Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Pa nazad do Gandijeve :
fotografija1053.jpg

fotografija1055.jpg

fotografija1057.jpg

fotografija1058.jpg

fotografija1059.jpg

fotografija1060.jpg

fotografija1061.jpg

fotografija1062.jpg

fotografija1063.jpg

fotografija1064.jpg

fotografija1066.jpg

fotografija1068.jpg

fotografija1069.jpg
 
Не види се ни једна слика.

Покушам слику да отворим на "Отвори слику у новој картици", десни клик на мишу, али се опет појави оно:
Željena stran ne obstaja!
nazaj na Shrani.si
 
Данас почела садња дрвореда са ове стране до блокова. Ево пар слика о тренутном стању у Војвођанској.
fotografija0155.jpg

fotografija0156.jpg

fotografija0157.jpg

fotografija0158.jpg
 
Eto, i ti ćeš konačno da dobiješ pristojan trotoar ispred kuće. :)

Lepo što su odmah počeli da sade.
 
Danas su počeli da kopaju i u Gandijevoj:
Jutros oko 9h
fotografija1076001.jpg

fotografija1078.jpg

fotografija1079001.jpg

Danas oko 15h
fotografija1090.jpg
 
Danas oko 16 im je ostalo odokativno 50 metara kopanja negde na sredini između Gandijeve i Nehruove.
Deo od Nehruove do pijace je već nasut (vidi se i na Kute-ovim fotografijama).
Nastavljeno je popločavanje behatonom, ostalo je par desetina metara do Gandijeve.

I najlepša vest: posađen je drvored na delu od Gandijeve do Nehruove!

zpfe.jpg


yin8.jpg


nfd9.jpg


x3fv.jpg


ntgo.jpg


79ui.jpg


Da li je ovo crevo za navodnjavanje?

0ucs.jpg
 
Danas je baš bilo dinamično na gradilištu,meni liči na crevo za navodnjavanje.
 
Prijatno sam iznenadjen poslednjim izvestajima. Nadamo se da ce drvored i sve ostalo uradjeno sto duze trajati.
 
Za ukinutu autobusku stanicu i dalje nisam načisto.
Valjda su ljudi navikli na stari, uzak i poslednjih godina neprohodan trotoar na pravcu prema novim stajalištima.

Sa druge strane, ukidanje pešačkog između bloka 63 i Pere Segedinca (kod solitera) je sasvim druga priča, kao i skretanje iz pravca Surčina. Rešenje bi bio ili semafor (a mnogo je blizu ova dva postojeća), ili mini kružni tok (nije preporučljivo zbog dece koja idu u "Steriju").

Mislim da je od svega ipak najpreče da se odmah postave kamere - zbog prevencije prekoračenja brzine!

Ravno je, široko i pravo k'o strela, prosto mami mamlaze koji vole brzu vožnju u gradu.
 
Moguće da je autobuska stanica za liniju 82.
Možda je i parking, a najverovatnije i jedno i drugo.


Takođe, potpuno je raskopan trotoar u Nehruovoj ispred "Sterije".
Stari trotoar je bio jako uzan, uži od jednog metra, sada će ga valjda proširiti da bude isti kao u ostatku ove ulice.
Do sada je najviše izgubila ova škola. I dvorište i sportski teren su znatno smanjeni. Da li je u planu da se to nekako nadoknadi?

Još jedna stvar koja je izgleda promakla: u Nehruovoj su, kod škole, postavljena autobuska stajališta za liniju 610 (ako sam dobro video na autobusu) i ta linija sada saobraća ovom ulicom. Za mene je ovo novost.
 
Ne verujem da je autobuska stanica,autobuska stanica se nalazi 50-tak metara dalje u Gandijevoj.
Moze da bude trotoar i biciklistička staza.
 
Данас није било скори никаквих радова на делу Војвођанске која се сад ради, све машине су мировале, а није било ни радника. Једино су на делу који је завршен на тротоарима постављали бехатон плоче.

