Šta je novo?

Vračar

@ Ивана бг

Везано за прву слику обновљене зграде на углу Мачванске и Граничарске.
Какав Неимар Ивана :) то је бре Чубура, ех кад се само сетим, ја сам у тој кући на спрату живео више од деценије, испред куће липа па кад крене да мирииишееее "Бог да те види".
Пролазио сам недавно туда, видим у Мачванској се много скупих квадрата гради, доћи ће неки нови комшилук, али ајде нећу сад да да пишем жалопојке и да звучим баш као тотални деда "Ех како је то било у моје време :grand: "
:D
 
HenkMan, ti sigurno volis ove zgradice (isto oko hrama)? Jer meni su ove omiljene npr...
(Владо--izvini, ja mislila da je to Neimar..doduse od ovih dr.zgrada jeste..ja sam mislila da cubura pocinje od cuburskog parka haha) A, inace ove slike stavljam za svoje prijatelje koji su u Americi i zele da vide sta se radi i kako izgleda a zajedno smo odrasli na Vracaru ... Kao sto vidis, slike nisu slikane iz najboljeg ugla jer zapravo nema gde da se stane od parkiranih kola! A kad sam na ulici, ovi nasi ludaci hoce da te zgaze... U isto vreme, na Neimaru su ulice toliko uske da ne moze da se uhvati cela zgrada jer nemas daljinu. One slike koje sam slikala na Kalenicu sam iskoristila priliku jer su skresali grane stare sa drveca i moze zgrada da se vidi ali kako prolece i leto dolazi, to ce se sve pokriti!
vracar012yd2.jpg

vracar013jk7.jpg

vracar033kj0.jpg

vracar035cn9.jpg

vracar034zp5.jpg

vracar036dd4.jpg

Volela bih da ima vise ovakvih zgrada u Beogradu...morala sam da ponovim ove fotke jer neki mi kazu da ne moze lepo da se vidi na onim prvim...
vracar039mh3.jpg

vracar038nk6.jpg

vracar040ii0.jpg
 
ove 2 poslednje slike (tj ova poslednja zgrada) ivana, gde je to tacno? bas mi se nekako svidja... ima mi nesto sto me podseca na Pariz, ne znam zasto..
 
Da nisu možda prozori? :)
Inače, meni je jedna francuskinja rekli da oni te prozore/balkone zovu "American window".. :D
 
^^Pa zbog francuskih balkona! Eto zasto.

Meni se ona zuta zgrada bas svidja, bela mi je ipak malo previse sterilna ali lepa. Naravno klime su na svakoj fasadi i ruze je strasno.
 
jao i tebe podseca na Pariz!!...i mene totalno..uvek na Pariz pomislim kada prodjem pored tih zgrada...fali neko cvece na balkonima..
te dve zgrade su odmah pored hrama, gde je ono ruzno ruzicasto cudo od zgrade koje ne mozes da promasis! mislim da se ulica zove Sokolska...
 
mislis nesto ovako:
georgeV.jpg


to sam slikao pre par godina, hotel George V u Avenue Montaigne.... prelepo:))
 
@ praguc--da, na to mislim :)

Evo jos par sa Neimara:
novija zgrada-
vracar017ec7.jpg

isto novije ali meni tako ruzno-
vracar018tf9.jpg
:rant:
onda sta se jos tu izgradilo nakon rusenja kuceraka kojih ima i previse u tom kraju..ili ih je imalo..ova zuta zgrada je mislim najveca u tom kvartu...ali ogromna je stvarno..
vracar016nn6.jpg

