Šta je novo?

Zašto nema više žena na BB-u?

Naslov ove teme bi trebalo popraviti: 'Zašto nema više žena na BB-u?'
Bilo bi fer prema onima koje su već sa nama, bilo da pišu ili ne. Drugo, nelogičan naslov izaziva
predostrožnost i odbojnost. Žena pročita da ih "nema", pa shvati da mora da postoji jak razlog što je to tako, okrene se i ode. Ako kažemo istinu, da ih ima, ali mislimo da ih je malo, deluje
privlačnije, zar ne? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470181#p470181:eiv5geun je napisao(la):
laki72 » Sre Avg 09, 2017 9:05 am[/url]":eiv5geun]Toliko o jednakosti. ;)
Jednakost NE postoji, jer muskarci i zene nisu jednaki.
Nisu, i verovatno nikada nece ni biti, isto kao sto visnja i tresnja lice, ali nisu jednake :D .
Druga je stvar APSOLUTNA RAVNOPRAVNOST, koju svim srcem i dusom podrzavam i za koju se zalazem.

Zato, ne treba da nasedamo na jeftine parole o jednakosti, jer interesovanja, nacin razmisljanja, reakcije, emocije i njihovo ispoljavanje su ono sto nas cini razlicitim.
Razlicitim polovima, pa i razlicitim jedinkama.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Žene i muškarci ne mogu i nikad neće biti jednaki. Svaki pokušaj da se izjednače, a tek da se žene dovedu u privilegovan položaj je protivprirodan i smatra se nasiljem nad zdravim razumom. Bar što se odnosa u porodici tiče. Da dalje to raslojavam, mislim da nema potrebe, pošto sam misljenja da me odlično razumete.

Sa druge strane, nemam ništa protiv da žene budu na nekim rukovodećim pozicijama u poslu i politici, ako su sposobnije od muškaraca koji pretenduju na isto mesto. Čovek i radnik, što se tiče posla, treba da se ceni po tome koliko je sposoban i koliko dobro obavlja isti. Ni po čemu drugom.
 
@Duleja

Imas pravo promenio sam naziv teme.
 
@laki72
Mislim da bi 62 odmah primetio odnosno reagovao?
4027700691.gif


Edit: spatiotecte je prvi primetio.


@Duleja

Prvi naslov zaista nije bio adekvatan. Tvoj predlog je bolji ali i on nameće dve opcije budući da se reč "više" može tumačiti na dva načina uprkos što je ispravno napisan:

Pitanje iz naslova: Zašto nema više žena na BB-u? -Neko će tumačiti da ih je nekada bilo, a više ih nema.

Moj predlog:

Zbog čega je malo žena na BB-u?
 
@Ksenija
Hhaaahahaha
Svasta je moguce ;)

Cuj, salu na stranu
Nek je zdravlja i pameti, pa godine nisu problem, od njih svakako ne mozemo pobeci. :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
:lol: ↑ +

Mislim da ovakva diskusija lagano vodi u čistu filozofiju, blago rečeno, čak ni lingvistika nema šta s tim. Duleja predložio, Igor prihvatio i mislim da je dovoljno. Što se mene tiče moglo je da piše "Žene, odbijte sa BB" ja ne bih. :mrgreen:

@laki
Znaš kako je pisao Dučić "Da nisu izmišljeni brojevi ne bismo znali koliko nam je godina." Npr. ja ih uopšte ne brojim ali mi je važno da uvek nešto novo ostavljam iza sebe kao ostavštinu za budućnost, mojoj deci sigurno a ako još nekome, utoliko sam zadovoljnija.

Mali off: moja koleginica je lakoverna. Pročitala je u nekom časopisu za žene kako je preporučljivo popiti litar jogurta dnevno što neverovatno brzo ženu podmlađuje za čak čitavu deceniju. :lol: Svaki dan je duplirala meru na šta sam joj skrenula pažnju da ne preteruje jer će se vratiti u pubertetsko doba što bi rezultiralo dalekosežnim posledicama za njenu porodicu.

Jogurt ne pijem ali čarobnu vodicu da (Mg+česmovača+limun) i pored toga "ostala sam uvijek ista". :vops:
 
Ovo je kada pogledate pretežno muški forum, u smislu sfera interesovanja. Ne toliko kao neki automobilski i slično. Mnogo je veca verovatnoća da će dame interesovati šta se dešava u njihovom gradu, nego kako fukcionisu i kako se održavaju automobili. Ali veci broj članova ženskog pola je svakako apsurd očekivati.
 
Aj da i ja probam da objasnim. Ženama očigledno ovakav vid rasprave ne odgovara, više vole uživo da razmenjuju mišljenja.

Moguće je da njihovom mozgu ne odgovara pisana forma jer tu moraju da se navode činjenice, a njihov mozak razmišlja nekako drugačije (na neki drugačiji način povezuju stvari) i to nije moguće sročiti u par rečenica. Forumi su više za ljude koji inženjerski razmišljaju, a navedeno je istraživanje koje pokazuje vezu između pola (količine testestorona) i sklonosti ka inženjerskim naukama.

