Šta je novo?

Yu Kapital - Shopping City - Izgleda da je po

@Bojana - Ja ne razumem taj tvoj bezobrazluk, bas me briga sta tebe zanima i gde ti radis, nisam te ni pitao. Ako si rekla da karticu uzmem preko sindikata normalno je da kazem da ne mogu, jer jos nemam firmu. A kako se dolazi do kartice, znam vrlo dobro i znam koji je princip i da postoje provere, nemas pravo da me omalovazavas i potcenjujes. :rant: A to sto tvoja mama kupuje sa karticom nepostojece firme, verovatno je zato sto ne proveravaju redom vec slucajnim uzorkom
 
MOJ BEZOBRAZLUK !!!!!!!!!!! Pa ti si se prvi podsmevao tome sto sam jarekla da se obratis sindikatu i nisi rekao normalno nego "PA GDE TO POSTOJI" omalovazavajuci mene,kao "odakle joj ta ideja"." UPRAVO PISEM DIPLOMSKI" su tvoje reci- naravno ni da mene ne zanima sta ti radis- niko te nije ni pitao.Ovo je zaista strasno , ti se ljutis a ti si prvi mene iskritikovao,pa ovo ima samo ovde!
 
Inace, ta inspekcija hoce li me "uhvatiti" na vratima Metroa kada provuku karticu? Posto firme nema.
 
Problem je u tome sto se sad, po zavrsetku izgradnje, pojavio JEDAN OD VLASNIKA PARCELE, za kojeg se do sada nije znalo, i osporio gradnju. Srpska posla, a otvaranje je neizvesno( covek trazi velike pare)
Pozdrav
 
@Bojana - Ja se tebi izvinjavam ako si shvatila moj prvi post licno, ako si citala druge teme, mi ovde cesto ironicno govorimo o lopovluku prilikom vrsenja javnih radova, neuspelim privatizacijama, novom sistemu vrednosti (npr. da ne postoje vise sindikati i sl.), bahatosti sugradjana.., tako da to uopste nije bilo licno, vec ironicni komentar o tome da osim u javnim preduzecima privatna preduzeca sa sindikatom mogu da se izbroje na prste, sto je naravno negativno... Plus mi ovde cesto zakljucujemo i pitamo ko sta radi i ko gde radi, tako da neko ako napise u koju skolu ide, koji fax studira, ili gde radi, niko ne komentarise na negativan nacin, otuda moja reakcija. Tako da moja prva kritika nije bila licna, vec kritika sistema
 
Ako je u pitanju "zakacivanje" parcele onda je najverovatnije to kombinacija vlasnika i geodetskog biroa. Jesu li predstavnici investitora toliki papani da veruju da GEOMETRI NE ZNAJU DA PREMERE PARCELU?!? U svakom slucaju, investitor kome se ovo dogodi treba da tuzi geodet biro koga je angazovao za premer i takvom birou treba oduzeti licencu, bez obzira da li je do "greske" doslo slucajno ili namerno (citaj: podela plena od planirane ucene)
 
nove nezvanične info: zakačili su 20 ari privatne njive (parcele) koja je velika ceo hektar. Ljudi okolo kažu da je problematični deo "negde oko ulaza".

Sad taj vlasnik uopšte ne želi da uzme lovu za 20 ari, već traži da proda ili celu njivu, ili nema prodaje. Naravno, može se samo naslućivati koju je cenu odredio.

Takođe se priča da se uveliko razvozi roba iz M3 ka drugim Metro centrima, verovatno prvo ide ono što je kvarljivo i kratkog roka a ne postoje načini za uskladištenje na duži rok. I to donekle govori o tome da bi se ovo moglo odužiti.

Još jednom, uzmite sve ove informacije kao nezvanične, ali iz dosadašnjeg iskustva - kao prilično pouzdane.
 
hmmmm da li ima neko info kada ce se konacno otvoriti metro
ja sam cuo da je problem nastao zato sto nije napravljena svetlostna signalizacija, tj semafori. pa se oko toga i umesala politika......... :kafa:
 
Mislim da je ovakvim postupkom Yu Kapitala propala prica o beogradskom Shopping City Sud-u. Yu Kapital se pokazao kao krajnje nepouzdan partner u svakom slucaju jer nije kompletirao parcelu za izgradnju nego je omogucio prostor za mucke. Ovde svakako ima posla i za UBPOK
 
Odakle ti informacija? Sad sam gledao njihov sajt i čak su izbrisali Metro 3 sa spiska objekata!
 
Info je verovatno tačna, obzirom da sam danas prošao ispred Metroa i video da su dopremili infrastrukturu za instaliranje semafora na Ibarskoj :bash:

Dakle, moguće je da nije ni postojao problem oko parcela, da smo bili dezinformisani.

Ovo, međutim, sa semaforom je katastrofalno rešenje za taj deo puta, zaista užasno rešenje. Za sav ovaj delay oko otvaranja i štetu po tom osnovu su mogli čak da naprave mini petlju na tom mestu.
 
eto moja informacija je ipak bila tacna (185 post)
znaci uzas sto se tice postavljanja semafora :rant:
 
Problem oko parcela nikad nije ni postojao.Na tom mestu je Eurosalon formirao veliku parcelu tako sto je kupovao manje parcele od vlasnika i prodao je Metrou.U jednom ternutku se neki pametnjakovic dosetio da ogradi deo prostora,na njega postavi tri krntije i onda trazi da mu se isplati brdo love za "njegov" auto otpad. Ali tako nesto cak ni u zemlji Srbiji nije moglo da prodje :D
 
Kartograf":2othpizk je napisao(la):
Za sav ovaj delay oko otvaranja i štetu po tom osnovu su mogli čak da naprave mini petlju na tom mestu.
'Оће, ставиће петљу, као и код излаза на Видиковац. :bash:
 
update: radi se punom parom, saobracaj se naizmenicno propusta na tom delu Ibarske... radi se i jedno razdelno ostrvce, video sam da ga oivicavaju...

iz pravca Orlovace ostaje ista trasa puta, dok ce se iz pravca Vidikovca icu malo krivudavo...
 
radax":10c4ic38 je napisao(la):
Odakle ti informacija? Sad sam gledao njihov sajt i čak su izbrisali Metro 3 sa spiska objekata!
To sam i ja primetio na njihovom sajtu, ali se iskreno nadam da će ga otvoriti 16. juna
 
mozda nema na sajtu jer sigurno spremaju update, ipak treba i na onoj mapi dodati metro vidikovac
 
koji horor SEMAFORI! :bash: mislim da je moglo i bez semafora. :|
 
Prošao sam jutros pored i video sam da se užurbano radi na pešačkom ostrvu i semaforizaciji raskrsnice. Složio bih se da semafor nije najbolje rešenje, ali je bolj nego da se čeka slobodan prolaz ka gradu ili još gore da pešaci pretrčavaju. Rizik je još veći ako dodamo na to da će verovatno raditi 00-24 pa je uveče mnogo opasnije.
 
i to sto kazes aladine. i bolje da zavrse celu pricu sa time jer taj metro je trebao da se otvori jos cak u aprilu. stvarno bruka za nas grad i drzavu, da najveci metro u srbiji upadne u problem sa semaforima. a onda se pitamo zasto nam ne dolaze investitori :/
 
Vrh