Šta je novo?

Vračar

Evo jos dve zgrade kod Hrama (nisam slikala toliko po vracharu, vise po neimaru..ali bice malo i po vracharu ovih dana)...one nisu bas tako "sitne" kao ove ostale, kad stanete ispred njih, ogromne su.
Nisam bas mogla ovoj da pridjem lepo..


Ova dole druga mi je gotivna zbog ovih silnih prozora na vrhu zgrade..ne kapiram da li je to neki zajednicki prostor zgrade ili je to kao penthouse i neko zivi gore...pre ce biti da je ovo drugo, a onaj ko zivi gore blago njemu..kakav prostor, pa sunce unutra a tek pogled ..
Ni ovoj zgradi ne moze lepo da se pridje, jer ili sunce ide direktno u objektiv aparata ili je ulica tako uska da nemam daljinu odakle da slikam iz nekog lepog ugla...
e sad, gradi se nesto odmah ispred nje..ne znam koliko ce biti visoko da li ce da zakloni pogled sa svih ovih prozora gore...



ista zgrada, samo skroz s'druge strane ili otpozadi gde nije ulaz...


i ova zadnja slika je tu samo da vam pokaze gde je zgrada, tj.ova zgrada (skroz desno sive boje) se njenim zadnjim delom "dodiruje ledjima" sa ovim novim gore koje sam uslikala...vila andjela itd..
 
баш лепа репортажа, свака част ивана!
мени је помало, ипак, некако баш жао оног старог, приземног врачара... свестан сам да велеград гута све пред собом, ново замењује старо, али... :rolleyes:
 
Hvala. Slikacu jos, samo moram da imam slobodno preko dana i da nema kise i snega. Problem je sto ne znam odakle da pocnem..ima toliko zgrada i svega i svacega..nekad mislim, jeste nova zgrada ali evo ova je novija, pa koju da slikam onda...Slikam koju god zgradu ugledam a da mi je usput a da je od 2000/01...pa do sada.
Lepo je imati sve to u nekoj "arhivi" pa porediti.
Pazi, nije Vrachar nesto sad u visinu otisao toliko...ipak se gleda da svaka zgrada ne predje peti sprat. Ne mogu da kazem da ne brinu o tome...Vrachar ima par solitera i to tamo u bivsoj save kovacevic ulici, onda u Makenzijevoj onaj ruzni soliter gde je lily prodavnica i jos par..ali nema mnogo. Ja bih rado ODSEKLA da mogu zadnja tri sprata one zgrade gde je vojska i koja zaklanja hram. Uzas koliko je to cudoviste ruzno.
Ovih dana cu ici vise ka save kovacevic ulici pa cu skljocati neke slike i okacicu ih ovde...samo da ne bude kise :(
 
стварно се врачар гради, ко зна колико је тренутно активних градилишта, на десетине сигурно. често свратим до "маске" код храма и лично се уверим у то.
 
Петак, 06. март 2009.

„Интел” поклонио 30 рачунара ученицима ОШ „Јован Миодраговић”


Компанија „Интел” поклонила је данас 30 лаптоп рачунара ученицима Основне школе „Јован Миодраговић” на Врачару. Свечаности су присуствовали Драган Ђилас, градоначелник Београда, Бранимир Кузмановић, председник општине Врачар, Крег Барет, председник Управног одбора компаније „Интел”, као и Владимир Тодић и Драгица Моро, секретар и заменик секретара за образовање.

– Данас вам поклањамо компјутере који ће вам помоћи у вашем образовању, али ипак ћете највише научити од ваших учитеља. Желим да ми обећате да ћете учити, вредно радити и користити ове рачунаре – рекао је Крег Барет.

