Šta je novo?

Zašto nema više žena na BB-u?

...примећујем да се наша драга и уважена ивана-бг у последње време баш расписала, свака част. :kk:
нема те ствари о којој се овде дискутује и полемише а да она о томе не изнесе свој суд. дакле, то је женско, за све има одговор, то је оно што нам је требало и што ће овај сајт учинити мало смисленијим и занимљивијим. јер, какав би овај свет био без припадница лепшег пола?
:cool:
ми мушки увек нешто забрљамо, мајстори смо да закомпликујемо ствари, зато је женска рука неопходна, због свега тога:
драго нам је ивана-бг што својим присуством обогаћујеш беобилд.
жива нам и здрава била 100 година!
(поздрав и свим осталим женама које сам неправедно запоставио у овом посту...) :/
 
:rolleyes:

edit: STEVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO, gde je ona opcija brisanja postova, posto koleginica zna sve sta mislim, nema smisla da joj odgovaram bilo sta?
 
Kako nema, a sta sam ja?! :) Nadam se da nas sada ima vise...
 
Žena na BB ima itekako, ali je ogromna većina njihovih postova o imovinskim i pravnim odnosima u stanogradnji, i jako mali broj njih zanima urbanizam.
 
Ovaj sajt nema "muške teme" ali ima "pretežno muška interesovanja". To znači da ima žena ali samo onih koje jednostavno zanima isto ono što pretežno zanima nas muškarce.

Ovaj grad nema samo Beograđane, on ima i Beograđanke pa bi stoga bilo lepo da se svi uključimo u diskusije. Pozdrav svim forumašicama i forumašima.
 
MaRkOs":1acnusdt je napisao(la):
Dodajte nam opciju "male" i "female" ispod nickname-a, tako cemo se prebrojati. :)

Pa primetio sam da skoro svaki sajt to ima, ali ovaj nema.
 
Član si na pogrešnim forumima.

Bench nema (najveći IT forum kod nas), DizajnZona nema (najveći foto/animacije/3d... forum kod nas), Cikloberza nema (najveći bici forum kod nas) i još njih, nemaju taj vid klasifikacije.

Taj vid klasifikacije imaju sajtovi po kojima se spamuje do besvesti i na kojima obitavaju džiberi/džiberke različitih vrsta (da izvinete na izrazu) i zato sam protiv toga.

Ujedno, poenta je da smo svi jednaki na internetu, a sa time se uvodi jedan vid podele.
 
dzonihsv":6q9im6q3 je napisao(la):
Član si na pogrešnim forumima.

Bench nema (najveći IT forum kod nas), DizajnZona nema (najveći foto/animacije/3d... forum kod nas), Cikloberza nema (najveći bici forum kod nas) i još njih, nemaju taj vid klasifikacije.

Taj vid klasifikacije imaju sajtovi po kojima se spamuje do besvesti i na kojima obitavaju džiberi/džiberke različitih vrsta (da izvinete na izrazu) i zato sam protiv toga.

Ujedno, poenta je da smo svi jednaki na internetu, a sa time se uvodi jedan vid podele.

Ne ne, nisam ja na "našim forumima" ako na te misliš.

Ako su normalni forumi pogrešni forumi onda ne znam zašto su Srpski forumi pravi?

Pritom ne mislim na forum već na bilo koji nalog, uključujući i social networking, generalno na internet.

Ne valja praviti segregaciju sajtova i foruma na muške i ženske. Ako vas kultura tako deli sajtovi, a posebno furumi su zaduženi na koegzistenciju oba pola.

Znam da su tek sada počeli da postavljaju žene na važne pozicije, i to samo zato što moraju zbog međunarodnog pritiska. Znam i da su zadojeni Pravoslavljem i Patrijarhatom tako da mi to dosta govori on Srpskoj naciji.

Isto tako su primorani na povećanje broja stjuarta zbog ženskog monopola u kabinama aviona.

Polako, ništa se ne sekiraj, sve će doći na svoj red pa i kazne za sajtove koji ne postavljaju opcije m/ž.

Pozdrav.
 
O čemu ti pričaš? :)

Ja prvo gledam u svoje dvorište, pa onda u tuđe. A ta tvoja poređenja su takvo mešanje baba i žaba (nigde veze sa vezom što se tiče foruma). Posebno ''kazne sa sajtove koji ne postavljaju opcije m/ž''. Što bi po internet žargonu rekli - lolčina!

