Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Grad Beograd stavio je na javni uvid Plan detaljne regulacije prostorno-istorijske celine Topčider – 2. faza, 4. celina, koji je izradio Urbanistički zavod Beograda.

Plan obuhvata prostor od Sportskog centra Čukarica do granice sa Rakovicom, na površini od 24,5 ha, a na datom području dominantno je na Skojevsko naselje, odnosno teritorija između ulica Kneza VIšeslava, Luke Vojvodića i Godominske.

Prema planu, na ovom prostoru predviđa se gradnja dodatnih stambenih kompleksa i sanacija postojećih, mreže saobraćajnica i parkinga, zelenih površina i skverova, vrtića i biciklističkih staza.

Planirano je širenje kolovoza do 10 metara duž Ulice Kneza Višeslava na području plana, obostrani trotoari minimalne širine 1,5 m, gradnja dvosmerne biciklističke staze širine 2,5 m, upravnih parking mesta i revitalizacija i sadnja novih drvoreda.
Planirani su parkinzi sa pristupom iz ulica Kneza Višeslava i Luke Vojvodića i u regulaciji same Ulice Luke Vojvodića.

Takođe, svi cevovodi biće zamenjeni onima većeg prečnika, a u planu je i gradnja kanalizacija po separacionom principu, izgradnja dve trafostanice i nove toplovodne mreže.

Napominje se da je čak 10 parcela planirano za zalene površine, zbog činjenice da se Skojevsko naselje nalazi na prostoru na kojem se ranije delimično prostirala šuma, pa je zelenilo važno očuvanje ekosistema. Takođe je predviđena i gradnja skverova sa zelenilom na 5 lokacija u okviru plana.

U planu je i gradnja dve predškolske ustanove, jer će se broj stanovnika Skojevskog naselja po realizaciji plana povećati sa 5.963 na 7.047, dok će se broj stanova sa 2.057. povećati na 2.471. U tom smislu planirana je i sanacija i transformacija postojećih stambenih zona za porodično i višeporodično stanovanje, gradnja novih stambenih kompleksa, ali i mešovitih gradskih centara i striktno komercijalnih sadržaja.

Plan je na javnom uvidu do 4. aprila.
 
Grad Beograd stavio je na javni uvid Plan detaljne regulacije prostorno-istorijske celine Topčider – 2. faza, 4. celina, koji je izradio Urbanistički zavod Beograda.

Plan obuhvata prostor od Sportskog centra Čukarica do granice sa Rakovicom, na površini od 24,5 ha, a na datom području dominantno je na Skojevsko naselje, odnosno teritorija između ulica Kneza VIšeslava, Luke Vojvodića i Godominske.

Prema planu, na ovom prostoru predviđa se gradnja dodatnih stambenih kompleksa i sanacija postojećih, mreže saobraćajnica i parkinga, zelenih površina i skverova, vrtića i biciklističkih staza.

Planirano je širenje kolovoza do 10 metara duž Ulice Kneza Višeslava na području plana, obostrani trotoari minimalne širine 1,5 m, gradnja dvosmerne biciklističke staze širine 2,5 m, upravnih parking mesta i revitalizacija i sadnja novih drvoreda.
Planirani su parkinzi sa pristupom iz ulica Kneza Višeslava i Luke Vojvodića i u regulaciji same Ulice Luke Vojvodića.

Takođe, svi cevovodi biće zamenjeni onima većeg prečnika, a u planu je i gradnja kanalizacija po separacionom principu, izgradnja dve trafostanice i nove toplovodne mreže.

Napominje se da je čak 10 parcela planirano za zalene površine, zbog činjenice da se Skojevsko naselje nalazi na prostoru na kojem se ranije delimično prostirala šuma, pa je zelenilo važno očuvanje ekosistema. Takođe je predviđena i gradnja skverova sa zelenilom na 5 lokacija u okviru plana.

U planu je i gradnja dve predškolske ustanove, jer će se broj stanovnika Skojevskog naselja po realizaciji plana povećati sa 5.963 na 7.047, dok će se broj stanova sa 2.057. povećati na 2.471. U tom smislu planirana je i sanacija i transformacija postojećih stambenih zona za porodično i višeporodično stanovanje, gradnja novih stambenih kompleksa, ali i mešovitih gradskih centara i striktno komercijalnih sadržaja.

Plan je na javnom uvidu do 4. aprila.
Ovo su dobre vesti, odnosno najava.
 
Znam samo da cu se jako kajati sto nemam parking mesto 😅 Ako neko od komsija buducih bude hteo da izdaje tu sam
 
Garaza faze I i II su povezane tako da ima ima jos prilike, svakako se dosta brzo prodaju.
 
OK, taj link mozda nije ispao kako sam ja zamislio, ali izbacili su klip na insta, pop bio da osvesta temelj
 
Screenshot_20220307-210738_Facebook.jpg
 
Komšije, da li su vam prilikom uplate u Euro banci tražili 4.000 din na ime izdavanja neke potvrde?
 
Da ds, mislim da je to fiksna provizija. Koliko sam video svaka banka to naplati na neki način.
 
