Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Poljaci koji su se do skoro grejali na ugalj pa presli na gas u fazonu: Vazi kako da ne
Nemci: Nevera
 
Manja kvadratura 2100 eura/m² sa Pdv-om.
Veci stanovi idu po 1900 eura/m² sa pdv-om.

Cene se stalno menjaju kako trziste diktira naravno na vise.

U pitanju su 4 lamele ovo su cene za prvu koja je predvidjena da se useli krajem 2023.
Svaku sledecu lamelu krecu sa cenom kojom dostignu na predhodnoj nazalost.

+ Grejanje na gas, topla voda za celu zgradu po utrosku.
- pregradni zidovi unutar stana.
Kako bre, ja sam pre par meseci zvao i cena je bila 2800 sa PDVom ili 2700, da je 2100 uzeo bih istog trenutka stan

Izvinjavam se, bacilo me je na prvu stranu teme, moja greska :D
 
Ja sam gledao neke stanove iz druge faze koji su neprodati, površine 100m2. Projekat tih stanova je katastrofalan, idu dužinom cele zgrade, sve prostorije su uske i podsećaju na tunel, što drastično smanjuje upotrebnu vrednost stana. Druga stvar koja je očajna je broj slobodnih parking mesta predviđenih za posetioce kompleksa, kao da očekuju da ljudi slete u goste/kafić/prodavnice
 
Ja sam gledao neke stanove iz druge faze koji su neprodati, površine 100m2. Projekat tih stanova je katastrofalan, idu dužinom cele zgrade, sve prostorije su uske i podsećaju na tunel, što drastično smanjuje upotrebnu vrednost stana. Druga stvar koja je očajna je broj slobodnih parking mesta predviđenih za posetioce kompleksa, kao da očekuju da ljudi slete u goste/kafić/prodavnice
Video sam jedan takav stan uživo i totalno je drugačiji doživaljaj nego kada se gleda na tom nacrtu. Imao sam slično mišljenje ali kada se vidi uživo nekako se stekne mnogo bolji utisak.

Za slobodna parking mesta, istina, za ceo kompleks biće jako malo mesta, ali taj ceo deo nema uopšte ništa što je predviđeno za parking mesta tog tipa... i ove ostale zgrade što se prave će imati identičnu situaciju, ali šta je tu je...
 
To što projekti ne predviđaju mnogo spoljnih parking mesta će proizvesti haos u celom kraju. Mnogo kupaca u ovakvim zgradama kupuje stanove investiciono, bez garažnih mesta, i onda rentaju ljudima koji imaju automobile. U praksi okolni trotoari u kraju završe potpuno neupotrebljivi i čak ljudi počnu da zauzimaju traku vozilima.

Primer Tri Nove u Zemunu gde je investitor predvideo simboličan broj spoljnih parking mesta, zbog čega je dvosmerna ulica pored projekta pretvorena u jednosmernu, a desna traka je postala parking.
 
Postovani stanari Vrtova Ceraka, kako je kod vas proslo ovo sa ovim nevremenom?
Da li je bilo nepogoda?
 
To što projekti ne predviđaju mnogo spoljnih parking mesta će proizvesti haos u celom kraju. Mnogo kupaca u ovakvim zgradama kupuje stanove investiciono, bez garažnih mesta, i onda rentaju ljudima koji imaju automobile. U praksi okolni trotoari u kraju završe potpuno neupotrebljivi i čak ljudi počnu da zauzimaju traku vozilima.

Primer Tri Nove u Zemunu gde je investitor predvideo simboličan broj spoljnih parking mesta, zbog čega je dvosmerna ulica pored projekta pretvorena u jednosmernu, a desna traka je postala parking.

To je opet do regulative a ne investitora. Ne postoji studija koja bi pre donosenja zonskih planova koji takodje ne postoje utvrdila realnu potrebu za parkiranjem a onda napravila potrebnu infrastrukturu pa ONDA dozvolila izgradnju zgrada. Imamo situaciju da su 4 zgrade vec dobile upotrebnu dozvolu a nemaju ni ulicu dovedenu do njih. Da ne pricam da se ceo blok bez ijedne ulice gradi a ulice i infrastruktura tek treba naknadno da budu probijeni. To ima samo kod nas i nigde vise.
 
Sta bi bilo sa tim ulicama da su prvo one uradjene pa onda teskom mehanizacijom pocela gradnja zgrada? :unsure:
 
Zato je deo parkinga između TC Vidikovac i Lidla uništen, non stop izlaze kamioni sa gradilišta iza na Kneza Višeslava. Ko će to da popravi?
Tamo je katastrofa, naravno ljudi su se uselili u svoje stanove a to im je inače jedini izlaz na Kneza Višeslava.
A put će verovatno sačekati izgradnju Silve i Buena Viste a to je prilično daleko...
 
