Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Hvala Gago za odgovor. Odlicno je da ubacuju navonjavanje za drvored, mozda su citali nase kuknjave za navodnjavanjem sadnica :gobb: Bez ovoga nam propade vecina mladih sadnica na NBG.
 
Ja sam odlucio da sadnice ispred zgrade od proleca zalivam svako vece kad nema kise... Ne mogu da gledam ono propadanje vise...
 
Popločan je trotoar celom dužinom od Gandijeve do negruove (osim oko samih raskrsnica).
Počeli su da postavlju letvice između ivičnjaka buduće biciklističke staze, verovatno zbog izlivanja betonskih ploča.
 
Da li neko ima informaciju kako će biti rešena raskrsnica "Kod kume" odnosno tamo gde je Roma Company /Vojvodjanska, Gandijeva, Zemunska/ tj. da li će iz pravca Surčina prema Studentskom gradu moći na ovoj raskrsnici da se skreće ulevo prema Bežanijskoj kosi odnosno ulicom Ljubinke Bobić u pravcu Novog Bežanijskog groblja?
 
apelujem na forumase koji kace slike na ovoj temi da obrate pažnju na veličinu slika
 
Ulica je potpuno raskopana, nasipanje se nastavlja.

Iako je bilo pre samo mesec dva, ne mogu da se setim koliko su sačekali između utabavanja tucanika i asfaltiranja...
 
Sloba0111948":271coz5m je napisao(la):
Da li neko ima informaciju kako će biti rešena raskrsnica "Kod kume" odnosno tamo gde je Roma Company /Vojvodjanska, Gandijeva, Zemunska/ tj. da li će iz pravca Surčina prema Studentskom gradu moći na ovoj raskrsnici da se skreće ulevo prema Bežanijskoj kosi odnosno ulicom Ljubinke Bobić u pravcu Novog Bežanijskog groblja?
Слобо, ниси пазио на часу :D
Наравно да ће моћи, а ево и пар слика из мојих ранијих фоторепортажа, где се види могућност скретања.

слике 08.12.2013.:



слика 22.12.2013.:


слика 29.12.2013.:
 
Tamo je oduvek bilo zabranjeno ulevo ka Studenjaku, sumnjam da ce i sada biti dozvoljeno.
 
Da, u delu kog "Rome", kada se ide nizbrdo, ulica je 1+1, tj nema posebne trake za skretanje levo prema Studenjaku, a to je jedini način da izbegne zastoj zbog onih koji bi da skreću...
Kružni tok bi bio rešenje, ali džaba kada je na sledećoj raskrsnici semafor (Nehruova), pošto se odmah do nje nalaze dve škole...
 
DusanBG":1u4fdurd je napisao(la):
Tamo je oduvek bilo zabranjeno ulevo ka Studenjaku, sumnjam da ce i sada biti dozvoljeno.

Od skoro vozim pa nisam primetio.

Onako napamet, čini mi se da bi bilo mesta za još jednu traku, samo za levo (ili levo i pravo), ali ako sad ne naprave, nikad neće...
 
Gago hvala!Nego pazio sam ja na casu ali se nismo razumeli!Fotosi pokazuju da je dozvoljeno skretanje ulevo na ovoj raskrsnici ali iz smera Studentskog grada prema Ledinama a mene zanima kontra smer!Odnosno da li ce na ovoj raskrsnici kada se ide iy pravca Ledina prema Studentskom gradu moí da se skrene levo prema Bezanijskoj kosi sto do sada godinama nije moglo!I interesantno je pitanje resenja skretanja prema Studenjaku kada se silazi sa Kose prema blokovima?Mislio sam da li je neko imao uvid u projekat i da li ce i kako ovo biti reseno posto se na ovom potezu pogotovo u ulici Pere Segedinca koja se koristi za skretanje prema Bezanijskoj kosi iz pravca Ledina i blokova stvaraju zagusenja i nervoza kod vozaca sto utice na bezbednost saobracaja!!!Ovo je malo duza prica i ima dosta problema ali svi koji bi mogli da imaju saznanja po ovom pitanju dobro znaju o cemu se tu radi pa da ne zamaram ostale!
 
