Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Jel može neko ko živi na Ceraku/Vidikovcu da pruži iskrenu perspektivu po pitanju saobraćaja - specifično saobraćaja u špicu ujutro oko 8-9h i u povratku oko 17-18h. Koliko je mučno iskustvo? Koliko treba vremena do NBG, a koliko do centra u proseku?

Ovaj kompleks mi je potencijalno interesantan jer mi deluje da je kvalitetna gradnja. Nisam iz kraja, pa me zanima koliko ću se upucati ako kupim ovde stan, s obzirom da imam potrebu da se vozim do centra svaki dan :)
Pa racunaj da ti treba oko 30 min do NBG a za centar ne idem u spicu pa ne mogu da kazem.
 
20231029_092918.jpg
20231029_092909.jpg
20231029_092914.jpg
 
exterior-0.jpg


exterior-1.jpg


exterior-2.jpg


exterior-5.jpg


exterior-6.jpg


exterior-7.jpg


Jos jedna najava, inace saobracaj je sve gori posebno cepovi izmedju kosutnjaka i meka. Kad se ovde naseli jos ovih planiranih ~5000 ljudi bice jos bar 2000kola koje ce da opterete saobracaj dodatno sto znaci tragedija u najavi. Evo sad procitah da ce da nasele jos nekih 10000 ljudi u kosutnjaku kao deo projekta od nacionalnog znacaja, mogu tek da zamislim sta ce to da bude. A gradi se i ono u makisu, i kod privatne skole na bbrdu, znaci ne zna se vise na koju stranu ce biti gore.
 
To je Silva Vidikovac, biće kvalitetna gradnja ali cena je kuku lele :)
 
To je Silva Vidikovac, biće kvalitetna gradnja ali cena je kuku lele :)

Pa ne znam koja cena nije kuku lele, ono govance gore od vrtova se prodavalo po 2800, znaci ovo moze da ide malo preko 3000 jer pumpaju cene gradativno. Inace ja ne znam ko moze da se zaleti da kupi stan u ovim zgradama, evo ko moze da primeti tendencija je da ce da dodje jedna do druge jos nekoliko zgrada ovog tipa jer su one 2 nakaze vec skoro zavrsene u produzetku ka pumpi, znaci svaka lamela ce gledati u odvratnu demit fasadu zgrade nasuprot nje, osim fensi cetvorosobnih stanova koji gledaju ka rakovici.

druga stvar poredeci ovaj blok sa cerakom, neko moze da bude samo potpuno blesav pa da kupi stan u ovakvoj zgradi u okvirima naselja u kojima se nalaze jedna skojevska, filmski grad, cerak vinogradi, pa i vidikovac u nekim delovima, npr. kuce prekoputa kojima je cena oko 350000 a imaju dvorista i prilaze, garazu, perionice i parkinge, ili dupleksi u zgradama u susedgradskoj a iste takve zgrade postoje i gore izmedju okretnice 23 i crkve na labudovom brdu. I cena im je skoro pa upola manja.

Ovo ce biti fensi samo u pocetku, dok ne pocne da propada kao sto je propala i zgrada iza meka iz 2005te, tako isto ce da izgledaju za 20 godina i ove zgrade jer prosto to spada u karakteristike materijala kojima se obradjuju ove fasade.
 
exterior-0.jpg


exterior-1.jpg


exterior-2.jpg


exterior-5.jpg


exterior-6.jpg


exterior-7.jpg


Jos jedna najava, inace saobracaj je sve gori posebno cepovi izmedju kosutnjaka i meka. Kad se ovde naseli jos ovih planiranih ~5000 ljudi bice jos bar 2000kola koje ce da opterete saobracaj dodatno sto znaci tragedija u najavi. Evo sad procitah da ce da nasele jos nekih 10000 ljudi u kosutnjaku kao deo projekta od nacionalnog znacaja, mogu tek da zamislim sta ce to da bude. A gradi se i ono u makisu, i kod privatne skole na bbrdu, znaci ne zna se vise na koju stranu ce biti gore.
Koji je to projekat na kosutnjaku i makisu?
 
To na Makišu su verovatno one parcele svojevremeno pikirane od strane braće Karić? Pitanje je šta će tu biti jer se o tome priča godinama, ali dok ne budu zapravo krenuli sa metroom, sumnjam da će tu početi gradnja.

