Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Meni se recimo, ta lokacija kod Ada mola nikako ne svidja. Sto se tice cene, mislim da ce druga faza ici preko 2k po kvadratu.
Ali recimo, ako si podstanar, smatram da nema svrhe vise cekati. Nisam sigurna da ce cene ici mnogo na dole.
Sa tim, sto je danas jako tesko naci dobar stan.

Mi smo od Vrtova odustali najvise zbog vremena useljenja, to je bilo bas puno vremena za cekati.
Mada nam se i cena nije uklapala, iskrena da budem.
 
Cena od 2000e za Rakovicu je totalna ludost.Ta lokacija sobzorom kako je grade i od kog materijala nije nista bluzu lux gradnje i to ne trba da vredi preko 1400e za kvadrat.Bolje sacekati jos neko vreme da se situacija smiri pa onda kupovati nego sada zuriti i dati 20-50 k vise za stan.Primera radi pre 4-5 godina kod Ada mall su se prodavali stanovi za 1500-1700e kvadrat.
Isto ne treba nasedati na price iz tabloida jer su one pod kontrolom istih tih investitora koima je u cilju da uzmu sto vise novca.
Iskreno, ne verujem da se radi o tabloidnim pricama iako bi voleo da je tako. Ako cak i povrsno istrazite videcete da ovo nije lokalni problem vec globalni, svuda u svetu (i po meni neopravdano) rastu cene nekretnina, prosto takvo je trziste. Neka istrazivanja pokazuju da ce se rast usporiti i cene stabilizovati, ali nece padati padati (FED odobrava vise kamatne stope u US i slicni mehanizmi koji sluze zaustavljanju inflacije ce zaustaviti i taj rast postepeno i tako dalje). Mi smo tako cekali i rekli da je previse kad je bilo oko 1600/1700 (onaj deo oko McDonalds-a) pa propustili tu priliku. Ako sacekate jos malo videcete da je ce 2000 jos biti i dobra cena, kao 1500 nekada pre par godina. Stara gradnja prati cene novogradnje (Cerak vnogradi na primer) a stari stan morate renovirati, naravno zavisi od osobe, ali ulaganja u kupatilo, kuhinju, vodovodne/strujne instalacije su po meni potrebne a nisu male (cene majstora i materijala isto skocile) sto nas opet dovodi u situaciju kao da placamo novu gradnju. Naravno, ja mozda gresim, ali ne znam jos za slucaj da je neko kupio nekretninu koja je izgubila vrednost :)

Elem, i ja sam novi komsija i drago mi je da nas ima i obecavam da necu pisati dugacke postove vise :D

Pozdrav!
 
Cena od 2000e za Rakovicu je totalna ludost.Ta lokacija sobzorom kako je grade i od kog materijala nije nista bluzu lux gradnje i to ne trba da vredi preko 1400e za kvadrat.Bolje sacekati jos neko vreme da se situacija smiri pa onda kupovati nego sada zuriti i dati 20-50 k vise za stan.Primera radi pre 4-5 godina kod Ada mall su se prodavali stanovi za 1500-1700e kvadrat.
Isto ne treba nasedati na price iz tabloida jer su one pod kontrolom istih tih investitora koima je u cilju da uzmu sto vise novca.
Lokacija objekta je samo opstinski Rakovica.
Po mom misljenju lokacija objekta je odlicna, blizina Kosutnjaka, Vidikovac, Cerak , Zarkovo.
Sto se tice cene, da nije velika jeste, ali to je trenutna realnost i dok je potraznja takva kakva je nema tu spustanja cena.
Ova prica ne treba zuriti sa kupovinom meni ne pije vodu jer sam u potrazi za stanom 2 godine i za taj period cene su na ovoj lokaciji od 1200 otisle na ovu gde smo sada. To sto je bilo nekada je samo proslost.
To da ce se cene vratiti na neku po nama normalnost ne verujem u narednom periodu.
Cisto poredjenja drugar je pre nekih 1.5 godinu kupio na Cvetanovoj cupriji stan za 1050 sa pdv-om a sada je tamo 1400 .
Da ne pricam o kvalitetu gradnje, u BG-u je 99% gradnje Lux.
Sto se tice ovog investitora, ne branim ga, ali sam video njegove izvedene objekte, i zadovoljan sam. Ovaj objekat treba da mu bude licna karta za buducnost, po mom misljenju.
 
Sto se tice ovog investitora, ne branim ga, ali sam video njegove izvedene objekte, i zadovoljan sam. Ovaj objekat treba da mu bude licna karta za buducnost, po mom misljenju.
Da, i ja sam obisao sve zgrade koje su radili, jako sam zadovoljan. Totalni sam laik za gradnju ali zgrade na Banovom brdu su pet godina stare a izgledaju kao da su juce zavrsene, sve kao novo. Plato bezanija je bukvalno kao na skicama sa sajta tako da verujem da ce i Vrtovi izgledati identicno projektu.
 
