Šta je novo?

Zagađenje urbane sredine i kako ga se rešiti - izduvni gasovi, buka

1967.
Screenshot (2458).png
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
To je od zagađenje od saobraćaja. Postoji i danas ali je to tako mali deo sveukupnog zagađenja vazduha da saobraćaj ne bi ni trebali da pominjemo u 2024.
Tako je. Sada zagadjenje od saobracaja nije glavni faktor jer automobili imaju modernije motore.
 
Имам једно кратко питње за форумаше.

Комшија мојих родитеља ложи неки огрев очајног квалитета. Не знам да ли је неко кисело дрво или лигнит, али толико је лоше да месецима не може да се отвори прозор.
Постоји ли нека инспеција, или било какве инстутуција на територији Београда која се бави овим питањем? Eво и данас, на скоро 10 степени мора да ложи то смеће и немогуће је отворити прозор колико пара очи и смрди.
 
Poslednja izmena:
Ovde piše da je počela isplata, ne znam kad je bila prijava za tu akciju, tokom cele 2023. godine su u medijima samo bile najave te akcije. Jel se neko prijavio, i ako jeste kako je saznao za prijavu?
 
Danas je u Beogradu oko 21h izmereno zagadnje od AQI 151.

Nema, čim su niže temperature, nizak vazdušni pritisak i odsustvo vetra, situacija je nepodnošljiva. Imali smo dobar period, rekao bih od oko 2 nedelje da je zagadjenje bilo manje od prosečnih vrednosti u istom periodu prošle godine.

Da li se zna kad će nova tura otopljenja u kombinaciji sa vetrom? 🤣
 
Visok pritisak, ne nizak :)

Bit će toplije ali anticklon je postojan iduću sedmicu.

U petak će da prođe brzopotezni front sa severcem iza njega. To će da očisti na dan dva.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Na ovom mestu, na Dorcolu, nalazi se izuzetan izvor zagadjenja. Prema mirisu i izgledu dima, nesumnjivo mokri lignit.
Isprobao sam masku N95 pored izvora zagadjenja i radi savrseno.
U medjuvremenuu u kuci (dupli prozori) imamo vec 20 Pm25/m3 sto je samo 5 Pm25/m3 od nedozvoljene vrednosti zagadjenja cesticama u EU.
Ova tema ne zanima ni zlocince ni zrtve, a kao sto sam milion puta napisao, situacija se moze resiti cak i bez izmene propisa, samo primenom postojecih, koji zabranjuju prodaju vlaznog lignita privatnicima. Samo to. A Hulja dopusta sve ovo da bo st.oka glasala za njega. A st.oka stedi. ko za Grcku, ko za litar rakije.

1706733761094.png
 
Држава би могла субвенционистати замену индивидуалних ложишта грејањем на гас..
 
Јесте, Скендербегова 15 је мајка свих дорћолских ложишта.
 
Држава би могла субвенционистати замену индивидуалних ложишта грејањем на гас..
Jedino nam je spas da padnu sve udžerice pred mafijom investitora:D

Eto, bar nešto dobro od njih :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
Jedino nam je spas da padnu sve udžerice pred mafijom investitora:D

Eto, bar nešto dobro od njih :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Lokalno zagadjenje je samo deo problema. I u delovima grada gde nema udzerica smrdi. Jendostavno, dame iz Borce i MML-a zele da se greju sve sobe njihovih kucerina. I nocu i danju. Ond amogu da polu gpole idu po kuci. Kao u Zadruzi. I da se pristedi za Grcku. Rezultat je ovo.

1706775478648.png

Zapamtite da do 2018. nismo vidjali ovakve nivoe zagadjenja. Situacija se POGORSAVA iz godine u godinu.
Ali ljudi kazu da im ne smeta... da nista ne primecuju. Bas kao sto oni u nacistickoj nemackoj nisu primecivali dim iz krematroijuma.
Samo sto smo sada mi u konclogoru zvanom Srbija. I sami sebe trujemo. Sami smo i cuvari i logorasi.
 
Poslednja izmena:
Имам једно кратко питње за форумаше.

Комшија мојих родитеља ложи неки огрев очајног квалитета. Не знам да ли је неко кисело дрво или лигнит, али толико је лоше да месецима не може да се отвори прозор.
Постоји ли нека инспеција, или било какве инстутуција на територији Београда која се бави овим питањем? Eво и данас, на скоро 10 степени мора да ложи то смеће и немогуће је отворити прозор колико пара очи и смрди.
I mene ovo isto interesuje, ako neko zna?
 