Za Košutnjak sad čujem prvi put, izguglao sam malo ali mi izlaze planovi iz 2020. za urbanizaciju Košutnjaka. Ne znam da li je to aktuelno? Ako jeste, to je stvarno ozbiljan kriminal od plana, ne samo urbanistički problem...
 
To na Makišu su verovatno one parcele svojevremeno pikirane od strane braće Karić? Pitanje je šta će tu biti jer se o tome priča godinama, ali dok ne budu zapravo krenuli sa metroom, sumnjam da će tu početi gradnja.

Za Košutnjak sad čujem prvi put, izguglao sam malo ali mi izlaze planovi iz 2020. za urbanizaciju Košutnjaka. Ne znam da li je to aktuelno? Ako jeste, to je stvarno ozbiljan kriminal od plana, ne samo urbanistički problem...
Ja sam cuo samo za b brdu kod okretnice da treba nesto da se gradi a za kosutnjak nisam cuo
 
exterior-0.jpg


exterior-1.jpg


exterior-2.jpg


exterior-5.jpg


exterior-6.jpg


exterior-7.jpg


Jos jedna najava, inace saobracaj je sve gori posebno cepovi izmedju kosutnjaka i meka. Kad se ovde naseli jos ovih planiranih ~5000 ljudi bice jos bar 2000kola koje ce da opterete saobracaj dodatno sto znaci tragedija u najavi. Evo sad procitah da ce da nasele jos nekih 10000 ljudi u kosutnjaku kao deo projekta od nacionalnog znacaja, mogu tek da zamislim sta ce to da bude. A gradi se i ono u makisu, i kod privatne skole na bbrdu, znaci ne zna se vise na koju stranu ce biti gore.
Ono kod privatne skole je u Zarkovu, a to u Makisu ne znam sta mislis, na FMP na padini?
 
U pitanju je FMP na padini, i iza Crnjanskog pa do okretnice tramvaja na Banovom brdu
 
Prestao sam da ih pamtim po tim debilnim engleskim nazivima i svi su isti ili residence ili king ili neki victory ili garden samo miksuju reci priprosti nadobudni u svojoj prepametnosti investitorcici koji misle da je to kul mada nista im bolji nisu ni kupci. Tu za cukaricku mi je jedan preneo da investira neka malo kvalitetnija ekipa u sklopu bw koja je napustila taj projekat pa resila sama da se probija. Ali projektant im je isti kao na 70% parcela u bnv to je pisalo i u okvirima i tabelama. A i da ne znas vidi se na kilometar na osnovu forme paleta boja i detaljima poput stolarije i bravarije, venaca i sl.
 
Jel može neko ko živi na Ceraku/Vidikovcu da pruži iskrenu perspektivu po pitanju saobraćaja - specifično saobraćaja u špicu ujutro oko 8-9h i u povratku oko 17-18h. Koliko je mučno iskustvo? Koliko treba vremena do NBG, a koliko do centra u proseku?

Ovaj kompleks mi je potencijalno interesantan jer mi deluje da je kvalitetna gradnja. Nisam iz kraja, pa me zanima koliko ću se upucati ako kupim ovde stan, s obzirom da imam potrebu da se vozim do centra svaki dan :)

Evo iz prve ruke pošto živim na Vidikovcu tj Cerak Vinogradi još malo, ujutru do Mostara oko 25 min, takodje nazad popodne barem isto toliko. Za centar dodaj još barem 15 min. Od mostarske petlje do vodotornja je 10 minuta, a od vodotornja do meka je 15 minuta kreni-stani, uz tendenciju pogoršanja.

U bilo koje doba dana ako hoćeš s Vidikovca na bilo koju stranu u Beogradu bez 25 minuta ne možeš da prodjes u najboljem slučaju. Samo do Ade je 15-20 minuta. I sve ovo za slučaj da ideš kolima.

Situacija postaje sve gora jer se nove "fensi" lamelčine koje jedna drugoj gledaju u zadnjicu (nor Vrtovi Rakovice) ubrzano useljavaju, kola se množe, a od završetka proširenja bulevara Patrijarha Pavla nas dele bukvalno godine. S druge strane ako si u zrelim godinama i blizu penzije vidikovac je odličan, jer nećeš morati često da ideš do grada, većinu stvari možeš da završiš u lokalu, dva maksija, linda, dobra pijaca, apoteke :D

Već sam pisao da je cela Rakovica a naročito Vidikovac jedno zapušteno i omraženo pastorče svake gradske vlasti do sad, i ne vidim da će se to uskoro promeniti.
 
