Šta je novo?

Zagađenje urbane sredine i kako ga se rešiti - izduvni gasovi, buka

1703068097517.png


Prsten smrada oko Beograda.
Gospoda iz predgradja greju sovje trospratne kucie i nocu.
 
Mislim da kako vreme odmiče sve je veća odgovornost Srbije, posebno kad se uzme u obzir lokalno zagađenje. Jeste još skupo povećati geotermalne kapacitete, ali cene ipak padaju. Osim toga neće doveka imati inflaciju kao izgovor. Ipak je Srbija ta koja se ne trudi dovoljno oko razvoja alternativnih izvora električne energije na sopstvenom terenu, izuzev vetroparkova. Pritom se potrošnja povećava lošom energetskom politikom oko elektronske robe.

I dalje vidi lignit kao status quo, i u tome je najveći problem. Da ga nema na tržištu, bio vlažan ili suv ne bi ni Kaluđerica purnjala toliko. Otpad je lako umanjiti masovnijom reciklažom i primenom pratećih propisa (zabrana uvoza nereciklabilne ili teško reciklabilne robe), pa su po tom pitanju još i najgrđi.


Nisam znao da pale i usred NBG. Užas. Nas od Radničke decenijama guše. Pale prozore sa sve masnom farbom, gume, plastiku, šta stignu i niko živi da se seti da tu pokaki nove zgrade. Sve okolo kao kiša oko Kragujevca iako su uličice poput onih na Vračaru nedovoljnog kapaciteta. Tamo gde je drumska infrastruktura zadovoljavajuća tolerišu iživljavanje.

Sad kad greju ko blesavi moram da zatvaram prozor od smrada.
pale oni rezanu plastiku, truloo dvo. sve. Stede. Neko za Grcku da budu kao st.oka iz kruga dvojke, neko za rakiju.
 
Moguce resenje bi bilo da se stanovnicima prigradskih naselja omoguci da imaju jeftiniju nocnu tarifu struje od ostalih.
 
Preciscivac radi konstantno kod mene u stanu, svi prozori su zatvoreni. Kada otvorim vrata od stana samo na deset sekundi, Xiaomi senzor skoci na preko 40.

Sta god da loze alal im vera!
 
Bit će bolje neko viče. Na papiru mrtvo slovo.

Al hoće. Večeras će da dođe fronta od ovog velikog ciklona pa će da oduva sve to. Eto, to je rešenje čini se još bar 10 godina

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Da li vi poslušajte ove savete da se moze maske zbog zagađenja? Ta preporuka je ekstremizam.
 
Naravno da slusam, sad sam istrcao krug oko Ade sa gas maskom.

I folijom na glavi protiv 5G zracenja i citanja misli.

I sad sam pojeo 10 cevapa sa lukom, protiv vampira.
 
Izašao sam da bacim đubre, a kad sam ušao u kuću, kosa mi je smrdela kao da sam ložio ćumur. Mislim da ovakvo zagađenje do sada nije zabeleženo. Štipa oči. Potrovaćemo se.

Baš je gadno, pogotovo kad se odvikneš od ovoga...
 
Visok pritisak, stabilno vreme bez vetra - recept za katastrofu kada imamo individualna ložišta.

Primetio sam recimo jednu stvar, postoji delovi (mikrolokacije) gde manje duva vetar i tu baš smrdi. Recimo ispred moje zgrade. Čim se izađe na glavnu ulicu, tu već malo manje smrdi. Sad pravim paralelu sa letnjim (tropskim) noćima kada je ispred moje zgrade sigurno par stepeni više nego u glavnoj ulici (Narodnih heroja).

Slično sam osetio i recimo kod Bloka 30 kada se biciklom vraćam sa posla. Naime, tačno se oseti deo gde ne duva vetar i gde je toplije (manje hladno u ovom delu godine). Tu i više smrdi.

Sinoć žena grli sestričinu koja se vratila kući - kosa joj smrdi na zagađenje.

KATASTROFA.
 
Ima jedan skec top lista nadrealista kad novinar intervijuse ljude na ulici..kao sto oni misle sta je najveci problem u nasoj zemlju, svi pod gas maskama ,ne vidi se nista od dima..a oni o tupe nesto o samoupravljanju ,makroekonomoska stabilnost,raznorazne gluposti niko da spomene vazduh ..mene to mnogo podesaca na srbiju ..djokovic pobedio Ili ga neko prozvao .fufbaler dao gol ,pevaljka stavila silicone pa to bude bude na hiljade komentara .to su bitne stvari ,prioriteti o tome trebe razgovarati..to sto nas truju nemilice pa godisnje umire na hiljade ljudi od zagadjenog vazduha to je za prosecnog srbina totalno nebitna stvar.
 
Bas sada me zvao rodjak da mi cestita novu godinu. On zivi blizu jednog stovarista uglja. Kaze da se ugalj redovno kvasi da bi se kupcima prodavala voda. Znaci i suv lignit postaje vlazni lignit.
 
Vrh