Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Nemam rešenje za to, mora kompromis onda u vidu žrtvovanja vremena.

Ako ti je za utehu, ako krenes oko pola 7 tad se dosta brže stigne. Meni omiljena ruta u to doba dana je kroz Košutnjak i pored šumarskog fakulteta.
 
Nemam rešenje za to, mora kompromis onda u vidu žrtvovanja vremena.

Ako ti je za utehu, ako krenes oko pola 7 tad se dosta brže stigne. Meni omiljena ruta u to doba dana je kroz Košutnjak i pored šumarskog fakulteta.
Ali zato oko 8h ta ruta nikako...
Za sada oko 8h ruta Trgovačka-Valjevska-Lješka-Kirovljeva-Paštrovićeva ide ok...
 
Oko 8 nikako tuda zbog škole, pa i oko pola 9 tuda je blaga jeza.

Preko trgovačke i Ade ide podnošljivo jer iako je veliki broj vozila ipak su barem po dve trake u jednom smeru pa se prodje nekako.

Jedina druga alternativa je kroz Košutnjak pa pored Miloševog konaka medjutim nakon zatvaranja onog nesretnog mostića kroz park za vozila tuda se baš mili.

I to je po mom mišljenju glavni nedostatak celog Vidikovca, Ceraka i svih naselja s te strane. Jako slaba povezanost sa gradom bez validne alternative pravcu preko Ade.

Još jedan apsurd lokacije je nečist vazduh zbog okolnih nehigijenskih naselja. Tako da iako na kakvoj takvoj nadmorskoj visini u odnosu na ostatak Beograda to se anulira paljenjem i loženjem. To je još jedan višedecenijski problem koji nije i neće biti skoro rešen.
 
Evo primer od danas, krenuo oko 8:15 kod Meka na Vidikovcu, bio sam u 8:42 kod Mostara, kroz Košutnjak i pored šumarskog. Procena google maps bila je 30 minuta i preko Ade i pored šumarskog.
 
Stigao mi je mejl od njih danas, počela je prodaja 3. faze.

Za trosobne stanove cena je 2.200-2.450 EUR/m2 (sa PDV-om).
Garažna mesta su od 16.000-20.000 EUR.

Eto ako nekom znači informacija.
 
Savetujem ako si u mogućnosti da uzmeš i garažno mesto jer u okolini nema slobodnog parkinga na koji možeš računati.
 
Правом цераку остаје једини начин да се бори против овог фејк церака звани урбанисзичка пошаст рампама за паркирање јер ће да им направе пакао поред пакла у саобраћају који већ сви имамо. Уствари на крају ће сви да крену да решавају проблеме тако јер право на паркинг имају прво јер су пројектована насеља са извесним капацитетима за ондашњи урбанизам, док овај данашњи инвеститорски не решава проблеме него их ствара.

70% зелених површина не значи да те зелене површине треба да реше проблем накнадног погрешног урбанизма који као тумор једе окружење.
 
Pozdrav, žena i ja razmišljamo o kupovini stana u vrtovima ali vidimo da ima i još par drugih u ponudi tu. Kakva su mišljenja Vaša za projekte uopšteno.... vrtovi, silva, top hil, buena vista, od ilieva ovo i valjda je to to?
 
Znam da ovo nije konkretna tema gde ovo mogu da pitam ali šta se dešava sa trafo stanicom top hilla ,bila je namontirana pa su je srušili juče. Ceo proces priključka na struju se užasno odužio da li neko zna neki detalj više o tome?
 
Znam da ovo nije konkretna tema gde ovo mogu da pitam ali šta se dešava sa trafo stanicom top hilla ,bila je namontirana pa su je srušili juče. Ceo proces priključka na struju se užasno odužio da li neko zna neki detalj više o tome?
I mene ovo zanima... Očigledno je da postoji neki veći problem. Investitor i prodavac stalno obećavaju da će uskoro rešiti ali se ništa ne dešava. Ako ovako nastave neće biti ni do kraja godine.
 
I mene ovo zanima... Očigledno je da postoji neki veći problem. Investitor i prodavac stalno obećavaju da će uskoro rešiti ali se ništa ne dešava. Ako ovako nastave neće biti ni do kraja godine.
Po prici komsije koji je tu uzeo stan, prvo je bila prica useljenja prosle nove godine, pa leto, sada je ova nova godina rok. Mislim da ni pristupni put nije uradjen, neka me neko ispravi ako gresim.
 