Neću da produbljujem diskusiju sa tobom, jer zajednički jezik nećemo naći. Ti se drži jednog, ja ću drugog, pa čija opcija na kraju bude dobila ''amin'' od administratora, tako će i biti.

Odo' da se provozam malo bajsem, da se izluftiram jer ne znam koji mi bi da vodim ovako besmislene diskusije.

edit: ''p'' u ''b''
 
Како бре нема жена на форуму ББ ?

Па зар не осетите свакодневно женско звоцање по форуму :D ;)
 
Polako drugari,udahnite duboko pre kuckanja,ili se malo zamislite.

Nije vazno da li je neko musko ili zensko,da li je zelen ili beo ili na koji nacin vezuje pertle.Jedino je vazno da na ovaj ili onaj nacin volimo Beograd,i njegovu arhitekturu i urbanizam i zelimo mu dobro i zato smo uostalom ovde na beobuildu :gobb:
 
И мени је бесмислено да се бира пол и попуњавању профила. Прво није битно за дискусију, а кога већ занима лако може да види из текста због саме специфичности српског језика што није случај са енглеским осим ако неко о себи не пише у трећем лицу.
Уосталом у 90% случајева је из ника јасно. :kafa:
 
Žensko arhitektonsko društvo ŽAD https://www.facebook.com/udruzenjeZAD/
Seksizam i Beograd: Koliko je naš grad planiran i za žene?
.... na primer sedamdesetih godina prošlog veka organizacija stanovanja i njemu pratećih sadržaja
kao i bezbednost u javnom prostoru bile teme kojima su se bavili urbanisti i u okviru Generalnog Urbanističkog plana Beograda 1972. ugradili obavezu obezbeđenja uslova uređenja grada koji se mogu smatrati rodno senzitivnim -
- objašnjava mi Žaklina Gligorijević, doktorka nauka, iskusna urbanistkinja i bivša direktorka Urbanističkog Zavoda Beograda......
Ceo tekst https://www.vice.com/rs/article/seksiza ... e=vicefbsr


:sesir:
 
Kada malo bolje porazmislimo - žena je ta koja će "istrpeti" sve što muškarci osmisle u korist svih nas.
Da krenem s nabrajanjem bojim se da bih dočekala rujnu zoru a nešto mi se ne da, zove me jedna od lepota Beograda a i štrudla mi nije porumenela. Samo je pitanje da li ću pravo, levo ili desno. Unazad mi se ne isplati, nema lifta. :mrgreen:

Izgleda da ću se morati snažnije eksponirati ne bi li me gospoda s upisima iznad primetili. Pa čoveče, ja sam žena, meljem i što treba i što ne treba ali ni to nije loše. Za koju godinu ću dostići Travoltu ili npr. astroduleta a možda i Igora. Imajte u vidu da sam početnik.

Odoh da patim u samoći. :x
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=187836#p187836:2i13xui8 je napisao(la):
dzonihsv » Ned Maj 27, 2012 4:56 pm[/url]":2i13xui8] Taj vid klasifikacije imaju sajtovi po kojima se spamuje do besvesti i na kojima obitavaju džiberi/džiberke različitih vrsta (da izvinete na izrazu) i zato sam protiv toga.
To zavisi kod koga će budući vlasnik sajta zakupiti domen a neće sigurno odustati od dobre punude zbog opcije m/f koja ne mora da se naznači. Negde je obavezno naznačiti pol što po meni uopšte nije od značaja.

Ujedno, poenta je da smo svi jednaki na internetu, a sa time se uvodi jedan vid podele.
Kakve veze ima pol sa jednakošću na ovom forumu? Apsolutno smo jednaki jer podjednako koračamo trootarima, ulazim u TC više nego muškarci, odlazim u ustanove svih mogućih sadržaja u najvećem procentu više nego muškarci itd. itd. i ne vidim ni jedan opravdan razlog da ženu ne treba da tangiraju teme na BB. Tamo gde ne znam materiju pročitam ono što mi je zanimljivo, gde mogu napisati nešto napisaću onako kako razmišljam. Kakav strah i od koga?