Sloba0111948":3ja1nxch je napisao(la):
Gago hvala!Nego pazio sam ja na casu ali se nismo razumeli!Fotosi pokazuju da je dozvoljeno skretanje ulevo na ovoj raskrsnici ali iz smera Studentskog grada prema Ledinama a mene zanima kontra smer!Odnosno da li ce na ovoj raskrsnici kada se ide iy pravca Ledina prema Studentskom gradu moí da se skrene levo prema Bezanijskoj kosi sto do sada godinama nije moglo!I interesantno je pitanje resenja skretanja prema Studenjaku kada se silazi sa Kose prema blokovima?Mislio sam da li je neko imao uvid u projekat i da li ce i kako ovo biti reseno posto se na ovom potezu pogotovo u ulici Pere Segedinca koja se koristi za skretanje prema Bezanijskoj kosi iz pravca Ledina i blokova stvaraju zagusenja i nervoza kod vozaca sto utice na bezbednost saobracaja!!!Ovo je malo duza prica i ima dosta problema ali svi koji bi mogli da imaju saznanja po ovom pitanju dobro znaju o cemu se tu radi pa da ne zamaram ostale!

Da ponovim Gaginu fotografiju:

1135.jpg
 
Da, izvinjavam se!Ova fotografija stvarno prikazuje pocetak Vojvodjnske ulice i smer o kome pricam.Ali to po meni bitno ne menja stvari ovo je privremeno resenje!Mislio sam da li neko moze da mi pomogne i da objasni rezim na raskrsnici kada obe trake budu gotove i ulica dobije konacan izgled!Jos jednom se izvinjavam za propust i zahvaljujem na ulozenom trudu i strpljenju!S postovanjem!!!
 
Слобо, нема шта да се извињаваш, једноствано си превидео слике.

Само нисам те разумео кад кажеш да је "ово привремено решење" ! Ако си мислио на то како сад стоје ствари док се још ради ова улица, онда да, ово је привремено решење. Иначе кад се званично отвори крајем маја, а можда и пре због времена које их је служило, онда ће раскрсница бити у пуној функцији. Наравно боље би било да је кружни ток, али...да сад не ширимо причу.

Режим саобраћаја ?
По две траке за право у оба смера и по једна за лева скретања из Војвођанске у Гандијеву према Бежанијској коси и из Земунске лево у Нехруову и према Ј. Гагарина (као што је и до сада било). Из Нехруове лево скретање у Војођанску ће бити као и до сада.

Такође сва десна скретања из Војвођанске и Земунске ће бити омогућена као и до сада, с тим што ће десно скретање из Земунске у Гандијеву, према Бежанијској коси бити сад олакшано, јер се оно постојеће аутобуско стајалиште на крају Земунске премешта на стару локацију у Војвођанску, 10-так метара даље од продавнице Рома. Једино неће бити дозвољено, као и сада, лево скретање из Гандијеве у Земунску улицу.
 
Гага је написао:
и ПО ЈЕДНА ЗА ЛЕВА СКРЕТАЊА ИЗ Војвођанске у Гандијеву ПРЕМА Бежанијској коси !!!

ОК Гаго хвала Ти то ме је уствари интересовало!
 
U delu od crkve do Nehrouve su psotavljeni stubovi ulične rasvete, kao i prvih nekoliko na delu od Gandijeve prema Nehruovoj.
Za sada su postavljeni samo tamo gde kamioni i dizalice koji se koriste za dostaljanje i podizanje bandera ne ometaju saobraćaj.
Utabavanje i nasipanje tucanika se nastavlja.
 
Danas su radili i na postavljanju drvoreda na sredini ulice:

fotografija1125.jpg

fotografija1126.jpg

fotografija1127.jpg

fotografija1128.jpg


Buduci park i teniski teren:

fotografija1132.jpg

fotografija1133001.jpg
 
Da li negde postoji skica projekta rekonstrukcije Vojvodjanske ulice odnosno dela koji se sada radi?
Konkretno me interesuje da li se u delu Gandijeve od Pere Segedinca do raskrsnice Kod Rome gradi jos jedna saobracajna traka?
Takodje se prosirila vest /verovatno dezinformacija/ da ce deo ulice kod ukinute stanice kod solitera koji vodi iz Pere Segedinca u Vojvodjansku biti zatvoren i da /sto mi je van svake pameti/ ce ovo biti slepa ulica bez bilo kakve funkcije?Pokusao sam na internetu da pronadjem projekat i nisam uspeo, pa bi mi dobro dosla bilo kakva pomoc kojom bi mogao da razresim ove dileme?Od skoro sam se ukljucio u rad foruma pa se izvinjavam ako je vec bilo reci na ovu temu!!!
 
1586665_Gandijeva_v.jpg


To je odgovor na prvi deo pitanja!!!
Ocekujem odgovor na drugi deo pitanja ukoliko neko moze da pomogne zainteresovanim gradjanima u cije ime se obracam! :D
 
fotografija0163_zps9e67ab8a.jpg


Vojvodjanska_022014_02_zpseda36f35.jpg



@Sloba0111948

Nadam se da će vam ovako napraviti uključenje kod solitera.
 
Vrh