Po prici komsije koji je tu uzeo stan, prvo je bila prica useljenja prosle nove godine, pa leto, sada je ova nova godina rok. Mislim da ni pristupni put nije uradjen, neka me neko ispravi ako gresim.
Ja sam uzeo stan tek kada su krenuli sa gradnjom. Sto se tice roka kod mene u ugovoru je 30.09.2023. godine, ali očigledno da će i za novu godinu biti teško. Nema pristupnog puta, sem zemljanog, tj gradjevinskog, verujem da ga neće ni biti do leta sledeće godine. Ne znam da li im se neko obratio za plaćanje penala zbog kašnjenja, očigledno je da menjaju priču i uvek kažu vrlo uskoro.
 
Ja sam uzeo stan tek kada su krenuli sa gradnjom. Sto se tice roka kod mene u ugovoru je 30.09.2023. godine, ali očigledno da će i za novu godinu biti teško. Nema pristupnog puta, sem zemljanog, tj gradjevinskog, verujem da ga neće ni biti do leta sledeće godine. Ne znam da li im se neko obratio za plaćanje penala zbog kašnjenja, očigledno je da menjaju priču i uvek kažu vrlo uskoro.
Ja sam isto tako cim su krenuli sa gradnjom kupio stan, s tim sto meni u ugovoru stoji 30.06.2023.
Ali svakako je bilo nemoguce do tada dobiti kljuc u ruke.
Sto se tice njihove price, ja sam od onih sto na svakih 15 dana zove i trazi neke odgovore, naravno cekam i papire za povrat PDV posto je prica kada dodje struja da ce se tad izdati konacan racun.
Ja sam dobio informaciju, da ne duzim mnogo, da je od strane Virage investitora izvrsena sabotaza sto se tice trafoa, i iz drugog puta su uspeli da je sruse, a prvi put je pohapsena ekipa koja je pokusala da srusi kucicu.
Sada je navodno eps postavio belu kucicu i bice cuvar gde ce da nadgleda trafo dok se konacno ne postavi.
Izgleda da je neko prepucavanje na politickoj osnovi.
 
Ja sam isto tako cim su krenuli sa gradnjom kupio stan, s tim sto meni u ugovoru stoji 30.06.2023.
Ali svakako je bilo nemoguce do tada dobiti kljuc u ruke.
Sto se tice njihove price, ja sam od onih sto na svakih 15 dana zove i trazi neke odgovore, naravno cekam i papire za povrat PDV posto je prica kada dodje struja da ce se tad izdati konacan racun.
Ja sam dobio informaciju, da ne duzim mnogo, da je od strane Virage investitora izvrsena sabotaza sto se tice trafoa, i iz drugog puta su uspeli da je sruse, a prvi put je pohapsena ekipa koja je pokusala da srusi kucicu.
Sada je navodno eps postavio belu kucicu i bice cuvar gde ce da nadgleda trafo dok se konacno ne postavi.
Izgleda da je neko prepucavanje na politickoj osnovi.
Da dodam, kada sam pitao kada ce da bude konacno razreseno pitanje struje i da li ce do kraja godine to biti ostvarivo, dobio sam odgovor kao pre nove godine.
 
Da dodam, kada sam pitao kada ce da bude konacno razreseno pitanje struje i da li ce do kraja godine to biti ostvarivo, dobio sam odgovor kao pre nove godine.
I ja sam čuo za taj spor sa Viragom, i deluje mi da je to otišlo daleko. Jel si mozda tražio penale zbog kašnjenja?
I ja ih zovem tako na dve nedelje, ali oni odlažu uvek za po 15 ak dana... Pritom struje će biti ako ne lažu ali grejanje tek sledeće grejne sezone, tako su bar meni rekli. Garaža takodje još uvek nije spremna za korišćenje.
 
I ja sam čuo za taj spor sa Viragom, i deluje mi da je to otišlo daleko. Jel si mozda tražio penale zbog kašnjenja?
I ja ih zovem tako na dve nedelje, ali oni odlažu uvek za po 15 ak dana... Pritom struje će biti ako ne lažu ali grejanje tek sledeće grejne sezone, tako su bar meni rekli. Garaža takodje još uvek nije spremna za korišćenje.
Taj se malo zaigrao sa EPS om s obzirom da je rusio njihovu kucicu za trafo, pa ga cekaju na zicer.
Nisam jos, ali se spremam ako ne bude do kraja godine kako treba sve.
A sto se tice gasa mora da se dobije dozvola da se kopa ovaj zemljani put od zgrade do trznog centra, ali taj sto izdaje dozvole je navodno smenjen ili sta vec, naravno politika.
 