Sta bi bilo sa tim ulicama da su prvo one uradjene pa onda teskom mehanizacijom pocela gradnja zgrada? :unsure:

stvarno ne znam idi pitaj ove npr:
https://www.google.com/maps/place/Мадрид,+Madrid,+Шпанија/@40.313156,-3.6988476,292a,35y,358.31h,41.26t/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0xd422997800a3c81:0xc436dec1618c2269!8m2!3d40.4167754!4d-3.7037902!16zL20vMDU2X3k?entry=ttu

oni izgradise i pesacku zonu pre nego sto je uopste zgrada i pocela da se gradi.

Evo i ove npr random prodjoh kroz periferiju grada cisto da vidim kako se planski regulatorno siri grad blize centru nema jer prvo je tamo sve popunjeno a tek onda polako ka periferiji.


vid ovo vece od bnv npr


mi imali prazan blok prakticno mogli smo da ga popunimo kako smo zeleli a izabrali smo ovako, prakticno nikako bez ikakvog reda, ide kucica meka, pa raspali tc pa konzerva lidl oivicena zicanom ogradom i kilometrima parkinga uz glavnu ulicu sam sebi raskrsnicu bez semafora napravio na 2 ulaza pa onda 2 udzerice pa zgrada sa svojim predparkingom sa opet po 2 predulaza, a i trzni centar ima svoj parking sa dva ulaza, a izmedju 2 parking ulaza imamo ulaz za ulicu pa jedna devetospratnica ilegalna za rusenje koja nikad nece biti srusena iako je zagazila duboko za zonu regulacione linije zbog koje mozda nece moci glavna ulica da se siri kako bi se ocekivalo, pa onda ovaj monstrum od vrtova koji zauzima nekih 90% povrsine parcele visi od skojevske.

Svako sebi avliju ogradio pa kako voli tako gradi. Ovo iza da se ne nastavljam ali ista prica. Zgrada na 3 metra od dalekovoda npr. i sl. ulica koja izlazi na jednu od najopasnijih krivina itd...
 
Poslednja izmena:
dgbdf.JPG


jel nije mogao jedan integralni parking kao npr ovaj celom duzinom na ceraku? 8 ulaza za parking na pola km + 2 ulaza za lokalne ulice + ulaz/izlaz za pumpu. Debilana.

O gradjevinskim linijama da ne govorim i kalkanskim zidovima. Ovo nije urbanizam ovo je unistavanje grada. Samo nemoj da vas lazu da nije moglo da se isplanira.

Ovde sam jednom zasao da vidim na sta lici jeza me uhvatila, pitam se sta nekog navede da pomisli da kupi ovde stan jbt totalno odsustvo kriterijuma za sve:


Zgrada na cosku zasecena za 10m zone dalekovoda :D
 
stvarno ne znam idi pitaj ove npr:
https://www.google.com/maps/place/Мадрид,+Madrid,+Шпанија/@40.313156,-3.6988476,292a,35y,358.31h,41.26t/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0xd422997800a3c81:0xc436dec1618c2269!8m2!3d40.4167754!4d-3.7037902!16zL20vMDU2X3k?entry=ttu

oni izgradise i pesacku zonu pre nego sto je uopste zgrada i pocela da se gradi.

Evo i ove npr random prodjoh kroz periferiju grada cisto da vidim kako se planski regulatorno siri grad blize centru nema jer prvo je tamo sve popunjeno a tek onda polako ka periferiji.


vid ovo vece od bnv npr


mi imali prazan blok prakticno mogli smo da ga popunimo kako smo zeleli a izabrali smo ovako, prakticno nikako bez ikakvog reda, ide kucica meka, pa raspali tc pa konzerva lidl oivicena zicanom ogradom i kilometrima parkinga uz glavnu ulicu sam sebi raskrsnicu bez semafora napravio na 2 ulaza pa onda 2 udzerice pa zgrada sa svojim predparkingom sa opet po 2 predulaza, a i trzni centar ima svoj parking sa dva ulaza, a izmedju 2 parking ulaza imamo ulaz za ulicu pa jedna devetospratnica ilegalna za rusenje koja nikad nece biti srusena iako je zagazila duboko za zonu regulacione linije zbog koje mozda nece moci glavna ulica da se siri kako bi se ocekivalo, pa onda ovaj monstrum od vrtova koji zauzima nekih 90% povrsine parcele visi od skojevske.

Svako sebi avliju ogradio pa kako voli tako gradi. Ovo iza da se ne nastavljam ali ista prica. Zgrada na 3 metra od dalekovoda npr. i sl. ulica koja izlazi na jednu od najopasnijih krivina itd...
Slazem se sve tebra, stvarno greota. Svako je dobio po parcence tog bloka i radio sta je hteo.

Jos je kriticnije po gradu, svaki investitor dobije po parcence i udri samo.

Najkrivlje mi je sto Vinogradi propadaju i niko nema interesa da to naselje dovede u red. Mozda bude i to kada se ove novogradnje rasprodaju.

A zasto ljudi tu kupuju? Zato sto nemaju alternativu.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 203742

jel nije mogao jedan integralni parking kao npr ovaj celom duzinom na ceraku? 8 ulaza za parking na pola km + 2 ulaza za lokalne ulice + ulaz/izlaz za pumpu. Debilana.