Nije ovo nikakva uvreda za žene, mozgovi nam različito funkcionišu, one su bolje u nekim drugim stvarima i ukupna ravnoteža postoji.

Naravno, to ne znači da su žene na forumima prepune testesterona, mozak je mnogo kompleksniji nego što trenutno možemo da pojmimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470153#p470153:1dxkpeqj je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Avg 09, 2017 12:46 am[/url]":1dxkpeqj]Online women are also more likely than online men to use Facebook and Instagram. Some 77% of online women are Facebook users, compared with two-thirds of online men. Instagram use follows a similar pattern, with online women being more inclined to use the picture-sharing site than men (31% vs. 24%). On the other hand, online discussion forums are especially popular among men.One-in-five male internet users say they read or comment on sites such as Reddit, Digg or Slashdot, compared with only 11% of online women.

Monica Anderson, Pew Research Center, Avgust 2017

http://www.pewresearch.org/fact-tank/20 ... media-use/



Eto, misterija rešena.

Uzeti u obzir da su ovi podaci za Ameriku a da je u Srbiji ova razlika još veća, odnosno da ovde još manje žena koristi forume a više se fokusiraju na društvene mreže i chatove. I eto odgovora. To je sva nauka.
A koliko vidim, razlog što ova tema, čak i ovako mala, živi i nakon 10 godina je samo to što se na svakih par godina nađe neko pametan pa je iskopa iz groba nekim nebuloznim tekstovima ili offtopic rekla kazala pričama. Što samo govori koliko je cela ova rasprava besmislena.
 
@astrodule
Nisi u pravu, žene itekako vole da pišu ali na drugim forumima takođe tematskim. Izdvojila bih forume o deci i trudnoći kao najvažnije, štaviše važnije od tema na BB uz svako uvažavanje ovakvog sadržaja.

Misliš da žene ne mogu argumentovano pisati; misliš da ne poznaju elementarne stvari iz npr. pedijatrije? Tek tu je podataka i to kakvih. Muškarac se sigurno ne bi snašao osim ako mu to nije zanimanje. Možeš i sam pretpostaviti kakvih problema, nedoumica i brige roditelji mogu imati sa decom a tiče se odrastanja i zdravlja.

Naravno da nije uvreda za žene samo te pitam, zbog čega onda pišeš kako ženama više odgovara drugi način komunikacije kada to jednostavno praksa demantuje.

@Bender Rodriguez

Baš si me nasmejao. Prvo si se čudio što se javljam dva puta uzastopno (22. juna i 8. avgusta) a sada ti čak citiraš svoj post od 9. avgusta a danas je 12. Zbog čega ako ti je tema fuj?

Zbog čega je boca-ica kriv što je "iskopao" temu i ko to piše nebulozne tekstove i ide u off sa pričama rekla kazala? Sve ti je besmisleno a javljaš se nakon što je tema zamalo zamrla.

Neću navoditi lično iskustvo u odnosu na društvene mreže i četove (već sam negde pisala), samo ću izraziti sumnju da si deo te ekipe budući da sa sigurnošću navodiš neke činjenice. Istina, možda si do podataka došao na osnovu famoznih istraživanja nekog američkog instituta na čiju pomisao mi se momentalno sloši.

P.S. I ne pričaj više o grafitima nego reaguj ali ne rečima već delom i obavezno nas izvesti o ishodu sa sve fotografijama. Stvarno nema smisla da ovakav primer još uvek "krasi" jedan od zidova metropole.




P.P.S. Gadan deda rasteš :mrgreen:
 
@ksenija
Hej, hej, hej !!!

"Muskarac se sigurno tu ne bi snasao osim ako mu je to zanimanje."

Cccc...
Pa majku mu! :)
Necemo se vredjamo ;)
Ali veruj da nas ima koji bi se bez problema snasli i snalazili su se.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Mislim da se žene manje vezuju za činjenice, a više za neke svoje osećaje, a tome nema mesta u raspravama.

Čitao sam ja i "ženske" forume i nisam naišao na neke smislene rasprave, tj. uglavnom teče voda na istu vodenicu.
 
Muškarci se bolje snalaze.
Živ primer i nikad ne paničim.
 
A BB se razlikuje po cemu od zenskih trac stranica? U zadnje vreme je 90% sadrzaja politicko bljuvanje. Trac na nivou grada i dnevnih desavanja.
 
