Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Sto se tice cena garaznih mesta (faza I) cene su bile od 8000-20000 ±.
Naravno sve je zavisilo od nivoa kao i povrsine i pozicije garaznog mesta.
3000 ide kao avans a po dobijanju gradjevinske dozvole potpisuje se predugovor.
Nakon potpisivanja predugovora uplacuje se ucesce od 20% ( 3000 vec datih eura kao avans se racuna u tih 20%).
Sto se tice ostatka od 80% za isplatu stana, to se u banci aplicira tek po izgradjenosti 80% objekta.
 
Super, hvala na odgovorima :)
Nama su sad napravili samo usmenu rezervaciju, jer i dalje nemaju formirane cene, ali nam je naglasila cim bude imala cenu i ako se dogovorimo odmah dajemo 3000e. E sad, pitanje koliko posle vremena treba da dobiju gradjevinsku, ali kapiram da i to ucesce ide ubrzo...
 
Ooo komisince, pozdrav! :D

Iako je sve jedan kompleks, za gradjevinsku dozvolu apliciraju odvojeno za svaku fazu. Za prvu fazu su aplicirali 30. jula 2021. a dobili reseje 28. oktobra 2021. Za drigu fazu su aplicirali 14. decembra 2021., ako mozemo da se vodimo prvim postupkom koji je trajao 3 meseca, moze da se desi da dobiju gradjevinsku mozda do kraja ovog meseca, pocetak sledeceg. Mi smo razmisljali da sacekamo drugu fazu jer smo hteli manji jedan stan koji se nama bas svidjao ali je taj tip stana bio rasprodat i kada sam pitao za procenu kad ce imati cene kazu da nema pravila koliko taj proces moze da traje (gradjevinska) da mogu da formiraju cene, zavisi od administracije. Hocu da se ogradim da ne mora nuzno isto da traje i ovaj postpuak, moze biti duzi, to ja samo nagadjam kao neko bez iskustva 🤷‍♂️

Mi smo usli u pricu kada su vec dobili dozvolu i nismo prosli kroz taj proces rezervacije, kada smo prelomili odma smo radili predugovor kod notara i mislim da je bilo 3 dana fore da se plati nakon overe, ali sam stekao utisak da su fleksibilni, pitao nas je prodavac da li nam je to dovoljno ili treba duzi rok jer "hocemo da radimo posao, da svi budu zadovoljni" tako da mislim da su neka manja vremenska odstupanja za uplatu depozita u redu njima.

Takodje, s'obzirom da smo usli kasnije u pricu, parking mesta su kretala od 12 hiljada, dali je porasla cena ili nije bilo vise tih mesta od 8 hiljada ne znam, nisam pitao jer nismo ni uzeli mesto na kraju.

Kada dobijete cene druge faze ako mozete da postavite ovde, bas me zanima, razumem da je veci stan i to je faktor kao i spratnost itd, ali umirem od zelje da znam cene za drugu fazu da mogu da se kajem ili ne kao covek :D

Pozdrav!
 
Hvala komsija :)
Nama je u stvari najveci rebus sad ta dinamika placanja jer mi cekamo novac od prodaje druge nekretnine za deo ucesca.
Zato su mi jako korisne sve informacije i nadam se da ce sve ici kako treba, ja svakako javljam cim nesto saznam.
 
Verujem da vecina prati instagram profil kompleksa ali evo mali update slika na forumu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220315-203702_Instagram.jpg
    Screenshot_20220315-203702_Instagram.jpg
    195,2 KB · Pregleda: 262
Pozdrav svim buducim komsijama vrtova ceraka...:)Evo da podelim i moje iskustvo kupovine stana u prvoj fazi izgradnje.Kada smo prvi put otisli da pogledamo skicu stana koji nas interesuje,stan nam se svideo i rekli su mi cenu za taj stan. Pritom tad jos uvek nisu imali gradjevinsku dozvolu...Otisao sam kuci da se dogovorim sa suprugom oko detalja i nakon CETRI dana odlazim sa namerom da kupimo taj stan...Medjutim decko agent prodaje koji mi je prvi put rekao cenu i ispisao na parir kaze da ne mogu da dobijem po toj ceni koju mi je rekao, da su oni u medjuvremenu podigli cene..Bio sam iznenadjen delovalo mi je skroz neozbiljno nisam mogao da verujem da jedno pricaju i da ne stoje iza svojih reci.Pitao sam koja je sada cena tog stana rekli su mi 5000 e skuplji posle samo cetri dana...Bio sam malo iznenadjen i otisao..Posle mesec dana dobijaju gradjevinsku dozvolu.Zovem ih na telefon jer smo u medju vremenu odlucili da kupimo po skupljoj ceni,, a onda sam dobio informaciju da ima samo jos jedan stan te kvadrature i da je on jos skuplji za 2600 e....Nisam mogao da verujem sta se desava sa cenama u toj firmi i odmah odlucimo da ga kupimo...Tako da smo na kraju stan kupili po najskupljoj ceni....:)
 
