Šta je novo?

Vračar

28423140_1312600992218284_1310816714269383021_o.jpg

https://www.facebook.com/artzamurstudio ... 992218284/
 
Gde iskopa ovu fotografiju iz 2018. baš kad je u fokusu tema otpada u Vinči?
 
Nije fotografija iz 2018, već iz 2008. Druga iz tog tog serijala je osvanula na naslovnoj strani srpskog izdanja National Geographica.

 
Eh, hvala, uz ovaj podatak se mnogo lakše diše.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870715#p870715:3nk0zz0v je napisao(la):
TheGray » Уто Авг 10, 2021 6:05 pm[/url]":3nk0zz0v]Gde iskopa ovu fotografiju iz 2018. baš kad je u fokusu tema otpada u Vinči?



На тој теми сам јуче поставио емисију у којој се говори о тој проблематици..

https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... &start=125
 
Весић: У културно-историјским целинама Врачара дозволити спратност од само два спрата и поткровља

Заменик градоначелника Горан Весић изјавио je да ће током ове недеље Урбанистичком заводу и Секретаријату за урбанизам предложити да се измене планови како би у заштићеним културно-историјским целинама на Врачару била дозвољена градња приземља, једног спрата и поткровља, а највише приземља, два спрата и поткровља уместо четири спрата и поткровља, како је сада омогућено.

Весић је рекао да је Град Београд на Врачару у последње четири године прогласио три културно-историјске целине, и то Смиљанићеву улицу, Крунски венац и Светосавски плато.

– Очекујемо да Влада прогласи културно-историјским целинама Крунску улицу и Котеж – Неимар, а у изради је културно-историјска целина Источни Врачар – рекао је Весић и додао да су од ових седам културно-историјских целина неке већ проглашене, а неке ће то бити ове године, напоменувши да пре тога 61 годину на Врачару није проглашена нити заштићена иједна целина.

Он је додао да је Завод за заштиту споменика културе Града Београда од 1960. године до 1990. године прогласио девет целина у читавом Београду, а да се потом ништа није радило 37 година, све до 2017. године.

– Од 2017. године до данас проглашено је десет просторних целина за културно добро, четири целине се налазе пред проглашењем, а за пет целина се раде елаборати. Предложићу да највећа спратност у овим целинама на Врачару буде два спрата и поткровље. Поред тога, о изгледу фасада одлучиваће Завод за заштиту споменика културе Града Београда. Нисам сигуран да ћу у томе успети јер постоји јак лоби приватних инвеститора који се овоме противе и који чекају да, како кажу, Весићу виде леђа, како би могли да раде шта хоће – рекао је заменик градоначелника.

Поновио је да разни инвеститори настављају са покушајима, као што су пробали да граде на углу Смиљанићеве и Крунске где је вртић, што је заустављено.

– Ишли су по граду и причали како сам им сметња да сруше вртић и граде зграду од шест спратова. Јесам сметња и док сам жив то нећу да допустим макар стајао сам на улици испред градилишта ако не будем могао на другачији начин да их спречим – казао је Весић.

Он је истакао да је јуче имао састанке са представницима Општине Врачар, Завода за заштиту споменика културе Београда и Урбанистичког завода.

– За почетак, нико више неће добити дозволу за рушење, а уводимо целодневне патроле Комуналне милиције како би, посебно викендом, патролирали и кажњавали оне који мисле да викендом могу да руше, као што је то био случај у Интернационалних бригада. Не мора да се гради свуда на Врачару, Старом граду или на Савском венцу и не мора свака кућа да се претвори у солитер. Ако се ја питам, неће се градити ни на Неимару – закључио је заменик градоначелника.

izvor: beograd.rs
 
Vracar je uzas i zimi i leti. Ko tamo zivi ne zivi zbog kvaliteta vazduha i infrastrukture.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1000013259.jpg

Невесињска.
Видех и у Крунској, акција нека?

Наравно, недалеко из наранџастог Scirocca: думпфксс "Ти узалуд носиш ланце око вратаа..", хјој ироније.
 
Poslednja izmena:
Vrh