Lokacija objekta je samo opstinski Rakovica.
Po mom misljenju lokacija objekta je odlicna, blizina Kosutnjaka, Vidikovac, Cerak , Zarkovo.
Sto se tice cene, da nije velika jeste, ali to je trenutna realnost i dok je potraznja takva kakva je nema tu spustanja cena.
Ova prica ne treba zuriti sa kupovinom meni ne pije vodu jer sam u potrazi za stanom 2 godine i za taj period cene su na ovoj lokaciji od 1200 otisle na ovu gde smo sada. To sto je bilo nekada je samo proslost.
To da ce se cene vratiti na neku po nama normalnost ne verujem u narednom periodu.
Cisto poredjenja drugar je pre nekih 1.5 godinu kupio na Cvetanovoj cupriji stan za 1050 sa pdv-om a sada je tamo 1400 .
Da ne pricam o kvalitetu gradnje, u BG-u je 99% gradnje Lux.
Sto se tice ovog investitora, ne branim ga, ali sam video njegove izvedene objekte, i zadovoljan sam. Ovaj objekat treba da mu bude licna karta za buducnost, po mom misljenju.
I nama u potrazi za stanom prodje 3 godine i bar 20k eura :) moramo više da damo. I već tri godine slušam kako "za naj više šest meseci puca balon..."
 
Da, i ja sam obisao sve zgrade koje su radili, jako sam zadovoljan. Totalni sam laik za gradnju ali zgrade na Banovom brdu su pet godina stare a izgledaju kao da su juce zavrsene, sve kao novo. Plato bezanija je bukvalno kao na skicama sa sajta tako da verujem da ce i Vrtovi izgledati identicno projektu.i bice to lep kompleks....

Neka bude kao i do sada i nema greske...
 
@sonja12
Da li si sigurna da za god dana nece biti kvadrat 2500 na toj istoj lokaciji?
Ja sam isto tako razmisljao pre par godina pa sam "izgubio" 30k, posto je kvadrat na B. Brdu otisao sa 1300-1500 na 1800-2000.
Daj Boze da padnu cene, posto ce svim normalnim ljudima to odgovarati, ali se bojim da ima jos mnogo para da se opere.
 
Najprostije rečeno, cenu diktira ponuda i tražnja. Dakle, dokle god ima kupaca ( a vidimo upravo ovde da ih ima) koji su spremni da plate 2000 eur/m2 za ovu lokaciju dotle će se i održavati ta cena. Trenutno je takva situacija u Beogradu da je tražnja veća od ponude iako se gradi nikada više. Zar zaista očekujete da će neki investitor određivati cenu na osnovu toga šta je "realna cena" za tu lokaciju i samim tim se odricati extra profita. Naravno da neće i nažalost to je realnost koju treba da prihvatimo. Jedini izlaz iz trenutne situacije je da u nekom trenutku dođe za zasićena tržišta što bi onda podstaklo cenovnu konkurenciju. Drugi način jeste da država ograniči cenu stanova za pojedine lokacije ali budimo realni to se prosto neće nikada desiti pogotovo ne u Srbiji.
 
2017 je cena kvadrata na Brdu bila 1200e za staru gradnju i potpuno renoviranje. I to za ulice iznad Pozeske.

Ali tada je 500e bilo u smislu zivota, kao danas po mojoj proceni 800e.

Mogu cene da se stabilizuju ovde gde su sad, to i ocekujem, ali da stara gradnja na brdu bude 1200e ponovo, jako jako tesko.
 
Pisao sam im danas i cena je 2.020 EUR/m2. Moj otac je zvao pre 4 dana dvaput; ujutru je cena bila 2.100 EUR/m2, a popodne 2.050 EUR/m2. Na stranu što su cene apsurdne za lokaciju, ovo mi deluje jako neprofesionalno i neozbiljno. Da mi se nije jako svideo Plato i da nisam za malo propustio da kupim stan tamo, ne bih se dvaput okrenuo da ih zovem.
 
Pisao sam im danas i cena je 2.020 EUR/m2. Moj otac je zvao pre 4 dana dvaput; ujutru je cena bila 2.100 EUR/m2, a popodne 2.050 EUR/m2. Na stranu što su cene apsurdne za lokaciju, ovo mi deluje jako neprofesionalno i neozbiljno. Da mi se nije jako svideo Plato i da nisam za malo propustio da kupim stan tamo, ne bih se dvaput okrenuo da ih zovem.
za koji stan? tj na kom spratu?
 
Zavisi od spratnosti, mislim da se zbog toga cene razlikuju. Kada se napravi upit preko sajta ili mailom dobiju se tacne cene. Iskreno sam mislio da i nema vise slobodnih stanova :)
 
Bio sam pre neki dan do gradilista, nema nista specijalno novo. Kazu da ocekuju da struktura zgrade bude gotova do septembra i da ce fasada biti radjena od juna do avgusta sledece godine sto ce se smatrati da je zgrada (prva faza) 80% gotova (kada fasada bude gotova).
 
Komšije, hoće li grejanje na gas da bude problem imajući u vidu trenutnu situaciju u Ukrajini?
 
Komšije, hoće li grejanje na gas da bude problem imajući u vidu trenutnu situaciju u Ukrajini?
Samo da se završi zgrada, gas će biti najmanji problem 😅 Šalu (valjda) na stranu, verujem da će se kroz dve godine stabilizovati neka nova cena koja će nam tada biti prihvatljiva kao sto nam je danas 2000e +/- prihvatljivo za cenu kvadrata 🤷‍♂️
 
Druga faza je po planu trebala da krene sa prodajom od 1. februara.

Ali ocigledno da Arhitekte nisu uradile jos uvek svoj deo projekta. Ako do sada zaista nema osnova u ponudi.
 
Vrh