Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

1000003419.jpg
1000003421.jpg
 
Pakao. Još ovaj wellport sa random zgradama. Kao da nisu mogli da grunu svi soliterčine neke. Odvratno izgleda.
 
Ne cudi me, onda se def uklapas se u ekipu koja zivi tu.

Ja sam za dlaku izbegao ovu katastrofu.

e a sto je katastrofa? tj jel samo zbog spoljasnjeg dela, ili imas neki insight za unutrasnjost? ja sam video dosta negativne komentare za predjasnju fazu, ali za novu nema nikakav feedback
 
Jeste, fali zelenila i mogli su da zasade vise drveca izvan kompleksa, i bilo bi lepo da su nastavili umesto parkinga koji je okrenut ka airport city'u zelenu povrsinu i da tu dodaju dodatni deciji sadrzaj. Ovako, zadovoljan sam gradnjom, postojali su neki propusti koje su ispravili i u poredjenji sa novim i starim zgradama koje sam obisao, dobar je kvalitet. Pozitivno je sto ima dosta dece i nije mrtvo, plus je cisto i odrzavanje vodi racuna o svemu unutar kompleksa. Resenje za kontejnere je odlicno, nema stroke i razbacanog djubreta. Za razliku od blokova gde sam odrastao nemam strepnju na sta ce dete da mi stane il padne (igle, stakla, izmet nepozntog porekla, i ostala sranja). Osecam se sigurno kad pustim dete da jurca po kraju sto dosta znaci. Da je moglo bolje i humanije, moglo je. Iako je ovaj stan bio hedge (cene i krediti za stanove su poceli da luduju u tom trenutku), zadovoljan sam kupovinom.

Plus, zeptera ima parkic sa dodatnim sadrzajem, kao i westov park koji je postao survivor poligon za decu😁 sramota je sto se ne dodje sa nekim resenjm vezano za obnovu.
 
A da zaboravih da dodam, otvorio se i https://fenix-physiotherapy.rs/ ; sto je plus za sve kojima treba fizikalna terapija a zive/rade u ovom kraju.

Mislim da postoje planovi i za teretanu sa fokusom na manje grupe.

Sve u svemu, ima raznoraznog sadrzaja u radijusu od 200m: od kafica, restorana, bolnica i medicinskih ustanova (Vizim, Avala), bazena, poslasticarnica, itd.

Jedna vecernja:
1000048033.jpg
 
Pogled je fantazija. Nadam se da ti nova zgrada u AC u izgradnji i ostale 2 koje budu pored neće značajnije narušiti pogled. Tj. pogled ostaje dovoljno širok i na tu stranu.

Je l terasa na tvom spratu sa betonskim ili staklenim zidom, tj. možeš li sedeti u dnevnoj sobi i imati neometan pogled?

I još me 2 stvari zanimaju za terasu:

Da li postoji stepenik/prag na izlazu ili je u ravni sa dnevnom sobom?

I da li su pločice ili deking na terasi?
 
Za razliku od blokova gde sam odrastao nemam strepnju na sta ce dete da mi stane il padne (igle, stakla, izmet nepozntog porekla, i ostala sranja). Osecam se sigurno kad pustim dete da jurca po kraju sto dosta znaci.
Moraće i ta deca jednog dana da izađu iz tog zlatnog kaveza i da krenu u te strašne blokove u školu, preko stakla,igli i izmeta.
 
Pogled je fantazija. Nadam se da ti nova zgrada u AC u izgradnji i ostale 2 koje budu pored neće značajnije narušiti pogled. Tj. pogled ostaje dovoljno širok i na tu stranu.

Je l terasa na tvom spratu sa betonskim ili staklenim zidom, tj. možeš li sedeti u dnevnoj sobi i imati neometan pogled?

I još me 2 stvari zanimaju za terasu:

Da li postoji stepenik/prag na izlazu ili je u ravni sa dnevnom sobom?

I da li su pločice ili deking na terasi?
Hvala, al verujem da ce narusavati kad se izgrade sve tri, plus the one kula... Al dobro prezalice se to. Deo je betonski i ostatak je staklo, pa ono iz dnevne kad se gleda mogu da se vide vise zgrade ka geneks kuli. Postoji lrag, i blocice su na terasi.
Moraće i ta deca jednog dana da izađu iz tog zlatnog kaveza i da krenu u te strašne blokove u školu, preko stakla,igli i izmeta.
Jeste, i prezivece:) samo je poenta da ja prezivim njeno odrastanje i da ne razmisljam o tome sta neki nesavesni clanovi drustva rade i potencijalno ugrozavaju bezbednost nase dece. Nemoj pogresno da me shvatih, nije hejt prema blokovima (koje obozavam) nit prema bilo kom drugom kraju, nego iskoristih kao primer nekog svog iskustva.
 
Jeste, i prezivece:) samo je poenta da ja prezivim njeno odrastanje i da ne razmisljam o tome sta neki nesavesni clanovi drustva rade i potencijalno ugrozavaju bezbednost nase dece. Nemoj pogresno da me shvatih, nije hejt prema blokovima (koje obozavam) nit prema bilo kom drugom kraju, nego iskoristih kao primer nekog svog iskustva.
Bas dugo nisi bio u blokovima, pogotovo savskim - ja kao neko ko ne voli blokove i soc gradnju ti to kazem :D Prosetaj Lazaro Kardenas-om jedno vece, mozda ti deca upoznaju drugare.
 
Bas dugo nisi bio u blokovima, pogotovo savskim - ja kao neko ko ne voli blokove i soc gradnju ti to kazem :D Prosetaj Lazaro Kardenas-om jedno vece, mozda ti deca upoznaju drugare.
Bio, lepo je sredjeno, kao i ostatak bloka ka reci. Volim taj deo. Ko sto rekoh, nije atak na blokove nego spomenuh to kao detalj koji sam primetio.
 
Sveze info za fazu 4. rok je kraj 2025, koji euro vise od 3400e sa pogledom ka kompleksu, do 4100 są pogledom ka ACB, u zavisnosti od spratnosti. Parking mesta 23.500-31.200. Sve sa ukljucenim pdv. Mi gledamo cetvorosobne, ali pretpostavljam da je taj raspon i za ostale stanove. Stan u prizemlju su nam ponudili 2800e/m2
 
Tu se vidi sva bahatost i alavost investitora. Ovo je nas pogled sa prozora, slikano pre par meseci, u medjuvremenu su sto se visine tice otisli do kraja.

Malo im je bilo sto moraju svaki milimetar prostora da iskoriste nego su jos bukvalno usli jos dublje u dvorisni deo zgrade. Svakako se necemo zadrzati ovde vise.

Pogledajte prilog 211747
Silicno nesto sad rade i sa Newportom, bukvalno ce faza 1 biti nalepljena na Zepterru...puni oglasi stanova za rentu, a vlasnici obaraju cene za sve stanove orjentisane ka kompleksu pogotovu one u prvim redovima do gradilista. Za Zepterru znam da su kinezi pobegli glavom bez obzira odavde gde je trebala da im bude faza 2 na mestu gde sad rade fazu 1 Newporta.
Ovo je mac sa dve ostrice kad se kupuje stan u izgradni gde se radi iz vise faza jer na potpisivanju predugovora/ugovora investitor se zastiti da se kupac slaze sa eventualnim promenama projekta, malim odstupanjima itd...Ovako su u Wellportu imali projekat da im sve faze budu po 12 spratova sem prve koja ima 9 pa su dobili kulu od 22 sprata u fazi 3.
 
Vrh