Šta je novo?

Zabrana pušenja u ugostiteljskim objektima

Eto ti si barem uviđavan, pozdravljam to... 🙂 mada mi u principu ne smeta... pomerio bih se negde dalje ako je baš preglasno, ne bih sigurno pravio problem...
 
Jeste...al probaj da zapališ cigar gde ne sme...ošuriće te sa kaznom u najkraćem roku!
Taj deo se podrazumeva. Vise sam se obazirao na odlican propis koji sprecava da nakon izlaska iz nekog objekta stoji dimna zavesa. Aerodrom Nikola Tesla mi prvi pada na pamet.
 
Taj deo se podrazumeva. Vise sam se obazirao na odlican propis koji sprecava da nakon izlaska iz nekog objekta stoji dimna zavesa. Aerodrom Nikola Tesla mi prvi pada na pamet.
Ja nisam čuo da je iko platio kaznu što puši na nedozvoljenom mestu...od kako su krenuli sa tim!
jedino znam za slučaj od pre nekoliko godina, keva od mog ortaka, bukvalno ispred kuće joj je naplaćeno jer je javno mesto...ali se to desilo u CG-što mi je još nestvarnije ali je sto posto istina.
 
I u busu klinci vejpove pa ih dele, kruži jedan vejp između njih troje hehe... pa su bučni okupiraju pola autobusa na povratku iz škole... al prosto ne mogu da im kažem nemojte, bio sam i ja nekad mlad... :eh više se nostalgično prisećam dok ih gledam nego što mi smetaju...

To je kao kada je bio svojevremeno prilog na TV-u... Neki stariji gospodin priča kako je velika kriza, eno na Kališu deca dele jednu cigaru :LOL:
Makar je manje štetno od ovih vejpova u koje ko zna šta stavljaju.
 
Da se nadovеzem, ali mnogo toga je vec receno. Moja supruga i ja ne izlazimo nigde, jer ako izadjem u neki lep restoran, zelim da se obucem lepo, doteram se, stavim parfem, operem kosu, sredim bradu - da bi se na kraju sve to, usmrdelo od duvana. Znaci svaku put ako obucem sako, moram da ga operem nakon toga, sto cete se sloziti, nema smisla. Kad dodjem iz restorana kuci, moram da se okupam, operem kosu, da ne bih legao u krevet i usmrdeo krevet na duvan. Prosto, od kada smo postali malo stariji, recimo, 25+, poceli smo da pravimo vecere, da popijemo vino koje zelimo sa vecerom i da tako uzivamo, umesto da idemo po fensi restoranima u kojim bismo se zadimili. Kad zelimo da popijemo pivo sa drustvom, kupimo u prodavnici, pozovemo drustvo, napravimo meze, pustimo muziku, jer smo svi u drustvu nepusaci. Ugostitelji su slepi ispred ociju, sto bi se reklo.
 
 
Juče sam sa detetom ušao u red da uzmem česnicu i paketi. LJudi u toj masi prosto zapale cigaru i puše?????? Naravno niko ništa ne govori.. Svima je sve jejdno što im dimčina ide direktno u decu...
 
Juče sam sa detetom ušao u red da uzmem česnicu i paketi. LJudi u toj masi prosto zapale cigaru i puše?????? Naravno niko ništa ne govori.. Svima je sve jejdno što im dimčina ide direktno u decu...
A šta ako radim za sebe, zaradjujem dovoljno, i ništa od tih cenna ne utiče na mene. Korupcija me ne interesuje jer nemam veze sa njom. Nisam zaljubljen u parče zemlje nego u svoju porodicu, Ukoliko postoji neki problem, lako ću promeniti mesto života.
Je l ces da menjas mesto zivota ili sta?

Lepo kazem, diznilend
 
Bio sam 5 dana u Pragu i ajde tamo ali i u Mađarskoj je zabranjeno pušenje. Čim sam kod nas prešao granicu i ušao na pumpu tamo me je odmah zapljusnuo dim cigareta. Ovo je civilizacijska i zdravstvena stvar, slobodno pušite na otvorenom ali nas nepušače nećete trovati u zatvorenom prostoru.
 