Ко је заинтересован за куповину куће у овој улици има једна на продају и то кућни број 12, мало даље од продавнице боје и лакова! :)

Само пар слика ситуације:









У наставку Нехруове према првом скретању десно, су ископани канали и постављени електро каблови са обе стране , а ту су и нови бетонски стубови


На другој страни Војвођанске се раде тротоари, а бехатон плоче су постављене све од Нехруове до скоро Гандијеве улице. Плоче нису постављене до самих улица или скретања, док се и она скроз не заврше. Код школе Стерија се проширује тротоар и биће спојен са постојећим у Нехруовој.




На завршеној страни Војвођанске је посађено дрвеће односно платани све до Гандијеве улице. Није ми једино јасно зашто је размак између ова два платана, задњег и презадњег, а пре скретања на паркинг наранџасте зграде, различит у односу на остале посађене ?


Иначе поред сваког дрвета је црево за наводњавање које је Милош.тро снимио у претходној репортажи.

Платани (Acer Platanoides Cleveland Sorta 3xi) су купљени у Мађарској, а ево и декларације која је закачена за свако посађено дрво и на њој све пише.


Пронашао сам и неке цене, а оне сигурно зависе од количине и на позицијама 14 и 15 имате баш за ову Кливленд сорту! http://www.advancelawnservice.com/plant_list.asp

А кад једног дана лепо израсте биће наравно и веће :)

http://www.connonnurseries.com/index.cf ... /index.htm
 
DusanBG":2pcgvlea je napisao(la):
a, sta rade ovo u Gandijevoj, parking?

Гради се паркинг.
Пропустио сам да кажем у неким од ранијих репортажа, да ће испред ове још не завршене зграде у Гандијевој урадити паркинг са тротоаром и бициклистичком стазом.
Као што је већ и Милош.тро рекао, нема потребе за премештањем стајалишта "код Максија" аутобуса 82 јер је следеће удаљено неких 250 метара (баш сам мерио на гуглу).
Слику сам "украо" од Милоша.тро :D
 
Gago,odlična reportaža vidi se napredak radova u odnosu na pre nekoliko dana.Na ovom gradilištu samo nedeljom odmaraju.
Na gradilištu u 63 bloku rade i nedeljom, prošao sam danas i bilo je jako živo na gradilištu.
 
Пратим радове у Војвођанској од почетка, значи од скоро краја септембра 2013.године, кад су оне дрвене кочиће ставили у земљу, и ово је сад прва недеља (као дан) кад нису радили, сем сад кад је било хладно. Свих осталих недеља су радили и то баш ударнички. Зато су и оволико урадили, а мора се рећи да их је и време баш служило. Ма нека само тако наставе, а време ће их изгледа опет послужити, опет долазе мало топлији дани
Хвала за лепе речи.
 
Гага":25c16aze je napisao(la):
DusanBG":25c16aze je napisao(la):
a, sta rade ovo u Gandijevoj, parking?

Гради се паркинг.
Пропустио сам да кажем у неким од ранијих репортажа, да ће испред ове још не завршене зграде у Гандијевој урадити паркинг са тротоаром и бициклистичком стазом.
Као што је већ и Милош.тро рекао, нема потребе за премештањем стајалишта "код Максија" аутобуса 82 јер је следеће удаљено неких 250 метара (баш сам мерио на гуглу).
Слику сам "украо" од Милоша.тро :D

Raduje me da ce tu biti parking, zbog hroničnih problema sa parkiranjem u ovom kraju grada.
Pomislio sam da ce biti nešto slično kao preko puta ulice
fotografija1092001.jpg
 
Гага":3hq6remt je napisao(la):
...Иначе поред сваког дрвета је црево за наводњавање које је Милош.тро снимио у претходној репортажи.....

Ne čitam ja tvoje, ni ti ne čitaš moje postove .... šala naravno :)

Dosta im dobro ide, trotoar duž loka 63 je skoro kompletno popločan behatonom.
U subotu nisu raskopali tih poslednjih 50 metara na sredini ulice, možda im i ne odgovara, ali zato nasipanje ide svojim tokom...
 
Vrh