Pozdrav svim buducim komsijama vrtova ceraka...:)Evo da podelim i moje iskustvo kupovine stana u prvoj fazi izgradnje.Kada smo prvi put otisli da pogledamo skicu stana koji nas interesuje,stan nam se svideo i rekli su mi cenu za taj stan. Pritom tad jos uvek nisu imali gradjevinsku dozvolu...Otisao sam kuci da se dogovorim sa suprugom oko detalja i nakon CETRI dana odlazim sa namerom da kupimo taj stan...Medjutim decko agent prodaje koji mi je prvi put rekao cenu i ispisao na parir kaze da ne mogu da dobijem po toj ceni koju mi je rekao, da su oni u medjuvremenu podigli cene..Bio sam iznenadjen delovalo mi je skroz neozbiljno nisam mogao da verujem da jedno pricaju i da ne stoje iza svojih reci.Pitao sam koja je sada cena tog stana rekli su mi 5000 e skuplji posle samo cetri dana...Bio sam malo iznenadjen i otisao..Posle mesec dana dobijaju gradjevinsku dozvolu.Zovem ih na telefon jer smo u medju vremenu odlucili da kupimo po skupljoj ceni,, a onda sam dobio informaciju da ima samo jos jedan stan te kvadrature i da je on jos skuplji za 2600 e....Nisam mogao da verujem sta se desava sa cenama u toj firmi i odmah odlucimo da ga kupimo...Tako da smo na kraju stan kupili po najskupljoj ceni....:)
kao ja da sam ovo pisala hahahhaha, isto iskustvo :) :) :) :) s tim sto smo mi prvi put zvali u avgustu prosle godine i bili iz fazona ma skupo za Vidikovac. Pa kad smo se smislili ove godine, cena je skakala iz dana u dan, i na kraju smo platili mnogo skuplje nego sto je trebalo
 
Ovo je situacija sa svakim kompleksom sličnog tipa. Cene pre dobijanja građevinske dozvole su uvek nešto povoljnije, jer je i rizik veći. U svakom slučaju, lepo je što je komšija sve više :) Ima li informacije o cenama u drugoj fazi?
 
Ovo je situacija sa svakim kompleksom sličnog tipa. Cene pre dobijanja građevinske dozvole su uvek nešto povoljnije, jer je i rizik veći. U svakom slučaju, lepo je što je komšija sve više :) Ima li informacije o cenama u drugoj fazi?
Jos uvek nikakva informacija o cenama, ali ja ocekujem da ce krenuti od 2000e pa na vise... Svakako cim dobijem info,postavicu ovde :)
Nadam se da ce komsije iz prve faze ostati aktivne na forumu i kad dobiju kljuc, pa da cujemo utiske iz prve ruke sto se tice kvaliteta radova i da vidimo kako izgleda ako nista hodnik,lift itd :D
 
Pozdrav svima koji prate temu, buduci komsije iz prve faze. :) Danas sam prilikom setnje naisao na aktiviste sacuvajmo Kosutnjak, skupljali su potpise protiv planirane gradnje sa donje strane Skojevskog naselja u rupi ka Rakovici. Dotakli smo se i cuvenih vrtova(koje su planirani da se nakace na postojecu infrastrukturu) za koje sam ja spomenuo da sam kupac, po njihovim "informacijama" stanovi nize faze su predvidjeni da se prodaju kao lux stanovi gde bi cene isle izmedju 2500-3000EUR kao ekskluziva sa pogledom na Avalu. Naravno potraznja ce diktirati cenu za svaku fazu/lamelu, ali trenutna situacija uzrokovana kovid pandemijom, visokom stopom inflacije , aktuelni dolazak velikog broja IT kadrova iz Rusije/Ukrajine koji su povecali potraznju u opstinama blize NBG/centru(ljudi ce biti na radnim vizama izmedju 1-2 godine ovde za pocetak) ne daju kao nadu da je moguce ocekivati pad cena u skorije vreme.

