Šta je novo?

Zabrana pušenja u ugostiteljskim objektima

Taj klinac je počeo da se raspravlja i izruguje i tom prilikom mi je odvažno rekao da mu je mama rekla da je to dobro, ne bi me čudilo da je stvarno to rekla. Taj dim ima neki iritirajući slatkasti miris, a još je to pušio u sred busa kao da oko njega nikog nema. Još bolja je ravnodušnost ljudi oko njega.
 
Evo me u Beču. Ne puši nitko. A oni su kao zakleti pušači

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Taj klinac je počeo da se raspravlja i izruguje i tom prilikom mi je odvažno rekao da mu je mama rekla da je to dobro, ne bi me čudilo da je stvarno to rekla. Taj dim ima neki iritirajući slatkasti miris, a još je to pušio u sred busa kao da oko njega nikog nema. Još bolja je ravnodušnost ljudi oko njega.

Razumem te, kada uđe cela 12. Gimnazija sa tim frulama u prepunom tramvaju evakuacija je preko potrebna.
 
Razumem te, kada uđe cela 12. Gimnazija sa tim frulama u prepunom tramvaju evakuacija je preko potrebna.
A juče je u busu iza mene sedela devojčica sa čarapama na kojima je ispisana jedna bljuvotina koja je postala sinonim za rečenicu ,,baš me briga''. Sada samo psovke i prostote trebaju da postanu sastavni deo odeće, pa da degradacija i ludilo budu kompletni...
 
Znaci, bacih pogled na neke komentare, nestvarno mi je da ima toliko zavisnih ljudi koji podržavaju "pravo" da štete drugima, kao da je to nešto što bi trebalo da bude dopušteno poput disanja.

 
Znaci, bacih pogled na neke komentare, nestvarno mi je da ima toliko zavisnih ljudi koji podržavaju "pravo" da štete drugima, kao da je to nešto što bi trebalo da bude dopušteno poput disanja.

Nista cudno jer smo ultra samoziv narod koji gleda samo svoje doope u svim aspektima zivota
 
Мени је ова тема доста мучна, јер су пустили Дану да у медијима прича о том закону ево већ годину и више дана, и тоето.

О самом усвајању и примени нема никаквог говора још, док се сви други закони доносе преко ноћи, без икакве јавне расправе.

АМАН БРЕ ВИШЕ, ДОКЛЕ ОВА ПРИЧА, ЗАБРАНИТЕ ВЕЋ ЈЕДНОМ, И ГОТОВО.
 
Znaci, bacih pogled na neke komentare, nestvarno mi je da ima toliko zavisnih ljudi koji podržavaju "pravo" da štete drugima, kao da je to nešto što bi trebalo da bude dopušteno poput disanja.

Neverovatno, ali kao da se javljaju sve sami pušači...
msm, nemam ništa protiv onih koji puše, smeta mi kad to rade u neadekvatnom prostoru za to..!
 
Мени је ова тема доста мучна, јер су пустили Дану да у медијима прича о том закону ево већ годину и више дана, и тоето.

О самом усвајању и примени нема никаквог говора још, док се сви други закони доносе преко ноћи, без икакве јавне расправе.

АМАН БРЕ ВИШЕ, ДОКЛЕ ОВА ПРИЧА, ЗАБРАНИТЕ ВЕЋ ЈЕДНОМ, И ГОТОВО.
Ma, kakva je vlast ne bi me cudilo da ponovo sprovedu neki polovicni zakon koji se nece ni postovati niti imati ikakav efekat, al dobro nadamo se najboljem
Neverovatno, ali kao da se javljaju sve sami pušači...
msm, nemam ništa protiv onih koji puše, smeta mi kad to rade u neadekvatnom prostoru za to..!
upravo, gledam kad roditelji dodju u restoran sa decom... a unutra se ne vidi od dima.
 
