Šta je novo?

Yu Kapital - Shopping City - Izgleda da je po

Investicija nije samo građevinska. Da ne objašnjavam puno, ali otvaranje distributivnog centra valjda podrazumeva puno novca osim izgradnje limenke, koje mogu da se računaju u inicijalnu investiciju:

Unutrašnja oprema (regali, IT prodajna infrastrukutra, klimatizacija i komore...),
Spoljašnja oprema (saobraćajnice, parkinzi....)
Plate zaposlenih...
Usluge obezbeđenja, osiguranja...
Inicijalno popunjavanje robom...

Postoje proračuni investicija koji sve to uzimaju u obzir i na kraju ispostave konačnu cifru investicije.
 
Većina stavki mi je OK ali inicijalno popunjavanje robom je bez veze, pa oni mogu na plac da parkiraju Airbus A380 i da kažu ovo je investicija vredna preko 300 mil. eura, mada ne poznajem tu problematiku pa pretpostavljam da Goje zna šta priča.
 
Metro će se sigurno otvoriti na vreme. Moja firma im je juče isporučila robu, i kako mi vozači kažu, punjenje je uveliko u toku. Jedino što je još uvek nesređeno je okolina tj. prilazi, ali do otvaranja (kraj marta) će se verovatno i to dovesti u red.
 
GOJE":18tw8935 je napisao(la):
Investicija nije samo građevinska. Da ne objašnjavam puno, ali otvaranje distributivnog centra valjda podrazumeva puno novca osim izgradnje limenke, koje mogu da se računaju u inicijalnu investiciju:

Unutrašnja oprema (regali, IT prodajna infrastrukutra, klimatizacija i komore...),
Spoljašnja oprema (saobraćajnice, parkinzi....)
Plate zaposlenih...
Usluge obezbeđenja, osiguranja...
Inicijalno popunjavanje robom...

Postoje proračuni investicija koji sve to uzimaju u obzir i na kraju ispostave konačnu cifru investicije.
Generalno si u pravu.

Samo prvo punjenje robe uglavnomfinasiraju dobavljači.
Neki jer, hipermarketi plaćaju njima odloženo,
od malih dobavljača sa nepoznatim markama čak traže da prvo punjnje bude besplatno za hipermarket.
 
tako je delta za rodjendan trazila od malih dobavljaca oprost dugova + besplatnu turu robe :lool:
za to inicijalno punjenje robom se koriste obrtna sredstva i uzimaju se krediti za likvidnost, a to ne bi trebalo da je ukljuceno u ovih 21mil. pogotovo ne plate i tako te stvari. :grand:
 
Nije bitno ko trenutno plaća ili ne plaća, jer se priča o tome šta ulazi u procenu investije knjigovodstveno. Ja sam samo nabacao u momentu, šta mi je palo na pamet.
 
Prilazni put i parking još uvek nisu završeni. Jel neko zna datum otvaranja? Šuška se da će biti 1.4.???!
 
5.4.2011. OTVARANJE METRO VIDIKOVAC, proverena informacija :vops:
 
evo i ja sad prosao tuda, prosto mi nemoguce deluje da ce otvaranje biti 5.4.

do tada nema sanse da zavrse sve, mozda samo deo parkinga i onaj ulaz srede pa puste kupce u izvidnicu :)

pre 1. maja tesko da ce sve biti u potpunosti funkcionalno
 
nisam bio na forumu pa nisam zato obratio paznju na gresku.Ali pricao sam sa prijateljem i pomenuo mi je 15 april, zaboravih da ukucam 1. sorry svima
 
stek":329wnyw8 je napisao(la):
nisam bio na forumu pa nisam zato obratio paznju na gresku.Ali pricao sam sa prijateljem i pomenuo mi je 15 april, zaboravih da ukucam 1. sorry svima
Evo ga i 15., a "kam gi Metro"? Počeću da sumnjam u verodostojnost tvojih pouzdanih izvora :p
 
prosao sam oko 13h pored, jos nije gotovo, zavrsavaju prilazne puteve...

naravno, dozvolice skretanje od metroa levo ka gradu i od orlovace levo ka metrou, sto je katastrofalno resenje po meni.
 
Jesi li siguran da je dozvoljeno skretanje na levo u pravcu prema gradu? Ako se ne varam prošle godine su usvojili detaljan plan za taj deo Ibarske gde nije bilo skretanja u levo.
 
^^isprekidana je linija na sredini ibarske na tom mestu gde je ulaz za Metro, tako je bar bilo juce.

Mislim, i sa OMV-a je zabranjeno skrenuti levo ka gradu (i levo na OMV od Orlovace), pa opet svi skrecu, tako da jedino da puste struju kroz razdelnu liniju, mozda bi se onda pridrzavali pravila.
 
Parcela pored Metroa je prodata Izraelskoj firmi BIG koja ce graditi retail park bas kao sto prave trenutno u Novom Sadu. Odlicna lokacija za taj projekat. Samo psssst nista vam nisam rekao. . Jos nista nije zvanicno...
 
btw, pre sat vremena (18/04, 13h) sam prosao pored Metroa, jos uvek stoje one saobracajne prepreke, znaci jos nije otvoren...

zna li neko datum otvaranja?
 
Nele znaš li možda sa koje strane Metroa ka gradu ili Orlovači? U svakom slučaju hvala za info, zanimljiva informacija.
 
Ma nije ni bitno sa koje strane, samo nek se gradi. Nadam se da ce to pogurati izgradnju druge trake na Ibarskoj, bez koje ce se ovaj deo grada ugusiti u guzvi. I onako su petkom, nedeljom i za zadusnice katastrofalne guzve. Prosle godine za zadusnice je bio zastoj od centra Zarkova do Orlovace (6 km), nova gradnja bez prosirenja nfrastrukture ce napraviti saobracajni kolaps...
 
pozdrav svima, ja prvi put na ovom forumu, mada vec neko vreme pratim....
a sada, na nastavimo....i ja se nadam da ce dalja gradnja da podstakne prosirenje Ibarske magistrale. Kako jednom neko rece, cini mi se da je ranije bilo reci u tom forumu, bilo je vec davno planirano da se radi u punom profilu. Pa nije bilo para, ili sta jos znam, i eto...
U svakom slucaju, samo napred.... :kk:
 
Dobro dosao Aco, imas temu druga traka na ibarskoj, tu smo vec govorili o tome, ima poslednji plan detaljne regulacije, gde je graficki predstavljeno kako bi posle prosirenja trebalo da izgleda ibarska...
 
Vrh