Lokalno zagadjenje je samo deo problema. I u delovima grada gde nema udzerica smrdi. Jendostavno, dame iz Borce i MML-a zele da se greju sve sobe njihovih kucerina. I nocu i danju. Ond amogu da polu gpole idu po kuci. Kao u Zadruzi. I da se pristedi za Grcku. Rezultat je ovo.

Pogledajte prilog 187857
Zapamtite da do 2018. nismo vidjali ovakve nivoe zagadjenja. Situacija se POGORSAVA iz godine u godinu.
Ali ljudi kazu da im ne smeta... da nista ne primecuju. Bas kao sto oni u nacistickoj nemackoj nisu primecivali dim iz krematroijuma.
Samo sto smo sada mi u konclogoru zvanom Srbija. I sami sebe trujemo. Sami smo i cuvari i logorasi.
najgore od svega brojke koje se prikazuju na ovim meracima su i bolje nego realno stanje (za nekih 10-30%), mrzi me sad da kucam na mobu pa cu sherovati sliku svog meraca i twitter objave ovde https://x.com/migsaaa1/status/1752812012759818261?s=20

Izmerih 180PM2.5 u kraju sinoc...

MC_ isto primetih da je svake godine sve gore i gore, ove imamo srece sa temperaturom i vetrom, al se vidi realno stanje kad stane isti. Tokom sledece nedelje ce moci da se dise, jaca temperatura i malo ce vetar da otera.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
Kupio sam Shaomi 4lite, zatvoreni svi prozori i uređaj se muči u maloj sobi, ne može da spusti ispod 030 PM2.5. Inače, kada napolju nije zagađeno, zna da spusti na 001 PM2.5 Ukoliko primenimo prostu proporciju, vidimo da je zagadjenje 30 puta veće!

Ovo nije normalno.
 
Jesmo naravno, nego u tom periodu su te naveli da opsesivno kompulsivno pratiš parametre zagađenosti vazduha pa si upao u agoniju...
pratim situaciju od 2014. MOzes i ti da pogeldas izvestaje domace agencije o zagadjenju i da vidis kakoje kvalitet vazduha iz II kategorije otisao u V kategoriju.
 
Kupio sam Shaomi 4lite, zatvoreni svi prozori i uređaj se muči u maloj sobi, ne može da spusti ispod 030 PM2.5. Inače, kada napolju nije zagađeno, zna da spusti na 001 PM2.5 Ukoliko primenimo prostu proporciju, vidimo da je zagadjenje 30 puta veće!

Ovo nije normalno.
Naravno da nije normalno. Ali vidis, ima ljudi kojima je i ovo normalno, I oni su u vecini.
 
Pun YT ovih likova. 21k pregleda. Puni komentari ljudi traže kontakt hoće da kupe peć na otpadno ulje.

Sada malo umiremo od kancera, šta nas čeka za 5, 10 godina.

 
Pun YT ovih likova. 21k pregleda. Puni komentari ljudi traže kontakt hoće da kupe peć na otpadno ulje.

Sada malo umiremo od kancera, šta nas čeka za 5, 10 godina.

Hvala sto si stavio ovo. Tako mozemo da znamo kako ce biti u Srbiji za par godina.
Recimo u Vojvodini, svako ko moze da dodje do otpadnog ul;ja (recimo auto servisi) svi to koriste.
Svi zele da se greju na otpadnoi (kancerogeno) ulje i oglasa zaista ima mnogo.

npr:

Narod u ovoj vrsti ogreva vidi veliku sansu za ustedu.
Greju sve sobe svojih velikih kuca. I nocu i danju.
 
to je jedna od preostalih kotlarnica na mazut.
Medjutim, prvih 20 godina zivota ziveo sam u zgradi u kojoj je bila kotlarnica na mazut.
Povremeno bi vetar doneo taj miris, i bilo je zadji na vesu.
Ali ovakav konziztentan smrad, ovakvo gusenje, ovaj pakao. To nikada nije bilo.

FAscinantno je koliko ljudi siri laz da je uvek bilo ovako, nasuprot zdravom razumu.
 
Vrh