Pa to victory garden je kod fmp a na b brdu je banovo brdo residence 👍
Mislis u Zarkovu je B.B residence. Zarkovo kao Gaza, sa svih strana ga smanjuju i negiraju. Uvek do pola mosta bilo Banovo brdo, od pola Zarkovo, Repiste potok kao prirodna granica, cak je do kraja 80 tih bila tabla na kraju mosta Zarkovo, a sada Banovo brdo do Vera.
 
Kako investitori prave cirkus. Eto pored vrtova navodnog takozvanog Ceraka dosao drugi covek i nazvao blok Vidikovacko nesto. Ne mogu da se dogovore i bune ljude, sada ce prve komsije govoriti da zive u dva razlicita naselja. I onda ce neko da napise ovde da svako ima pravo da nazove svoje naselje kako hoce. Nemas brale, lazes i dovodis ljude u zabludu, zna se sta je gde.
 
Pa ne znam koja cena nije kuku lele, ono govance gore od vrtova se prodavalo po 2800, znaci ovo moze da ide malo preko 3000 jer pumpaju cene gradativno. Inace ja ne znam ko moze da se zaleti da kupi stan u ovim zgradama, evo ko moze da primeti tendencija je da ce da dodje jedna do druge jos nekoliko zgrada ovog tipa jer su one 2 nakaze vec skoro zavrsene u produzetku ka pumpi, znaci svaka lamela ce gledati u odvratnu demit fasadu zgrade nasuprot nje, osim fensi cetvorosobnih stanova koji gledaju ka rakovici.

Pa onaj ko ima para za bacanje, kao ja na primer, volim da bacam na govanca, moze mi se
 
Au kako kaže ovaj Merin za ovu Silvu. Pazite sad ovo:

"Naselje Vidikovac pripada opštini Rakovica i predstavlja savršen izbor za miran i bezbedan život u Beogradu, uz mogućnost da se za kratko vreme stigne u bilo koji deo prestonice zahvaljujući izuzetnoj povezanosti glavnim saobraćajnim arterijama i linijama gradskog prevoza."

"Smešten u mirnom i šumovitom okruženju, novi stambeni kompleks Silva Vidikovac donosi porodicama i mladim bračnim parovima jedinstven kvalitet života, pun komfor, blizinu prirode, čist vazduh, izuzetne pogodnosti za sport, rekreaciju, zdrav i dinamičan život, kao i odličnu povezanost sa ostalim delovim prestonice."

Strašno... Kako ovo nije kažnjivo kao lažni marketing?
 
Evo iz prve ruke pošto živim na Vidikovcu tj Cerak Vinogradi još malo, ujutru do Mostara oko 25 min, takodje nazad popodne barem isto toliko. Za centar dodaj još barem 15 min. Od mostarske petlje do vodotornja je 10 minuta, a od vodotornja do meka je 15 minuta kreni-stani, uz tendenciju pogoršanja.

U bilo koje doba dana ako hoćeš s Vidikovca na bilo koju stranu u Beogradu bez 25 minuta ne možeš da prodjes u najboljem slučaju. Samo do Ade je 15-20 minuta. I sve ovo za slučaj da ideš kolima.

Situacija postaje sve gora jer se nove "fensi" lamelčine koje jedna drugoj gledaju u zadnjicu (nor Vrtovi Rakovice) ubrzano useljavaju, kola se množe, a od završetka proširenja bulevara Patrijarha Pavla nas dele bukvalno godine. S druge strane ako si u zrelim godinama i blizu penzije vidikovac je odličan, jer nećeš morati često da ideš do grada, većinu stvari možeš da završiš u lokalu, dva maksija, linda, dobra pijaca, apoteke :D

Već sam pisao da je cela Rakovica a naročito Vidikovac jedno zapušteno i omraženo pastorče svake gradske vlasti do sad, i ne vidim da će se to uskoro promeniti.

Hvala na iscrpnom komentaru. Nažalost sve bliže centru grada je postalo preskupo za kupovinu, pa razmatram delove grada koji su malo udaljeniji (između ostalog Vidikovac). Izgleda da je nemoguće izbeći veće gužve s koje god strane da dolaziš...
 
Vrh