Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

U suštini u narednih mesec i po ćemo verovatno znati više. Do početka Marta je prvobitni rok za završetak svih radova, ako do tad ne podnesu zahtev za bilo kakvu izmenu, stvarno nema smisla više.
pa 60 dana na COVID, pa će još nešto dodati... a koliko mi se čini niko nije dogovorio penale...
 
Ako ne dobiju dozvole za izmene do kraja marta onda uradice taj 5 -ti uvuceni i do zime gotova zgrada ..
 
Mozda rade postavku sa ral trakama pa duze traje 🤣
Ako je bilo kakva organizacija gradilišta i izvođačke firme, pa makar i loša, za objekat ove veličine je potrebno 60 do 90 dana da se kompletno uradi i montira stolarija.
Ovo su ozbiljni propusti i diletantsko ponašanje.
 
Krajem maja su počeli sa postavljanjem stolarije, nadam se da će u budućnosti imati sve manje kupaca, isto su radili i u Minelu.
 
Ja sam bio ubedjen da Pertla ostavlja sarkasticne komentare, sad vise nisam siguran...

Realno ja ne bih imao nista protiv da su bez dozvole odradili i dodatni sprat i posle ga naknadno legalizovali. Ionako je pre neki dan izaslo u medijima da su 450k kvadrata u Beogradu naknadno legalizovali od 2015. iako po zakonu ne bi smelo, ali "koga briga". Ovde u svakom slucaju ne utice negativno sprat vise ili manje na okruzenje ili bilo koga, a posto se planira i dodatan sprat za studentski dom, svima dobro. Koliko je samo bilo clanaka da investitor saradjuje sa vlascu pa sad ispade da nisu u stanju da proguraju jedan obican sprat, nigde tu ne vidim logiku, ali mozda je i nema.
 
Oni su vlast i to nije problem, nego sprovesti to u delo, ne mogu da zidaju tek tako niti da menjaju dozvolu dok se na skupstini ne usvoji plan.
 
Ja sam bio ubedjen da Pertla ostavlja sarkasticne komentare, sad vise nisam siguran...

Realno ja ne bih imao nista protiv da su bez dozvole odradili i dodatni sprat i posle ga naknadno legalizovali. Ionako je pre neki dan izaslo u medijima da su 450k kvadrata u Beogradu naknadno legalizovali od 2015. iako po zakonu ne bi smelo, ali "koga briga". Ovde u svakom slucaju ne utice negativno sprat vise ili manje na okruzenje ili bilo koga, a posto se planira i dodatan sprat za studentski dom, svima dobro. Koliko je samo bilo clanaka da investitor saradjuje sa vlascu pa sad ispade da nisu u stanju da proguraju jedan obican sprat, nigde tu ne vidim logiku, ali mozda je i nema.
Galens nema nikakve legalizacije , niti su vlast.
Ljudi olako šire dezinformacije ... ovaj objekat očigledno "rade" , blago rečeno sporo, iz poznatih razloga.
Svakako za ovakav objekat im ne treba više od 6 meseci da završe onaj deo koji je već u izgradnji a preostali i nešto duže .
Po meni , oni to mogu da završe tokom leta, ukoliko se donese odluka o tom famoznom spratu ili čemu već.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Msr
Ja sam bio ubedjen da Pertla ostavlja sarkasticne komentare, sad vise nisam siguran...