"Na Ceraku i Vidikovcu vam kvadrati idu skoro do 2.000 evra po kvadratu, što je neverovatno", dodaje ona.
 
Poslednja izmena:
Nema zezanja sa cenama ljudi, samo moze da bude jos skuplje, to je realnost.

Mi smo prosle godine u junu hteli da prodamo nas stan na brdu, pa smo se predomislili i kao da izdajemo (i to iskustvo ne dao Bog nikome) i sad smo ga prodali u februaru za 10k e vise. I to za bukvalno 3 dana.

Uporedo smo kupili stan u Bileckoj, ali smo odmah pristali na cenu iz oglasa, jer smo odmah prepoznali kvalitet ponude, i juce nam agent kaze, verujte mi, ovaj stan sada (posle mesec dana), bi se prodao za 10k vise.

Jedino sto su oba stana na mnogo dobrim pozicijama i nema nista da se ulozi, namestaj je i nas ostao, a i mi smo preuzeli kompletno namesten stan.

Tako da mene uopste ne iznenadjuje da dobar stan odlazi za dan, iz licnog iskustva.

A posebno za Vrtove, jer je to jedan od najpovoljnijih kompleksa, cena/pozicija, koji se trenutno gradi u Beogradu.
 
Pozdrav, komsije. Ima li nekih vesti? Jesu krenuli sa prodajom druge faze? Koje su cene?
 
Mozes uvek da pratis gradjevinsku dozvolu na :

I pod investiroti stavi "Finvest" . Koliko znam to je ova pod brojem ROP-BGDU-36925-CPIH-9/2021 i jos nije dobijena.
 
Hvala, komšija. Koristim Ceop u poslovne svrhe već dve godine, ali koliko mi je poznato tamo još uvek nema informacija o kupoprodajnim cenama ☺️
 
Hvala, komšija. Koristim Ceop u poslovne svrhe već dve godine, ali koliko mi je poznato tamo još uvek nema informacija o kupoprodajnim cenama ☺️
Dok ne dobiju gradjevinsku nema ni cena, mislim da je komsija zato postavio link :)

Ja imam jedno pitanje, ovi zidovi u stanu sto su od gips-karton ploca, da li neko zna nesto vise o tome? Meni to zvuci katastrofa, kako okaciti tv na takav zid ili nesto teze od slike, zaista se ne razumem, pa ako ima neko da pojasni, da li ovo samo zvuci toliko lose ili je zaista … :)
 
Na njihovom prethodnom projektu na Bežanijskoj Kosi sam odustao od kupovine, što zbog gips karton pregradnih zidova, što zbog odbijanja bilo kakve, čak i najmanje promene u projektu. Hteo sam da stavim drugu mnogo kvalitetniju stolariju sa troslojnim staklom, da malo pomerim te zidove, itd. A sve se dešavalo pre nego što su zaboli ašov.
Može im se.
 
Dok ne dobiju gradjevinsku nema ni cena, mislim da je komsija zato postavio link :)

Ja imam jedno pitanje, ovi zidovi u stanu sto su od gips-karton ploca, da li neko zna nesto vise o tome? Meni to zvuci katastrofa, kako okaciti tv na takav zid ili nesto teze od slike, zaista se ne razumem, pa ako ima neko da pojasni, da li ovo samo zvuci toliko lose ili je zaista … :)
Da, to mi se jedino nije svidelo na ovom projektu. U sustini moguca je montaza tv-a bez problema, iz iskustva govorim gde je montiran tv 50".
Ipak cigla je cigla ali...
 
Da, to mi se jedino nije svidelo na ovom projektu. U sustini moguca je montaza tv-a bez problema, iz iskustva govorim gde je montiran tv 50".
Ipak cigla je cigla ali...
Hvala :)
Racunam da valjda nisu ludi da stavljaju takve zidove ako je katastrofa, nije sjajno sigurno sto se tice zvucne izolacije,svesna sam, ali ajde bar da tv okacimo pa cemo da vidimo :ROFLMAO:
Inace sam ja zaista na vise mesta cula samo reci hvale za firmu i nacin poslovanja, pa se tesim da znaju sta rade :)
 
Na njihovom prethodnom projektu na Bežanijskoj Kosi sam odustao od kupovine, što zbog gips karton pregradnih zidova, što zbog odbijanja bilo kakve, čak i najmanje promene u projektu. Hteo sam da stavim drugu mnogo kvalitetniju stolariju sa troslojnim staklom, da malo pomerim te zidove, itd. A sve se dešavalo pre nego što su zaboli ašov.
Može im se.
Iskreno, sa moje tacke gledista sto se tice izmena u stanu u neku ruku ih i podrzavam. Zamislite samo kada bi svi imali po neku izmenu, to bi garant rezultovalo probijanju rokova. Svaka izmena iziskuje dodatno angazovanje majstora u odnosu na ustaljenu dinamiku radova.
 