Ma, kakva je vlast ne bi me cudilo da ponovo sprovedu neki polovicni zakon koji se nece ni postovati niti imati ikakav efekat, al dobro nadamo se najboljem

upravo, gledam kad roditelji dodju u restoran sa decom... a unutra se ne vidi od dima.
to mi je katastrofa..! Pod hitno zabrana pušenja ali koja će se sprovoditi...ionako ima previše ovih komunalaca koji samo paradiraju okolo a ničemu ne služe...troše gorivo samo!
Svi nešto pričaju kako će to ''uništiti ugostiteljstvo'' a nešto ne videh po Italiji i Austriji da iko slabo radi...navikli se ljudi posle par nedelja ili meseci..! Lepo izađu ispred, obave cigar i vrate se unutra..! Jbt kao druga planeta...
 
Bitno je da su e-cigarete i vapeovi svrstani u duvanske proizvode.

To je ključno.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U Becu je zabranjeno pusenje i ispred zeleznicke stanice. 👌

IMG-1684.jpg
 
Previse ljudi na vlasti cija braca, stricevi, kumovi imaju kafane, kafice i restorane u Srbiji. Kladim se da su oni ti koji koce.
 
NIje tacno. Promet kafana i restorana moze samo da se poveca zabranom pusenja, nikako da se smanji.
Logika je jednostavna: broj nepusaca kojima npr. jako smeta dim, alergicni su, imaju druge zdravstene probleme a hteli bi da izadju, pojedu, popiju je daleko veci od pusaca koji ce prestati ili smanjiti da posecuju kafice/restorane kada se uvede zabrana pusenja. Ne mozemo se porediti sa nekakvom Holandijom, ali itekako mozemo sa Sev. Makedonijom i Crnom Gorom, gde je mentalitet stanovnistva identican. A tamo smo videli tokom poslednjih godina da se odigralo upravo ovako kako sam opisao. Ogromna vecina pusaca se busala itd. medjutim vrlo brzo su se navikli da se pusi ispred lokala i nisu batalili kafane. Sa druge strane, broj gostiju nepusaca se drasticno povecao. I to je to.
 
Nista gore od bahatosti i samozivosti pušača, čast izuzecima.

Meni je smesno kada vidim da neki kao skuplji restorani u Beogradu gde ti zelis da izadjes i uzivas u hrani bukvalno od duvanskog dima ne mozes da vidiš.

I mislim da veci uticaj ima nazalost duvanski lobi nego ugostitelji.

I ono sto sam primetio sa bahatim kretenima koji recimo konzumiraju podjednako smrdljiva sranja poput elektronskih cigareta, je da aktivno konzumiraju po trznim centrima.
 
Kad ti se podilazi godinama i sve je prilagođeno tebi, naravno da su bahati

Misle da je to stečeno pravo koje nitko ne sme da se oduzme.

Ima i finih ljudi pa kad im kažeš da nije baš ok da nas truju, kao da si im napao mater.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
upravo, gledam kad roditelji dodju u restoran sa decom... a unutra se ne vidi od dima.
Pre neki dan sam otišao u jedan elitni restoran ( kako oni zovu ) da ručam sa svojom porodicom ( sa bebom ) Ušao unutra i osećao se dim. Pitao dal ima deo bez pušenja, kaže ne i nezainteresovano prosto otišao od mene. Naravno pokupili smo se i otišli u tržni centar da jedemo hah, jer tamo nema pušenja.
Što se tiče pijenja kafe, jedino gde mogu da odem jer nema pušenja je kafeterija a da je kafa ukusna.
 
Zabrana pušenja na javnim mestima i prostorima nije samo odraz brige o zdravlju, već i pokazatelj društvenog razvoja. Hoćemo da budemo azijska ili evropska zemlja?
Stranci kada dođu u Beograd, slikaju i kače po Instagramu kako ljudi puše u restoranima, pošto je to odavno tamo iskorenjeno.

Naslušao sam se priča da tako nešto neće biti moguće sprovesti kod nas...
Grci su isto tako pričali,a sada kada odeš u Atinu - nema nigde dima.
 