Исти број рачунара добиће и ученици Основне школе „Светозар Марковић”, што ће најмлађим ученицима омогућити доступност новим технологијама током свакодневне наставе.
Link: www.beograd.rs
(ne mogu ceo link jer mi izbacuje ceo ovaj gore text)

To je moja bivsa osn.skola a tada se zvala Sava Kovacevic (verovatno ljudi iz kraja znaju tu skolu pod ovim imenom). Inace, odlicna skola, bila je extra opremljena i sredjena jos 90-tih. Posto sam danas sedela dve stolice od Djilasa u kaficu kod Kalenica, predpostavljam da je ovo bio razlog zasto je bio tamo na kafici. I posle kazu da Vracar nije epicentar Bg-a! Nego sta je :) nasa deca su vec u buducnosti..
 
^^Ja sam isto isao u tu skolu s'tim sto sam veci deo vremena proveo u drugoj zgradi iste skole koja je bila za decu od 1-4 razreda koja je bila u Ljubostinjskoj ukoliko se ne varam. Uslovi su bili ocajni tada ali bese to davno. :vops:
 
Milance, ti mora da si starija generacija...jer kad sam ja krenula u nasu skolu tada se vec preselila cela u ovu zutu zgradu kompletno opremljena i okrecena (sa odlicnom sportskom halom, kompjuterima, sredjenim dvoristem, labartorijom za hemiju, i ostalom opremom za razl.potrebe casova).
Kiosk MARA zakon!! :) njam njam
 
Pa nesto starija jesam ali toliko stara nisam. :D Cuvena Mara od pre nekog vremena ponovo radi u Novopazarskoj (valjda je to ta ulica posto im svake dve godine menjaju imena pa se malo pogubim). Ja sam jednu godinu isao u "veliku" skolu a ostale razrede u "malu". Par godina nakon sto sam ja zavrsio su srusili tu malu skolu u Ljubostinjskoj i izgradili neke glupe americke apartmane i sve djake preselili u drugu zgradu koja je sredjena. Jednom sam mozda bio posle toga u sportskoj hali i to je to. Kako ostatak skole izgleda ti ces bolje znati.
 
Taj Colliers isto nudi par stancica i malih studija oko Slavije i na Vracaru za iste pare kao u nekom shit hotelu u BG. Stanovi su im totalno novo opremljeni sa plazma tv-om, super velikim namestajem i sto je najvaznije ima privatnost za vas i vase prijatelje a ne kao u nasim hotelima koji radi i dalje po komun.fazonu pa vas pitaju ko vam ide u sobu, dajte licnu kartu (mislim da se i na ovo u novinama zalio cavic :) ) itd.
Hadzi Milent.je super ulica~vredi imati tamo stan :))
 
Postovani,

posedujem uknjizen stan na potkrovlju na Vracaru u Beogradu. Nedavno sam u urbanizmu (posle 9 meseci cekanja..) dobio potpisane uslove i krenuo da pripremam ostatak obaveznih dokumenata koji su, uz idejni projekat, neophodni za dobijanje gradjevinske dozvole.


1. S obzirom da je zgrada nova i da nemam sta da ponudim skupstini stanara u zamenu za njihove potpise (pritom otvaram 2 badze i dve terase iz svog uknjizenog stana), moze li mi neko reci da li sam ja u obavezi da ista nudim skupstini stanara, (s obzirom da iz svog stana pravim badze, posto je spoljna povrsina krova je zajednicka, te da li je unutrasnja povrsina moja..?) i ako da sta bi to bilo?

2. Posto je ugovor sa skupstinom stanara jedna u nizu od mojih papiroloskih obaveza, mozete li mi reci kako da dodjem do nekog slicnog ugovora fizickog lica sa skupstinom stanara (ne bi li u mom slucaju konstruisao slican ili isti..)?

