Šta je novo?

Zastava Srbije na jarbolu visokom 80 metara

Na svaki granični prelaz staviti po jedan, a na granicu sa Hrvatskom bar 3 komada.

I naravno, kao što reče Direktor, u centar Prištine jedan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445042#p445042:3qri6nx4 je napisao(la):
astrodule » 07 Apr 2017 02:44 pm[/url]":3qri6nx4]Na svaki granični prelaz staviti po jedan, a na granicu sa Hrvatskom bar 3 komada.

I naravno, kao što reče Direktor, u centar Prištine jedan.
Nije to rekao @direktor, a ni Direktor, ali nisi mnogo ni pogrešio :grand: :sesir:
 
Bože me sačuvaj. Pogled s Kališa, jednim delom već nagrižen Beogradom Na Vodi, izgradnjom ovoga postao bi nesnosan. Mislim zamislite taj kičeraj sa moderno i ne-kič građenim Novim Beogradom u pozadini.

Bonus debilizam je što je predlog dao naš vođa Kim-il-Vučić.
 
Aftrgr1.jpg
 
Koliko ce da kosta jarbol ko ce to da plati
Od kog matrihala ce biti isti
Kolika ce zastava biti ko ce to da plati
Koliko ce kostati osvjetljenhe nocno
Ko ce da pere odrzava zastavu podize spusta istu
Puno pitanja nula odgovora
 
Ae da pogađamo dva puta ko će biti zadužen za staranje o jarbolu i zastavi:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444923#p444923:35ke31ee je napisao(la):
Zderic2222 » 07 Apr 2017 05:40 am[/url]":35ke31ee]
...Odluka je doneta da se jarbol postavi između tržnog centra "Usće" i Malog ratnog ostrva, gde se nalazi baza Rečne flotile Vojske Srbije.

Podizanje visokog, upečatljivog jarbola nije ništa neuobičajeno širom Evrope i sveta. Ko hoće, a pre nego počne da lupeta o tome, nek' progugla malo...glupo je da se u veku informacija ljudi brukaju sa pričama kako to rade samo ''neki tamo diktatori po svetu''. Od Grčke, Poljske, pa dalje... Postoje firme koje to nude kao uslugu, odnosno da pored izrade standardnih jarbola visine do 25 metara, rade i kako oni kažu ''monumental'' i ''stately''. Jedna od tih firmi:


Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
Da li će zastava biti tokom noći na jarbolu ili neće, određuje ujedno da li će biti rasvete ili neće. Ako odluka bude da zastava bude na jarbolu i tokom noći, onda je rasveta obavezna, i obrnuto. Prati se nikada neće zbog zamora materijala, nego će se menjati posle nekog vremena, a verovatno nekoliko puta godišnje. Pa, ta zastava neće imati ni istu težinu svakog dana, nego će to zavisiti od vremenskih prilika, kakvo crno pranje... :D
Sve će se platiti od narodnih para, od kojih drugih bi se i platilo...nećemo valjda da privatizujemo ovo, tj. da to neki privatnik plati kako bi sutra mogao da se hvali. Eno im crkve nek' zidaju tako. Materijali i ostalo, to valjda tek treba da kažu ljudi iz Energoprojekta.

Jedan usput u USA:
http://www.miamiherald.com/news/local/c ... 78630.html
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uNtsny9-48M[/youtube]
 
Bolje da izgrade vetroelektranu nego ovu glupost. Od toga bi barem imali koristi.
 
To je tek najveća moguća glupost koja bi se mogla napraviti trenutno u SRB.
Sa sadašnjom cenom struje u SRB, kilovat koji napravi ''fancy vetrenjača'' je skuplji nego kilovat koji se prodaje u SRB. Ali, nije samo kod nas tako, npr.:
http://www.newsweek.com/whats-true-cost ... wer-321480

Cela ta priča oko ''fancy vetrenjača'' je lepa za videti, ono kao voziš negde npr. u okolini Vršca, a ono generatori prave struju od vetra svuda okolo...al' onda saznaš da što više kilovata naprave, sve veći gubitak prave...pa onda država mora da subvencioniše jer eto...to je čista energija. :roll:
 
Srđan Dragojević je na Ikonovoz prokomontarisao:
"od kič ljudi - kič voz".
Što se tiče "stila", to je to. Džukele.

Ali boim se da iza ove "najave" stoji nešto drugo: suočen sa reakcijom gradskog stanovništva na rezultate izbora, AV baca kosku, u ovom slučaju 100 metarski jarbol kji će tek da iritira demonstrante i protivnike pa će onda lepo moći da ih optuži da ne vole svoju zemlju.
Pravi radikal: kad si suočen sa problemom - izazovi novi, upotrebi nacionalizam i nazovi ih izdajnicima.
 
E moram da primetim da je tuzno ako nas provocira zastava sopstvene zemlje...



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nije problem u zastavi, ako se secas mislim da je i Relja aktivno uscestvovao u diskusiji kada smo pricali o vracanju prakse da se za dan drzavnosti isticu zastave na stambenim objektima. Secam se da smo zakasnili sa tom pricom ali da smo bili na ivici neke sire inicijative. Direktor i Relja su po meni dali najbolje odgovore sta prvo treba uraditi a sta je sada motiv.
 