Juče je uz pomoć policije ponovo pokušano da se postavi trafostanica ali ljudi su sedeli u rupi i nisu dali tako je juče bilo. Danas je isto policija bila ali nista. Čeka se sledeća nedelja da izadje gradjevinska inspekcija pa da oni donesu resenje pa tek onda da se pokrene celokupna procedura, ukoliko bude moguće. Ono sto ne valja je da su u toku noći rupu natrpali zemljom a ispod zemlje su stavili nešto. U svakom slučaju ništa optimično do kraja godine.
 
Da li se zna datum useljenja za komšije u prvoj fazi?
 
Kakvo je vaše mišljenje zbog kašnjenja završetka radova i da li mislite s obzirom da će biti probijen ugovoreni rok da li imamo pravo na penale iz ugovora? Da li će neko tražiti?

Zaista milsim da su mogli čak i ranije sve da završe a ne u 5 do 12 da jure...
 
Zavisi koliko će rok za završetak biti probijen, u predugovoru makar za drugu fazu stoji ovo:
"Уколико услед искључиве кривице Продавца не дође до примопредаје Непокретности ни у
накнадном року од 3 месеца, рачунајући од истека рока из става 1. овог члана, тада ће
Продавац платити Купцу на име уговорне казне износ од 3 ЕУР/м 2 пројектоване површине
стана из члана 2. овог предуговора, за сваки месец закашњења (почев од 01.04.2025. године),
с тим да износ тако одређене уговорне казне не може прећи износ од 3% од укупног износа
купопродајне цене из члана 3. овог предуговора. Купац је сагласан и потврђује да ће исплатом
уговорне казне, у претходно одређеном износу, бити у потпуности обештећен у случају
кашњења у примопредаји Непокретности."
 
Pa ne znam koja cena nije kuku lele, ono govance gore od vrtova se prodavalo po 2800, znaci ovo moze da ide malo preko 3000 jer pumpaju cene gradativno. Inace ja ne znam ko moze da se zaleti da kupi stan u ovim zgradama, evo ko moze da primeti tendencija je da ce da dodje jedna do druge jos nekoliko zgrada ovog tipa jer su one 2 nakaze vec skoro zavrsene u produzetku ka pumpi, znaci svaka lamela ce gledati u odvratnu demit fasadu zgrade nasuprot nje, osim fensi cetvorosobnih stanova koji gledaju ka rakovici.

druga stvar poredeci ovaj blok sa cerakom, neko moze da bude samo potpuno blesav pa da kupi stan u ovakvoj zgradi u okvirima naselja u kojima se nalaze jedna skojevska, filmski grad, cerak vinogradi, pa i vidikovac u nekim delovima, npr. kuce prekoputa kojima je cena oko 350000 a imaju dvorista i prilaze, garazu, perionice i parkinge, ili dupleksi u zgradama u susedgradskoj a iste takve zgrade postoje i gore izmedju okretnice 23 i crkve na labudovom brdu. I cena im je skoro pa upola manja.

Ovo ce biti fensi samo u pocetku, dok ne pocne da propada kao sto je propala i zgrada iza meka iz 2005te, tako isto ce da izgledaju za 20 godina i ove zgrade jer prosto to spada u karakteristike materijala kojima se obradjuju ove fasad
A kako vi to sve znate kada niste stanar zgrade, niste nikada ušli u zgradu, i apsolutno ni jedan dokaz nemate da su Vrtovi Ceraka govance kako kažete, videli zgradu spolja i napljuvali najstrašnije iz nekog ličnog besa i revolta jer se vama ne dopada?
Koliko smo mi ogranični kao narod, kada svoje lične komplekse i frustracije lečimo po forumima, izvinjavam se ako zvučim uvredjivo ali samo konstatujem.
Ukusi su različiti i ako vi volite starogradnju neko ne voli i obrnuto i to je sasvim u redu, ali ovako ružno pisati pritom nemati apsolutno ni jedan dokaz jer u zgradi još uvek ne živi niko, dakle nema ko ni da prenese utiske je zaista poražavajuće.
 
Pozz ljudi, supruga i ja gledamo stan u FAZI 3 sa bebom, konkretno me zanima da li je neko od vas imao iskustva u prve dve faze sa SUBVENCIJOM za kupovinu prvog stana od strane države u iznosu od 20.000€ i ukoliko jeste koja su iskustva.
Iskoristili bismo ovu pogodnost dok nam dete ne napuni godinu pa nas zanimaju detaljnije informacije, hvala unapred.
 
Vrh