Ove zgrade koje se nalazi u ulici Macvanskoj izgledaju daleko lepse uzivo...
vracar026pz7.jpg

odmah pored ove dve zgrade, rade fasadu na ovoj zgradi:
vracar028gr4.jpg

A preko puta njih, radi se i radi i to tri zgrade sve jedna pored druge-isto Macvanska (cak su me majstori pitali sta slikam, za koga itd..ja reko' to mi hobi a oni poceli da me teraju kao sta ih nadgledam i da brisem..oh boze ludog sveta...zato sam malo u zurbi slikala a negde cak nije moglo u objektiv da se uhvati sta se tu radi vec samo ona nardz.plasticna ograda gde se izvode radove tako da na kraju to nisam slikala..mozete u glavama da zamislite rupu i majstore):
1.rad:
2.rad:
3.rad:
i ovo je kraj...eto sto se ove zgrade tice, nju retko ko primeti jer je pored ovih odvratnih kioska mesa, rostilja i sta vec ali po meni to trebaju da roknu i izgrade zgradu na tri sprata a dole u prizemlju te zgrade da bude jos jedna banka! Nekako me uvek tu nervira kad prodjem a kao da fali neki jos zavrsetak od te zgrade tj.jos jedna sestra pored.
vracar043nl8.jpg
 
joj! sto nije pokazalo slike koje sam ubacila pod 'rad 1 2 3' ...
Ok, onda sutra to..ne znam sto nije i to pokazalo..bas bezveze a sad me mrzi opet isto da radim...sorry
 
Ovaj Maxi treba da tuzi onog ko ga je nagrdio ovim nadri dizajnom. Katastrofa!!

Inace, super slike Ivana!
 
NIje nikakva tajna - to je dizajn Kozum marketa iz Hrvatske sa kojima je maxi-tempo liga trebalo da se spoji ove godine. Kada su sklopoli ugovor o saradnji nabrzaka su poceli da menjaju plavo-zuti dizajn u ovo jadno povrce.

Kao sto je poznato, od spajanja nema nista.
 
Evo slika sa gradilista u Makenzijevoj - ako je neko vec postavio, nek bude update od 31.3.2008 ;)

3119514647f116a2aadaa.JPG


3119530547f116f1c4811.JPG
 
Da dodam one gore radove sto fale..
rad 1:
vracar025fx9.jpg

vracar027mh5.jpg

rad 2:
vracar030fv9.jpg

vracar029lk0.jpg

rad 3:
kazu zavrsetak radova na ovoj tabli 31.mart, 2008. A inace zgrada grozno izgleda i na tabli i ovako je bilo sve nesto cudno..iako nije gotova, izgleda mi bezveze..ne znam, daj boze da bude ok.
vracar031cs0.jpg

I ovo je kod Cubr.parka...gradi se neka glomazna stambena zgrada a kraj radova je sept.2008.
[mg] http://img225.imageshack.us/img225/6820/vracar009gj3.jpg [/img]
vracar009gj3.jpg

vracar011ae0.jpg

ovu su radili neku fasadu na neimaru ali tako je sva bila u belom da me je zaslepela totalno..izgleda previse belo.
vracar032ks9.jpg
 
Oslikavanje Hrama svetog Save
Hram će krasiti hiljade svetaca
Autor: Sunčica Tasić | 14.05.2008 - 09:32

Hiljade likova raznih svetitelja, koji bi u narednih osam godina trebalo da se nađu na unutrašnim zidovima Hrama svetog Save, biće urađeni u mozaiku. Freske će biti iza oltara, na zidovima zvoničkih kula i još nekoliko izolovanih celina. Pravljenje mozaika bi najranije moglo da počne sledeće godine, a predviđeno je da na njemu radi 60 umetnika i 30 asistenata.

Celokupan živopis bi trebao da bude u vizantijskom stilu, od zlatnih pločica i lomljenog kamena sa delom keramike i stakla. Kamen, različitih boja i tekstura stizao bi se iz celog sveta: Indije, Južne Amerike, Kine ... Površina mozaika na zidovima naosa - središnjeg dela crkve bi trebala da bude oko 15.000 kvadrata, a u kriptu oko 2.000 kvadrata. Na zidovima celog Hrama bi trebalo da se nađe 1.500 svetaca, ne računajući likove koji se ponavljaju. Osnovni ton kolorita unutrašnjosti Hrama diktiraće zlatna pozadina. O svim pitanjima unutrašnjeg uređenja Hrama svetog Save na Vračaru, odlučiće Komisija Svetog arhijerejskog Sinoda, Centarlno telo za dovršenje Hrama svetog Save, a detalji projeta koji mu je predloženo definisani su do najsitinijih detalja.