Pa upravo se o tome radi (a ja sam i inicirao tu temu).
Umesto da se sprovode postojeći propisi i kažnjava svako ko kači ili ne menja prljavu ili pocepanu zastavu Srbije (čemu služi Komunalna policija????), oni bi da "reše problem" sa stubom od sto metara. Ma nemoj da se lažemo.

A uostalom - ušće je u košavskom području. Da li je iko razmišljao o tome?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445068#p445068:xa7sa3nr je napisao(la):
relja » 07 Apr 2017 05:02 pm[/url]":xa7sa3nr]...suočen sa reakcijom gradskog stanovništva na rezultate izbora...
Ovo sa jarbolom i zastavom je najavljeno u medijima prvi put nešto malo pre izbora/bilo kakvih rezultata.

Ok, gledao je ankete sigurno pre izbora kao i svi, ali ni po tim anketama, ni po rezultatima kasnije ne vidim kakvu on to ''reakciju gradskog stanovništva'' ima sa kojom treba da se suočava... :roll: pa osvojio je više procenata glasova u BGD nego poslednja dva predsednika SRB (nisam gledao za ostale unazad). Osvojio je više procenata nego nekada Tadić u Beogradu...

2008. Tadić u Beogradu u prvom krugu 39% glasova (izlaznost u Beogradu je bila 58.09%).
2008. Nikolić u Beogradu u prvom krugu 40% glasova.
2012. Tadić u Beogradu u prvom krugu 28.9% glasova (izlaznost u Beogradu je bila 54.6%).
2012. Nikolić u Beogradu u prvom krugu 27.6% glasova.
2017. Vučić u Beogradu u prvom krugu oko 45% glasova.
 
Pre svega bi trebalo da stave čiste zastave na postojeće jarbole. Postoji onih nekoliko jarbola na Kalemegdanu koji su idealni za velike zastave, mislim da su bili prazni poslednji put kada sam prošao tuda.

Jako mi se sviđa i tradicija koju sam video na jugu Francuske, da se stavi jarbol primerene veličine u sred kružnih tokova, okružen sa mnogo lepog cveća (što, po meni, ublažuje inherentno agresivnu poruku samog prisustva zastave).

Bilo bi lepo i da ima više zastava grada Beograda u BG kao i u drugim gradovima, daje neku lepu sliku građanske tradicije i lokalnog identiteta.

Poslednje, trebalo bi da zamene one table "Dobrodošli u Republiku Srbiju" koje su posle graničnih prelaza, svugde je grb potpuno izlizan i ostala je od njega samo silueta!
 
Kada smo vec kod zasava.
Koja dimenzija zastava bi odgovarala za zgrade?
Kod mene u naselju na svakoj zgradi imaju dva ona drzaca ili sta su vec ali nikada zastavu tu nisam video.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445076#p445076:rxvkpr9y je napisao(la):
neshaoct » 07 Apr 2017 05:54 pm[/url]":rxvkpr9y]... ne vidim kakvu on to ''reakciju gradskog stanovništva'' ima sa kojom treba da se suočava... :roll:
On je uvideo. Naravno da ti ne vidiš.
 
Standardna dimenzija zastave u sfrj su sve skupstine bile obavezne da isticu zastavu na drzavne praznike zato postoje na vecini zgrada utori za iste kao i jarboli na zgradama podignutim 30 tih godina koji najcesce sluze da se nakaleme antene i koje kakve gluposti .
 
Ово српско/хрватско/албанско трпање застава где год је могуће је налик мужу који сваки дан купује жени цвеће јер га гризе савест што је вара

Будите патриоте поштењем и радом, маните се светлећих националистичких бурића по мостовима, највиших застава на Балкану, привлачења туриста једним јарболом и сличним небулозама
 
Ja ne znam jos sta da mislim o ovoj zastavi ali me ipak cudi da neko asocira nacionalno obelezje sa kicom, sramotom itd.
 
Nažalost, Spatio, slična priča o kiču se povela kada je bio reč o led rasveti u boji naše zastave na mostovima.

Nekome je kič, pa je kič. Meni je to neshvatljivo, ali ok tako je.


Inače, koliko vidim ona led rasveta u boji naše zastave će verovatno ostati tokom cele godine.

Što je meni lično ok. Ako išta jedna smo od nacija kojoj je tokom godina stalno spočitavan taj neki nacionalizam,
a u realnosti je bilo upravo suprotno.
 
Brale koliko vas ovde na forumu se stidi sto su Srbi pa to je neverovatno. Kladim se da bi vise vas podrzalo jednu ogromnu americku ili englesku zastavu umesto srpsku, jer bi vam onda to bilo onako modno, in, fazon, a srpska vam je kic.

Podrzavam ovo jer ako nista bilo bi bas privlacno turistima kada dodju u srbiju da se slikaju pred tom ogromnom zastavom kako bi svjoim pratiocima na drustvenim mrezama sto upadljivije i simbolicno prikazali da su dosli bas u srbiju.
 
Vrh