Hvala unapred,
Miki
 
Vračar je super, meni se sviđa što su počeli da ruše kućerke u mojoj ulici, jer oni su baš u lošem stanju i nisu nešto lepi, a nove zgrade su uglavno lepe.
Homer Jay":1skwklb7 je napisao(la):
Hadzi Milentijeva 78


flash galerija slika (meni se dopada):

http://picard-realestate.rs/#/galerija/
Šta je beše bilo na mestu te zgrade koja se gradi, ja se zaista često šetam Neimarom, ali mi stade mozak i nikako da se setim da li bila neka mala ili velika kuća.
Inače Neimar je po meni najlepši deo Vračara.
A ovo što se gradi je super.
 
Miki":3w3v5qwj je napisao(la):
Postovani,

posedujem uknjizen stan na potkrovlju na Vracaru u Beogradu. Nedavno sam u urbanizmu (posle 9 meseci cekanja..) dobio potpisane uslove i krenuo da pripremam ostatak obaveznih dokumenata koji su, uz idejni projekat, neophodni za dobijanje gradjevinske dozvole.


1. S obzirom da je zgrada nova i da nemam sta da ponudim skupstini stanara u zamenu za njihove potpise (pritom otvaram 2 badze i dve terase iz svog uknjizenog stana), moze li mi neko reci da li sam ja u obavezi da ista nudim skupstini stanara, (s obzirom da iz svog stana pravim badze, posto je spoljna povrsina krova je zajednicka, te da li je unutrasnja povrsina moja..?) i ako da sta bi to bilo?

2. Posto je ugovor sa skupstinom stanara jedna u nizu od mojih papiroloskih obaveza, mozete li mi reci kako da dodjem do nekog slicnog ugovora fizickog lica sa skupstinom stanara (ne bi li u mom slucaju konstruisao slican ili isti..)?

Hvala unapred,
Miki
Što bi Cakana rekla: ''budžite deco, budžite...''

Miki, nemoj ništa da otvaraš i ''badžiš'', ružno je...
 
размишљао сам да л да ову фотку храма поставим у "како обогатити туристичку понуду бг-а", али пошто ме јовановм предухитрио, ево је овде. :)

храм светог саве на врачару, 10. 5. 2008.
10090376.jpg
 
^^^ Sorry borise! To mi je najvise odgovaralo na Google Image Search... Kako ti se svidja moja verzija? :D :D
Ne mogu da verujem da je to maj, pogledajte kako malo lisca na drvecu... Koja razlika... 10. maja smo imali 30 stepeni ove godine...
 
Ispred crkve Svetog Save su stavili dve palmice u saksijama. Lepo :)

35k3ina.jpg


106mqvb.jpg


Na samom kraju biblioteke je otvoren kafic gde ljudi mogu da uzmu knjige da citaju (taj fazon postaje sve cesci). Uglavnom livada ispred kafea je bas lepa... mozda bi mogli neke laganije stolice i tu da stave - sedis, pijes fuka i citas knjigu. idealno :)

50sgfd.jpg
 
Hehe...te palmice su tu svakog leta! Kad dođe zima onda ih ubace untra :)
Samo, čini mi se da bi mogle i bolje izgledati.
 
^^^ Trebalo bi da ih posade u zemlju, tim palmama su potrebne niske temperature u toku zime da bi lepo rasle... To, a i te saksije su apsolutno premale za biljke stare cirka 15tak godina...

Takođe čak i tropske palme se moraju izbaciti u aprilu, a ne sada. Jednostavno, ubija ih toplina... I ova moja u zemlji se kuva neviđeno jer je na direktnom suncu, mogu zamisliti kako je bilo njima unutra...
 
A camu te palme? Mozda imaju neku versku konotaciju (izvin'te sto sam neuk po tom pitanju), jer, inace ne vidim kako se uklapaju u beogradsko okruzenje...evo sad se ubi razmisljajuci kakve veze Sv. Sava ima sa palmama :laugh:
 
A gde će da stave klimu na hram? Jel' isto gde i na crkvu?
 
Crkva ima nekoliko klima sa raznih strana. Ipak je nezgodno, leto, upeče zvezda a silni vernici nagrnu u malenu bogomolju... Mogu misliti kako im je...
 
Vrh