- Mozaik je jedan od najvećih poslova koji predstoji na Hramu. Projekat je komplikovan i površina je velika. Jasno je da će se pojaviti mnogo autora. Da bi njihova dela složena jedna uz druga, ne bi izgledala kao galimatijas, moramo dati jasan okvir. Osim toga, to je novo uputstvo za izradu ikonografskih rešenja. Hteli mi to ili ne, biće ponavljana kroz hramove koji će se graditi. Zbog toga, o tehničkim i teološkim uslovima moraju da odluče kompetentni ljudi - kaže Dragomir Acović, glavni arhitekta za izgradnju Hrama.

Mozaik je, prema dimenzijama, položaju i složenosti, grupisan u četiri grupe. Za prve dve će biti raspisan međunarodni konkurs, za treću nacionalni, dok za medaljone, natpise... koji se nalaze u četvrtoj grupi važi stav da ne treba ići na konkurs.

Život i delo svetog Save trebalo bi da se nađu već na fasadi, na ulazu u Hram. Prema predloženom rešenju, severna vrata bi trebala da budu posvećena njegovoj žitiji, kao i delu njegovog oca svetog Simeona. Ciklus svetog Save u Hramu bi trebalo da pokriva prostor južne galerije, ali će se njegov lik nalaziti i na nekim drugim mestima. Na prostru južne galerije ciklus svetog Save bi trebalo da bude predstavljen kroz najznačajnije scene iz njegovog života - napuštanje roditelja, odlazak na Svetu goru, monašenje, susret sa Stefanom Nemanjom... do spaljivanja moštiju na Vračaru. Oko njega bi, u mozaiku, trebalo da se nađu tri velika praznika - rođenje, krštenje i preobraženje Hristovo.
izvor Blic
link http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=41531
 
Tri zgrade u Kalenićevoj (u blizini pijace) – trenutno u lošem stanju, a bile bi pravi biseri kada bi se našlo dovoljno novca za njihovu restauraciju (ljudi koji tu žive nemaju ni za onih 30% participacije).

kaleniceva1.jpg


kaleniceva2.jpg


kaleniceva3.jpg
 
Ove zgrade su fenomenalne i pitao sam se kada ce doci na red, ali siguran sam da se nalaze na nekoj od listi posto su verovatno zasticene kao spomenici kulture.
 
Напредује градња код Каленић пијаце, то је ваљда угао Курсулине и Максима Горког

 
Uhhhhh!!!!!!
Sta reci.....sta reci na ovo.....
probadajuci bol za oko a bogami i mozak.........a najgore od svega nije sto se ovo... strasilo gradi na centralnoj gradskoj opstini jedne evropske prestonice,na pocetku jedne od najlepsih ulica u njoj (Krunskoj)....pa cak ni to sto se preko puta zgrade nalazi opstina Vracar gde sede ljudi koji su morali da stave OK na ceo projekat pa znaci i "fasadu"..........najveca tragedija je sto je sada sve skoro gotovo i ne postoji vise mogucnost da se ovo ispravi ..........osim da nekog smene zbog nestrucnosti.
Svasta sam video u ovom gradu od neuspelih pokusaja da se strci u arhitekturi i da se pravi kontrast okruzenju i ambijentu..............ali ovo je VRH.....VRH!!!!!!!
 
U toj zgradi je cena kvadrata bila 3 soma jos pre nego sto je pocela gradnja. Naravno, sve je prodato.
 
Tuga tuga tuga. Zivim pored ove grozote i nadao sam se da kad mi vec zaklanjaju pogled da ce nesto normalno da stave ali ipak ne. Ne daju se nasi neimari izbaciti iz loseg tripa u koji su upali poslednjih godina. Stambene zgrade koje se grade kod nas su u 90% slucajeva grozne, neinventivne i loseg kvaliteta. Kad ce proci ova tranzicija? :)
 
Cekaj, ova tabla je izasla za 1. april?? Sta je ovo? Da li su ovi ljudi normalni?!?! Na toj lokaciji, gde je vizelni aspekt neprikosnoven?

Strasno... Gde su sada gradske arhitekte? Moramo da pisemo Bobicu!
 
Vrh