Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Ne ide to baš tako. :)
Fasada je prilično nezavisna pozicija, i ako postoje pozicije koje su za nju vezane.
Glavna stvar ovde je da ,ili da preseku da izvedu po izvornom projektu, ili da se plan usvoji što pre.
Zanatske radove, unutra, mogu da završe za max. 3-4 meseca na ovim etažama koje su urađene.
Fasada paralelno sa tim.
Kad to uzmeš u obzir, pa zajedničke prostore , garažu itd. dođemo do toga da mogu da završe na leto.
Vau :) odusevljava me ovaj, nazalost nicim izazvan, optimizam
 
Sto se tice fasade, bez fasade nema 80% zavrsenog objekta. A za izvodjenje fasade na ovolikom objektu treba min 2-3mes sa dobrim timom i organizacijom. Iz mog ugla oni forsiraju druge objekte, ovaj objekat su stavili u drugi plan, pitanje je koliki broj kupaca je u svoj predugovor stavio penale, i verovatno je Galens izracunao da se prolongiranje zavrsetka po cenu izvodjenja 5sprata, isplati.
 
Najisplativije bi im bilo da su napravili jos 2,3 zgrade u okolini do kraja ulice. To bi ukljucilo otkup, doplatu ili davanje stanova u zamenu za placeve i postojece objekte, ali bi zaradili mnogo vise novca. No, kako god, ja se iskreno nadam da ce do oktobra zavrsiti, ako se stavi na dnevni red ta sednica, tu ne bi trebalo da bude problema ni za koga.
 
Screenshot_20230126-172622_Chrome.jpg
 
Girtpro je firma specijalizovana za ovu vrstu radova i ima dobre reference.
 
Zna li neko kako teku radovi na objektu i ima li kakvog pomaka vezano za izmenu građevinske dozvole?

Možda za 1. April da nas obraduju?🙂
 
Upravo sam se čuo sa gospodinom koji je zadužen za komunikaciju sa kupcima, oko postavljanja pločica (imali smo naš izbor pa shodno tome mora i naš majstor da ih polepi). Još uvek nisu dobili dozvolu za novi sprat, ta neka sednica nije bila u januaru očekuju da bude sad u februaru. Stolarija je gotova, udarena je košuljica i uveliko rade keramiku. Za našeg majstora je rekao da može da udje oko 10-og marta.
 
I u septembru su rekli da je ocekuju u oktobru 😂 ovo postaje tragikomično. Kad se taj momenat desio moramo da se okupimo da proslavimo 🍻
 
Upravo sam se čuo sa gospodinom koji je zadužen za komunikaciju sa kupcima, oko postavljanja pločica (imali smo naš izbor pa shodno tome mora i naš majstor da ih polepi). Još uvek nisu dobili dozvolu za novi sprat, ta neka sednica nije bila u januaru očekuju da bude sad u februaru. Stolarija je gotova, udarena je košuljica i uveliko rade keramiku. Za našeg majstora je rekao da može da udje oko 10-og marta.
Dzabe sve to kada se nećeš useliti do leta 2024.
 
Kada smo prvi put bili kod njih na razgovoru bilo je da ce biti decembar 2022 a da je zakonski rok mart 2023. Nadao sam se sa zadrškom iskreno. Moja subjektivna procena i na osnovu svih komentara koje sam ovde iščitao a i iskustava poznanika realno (a i pristojno :)) bi bilo da se uselimo u septembru - oktobru. Sad kada mi se srušila ta nada o ranom useljenju (decembar - februar) nekako sam pomiren sa cinjenicom da to nece biti skoro a i ne postoji način na koji bih mogao da utičem da se nešto ubrza. Sa druge strane predugovorm smo definisali i penale tako da sa i sa te neke strane spokojniji.
 
Postoji način,skupimo se nas 150-300 i odemo do tošinog bunara,onda dodje televizija, novinari, pa kada sebi naprave ogromnu anti reklamu naučiće se pameti, ali kao i na drugoj temi na kojoj sam pisao sloge nema i svi ćemo mlatiti praznu slamu po forumu i palamuditi dok ne završe i onda sve zaboraviti.
 
Postoji način,skupimo se nas 150-300 i odemo do tošinog bunara,onda dodje televizija, novinari, pa kada sebi naprave ogromnu anti reklamu naučiće se pameti, ali kao i na drugoj temi na kojoj sam pisao sloge nema i svi ćemo mlatiti praznu slamu po forumu i palamuditi dok ne završe i onda sve zaboraviti.
Mozda ću zvucati naivno, ali ne vidim način da oni bilo šta ubrzaju kad je u pitanju ta dozvola. Naravno mogu da nekog podmazuju (što verujem da već jesu) ali kontam da tu nije u pitanju jedna osoba koja o tome odlučuje. Siguran sam da je i njima u interesu da što pre završe i da ih ne smaramo svaki dan :D Verujem da je i neka eventualna posledica sporijeg rada to saznanje da svakako moraju da sačekaju dozvolu, pa sada rade koliko moraju. Čim dozvola bude gotova prosto mislim da je realno očekivati da za pet meseci bude gotovo ili blizu kraja. Ne pokušavam da tešim bilo koga ovde ili da donosim neki lažni optimizam, prosto iznosim svoje mišljenje...svakako je moguće da za par meseci budem taj koji će organizovati taj skup i protest :D Dovoljno mi je bilo da ispratim tvoj entuzijazam od prve poruke do danas i da zaključim da je i taj scenario moguć.

Kako bilo...imam jedno pitanje. Da li znate da će ograde terase biti providne staklene umesto ovih zelenih betonskih sa rendera?
 
Postoji način,skupimo se nas 150-300 i odemo do tošinog bunara,onda dodje televizija, novinari, pa kada sebi naprave ogromnu anti reklamu naučiće se pameti, ali kao i na drugoj temi na kojoj sam pisao sloge nema i svi ćemo mlatiti praznu slamu po forumu i palamuditi dok ne završe i onda sve zaboraviti.
Ja sam za, samo nam treba neko da nas organizuje, javite vreme i to je to.
 
Oni dozvolu ne moraju da čekaju,oni imaju svoju gradjevinsku dozvolu i sada hoće extra profit od 3 miliona evra,kao što sam rekao ovako mogu da čekaju jos 5 godina.
 
Kada smo prvi put bili kod njih na razgovoru bilo je da ce biti decembar 2022 a da je zakonski rok mart 2023. Nadao sam se sa zadrškom iskreno. Moja subjektivna procena i na osnovu svih komentara koje sam ovde iščitao a i iskustava poznanika realno (a i pristojno :)) bi bilo da se uselimo u septembru - oktobru. Sad kada mi se srušila ta nada o ranom useljenju (decembar - februar) nekako sam pomiren sa cinjenicom da to nece biti skoro a i ne postoji način na koji bih mogao da utičem da se nešto ubrza. Sa druge strane predugovorm smo definisali i penale tako da sa i sa te neke strane spokojniji.
Uz svo dužno poštovanje,

vi ste prvi za kojeg čujem da je u Woodstar-u ugovorio penale....

Ako nije tajna, možemo li znati kako glasi ta odredba ugovora?
 
Vrh