Pre neki dan sam otišao u jedan elitni restoran ( kako oni zovu ) da ručam sa svojom porodicom ( sa bebom ) Ušao unutra i osećao se dim. Pitao dal ima deo bez pušenja, kaže ne i nezainteresovano prosto otišao od mene. Naravno pokupili smo se i otišli u tržni centar da jedemo hah, jer tamo nema pušenja.
Što se tiče pijenja kafe, jedino gde mogu da odem jer nema pušenja je kafeterija a da je kafa ukusna.

Ovo je i meni problem. Imam takođe bebu i nemoguće je otići bilo gde sa njim, a da nema dima okolo. Sedneš unutra - zadimljeno, napolju - isto. Da malo razmisle, ukapirali bi da bismo ti i ja na porodičnom ručku potrošili 5x više od tih danguba koje sede po kafićima, cede dva sata jedan espreso i popuše pola pakle cigara. Ranije dok smo bili samo supruga i ja i nisam toliko obraćao pažnju na to, sada više ne idem privatno po restoranima da ne trujem dete.

Preneko veče prolazim pored srednje skole tu u komšiliku.
Deca izlaze sa nastave, od njih troje-četvoro puše cigare?!

Opet nešto na šta verovatno nisam obraćao pažnju, dok nisam imao dete...
 
Ma mogu da donesu 1000 zakona, da donesu zakon da se strelja svako ko zapali na nedozvoljenom mestu, šta vredi kad se ne sprovodi. Kod mene u firmi se puši sve u 16 u zatvorenom prostoru (državna firma) i nikog nije briga. Čak i u trpezariji. Podnosio sam prijave i u firmi i državnim institucijama i inspekcijama, samo što mi ne kažu budalo.
Juče bio na nekoj sahrani na Orlovači, pa posle na ručak u nekom restoranu tu na Orlovači. Mali prostor, nizak plafon, došao sam kući sav nadimljen. Niko ne j*** zakon 2%
 
I ono sto sam primetio sa bahatim kretenima koji recimo konzumiraju podjednako smrdljiva sranja poput elektronskih cigareta, je da aktivno konzumiraju po trznim centrima.

I u busu klinci vejpove pa ih dele, kruži jedan vejp između njih troje hehe... pa su bučni okupiraju pola autobusa na povratku iz škole... al prosto ne mogu da im kažem nemojte, bio sam i ja nekad mlad... :eh više se nostalgično prisećam dok ih gledam nego što mi smetaju...

Pitao dal ima deo bez pušenja, kaže ne i nezainteresovano prosto otišao od mene.

Ne zna se šta je gore cigarete ili kad dete kmeči na javnom mestu, predugo 😄

Što bi Samanta iz Sex i grada rekla - vodite ga u Mek Donalds! 😆 I stvarno u tim molovima cika i vriska dok su u restoranima dame i gospoda 😎

Zezam te malo ne zameri.

Naravno ja sam za potpunu eliminaciju cigareta, smeta mi čak i na ulici kad neko hoda ispred mene sa upaljenom cigaretom... I onako smo zagađeni individualnim ložištima, garež mi se svaki dan sakupi u nosu. Još i dim od cigareta na to, ne ide...

Sećam se u gimnaziji smo mogli na likovnom da pušimo na času 😄 zajedno sa profesorkom... Koliko se sve izmenilo... Na odmoru redovno u učionici, retko kad bi neko bio kažnjen. Samo jednom, jedna učenica, a ja se tom prilikom provukao.
 
Ne zna šta je gore cigarete ili kad dete kmeči na javnom mestu, predugo
to si totalno u pravu. Moje dete je brbljivo i teško sedi u mestu. Idem u kafić jednom mesečno jer mislim da nije u redu da dete sedi i dere se pred ostalim ljudima. Takodje protivnik sam crtanih filmova i telefona ali kad sednem u kafić upalim joj crtane da bi bila mirna kako ne bi ometala ostale. A
 
Vrh