Realno ja ne bih imao nista protiv da su bez dozvole odradili i dodatni sprat i posle ga naknadno legalizovali. Ionako je pre neki dan izaslo u medijima da su 450k kvadrata u Beogradu naknadno legalizovali od 2015. iako po zakonu ne bi smelo, ali "koga briga". Ovde u svakom slucaju ne utice negativno sprat vise ili manje na okruzenje ili bilo koga, a posto se planira i dodatan sprat za studentski dom, svima dobro. Koliko je samo bilo clanaka da investitor saradjuje sa vlascu pa sad ispade da nisu u stanju da proguraju jedan obican sprat, nigde tu ne vidim logiku, ali mozda je i nema.
Bas sam pre neki dan hteo da napisem da je pohvalno u celoj prici sto nismo zavrsili u Birnovom izvestaju legalizovane divlje gradnje, al rekoh aj da sacuvam to za kasnije da dignem temu iz mrtvih 😄
Ali realno gledano, valjda nema puno smisla/koristi da to neko radi za jedan sprat ako je platio sve druge takse na ostale kvadrate.
Digli su i kredit od Unicredit banke tj. ovo se gradi kroz projektno finansiranje sa ovom bankom pa je pitanje koliki je taj kredit, koji su uslovi. Nisam upucen kako to sve ide, ali pretpostavljam da banka daje neke rokove od kada trazi pare nazad tj. od kada krecu da obracunavaju kaznenu kamatu il kako se to vec zove. To je jos jedan razlog zbog kojeg i da hoce ne smeju da dizu dodatni sprat bez da prvo dobiju dozvolu. Ako je neko upucen u projektno finansiranje bilo bi dobro da malo pojasni oko rokova i da podeli neko iskustvo.
To sto im banka sedi zavrat mi daje vecu nadu nego cekanje da se gradska vlast namoli i razmotri izmenu plana za ovaj deo Zvezdare.
 
Poslednja izmena:
Ne bih da licitiram da li će, govorim sa inženjerskog aspekta, možda si i u pravu.
Što se tiče politike, koliko znam ne rade nikakve državne poslove već isključivo sopstvene investicije .
Pravo da ti kažem i ne interesuje me. Muka mi je više od politike , na dnevnom nivou.

Mogu ali neće završiti.
Veoma su vezani sa SNS-
 
Bas sam pre neki dan hteo da napisem da je pohvalno u celoj prici sto nismo zavrsili u Birnovom izvestaju legalizovane divlje gradnje, al rekoh aj da sacuvam to za kasnije da dignem temu iz mrtvih 😄
Ali realno gledano, valjda nema puno smisla/koristi da to neko radi za jedan sprat ako je platio sve druge takse na ostale kvadrate.
Digli su i kredit od Unicredit banke tj. ovo se gradi kroz projektno finansiranje sa ovom bankom pa je pitanje koliki je taj kredit, koji su uslovi. Nisam upucen kako to sve ide, ali pretpostavljam da banka daje neke rokove od kada trazi pare nazad tj. od kada krecu da obracunavaju kaznenu kamatu il kako se to vec zove. To je jos jedan razlog zbog kojeg i da hoce ne smeju da dizu dodatni sprat bez da prvo dobiju dozvolu. Ako je neko upucen u projektno finansiranje bilo bi dobro da malo pojasni oko rokova i da podeli neko iskustvo.
To sto im banka sedi zavrat mi daje vecu nadu nego cekanje da se gradska vlast namoli i razmotri izmenu plana za ovaj deo Zvezdare.
Naravno, kada je projektno finansiranje u pitanju, definiše se budžet kao i rokovi odnosno do kada moraju da se povuku sredstva .
Postoje razni mehanizmi koji štite banku a samim tim i kupce .
Galens je izuzetno pouzdana kompanija, ali se slažem da ovom projektu ne pristupaju shodno reputaciji i renomeu .
Verujem da i njima nije u interesu da čekaju previše.
S obzirom da su neki prijatelji kupili stanove u ovom objektu znam da rade zanatske radove unutra (keramiku i moleraj) .
Sigurno je da , zbog potencijalne promene spratnosti, ne mogu da rade punim kapacitetima na nižim etažama ali verujem da će objekat biti gotov tokom leta .
Pripremaju velike projekte na NBG , i njima znači da završe .
 
Realno, mislim da se niko od nas nije zanosio idejom da će zgrada biti završena u roku.🙂 Nerad, nemar, neprofesionalizam... Sve su to postale objektivne okolnosti na koje moramo računati.
 