Neko je apelovao da se pozovu žene/devoke iz struke i to je ok. Ali kada to neko kao gost pročita automatski odustaje ne samo od pisanja već od registracije.

Meni nije potrebna nikakva pažnja, imam je dovoljno s ove strane monitora. Generalno, u svakoj diskusiji bilo audio-vizuelnoj ili virtuelnoj uvek težim ka korektnom odnosu sagovornika i maksimalnom uvažavanju. Jasno je da ko duže boravi na forumu bolje poznaje ljude pa će mnogi "friški" forumaši često doći u po malo neugodnu situaciju ne direktnim napadom već nečim što je forma koja mnog govori, a ništa ne znači.

Uzgred, na ženski forum gde se melje o modi, firzurama, nezi noktju, stopala, zimnici, vađenju fleka od žvake i ostalim tzv. ženskim stvarčicama ne bih pisala ni u kućnom pritvoru što svakako ne znači da nisam ženstvena žena. :mrgreen:
 
Na forumu stvarno nema ni 10% zena, sama ta cinjenica je skoro neverovatna, bez obzira da li bi veci procenat napravio neku bitnu razliku u diskursima ili ne. Licno smatram da bi Beograd drugacije izgledao da postoji np. oko 50% zenskog ucesca u procesima odlucivanja u kreiranju javnog prostora, sto je, za sada, jedan paralelni univerzum koji ne mozemo ni zamisliti.

Ne verujem u to da postoji "muska" i "zenska" arhitektura (mozda postoji u nekom krajnje sterotipnom smislu), ali verujem u drugaciji ishod tamo gde zene dobijaju vise sansi da ostvare svoje ideje i kreativnost.

Mislim da ta sira slika ima veze sa pitanjem koje postavlja ova tema, posto ispada da je arhitektura "muski posao", sto je, naravno, obicna glupost.
Takodje, gde je vise muskih ima i vise bahacenja i "merenja duzina", sto bas i nije privlacno, ali BB forum je generalno mesto pristojnijeg sveta, za razliku od nekih drugih mesta na internetu.
 
Ujedno, poenta je da smo svi jednaki na internetu, a sa time se uvodi jedan vid podele.
Kakve veze ima pol sa jednakošću na ovom forumu? Apsolutno smo jednaki jer podjednako koračamo trootarima, ulazim u TC više nego muškarci, odlazim u ustanove svih mogućih sadržaja u najvećem procentu više nego muškarci itd. itd. i ne vidim ni jedan opravdan razlog da ženu ne treba da tangiraju teme na BB. Tamo gde ne znam materiju pročitam ono što mi je zanimljivo, gde mogu napisati nešto napisaću onako kako razmišljam. Kakav strah i od koga?

Wat?

Ja pričam o podeli na forumu (koja pride ubija dodatnu anonimnost), ti pričaš o rodnoj ravnopravnosti, strahu od nekoga ili nečega, interesovanju za forum...

Stvar je prosta - svako od nas je član foruma/sajtova sa stvarima koje ga interesuju. Muškaraca ima više po stručnim forumima, žena na sajtovima za razonodu. Radim sa dosta ljudi, pa ponekad ne mogu da ne vidim gde se ko i kako kreće.
 
@ dzonihsv

Moja je greška što nisam sve što se ne odnosi na tvoj komentar odvojila sa tri zvezdice u novi pasus. Temu sam pročitala od početka, ivana-bg je pisala o strahu, drugi o još po nečemu i to sam komentarisala u kontinuitetu. Izvinjavam se na nesmotrenosti.

Pre bih govorila o tematskim forumima/sajtovima nego o stručnim. A pol, trebalo bi da je podatak potpuno nevažan i bez uticaja.
Što se tiče muškaraca i razonode, itekako ih ima na forumima koje si ti okarakterisao:

Taj vid klasifikacije imaju sajtovi po kojima se spamuje do besvesti i na kojima obitavaju džiberi/džiberke različitih vrsta (da izvinete na izrazu) i zato sam protiv toga.

Ujedno, poenta je da smo svi jednaki na internetu, a sa time se uvodi jedan vid podele.

Ili neizbežan prirodni vid podele.
~~~
I u ovoj oblasti se vrše analize.
 
Vrh