U normalnim okolnostima perem bluze, dukseve i košulje (spoljni gornji komad odeće) posle dva nošenja odnosno dva dana.
Međutim kad god se vratim sa posla, ceo smrdim na cigarčine, do te mere da moram da perem te neke komade odeće duplo češće, i samim tim da ih duplo brže habam i trošim. Da ne pričam koliko je odvratno kada želim da idem negde posle posla, a ne mogu u istoj odeći jer ću sav da smrdim na to smeće. Takođe je često zagušljivo pa ko ima problema sa sinusima (ja ne, hvala bogu) ili je prehlađen ili ima osetljivo grlo, mora da trpi tu bahatost svakog dana i da se zlopati još više.

Što je najluđe, u prostoriji u kojoj boravim nema pušenja, niko ne pali u njoj. Ali džaba kad su sve prostorije i hodnici okolo ko gasne komore, i u proseku se u njima svakog dana zapali po 150 cigareta, u proseku pola pakle po osobi. Zidovi smrde na cigarčine, stolice, tekstil i tapacirung, podovi... sve smrdi do te mere da ako samo ostaviš komad odeće na njima preko dana, uveče će smrdeti kao pepeljara.

Naravno, mnogi pušači su militantno defanzivni i drski kad se povede priča o širenju smrada odnosno o gušenju drugih. Čak i onda kada poruka nije da prestanu da puše, već da rade to tako da ne ometaju druge.

Uklapa se u ona istraživanja da su Srbi u prvih 5 zemalja na svetu po procentu pušača, a još bitnije - da su prvi u svetu po broju popušenih cigareta po pušaču.
 
Pa da dodje inspektor kao slučajno u firmu i odvali kaznu ...
 
Da se nadovеzem, ali mnogo toga je vec receno. Moja supruga i ja ne izlazimo nigde, jer ako izadjem u neki lep restoran, zelim da se obucem lepo, doteram se, stavim parfem, operem kosu, sredim bradu - da bi se na kraju sve to, usmrdelo od duvana. Znaci svaku put ako obucem sako, moram da ga operem nakon toga, sto cete se sloziti, nema smisla. Kad dodjem iz restorana kuci, moram da se okupam, operem kosu, da ne bih legao u krevet i usmrdeo krevet na duvan. Prosto, od kada smo postali malo stariji, recimo, 25+, poceli smo da pravimo vecere, da popijemo vino koje zelimo sa vecerom i da tako uzivamo, umesto da idemo po fensi restoranima u kojim bismo se zadimili. Kad zelimo da popijemo pivo sa drustvom, kupimo u prodavnici, pozovemo drustvo, napravimo meze, pustimo muziku, jer smo svi u drustvu nepusaci. Ugostitelji su slepi ispred ociju, sto bi se reklo.
Druze, problem je u tebi, ne u cigaretama. Sto ne znaci da iko ima pravo da te truje.

No, tebi zabrana pusenja nece resiti probleme.
 
Druze, problem je u tebi, ne u cigaretama. Sto ne znaci da iko ima pravo da te truje.

No, tebi zabrana pusenja nece resiti probleme.
Sigurno. Vratio sam se iz Spanije, Barselone pre dve nedelje. Tamo je izgleda problem u svima, jer umesto da uzivaju u smradu cigareta, uzivaju u hrani i ukusima morskih plodova. Sokantno.
 
Kada najranije možemo očekivati zabranu pušenja u restoranima, kafićima i slično? Ima li ikakve šanse ove zime to da se uvdede?

Što se mene tiče zabrana treba biti potpuna, dakle ne treba ostaviti prostora da se puši ni na otvorenom, znači ni u letnjoj bašti, prosto nigde. Nulta tolerancija što se mene tiče. Pušači nek se lepo snađu, imaju svoja 4 zida, ili nek batale pušenje (što je realno najbolja opcija i za njih) a mi nepušači da konačno predahnemo.

Npr. kod mene u stanu je zabranjeno pušenje u bilo kojoj prostoriji, uključujići i terasu. Ko je pušač a igrom slučaja mi je u gostima, ako mu se baš puši može da izađe ispred zgrade, jer kod mene nema pušenja ni na terasi. Kome se to ne sviđa molim lepo, ne mora ni da mi dolazi
 
ovde ima previse extrema
pri tom, ne moramo nista da izmisljamo, dovoljno je samo da primenimo ono sto vec funcionise u normalnim zemljama
kao pusac - apsolutno se slazem da duvanski dim treba izbaciti iz svih zatvorenih prostora, pa cak i onih "privremeno" zatvorenih terasa opasanih najlonima - ako nije otvoreno sa 3 strane nema duvana i ⚫
 
Vrh