Koliko ja znam gispani zid je skuplji od zidanog pa nije bas da stede. Osim toga gipsani zid ima bolju zvucnu izolaciju narocito ako se bude radilo sa duplom oblogom kako stoji u specifikaciji. Da budem jos precizniji gipsani zid(sa vunom) ima bolju zvucnu izolaciju kod visokih tonova a manju kod niskih jer zbog manje mase lakse prenosi vidbracije.
 
Koliko ja znam gispani zid je skuplji od zidanog pa nije bas da stede. Osim toga gipsani zid ima bolju zvucnu izolaciju narocito ako se bude radilo sa duplom oblogom kako stoji u specifikaciji.
Hvala komsija, kao sto rekoh uopste se ne razumem.
A nisam nasla nista pametno na internetu o zvucnoj izolaciji ovakvih zidova.
 
Ovo sto se desava na trzistu nekretnina (skacu cene iz dana u dan i vasa ponuda pre 4 dana ne vazi) me podseca na onu politiku poslodavaca, "neces da radis prekovremeno za minimalac, ima ko hoce". Tako da, kome se zuri sa kupovinom, kupice i za 3.000 evra, a s obzirom da zivim u kraju i volim isti, ne bih dao vise od 1500+pdv za kvadrat i to kao maksimum za neku "lux" gradnju (kakva ce mozda biti ova). Isto tako ne bih nigde radio za ispod 65.000 rsd. Za 1950 evra kvadrat, nov, gotov stan u novogradnji, drugar je kupio u septembru na novom beogradu, blok 45, jurija gagarina... Malo realnosti nije na odmet. Rate i kamate su velike i skupe. E sad, ko ima spremnu lovu, ne mora da razmislja i ceka, to je vec druga okolnost. Inace, pozdravljam nove komsije i srecno useljenje!
 
Ovo sto se desava na trzistu nekretnina (skacu cene iz dana u dan i vasa ponuda pre 4 dana ne vazi) me podseca na onu politiku poslodavaca, "neces da radis prekovremeno za minimalac, ima ko hoce". Tako da, kome se zuri sa kupovinom, kupice i za 3.000 evra, a s obzirom da zivim u kraju i volim isti, ne bih dao vise od 1500+pdv za kvadrat i to kao maksimum za neku "lux" gradnju (kakva ce mozda biti ova). Isto tako ne bih nigde radio za ispod 65.000 rsd. Za 1950 evra kvadrat, nov, gotov stan u novogradnji, drugar je kupio u septembru na novom beogradu, blok 45, jurija gagarina... Malo realnosti nije na odmet. Rate i kamate su velike i skupe. E sad, ko ima spremnu lovu, ne mora da razmislja i ceka, to je vec druga okolnost. Inace, pozdravljam nove komsije i srecno useljenje!
Ove price “ne bih dao vise od…” su vezane za period kad je toliko kostalo, ne bih ni ja za svoj stan dala vise od 1100 po kv koliko sam ga platila pre 3 i po god, a komsije iz zgrade su prodale za 1600 pre nepunih mesec dana, drugi komsija prodao za 1750 manji stan od 35kv. Drug je u Crnotravskoj platio 1000e starogradnju pre dve god, kaze da sada u njegovoj zgradi isti takav stan je za 20 hilj vise prodat.
Vise je nego ocigledno koliko su cene skocile.
Ovo za nbg je isto diskutabilno, moja drugarica je sad platila 2600e sa pdv novogradjnju negde kod Immo centra, useljenje je u junu.
Znaci cene su skocile, primera koliko hoces…niko vas ne tera da kupujete, ali nemojte pisati ljudima kako je nesto preplaceno,kako smo ludi itd… jer nije istina, to su sada cene, svidelo se to nama ili ne, za taj novaj koji biste vi dali slobodno otvorite oglase pa nadjite stanove po toj ceni, neprijatno biste se iznenadili…
Pozdrav
 
Vrh