava poštovanje simbola države, ali odaje utisak neozbiljne, loše obrazovane i površne osobe.

To je gradivo za decu u osnovnoj školi, ne predaje se kasnije.
Poslednji put sam gramatiku učio kada sam spremao prijemni za gimnaziju, veoma davno.
Ipak, svakako da često proveravam kada sam u nedoumici da li sam nešto ispravno napisao pre nego što kliknem na submit ili send, a i svako znanje treba obnavljati. A kada pogrešim i neko me ispravi, zahvalim se, takav je red. Sa pravopisom i gramatikom mi se to bar retko dešava.

Radim u IT, umem da analiziram logaritamsku funkciju, ali nikad nisam čuo da neko ume i da mu je dirljivo da čita "logaritamske misli".
Da znaš da je mučno čitati tvoje tužne pokušaje da ispadneš duhovita.
 
Nekoliko dana nisam postovao na ovoj temi.
Svoj zadnji post napisao sam kao komentar na 'politizaciju' cele price, ali i kao odgovor na vrlo prisutan autosovinizam prisutan uz mnoge teme koje imaju veze sa obelezjima nase zemlje, a pozvao sam da se vise pozabavimo samom pozicijom zastave, dimenzijom, prostorom (...)
a manje motivima (ili eventualnim zloupotrebama ideje) i politickoj pozadini.

Pa da se i ja osvrnem i dam svoje misljenje.
Pozicija:
Po meni je pozicija odlicna. Jarbol i zastava na predvidjenoj lokaciji ne ugrozavaju i ne smetaju ni jednom drugom objektu, a elegantan, vitak i "visok" jarbol je po meni lep kontrast masivnom grebenu i tvrdjavi na suprotnoj obali Save.

Dimenzije:
Mislim da je predlozena visina od 100m preterana i upravo zato sam u prethodnom pasusu pridev "visok" stavio pod navodnike.
U danasnje vreme je prilicno lako uraditi vizuelizaciju i utvrditi optimalnu visinu, tako da buduci jarbol bude dovoljno reprezentativan ali ne da bude i "strano telo" na panorami grada.

Simbolika:
Zastava Srbije, uprkos svim losim 'vodjama' koje smo imali prilike da 'sluzimo' nije okaljana i za mene izaziva pozitivne emicije.
To sta je zamisao 'idejnog tvorca' mene kao svesnu osobu ne zanima i njegova manipulacija ne bi smela da se odrazi na moje (nase) misljenje o simbolu moje zemlje.
Suprotna reakcija je dokaz nedostatka moje (nase) svesti.



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445302#p445302:vwoqqhjh je napisao(la):
zexland » Sun Apr 09, 2017 11:47 am[/url]":vwoqqhjh]
file.php


Realno ovo je odlicna lokacija za zastavu (ako bude tacno na ovom mestu). U svakom slucaju bolje nego da se tu nadje neka zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445334#p445334:1fxyc8ij je napisao(la):
Delija » 09 Апр 2017 03:55 pm[/url]":1fxyc8ij]- Ови највећи издајници у историји српског народа који су тренутно на власти би овим потезом само скрнавили српску заставу и до краја дотукли српску националну свест и слободарски дух.
Ако заставу нису оскрнавиле паравојне ратно-профитерске формације из ратова деведесетих, неће ни "највећи издајници у историји српскога народа" ... нити могу. Застава је изнад њих и изнад нас и постојала је много пре свих нас и постојаће и много времена после свих нас.
 
Ипак боље заставу укомпоновати са споменицима, нпр. око обелиска код Бранковог моста, колонада јарбола са заставама на стази према Вечној ватри, јарболи поред споменика ратницима...
 
:D Nisam @zidar ali mogu da pokušam :D

- Dakle zašto da gradimo novi jarbol od 100 metara, kada već imamo izgrađeni od 140 metara :grand:
- Lokacija nije Ušće ali je na otprilike podjednakoj udaljenosti od istog u odnosu na npr. despotovu kulu na Kalemegdanu.

Predstavljam vam novi simbol Beograda:

Sulunbaryak:

Pogledajte prilog 1

 
Za ovakvu zaje*******anciju sa zastavom u drugim "demokratskim" drzavama se ide na robiju. Pa ponovo kenjajte kako zivite u diktaturi. Zastava je srpska a ne ove ili one vlasti. Slicnu histariju, napade panike I ironicne komentare sam video i kad su predstavljene turisticke table sa Cirilicom. Jedini narod u Svetu koji nepostoje zastavu I vlastito pismo. Onda se cudimo sto nas drugi ne postoju. 99% nas je bar nekad au zivotu nosilo majcu sa motivima Americke ili Britanske zastave, ali zato svako ko je obukao zastavu sa srpskom zastavom je proglasen za "seljaka". Sve pokondirena tikva do gospodje mministarke..gradjanski sloj a iz strasnjice slama viri... Svako opravdanje za ovakvo ponasanje koje se poziva na ovu ili onu vlast je vredjanje inteligencije normalne osobe.
 
Molim te da mi navedes koji zakon je prekrsen pa se ide na robiju budi precizniji
Sve je to sloboda misljenja garantovana ustavom montaza je bas simpa
Goje +++
Bolje da srede jarbole po gradu i okace zastave i poskidaju grbove nepistojecih drzava
 
Siguran sam da ne postoje zakoni koji zabranjuju ovakvo ponasanje prema drzavnim simbolima, jer nikom normalnom nije palo na pamet, kad su pisani zakoni, da bi neko tako mogao da se ponasa. Vidim da neki ovde nasli primedbu da su jarboli ispred skupstine prazni. Zakon je jasan. Na jarbolima ispred skupstine su zastave samo kad je skupstina u zasedanju. Ne cudi me ovakvi stavovi. ni prema zastavi, ni prema naciji. 50 godina sistemtskog unistavanja osecaja nacionalne pripadnosti, pa zadnjih 20 godina negativna propaganda I izvrtanje dogadjaja na ex-yu prostoru, ne moze biti bez posledica. Licno sam doziveo da mi lik kaze da se on ne smatra Srbinom, nego je europejac-Vojvodjanin I da nema veze sa nama "cetnicima" preko Save I Dunava.... "krivo srastanje" sto bi rekao Dzoni Stulic
 
Evo, ja se nisam deklarisao na popisu kao srbin, da li to znači da nemam pravo da smatram ovu ideju imbecilnim populizmom koji služi da tebe i druge turbo srbe loži na jeftine fore?
 
U Americi je zastava svetinja, mozes da je vidis gde god da se okrenes. Ne vidim nista lose u ovom jarbolu, samo da bude sa ukusom i da se redovno odrzava.
 
Ljudi, razmislite još jednom, zašto ovoliki (planiran 100m) jarbol za zastavom postoji samo u totalitarnim zemljama (i Meksiku).
 
Gazi bengazi zakon propisuje kad se zastava stavlja na dva jarbola ispred skupstine ali pored u parkicu
Imas tuce jarbola koji sad nose 2 bilborda bez dozvole vjerovatno tu su se nzadnji put vijorile zastave za vrijeme samita nesvrstanih kao i jarboli na slaviji i kod z stanice i na jos XY mjesta u bg kao i na gomil institucija imas ofucane zastave zamotane i grbove proslih drzava sa sve petokrakom itd .
Meni je drago vidjeti zastavu srb recimo kad neko od sporitista stoji na postolju i place i slusa himnu recimo kao u parizu na rolangarosu
Na ustavnom sudu su postavili nove zastave
 
Vrh