Šta je novo?

Yu Kapital - Shopping City - Izgleda da je po

Milan86

Beginner
Učlanjen(a)
07.08.2007.
Poruke
50
Pohvaljen
29
Lokacija
Beograd
Izgleda da je počeo da se gradi Shopping City! Od pre neki dan bageri su počeli da rade svoj posao! :)
Inače, reč je o sledećem projektu: http://www.yukapital.com/real-estate-belgrade.php
PDF prezentacija projekta: http://www.yukapital.com/katalog-brdo.pdf

Nisam uočio nikakvu tablu na gradilištu tako da ne znam detaljne informacije o izgradnji.

EDIT: Evo gde bageri trenutno rade:

gqnu.jpg


Koliko sam danas zapazio, u toku je iseljavanje auto otpada koji se vidi na mapi.
 
Verano je odavno poznat kao neko ko stoji iza projekta ali da kazemo zvanicno je u pitanju Yu Kapital. Za sada neka ostane ovako u naslovu teme a najvise bih voleo da u naslovu izbrisem ovo "Izgleda..." ;)
 
Kazu po Vidikovcu da je planirano pomeranje Ibarske magistrale i da bi trebalo da se u buducnosti tramvajska i metro linija br. 2 produze do ovog kraja postojecom trasom Ibarske, ne znam gde se nalazi projekat Verana u svemu tome, ali mi deluje neverovatno da su bilo sta ozbiljnije poceli da rade?
 
Da li će se graditi čitav kompleks ili samo shopping centar?
Nameravaju li proširivati magistralu na tom delu?
 
jbt koji smor... toliko zemljišta za još shoppinga buđavog. Jedino što mi se sviđa iz projekta jesu multiplex bioskopske sale xD Bolje da su za te pare kupili sajam ako im je do togaa ne da prave još jedan al ajde :D
 
Archangel":4xax728q je napisao(la):
jbt koji smor... toliko zemljišta za još shoppinga buđavog. Jedino što mi se sviđa iz projekta jesu multiplex bioskopske sale xD Bolje da su za te pare kupili sajam ako im je do togaa ne da prave još jedan al ajde :D
Izvini ali u juznom Beogradu nema nijednog hipermarketa, ni shopping centra. Tako da pomisli kako je ljudima iz tog dela grada veliko cimanje da idu kolima svakog dana ili vikenda do NBG a pritom su guzve na mostovima... Ne znam iz kog si dela grada ali ovaj projekat mnogo znaci za celu Cukaricu i Rakovicu. Beograd nije samo Novi Beograd, postoje i jos opstina koje treba da se razvijaju.
 
Ja sam sa Miljakovca pa znam kako je :D Al treba razmišljati dugoročno. Oni to neće završiti za par godina, a do tada ima da se izgradi most koji će da poveže taj deo grada sa NBG-om a i valjda će krenuti sa svojim shopping mallom na Trošarini :)

Ne bih se bunio ako bi to bio jedan ili dva objekta na više etaža,al ovde ej zaistavelika površina u pitanju koliko videh na zvaničnom sajtu
 
Pa, dobro, hajde da kazem da se radujem izgradnji. :D

Beogradu treba jedan takav 'shopping city', po ugledu na ljubljanski BTC. :) Prizeljkivao sam ovakav kompleks i kod nas. :vops:


Kad se izgradi ovaj komlpeks, glasam za rushenje Usca, tj. njegovo izmestanje sa jedne od najboljih gradskih lokacija. :laugh:



:gobb:
 
Jutros sam tuda prošao i stvarno se radi, bila su tri kamiona koja su odvozili zemlju i tri bagera od kojih jedan parkiran. Nema table sa projektom. Projekat celog kompleksa na njihovom sajtu izgleda lepo ali čini mi se prevelik za današnje uslove. U prevodu suviše dobro da bi bilo istinito.
 
shumar":26htkyq7 je napisao(la):
Jutros sam tuda prošao i stvarno se radi, bila su tri kamiona koja su odvozili zemlju i tri bagera od kojih jedan parkiran. Nema table sa projektom. Projekat celog kompleksa na njihovom sajtu izgleda lepo ali čini mi se prevelik za današnje uslove. U prevodu suviše dobro da bi bilo istinito.
projekat se nece graditi odjednom,nego u fazama tj gradice se objekat po objekat u zavisnosti od potrebe. barem sam ja tako cuo. iskreno meni je i to sasvim logicno jer bilo bi stvarno vestacki da se izgradi odmah shopping grad, jer za taj grad treba ljudi tj. da se malo razvije taj deo grada. Za pocetak dovoljno je 4 objekta, a kada se bude izgradilo ono naselje ka zelezniku pored ovog mesta ,e tada ce moci da se prica o zavrsetku celog kompleksa. Ja mislim da bi za pocetak tu odgovaralo da se izgradi Tempo, Metro, mozda neki hipermarket u fazonu Uradi sam, i npr. IDEA ili mozda Roda. I mislim da bi bilo to sasvim dovoljno. A kada se bude izgradilo ono naselje neka grade slobodno shopping mall-ove i ostale objekte. U sustini videcemo sta ce se desiti
 
Znaci ne bi pomislio da je ovo Beograd. Pustra, ali gradimo se polako. Jos kada bi i to naselje sagradili. :) Popunili bi rupu.
 
Какву рупу? Зар не видиш да је то крај града?
 
Аха, мислио си рупу између града и Железника. У том случају си у праву, али то не може бити попуњено у наредних 50 година.
 
A kako bi bilo da prvo naprave četri trake puta na izlazku iz Vidikovaca.. :kafa:
 
Samo da potvrdim informaciju iz Yu Kapitala da trenutne aktivnosti na terenu nemaju veze sa njihovim planiranim projektom.
 
Oni ne rade nista kao nije njihova parcela. Priznajem da sam i ja zbunjen sada po pitanju parcelacije. Moguce je da su oni malo uvuceni u odnosu na magistralu pa da neko drugi radi tu.
 
Ma otpad - šta bi drugo bilo. Biser srpske krajputaške arhitekture.
 
GOJE":2pgt5ca7 je napisao(la):
Ma otpad - šta bi drugo bilo. Biser srpske krajputaške arhitekture.
prosdirenje otpada? Pih onda kada budu sagradili taj soping mol, bice lep prilaz njemu.
 
Vrh