Da li neko zna kolika treba vise vremena za fasadu ako se radi kamenom vunom nego stiriporom?
Ovo sa stiroporom mi deluje kao sklepanje torte korama od oblande i da je neuporedivo manje komplikovano od postavljanja kamene vune. Ko god planira da zivi u ovoj zgradi treba da obrati paznju, ako moze da se izvrsi neki pritisak da nam ne uvale stiropor, jer je daleko bolje i sigurnije da se odradi kamena vuna, zidovi disu, nisu hermeticki zatvoreni, zbog pozara, a i fasada dosta duze traje.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu oni da "uvale" . Odabir materijala za fasadu (stiropor ili vuna) je definisan i kategorijom objekta odnosno protivpožarnim uslovima.
U ovom slučaju ide vuna 100%,
Za ovoliki objekat, u zavisnosti od više faktora, treba sigurno oko 3 meseca za fasadu .
Verovatno oklevaju da krenu zbog tog dodatnog sprata jer je tehnički problematično (ali i izvodljivo sa nedostacima) da se radi sada .
Verujem da će početi nekad u martu, najkasnije.
Ono što je dobro-fasada ih ne sprečava da rade unutra i da završe dobar deo objekta , svakako .
 
Ne mogu oni da "uvale" . Odabir materijala za fasadu (stiropor ili vuna) je definisan i kategorijom objekta odnosno protivpožarnim uslovima.
U ovom slučaju ide vuna 100%,
Za ovoliki objekat, u zavisnosti od više faktora, treba sigurno oko 3 meseca za fasadu .
Verovatno oklevaju da krenu zbog tog dodatnog sprata jer je tehnički problematično (ali i izvodljivo sa nedostacima) da se radi sada .
Verujem da će početi nekad u martu, najkasnije.
Ono što je dobro-fasada ih ne sprečava da rade unutra i da završe dobar deo objekta , svakako .
Unutra ne rade ništa u tome je i problem.
Postavljaju stolariju 7 meseci, sada će da postavljaju pločice 6 meseci.
 
Da li neko zna kolika treba vise vremena za fasadu ako se radi kamenom vunom nego stiriporom?
Ovo sa stiroporom mi deluje kao sklepanje torte korama od oblande i da je neuporedivo manje komplikovano od postavljanja kamene vune. Ko god planira da zivi u ovoj zgradi treba da obrati paznju, ako moze da se izvrsi neki pritisak da nam ne uvale stiropor, jer je daleko bolje i sigurnije da se odradi kamena vuna, zidovi disu, nisu hermeticki zatvoreni, zbog pozara, a i fasada dosta duze traje.
Radi se kamena vuna , ima vec mustra na zgradi zalepljena vuna neki kvadrat a i u ugovoru je receno vuna 10 cm.za 20 dana mogu zavrsiti fasadu na obe lamele od marta zgrada dobice smisao da se nesto radi ...
 
Radi se kamena vuna , ima vec mustra na zgradi zalepljena vuna neki kvadrat a i u ugovoru je receno vuna 10 cm.za 20 dana mogu zavrsiti fasadu na obe lamele od marta zgrada dobice smisao da se nesto radi ...
Ni pomoću mađioničarskih trikova ne mogu završiti za 20 dana fasadu. :)
Dodaj na to cca dva meseca i to je to.
 
Ne ide to baš tako. :)
Fasada je prilično nezavisna pozicija, i ako postoje pozicije koje su za nju vezane.
Glavna stvar ovde je da ,ili da preseku da izvedu po izvornom projektu, ili da se plan usvoji što pre.
Zanatske radove, unutra, mogu da završe za max. 3-4 meseca na ovim etažama koje su urađene.
Fasada paralelno sa tim.
Kad to uzmeš u obzir, pa zajedničke prostore , garažu itd. dođemo do toga da mogu da završe na leto.
 
Treba sagraditi jos makar jedan sprat, pa ozidati, pa malterisati, pa sačekati da se osuši...
 
Vrh