Osim ako nemas racun u istoj banci.
Otvori se racun, kada se zavrse uplate ugasi se racun.
 
Ovu potvrdu od 4.000 rsd Euro banka naplaćuje kao potvrdu o izvršenom transferu iako imate devizni račun u istoj banci. Malo mi je čudno.
 
Da da, I ja sam to platio, to im je u cenovniku za uplate koje su specifično na račun investitora vezano za kupoprodaju nekretnine. Takodje mi samo još nisu tražili uzorak urina vezano za poreklo novca. Jel ste imali slično iskustvo sa tim? Pitao sam u drugoj njihovoj banci, tamo mi je rečeno da sam možda imao posla sa nekim ko je manje iskusan.
 
Da da, I ja sam to platio, to im je u cenovniku za uplate koje su specifično na račun investitora vezano za kupoprodaju nekretnine. Takodje mi samo još nisu tražili uzorak urina vezano za poreklo novca. Jel ste imali slično iskustvo sa tim? Pitao sam u drugoj njihovoj banci, tamo mi je rečeno da sam možda imao posla sa nekim ko je manje iskusan.
U svakoj banci traže potvrdu o poreklu novca kada se donosi keš. I da kod njih se plaća po transakciji bez obzira na iznos.
 
Da, za potvrdu o poreklu novca je jasno, ali ove 4.000 su me iznenadile. :unsure:
 
Da li objekat poseduje stanarske ostave ili podrum? Ne pise nigde na sajtu pa cisto da proverim da li neko zna.
 
Sta mislite da li ce situacija u svetu, posebno mislim na poskupljenje materijala itd, imati ikakav uticaj na dalje zidanje zgrade ili promene uslova predugovora?
 
Sta mislite da li ce situacija u svetu, posebno mislim na poskupljenje materijala itd, imati ikakav uticaj na dalje zidanje zgrade ili promene uslova predugovora?
Nema izmene predugovora.
Samo, do 80% , banka malo promeni uslove,
Ugovor je slican kroz par meseci posle banke, samo nedostaju sitnice, penali , precizni datumi , tehnicki prijem, uknjizenje, a da ne pricam o useljenju...
 
Pozdrav svim nadam se buducim komsijama iz vrtova :)
Mi smo u prvoj fazi gledali vece stanove sa 3 spavace i dok smo se mi razmisljali, stanovi su planuli. Iskreno bio je neki dugacak,a uzan stan od 82kv i malo sam se lomila jer i sad imamo takvu "usku" dnevnu i nismo bas srecni zbog toga :)
Za vikend smo isli da pogledamo stanove druge faze, cenu jos uvek nisu formirali navodno, obavestice nas, sad je jos lepsi raspored u 88kv i mislim da smo gotovi da ga kupimo.
Znacilo bi mi od ljudi koji su kupili prvu fazu da mi daju odredjene info vezano za cene garaze posto se to ne setih da pitam,a i za kredit.
Znam da treba 3000e za rezervaciju, pa onda kad dobiju gradjevinsku treba valjda dati i ucesce od 20% ? a kako ide realizacija kredita? posto banke ocekuju 80% zavrsenosti, da li idem odmah da apliciram za kredit ili kako?
Hvala unapred na odgovoru, sta god da mi napisete dodatno od info znacice :)

P.S. mislim da je suludo komentarisati cene u ovom momentu, jer su recimo samo u sept skocile za 6% i ovo sto vrtovi nude je sada realna cena za jedno naselje, za razliku od onih zgrada iza meka gde grade razliciti investitori i gde su recimo mom drugu pre godinu i po kada je kupovao rekli da nece biti nijedne zgrade ispred njihove,a sada je nikla cela lamela.... sto se tice starogradnje u aprilu smo kupili i renovirali 44kv na miljakovcu za babu i mislili da je za osnovno dosta nekih 5-8hilj evra jer smo namestaj preneli iz starog stana, na kraju smo bili sokirani koliko su cene skakale iz dana u dan svih materijala...nikom ne bih savetovala da se upusta u tu avanturu ako ne mora, a o infostanu u starogradnji da ne pricam...Ali to je samo moje licno misljenje i svako ima pravo na svoje :)
 
Kada dobiju lokacijsku dozvolu uplacuje se 3000e kao rezervacija a zatim po dobijanju gradjevinske 20% na ime depozita. Za kredit se plaicira kad izgradnja dodje na 80%, neko je gore napisao da je to avgust sledece godine recimo. Iz iskustva ljudi koje znam pocetak otplate se uglavnom poklopi sa useljenjem +- mesec dana.
Sto se tice garaznih mesta cene su stvarno bile sarenolike od 8000 pa navise zavisnosti od spratnosti velicine(sirine) etc.
Kada samo prvi put gledali projekat razmisljali smo se da li uopste da uzmemo parking a na kraju smo zavrsili sa dva :) . Unapred se placa 20% kao za stan. Ima parking sa druge strane ulice ali i tamo ima sve manje slobodnih mesta, verujem da ce biti bas problem kad se uselimo ali tako je po celom gradu.
 
Vrh