Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Uz svo dužno poštovanje,

vi ste prvi za kojeg čujem da je u Woodstar-u ugovorio penale....

Ako nije tajna, možemo li znati kako glasi ta odredba ugovora?
Prodavac se obavezuje da izgradi nepokretnosti koje su predmet ovog
Predugovora najkasnije do 28.02.2023. godine. Ugovorne strane su saglasne da se
ovaj rok može produžiti za još 60 (šezdeset) dana zbog objektivnih okolnosti.

U slučaju da Prodavac ne izgradi i ne preda Кupcu predmetne nepokretnosti
najkasnije do roka određenog u stavu 1. ovog člana Predugovora, Prodavac se obavezuje da Кupcu plaća mesečni novčani iznos definisan u stavu 3. ovog člana Predugovora na ime naknade štete zbog kašnjenja sve do predaje nepokretnosti.


Još jedna jako bitna stavka (za one koji kupuju na kredit) u vezi sa samim predugovorom jeste brisanje založnog prava Unicredit banke, kako ne bi mogli da vas ucenjuju sa uzimanjem kredita kod iste.

Moram da se ogradim da nisam nikakav pravni stručnjak ovo je sve advokat rešio jer sam kompletni duduk za to.
 
Prodavac se obavezuje da izgradi nepokretnosti koje su predmet ovog
Predugovora najkasnije do 28.02.2023. godine. Ugovorne strane su saglasne da se
ovaj rok može produžiti za još 60 (šezdeset) dana zbog objektivnih okolnosti.

U slučaju da Prodavac ne izgradi i ne preda Кupcu predmetne nepokretnosti
najkasnije do roka određenog u stavu 1. ovog člana Predugovora, Prodavac se obavezuje da Кupcu plaća mesečni novčani iznos definisan u stavu 3. ovog člana Predugovora na ime naknade štete zbog kašnjenja sve do predaje nepokretnosti.


Još jedna jako bitna stavka (za one koji kupuju na kredit) u vezi sa samim predugovorom jeste brisanje založnog prava Unicredit banke, kako ne bi mogli da vas ucenjuju sa uzimanjem kredita kod iste.

Moram da se ogradim da nisam nikakav pravni stručnjak ovo je sve advokat rešio jer sam kompletni duduk za to.
Odlično,

jeli to razuman mesečni iznos, ili je nešto smešno?
 
Trenutno stanje. Bar su sada svi prozori tu.
20230202_145308.jpg
20230202_145345.jpg
 
Imao sam priliku da vidim lamelu A, zbog ortaka koji je kupio stan.
Keramika i moleraj idu solidno. Prema informacijama sa gradilišta , tokom sledeće sedmice bi trebala da počne montaža skele .
Na lameli B treba da se završi košuljica, pa kreću za keramikom i molerajem .
 
Uz svo dužno poštovanje,

vi ste prvi za kojeg čujem da je u Woodstar-u ugovorio penale....

Ako nije tajna, možemo li znati kako glasi ta odredba ugovora?
I ja sam ugovorio penale, nacelno svi koji su zeleli mogli su da ukljuce penale :)
Svaki advokat sa malo iskustva ce vam to predloziti.
 
čak i bez ugovorenih penala mogu se zahtevati, uvek moze da se tuzi, trajalo bi duze, mozda neku godinu..
 
Pa po toj logici ako smo u predugovoru ugovorili 50m2 u ugovoru moze da ti proda 10m2 po istoj ceni :)
Ne ide to bas tako.
Apsolutno ne. Predugovor je ugovor koji te "obavezuje" da ces zapravo da sklopis PRAVI kupoprodajni ugovor, i mora da sadrzi glavne elemente buduceg ugovora. Tako da ne moze da ti proda 10m2 po istoj ceni, ali moze da izbrise penale. Takodje predugovor ne mora biti binding ako nije overen od strane notara / sadrzi klauzule odustanka - a i generalno u praksi koliko je meni poznato nije binding.
 
Apsolutno ne. Predugovor je ugovor koji te "obavezuje" da ces zapravo da sklopis PRAVI kupoprodajni ugovor, i mora da sadrzi glavne elemente buduceg ugovora. Tako da ne moze da ti proda 10m2 po istoj ceni, ali moze da izbrise penale. Takodje predugovor ne mora biti binding ako nije overen od strane notara / sadrzi klauzule odustanka - a i generalno u praksi koliko je meni poznato nije binding.
Citam i ja paragraf :)
Moze prodavac da izbrise i druge stvari ako ti pristanes na to. Ali ne ide to tako da ugovorne strane samoinicijativno menjaju klauzule iz predugovora, jer kao sto je neki clan vezan za cenu tako je neki clan predugovora vezan za kaznu odnosno penale te ima tezinu.
 
Citam i ja paragraf :)
Moze prodavac da izbrise i druge stvari ako ti pristanes na to. Ali ne ide to tako da ugovorne strane samoinicijativno menjaju klauzule iz predugovora, jer kao sto je neki clan vezan za cenu tako je neki clan predugovora vezan za kaznu odnosno penale te ima tezinu.
Citao sam dok nisam doziveo pravnu drzavu, ja ti pricam iz iskustva i to bas za iskustvo vezano za penale. :)
Dodje investitor sutra bez 2 klauzule, i kaze potpisi ili cao, i sta ces onda da radis? Da ga tuzis? Ne kazem da ce to da se desi ali moze da se desi. Meni se desilo.
 
Krenulo je lepljenje pločica i u lameli B. Juče su me zvali da potvrde neke stvari vezano za pločice.
Rekose ranije da od kada pitaju za plocice pa dok ne pocnu da rade prodje oko mesec dana. Dok nabave materijal i ostala logistika. U svakom slucaju je dobro, kontinuitet neki da ima. Sta jos ostaje od unutrasnjih radova, parket?
 
Rekose ranije da od kada pitaju za plocice pa dok ne pocnu da rade prodje oko mesec dana. Dok nabave materijal i ostala logistika. U svakom slucaju je dobro, kontinuitet neki da ima. Sta jos ostaje od unutrasnjih radova, parket?
Pa ima tu gomila stvari, parket, moleraj, postvljanje vrata, rasvete, keramika u hodnicima, gelenderi, radijatori...
Iskreno najbitnije mi je da kad postave te podove moze da se udje da se vade mere zbog kuhinje i ostalog namestaja.
 
Slika ili se nije desilo 😁
Salim se, trenutno je projekat do pola zavrsen, ako bi ovim tempom kao do sada radili ne bi zavrsili ni za jos 2 godine.
 
Vrh