Ne bih se slozio. To što se na temi o Savskom Amfiteatru (i sličnim) često drvi o tome čije ... manje smrdi, šta je negativizam a šta konstruktivna kritika i ko nas jaše intenzivnije al iskrenije, a ko duže al suptilnije... ne znači da je i ostatak foruma takav.
Ja sam samo za ovih 6 meseci učestvovanja na Beobuildu, i aktivnog praćenja svega 20 tema od desetina koliko ih ima ovde... video više akcije i pozitivnih delovanja, i važnost i ulogu ovog foruma, nego za sve godine koje sam proveo na nekim drugim. Isto važi i za broj konstruktivnih diskusija a i predloga takođe. :wink:
 
E pa ja malo duze pratim. To sto ti se svidja pomnozi sa 10, ma sa 100, e takav je forum bio pre par godina. Sad se svuda provlace politicke baljezgarije, licne frustracije i sl. Ranije se nije desavalo da se clan vredja i etiketira zbog misljenja, kakvo god da je.

On topic, meni je pol nevazan za kvalitet forumske diskusije. Stoga i moj nick. Doduse ni tad nisam pomisljala da su ovde ljudi u fazonu ''zene ne razmisljaju na osnovu cinjenica vec...'' kao i ovo ''Žene i muškarci ne mogu i nikad neće biti jednaki. Svaki pokušaj da se izjednače, a tek da se žene dovedu u privilegovan položaj je protivprirodan i smatra se nasiljem nad zdravim razumom. Bar što se odnosa u porodici tiče.''.

Meni je u isto vreme ovo i smesno i nekako tuzno/jadno, ne znam kako da opisem a da ne skrenem iz granice dobrog ukusa.
 
Ako ćemo da gledamo sa neke biološke strane i gledano kroz evoluciju žene su te koje rade po kući, kuvaju, odgajaju decu, a muškarci privređuju (love).

Ja lično se ne slažem sa takvom podelom poslova, ali mislim da je neodrživo za zdrave odnose u porodici i prostu reprodukciju da i žena i muškarac imaju osmočasovno radno vreme, a naročito je neodrživo insistiranje na apsolutnoj jednakosti polova što je postalo popularno u poslednjih 50-ak godina.

Naravno, ova tema može da se mnogo razvije (kao kada bi pričali i o LBGT, ali to su te pipave teme gde ljudi lako planu, a i gde se vidi kakvi su ljudi zaista.
 
Ne znam, ja sam onda vanzemaljac. Odgojise me otac i majka koji su raditi tih famoznih 8 sati, zajedno po kuci kuvali, peglali. Doduse takvi su mi bili i babe i dede, dok su mi i prababe bile skolovane i zaposlene zene (u prosveti ne ko pralje da ne bude zabune). I svi smo zdravi i pravi (nemam visak testosterona ako nekog zanima sta trazim na BB). Nikad ni od koga u porodici, ni od dede, ni od oca, ni sad od supruga niti njegove familije ne cuh da su zene manje jednake ili manje sposobne/vredne. Valjda to zavisi i gde i sa kim smo odrasli.
Ako cemo da gledamo kroz evoluciju, valjda nam je cilj napredak a ne stagnacija ili regresija. Kako bih ja mogla da budem samo cuvar dece/pralja, ako to ni moja prababa nije bila? Ali razumem da ima i drugacijih porodica, odnosa. Samo mi je zao kad vidim da tako razmisljaju mladi ljudi. Nekako covek sam sebe predrasudama ogranici. Doduse Srbija danas jeste srednji vek, tako da razumem i ljude koji razmisljaju drugacije.
 
Naravno da sve polazi od porodice i drago mi da postoje takvi svetli primeri

Ali koliko danas vidiš takvih funkcionalnih porodica? Ko čuva decu dok su roditelji na poslu? Šta ako nemaš dostupne babe i dede?

Nema više da ti se prepiše bolovanje kada tebi treba, a još manje ima da dođeš kući u pola 4. Vrtići ne drže decu do 18h kada se dobar deo roditelja vraća kući. Šta je sa radnim subotama? Zar nije poenta da dete bude sa roditeljima što više, a ne samo u vrtiću da čeka da dođe neko po njega
 
Sa roditeljima, da. Ne samo sa majkom. Za stanje u drustvu smo krivi svi i tu opravdanja nema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470927#p470927:3vg2x89f je napisao(la):
laki72 » Sub Avg 12, 2017 5:06 pm[/url]":3vg2x89f]@ksenija
Hej, hej, hej !!!

"Muskarac se sigurno tu ne bi snasao osim ako mu je to zanimanje."

Cccc...
Pa majku mu! :)
Necemo se vredjamo ;)
Ali veruj da nas ima koji bi se bez problema snasli i snalazili su se.

Nisam govorila o ulozi oca u kući već o učešću na sajtovima/forumima za bebe, malu decu, trudnice. Verovatno da bi mogao pisati samo je pitanje i koliko dugo na čemu ne bih zamerila. Majka se interesuje, učestvuje u diskusijama, čita druga iskustva, razmenjuje mišljenja. Otac je toga svestan i zato se ne meša. (govorim o učešću na forumu, da podsetim).
 
Vrh