Mislim da kako vreme odmiče sve je veća odgovornost Srbije, posebno kad se uzme u obzir lokalno zagađenje. Jeste još skupo povećati geotermalne kapacitete, ali cene ipak padaju. Osim toga neće doveka imati inflaciju kao izgovor. Ipak je Srbija ta koja se ne trudi dovoljno oko razvoja alternativnih izvora električne energije na sopstvenom terenu, izuzev vetroparkova. Pritom se potrošnja povećava lošom energetskom politikom oko elektronske robe.
I dalje vidi lignit kao status quo, i u tome je najveći problem. Da ga nema na tržištu, bio vlažan ili suv ne bi ni Kaluđerica purnjala toliko. Otpad je lako umanjiti masovnijom reciklažom i primenom pratećih propisa (zabrana uvoza nereciklabilne ili teško reciklabilne robe), pa su po tom pitanju još i najgrđi.
Nisam znao da pale i usred NBG. Užas. Nas
od Radničke decenijama guše. Pale prozore sa sve masnom farbom, gume, plastiku, šta stignu i niko živi da se seti da tu pokaki nove zgrade. Sve okolo kao kiša oko Kragujevca iako su uličice poput onih na Vračaru nedovoljnog kapaciteta. Tamo gde je drumska infrastruktura zadovoljavajuća tolerišu iživljavanje.
Sad kad greju ko blesavi moram da zatvaram prozor od smrada.