Šta je novo?

Zastava Srbije na jarbolu visokom 80 metara

635915823424574412-812336166_DSCN5138.jpg


1280px-Jeddah_Fahne.JPG
 
Staklena_Wool_nica
Zašto ne napustiš Kanadu i dođeš da živiš u Srbiji?
I da, pridevi se pišu malim slovom.
 
На цинизам једино се може контрацинизмом.
Зашто не напустити Србију и отићи у САД, тамо сигурно већ постоји Булевар Нила Армстронга, па срце пуно а душа задовољна!
Ваљда сам и граматику испоштовао да не будем јефтино дезавуисан.
 
Svi se upecali na vucicev dudubak ko somovi tacno su postigli ono sto su htjeli
 
Nažalost, plašim se da je u osnovi svega nivo obrazovanja. Ako narod masovno ne uspeva da prepozna politički populizam čim ga čuje, neće razlikovati ni pravi patriotizam od lažnog. A onda sasvim sigurno nema nade da će shvatiti daleko suptiliniju razliku vezanu za još jedan viši nivo apstrakcije, za simbole tog patriotizma, tj kada se oni zloupotrebljavaju za lične ciljeve, a kada ne.
 
Ja sam se jednom izjasnila, pa cu ponoviti jos jednom. Zivot nije tako jednostavan i zivot nije samo jedna zemlja. Ja sam u obavezi i ljubavi sa osobom koja nije iz Srbije, ali mi to daje mogucnost da novac vratim tamo gde mu je mesto tj. u Srbiju. To je placanje danka moje razdvojenosti od mesta od kojeg tako duboko poticem i koji niko od mene nece uzeti. Gramatika o kojoj vi govorite je samo vas izgovor za sopstveno nezadovoljstvo. To se nadoknaditi moze. Ali vazan je motiv, a ne obrazovanje. Da sam slobodna, bila bih sada u Srbiji. Mozda je to samo potreba da se jedna neispunjenost zameni drugom, ali u Srbiji moje srce lepse i ponositije kuca (iz razgovora sa drugima slicnan je osecaj). Zastava je moj pogled, moja vera i moja poruka.
 
Znaci Amerikanci i Kanadjani dignu svoju zastavu to je patriotizan ,a Srbi dignu svoju to je nacionalizam.Po vasem zakljucku.
 
Ne naravno, to je banalizovanje ove teme
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445272#p445272:33rc9px9 je napisao(la):
Veliki Vracar » 09 Apr 2017 12:31 am[/url]":33rc9px9]На цинизам једино се може контрацинизмом.
Зашто не напустити Србију и отићи у САД, тамо сигурно већ постоји Булевар Нила Армстронга, па срце пуно а душа задовољна!
Ваљда сам и граматику испоштовао да не будем јефтино дезавуисан.

Svaka čast za gramatiku!
E, znaš šta, milsim da toga tamo nema, ali možda i nazovu ulicu po njemu kada budu imali potrebu da naprave neku novu.
Imam neke obaveze i neke veze ovde, a i više mi odgovara život i ljudi u Evropi - ovo bez cinizma i ničim izazvanog kontriranja.
(i da budem potpuno jasan - potpuno mi je svejedno iz koje je države prvi čovek koji je kročio na Mesec, kao što mi je nevažno što je Gagarin bio Rus)
 
Još jedan praktičan argument protiv, osim košave - više neće biti moguće organizovati aeromitinge iznad ušća Save u Dunav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445284#p445284:22t6jgfa je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 09 Apr 2017 03:26 am[/url]":22t6jgfa]... Gramatika o kojoj vi govorite je samo vas izgovor za sopstveno nezadovoljstvo. ...

"izgovor za sopstveno nezadovoljstvo"
Još jedan tupav zaključak (i usput - još dve greške).
 
Evo i kako bi to izgledalo...ja nemam nista protiv ovoga. Ne razumem kako moze nekome da smeta uopste isticanje nacionalnih simbola, sta god da je u pozadini...(osim u slucaju kic rasvete po mostovima - ali to je vec domen estetike, stila i ukusa).
 
Meni se zapravo i svidjaju one trobojke(svetiljke) na mostu i slobodno mogu da ostanu tu kao stalna rasveta.
Inace ovaj cosak keja na kojem bi trebalo da se nalazi zastava je bas zapusten i prljav. Ili je takav bio kada sam ja zadnji put tuda prolazio.
 
Mislim da će te led trobojke na mostovima i ostati kao stalna dekoracija.

Kao što rekoh meni se one dopadaju. Vezano za ovaj jarbol od 100 m, ako bude napravljen
kao pravi jarbol bele boje a ne kao neka budževina tj. šuma od gvožđa onda je ok.
 
.
..potpuno mi je svejedno iz koje je države prvi čovek koji je kročio na Mesec...
pa u to ni deca više im ne veruju da su bili tamo :lol:
....više neće biti moguće organizovati aeromitinge iznad ušća Save u Dunav....
e ovo je vec jak argument :kk:

s druge strane, retko gde uz spomenik palima i zaslužnima (I, II ww) da ima jarbol
pa bar u prilikama kada ih se i setimo. nema se ni na šta zastava da se podigne - tuzan i rašireni propusti :(
 
Дефинитивно код свих споменика палим борцима и на бојним пољима треба поставити јарболе од 20 метара за заставама. А таквих места по Србији има широм, свако село има свој споменик палим суграђанима.
 
Postavljaju se jarboli lagano dorcol kod spomenika braniocima Bg pa kod osmatracnice u pionirskom parku itd
 
Evo primera bez jarbola Vojvda kome je zastava bila sve
a kada se polazu venci nema ni jarbola na kome bi bar za taj dan se zastava zaviorila :(
 
Mogli bi one bnv jarbole rasporediti i staviti zastave da se vijore
 
Ma te BnV jarbole treba ukloniti, ruzni su sa tim betonskim postoljima.
 
Postavljen je i jarbol sa zastavom kod spomenika u Pionirskom parku. Zastavizacija je krenula!
 
Vucko taj jarbol je tu bar 6 mjeseci postolje jarbola se zakopa spat i bude sve ok
 
Diso, nemam nista protiv jarbola koji su fiksni, meni smetaju ovi privremeni, jer nisu postavljeni na istom rastojanju, nisu u ravni sa ostalima, nakrive se itd.
 
Vrh