O gradjevinskim linijama da ne govorim i kalkanskim zidovima. Ovo nije urbanizam ovo je unistavanje grada. Samo nemoj da vas lazu da nije moglo da se isplanira.

Ovde sam jednom zasao da vidim na sta lici jeza me uhvatila, pitam se sta nekog navede da pomisli da kupi ovde stan jbt totalno odsustvo kriterijuma za sve:


Zgrada na cosku zasecena za 10m zone dalekovoda :D

ovo je stvarno bila fantastična prilika da se napravi još jedno sjajno malo plansko naselje, nalik Vinogradima, i da taj deo grada zaista postane elitna lokacija za život. Oni su odlučili da puste investitore da prave haos zarad sitnih interesa.
 
Ja sam birao izmedju Vrtova Ceraka i Vinograda i nisam mogao da nadjem dobar razalog zasto da uzmem stan u staroj zgradi koje je gradila vojiska, koje imaju krovove od eternit ploca(azbest), gde stanari poslednjih spratova sami menjaju krov jer niko nece da ucestvuje, gde je sve oko zgrade mracno i zapusteno, gde su parking mesta daleko od zgrade malo ih ima a onda se svi ti sto vole i kunu se u taj kraj parkiraju po zelenim povrsinama i jos gore "obelezavaju svoje parking mesto". U to naselje nije dinar ulozen od strane tih stanara koji se hvale idejnim resenjem i jos je proglaseno nekakvim cudom pa sad svi poreski obveznici treba da izdvajaju za zgrade koje su u privatnom vlasnistvu i koje su zapustili upravo vlasnici.
Zato sam izabrao stan u novoj zgradi koja ce svakako imati svoje probleme tokom vremena ali se zna sta je cije, placas neku firmu da to odrzava a ako ti se ne svidja promenis ih, imas mogucnost da kupis garazno mesto, ne placas renoviranje pa da ti se nakon renoviranja stan poplavi zbog komsije koji 50 godina nije promenio cevi. Urbaniyam je katastrofalan to se slazem ali nema veze ni sa jednim kompleksom ili zgradom pojedinacno.
Ja sam video dosta novih i kvalitetnih zgrada u Beogradu i mahom sve imaju problem sa vodom u garazama pogotovu ako je nekoliko nivo pod zemljom. Bilo je i ovde sinoc prokisnjavanja ali nisam video da se neki zabrinuo za kola i pomerio ih. Cini mi se jako mala kolicina vode ali to se desi i na mnogo vecim projektima. Vecina garaza u hotelima u gradu je takva kada su ovakve kise.
Vec sam pisao ovde svoje razloge:
- Starogradnja sa dobrim renoviranjem kosta vise nego nov stan i opet je "stara" zgrada i nemas ni mogucnost parkinga.
- Novogradnja je rizik i dugo se ceka ali ne placas infostan 12 meseci, nema muke sa majstorima i svima su u zgradi nove cevi :)

I jos jedna stvar, za bukvalno svako naselje, kompleks ili zgradu u Beogradu sam cuo da "ne valja...", "tone", "ne bi tamo kupio nikada...", "imaju problem...", "raspada se" i slicno. Ono sto je zajednicko u svim tim slucajevima jeste da sam to UVEK cuo od ljudi koji ni ne planiraju da kupe stan. Beograd na vodi, Stepa, Zemunske kapije... ljudi koji tamo zive kazu da su zadovoljni a oni koji nisu ni potencijalni kupci imaju veoma izgradjeno misljenej.
 
Sigurno je da će ti stanje krova i cevi biti bolje u tek izgrađenoj zgradi, ali to ovde niko ni u jednom momentu nije ni sporio.
 
Moze li neko od stanara prve faze da okaci sliku sa krovne terase? Da li su uopste zavrsene?
I da li je neko uzimao kredit u nlb banci preko njihovog kontakta, koliko traje odobrenje ako je sve ok, kakva su iskustva?
Hvalaaa
 
Moze li neko od stanara prve faze da okaci sliku sa krovne terase? Da li su uopste zavrsene?
I da li je neko uzimao kredit u nlb banci preko njihovog kontakta, koliko traje odobrenje ako je sve ok, kakva su iskustva?
Hvalaaa
Sto se tice krovne terase postavljeni su tagovi za ulaz, klupe za sedenje kao i kamera za nadzor tj ulazak na krovnu terasu.
Sto se tice nlb meni su tada dali najbolju ponudu od svih banaka ( kontakt Jelena). Sve je proslo bez ikakvih problema, mislim da sam na odobrenje cekao nekih 07-10 dana, znam da je bilo expresno. Papirologiju su oni svu imali tako da ni tu nije bilo problema.
Kako sam uzeo komb kamatu fiksna 3godine + varijabilna oni su mi fiksnu umanjili za ceo period od 3 godine a ne samo do kraja 2024 kako je Vlada donela odluku (tako da su i tu bili korektni).
 
Vrh