Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Primena privremenog resenja zbog rekonstrukcije dela Gandijeve ulice /izgradnja kolovoza od Rome do Maksija/ odlozena je do 18.02. odnosno dok ne prodju praznici!
Posto ce gornji deo ulice Pere Segedinca postati dvosmeran i tu ce se kretati linija GSP 82 sva vozila koja su parkirana na kolovozu bice uklonjena.Izvodjac radova apeluje na stanare /istaknuta obavestenja na zgradama u ovoj ulici/ da to sami urade kako ne bi bili uklonjeni od nadleznih sluzbi sto moze da im izazove poprilicne troskove!!!
 
Од уторка почиње реконструкција дела Гандијеве улице од Војвођанске до Пере Сегединца, неких 50 метара дужине, а како је већ Слоба0111948 рекао. Значи радиће се део Гандијеве од Војвођанске до доњег дела улице Пере Сегединца односно до мини Максија, јер даље до горњег дела Пере Сегединца нема простора, морали би да руше један део Максија !
Да ли ће проширење бити 2+2, што ће јако тешко бити јер нема места за тако нешто, или 1+2, није још најјасније, али видеће се. У том делу Гандијеве је и аутобуско стајалишта за линију 82 за правац према Бежанијској коси, преко пута стајалишта је неколико локала, мало даље је мини Макси, а и мало су и веће гужве, па ће се видети шта ће и како бити. У уторак ћу се распитати шта је и како у плану.

На слици се види десно скретање тј. почетак горњег дела улице Пере Сегединца који је једносмеран и иде до Нехруове улице, а то ће сад привремено бити двосмерна улица. Доњи део улице Пере Сегединца је исто једносмеран и иде од Нехруове улице према Гандијевој


Да би се боље разумела ситуација, поставио сам гугл мапу и означио правце садашњег кретања возила у овој улици. Горња стрелица је за правац према Нехровој, а у загради су правци који ће важити од уторка. Доњи део Пере Сегединца иде од Нехруове до Гандијеве.


С обзиром да је празник машине мирују, а наравно нигде ни људи.







А ово је кућа која се продаје, па коме се свиђа овај крај, а жели да је реновира или сагради нешто веће, ето прилике. Има 240 квадрата, а још се не зна цена, барем на сајту тако стоји ! Сигурно да о цени квадрата нешто више зна Белка.


Чим се прође раскрсница са Нехруовом, а одмах до ОШ Милан Ракић се ради ново аутобуско стајалиште. Оно је у нивоу садашњег привременог стајалишта.




Овде се завршава обнова ове траке Војвођанске


На другој страни Војвођанске, трака која је завршена се раде тротоари, који су углавном завршени. Завршени су у делу до Нехруове улице.
Види се да су код система за заливање дрвећа, крајеве црева заштитили разним пластичним посудама за јогурт, кисело млеко, кафу,... да неко не би убацивао каменчиће или земљу, док не поставе заштиту црева како и треба да буде.




Код раскрснице са Нехруовом, а код школе Стерија, тротоар још није готов



На неком местима бехатон плоче које су секли за украјање, нису баш најбоље одрадили !!!


Тротоар према Гандијевој је скроз завршен сем једног дела код наранџасте зграде за скретање за паркинг.





Ово је излаз на Војвођанску, а код бивше Беопетрол пумпе и солитера, а наводно се прочуло да ће га сад затворити и више неће бити могућ излаз/улаз у Војвођанску. Мислим да је то апсурд, али и о овоме ћу се распитати у уторак.


Тротоар на углу Војвођанске и Гандијеве још није завршен, а треба да се заврши и паркинг.


 
Не, све што је остало још да се уради не може да се заврши до средина марта. Званично отварање-пуштање у саобраћај, 28. маја 2014. године.
Никакви избори, никакви бакрачи.
 
Gago, naravno plusic za reportažu, prošao sam juče gradilištem,dok radnici miruju,forumaši ne miruju :D . Raduje me da će se raditi proširenje Gandijeve,zbog velikih guzvi naročito u jutarnjim časovima u pravcu ka Vojvodjanskoj.
 
Evo i nekoliko noćnih fotki od pre par dana

Ugao Vojvodjanske i Gandijeve
fotografija1100.jpg


Vojvodjanska
fotografija1099.jpg
 
Slikano jutros oko 8h Gandijeva još uvek nije zatvorena za saobraćaj
fotografija1148.jpg


Postavljena je signalizacija
fotografija1153.jpg


Krenuli su da rade trotoare i ka Gandijevoj
fotografija1151.jpg


Počeli su i da rade na delu Vojvodjanske posle Gandijeve
fotografija1152.jpg
 
Gago,
Da li raspolazes bilo kakvom informacijom o izlazu u Vojvodjansku kod solitera odnosno bivse benzinske pumpe?
 
Sloba0111948":34sltjpk je napisao(la):
Od pre pola sata zatvoren za saobracaj deo Gandijeve ulice, koji se prosiruje!!!

Da li znaš da li će proširenje biti 2+1 ili 2+2
 
Као што сам и обећао данас сам поново обишао радове (рано поподне) и разговара са шефом градилишта и ево слика и обавештења.

Данас су почели да постављају електричне стубове на разделном зеленом појасу између трака.


Ради се пуном паром на посипању и утабавању шљинка на траци која се сад ради.



Раскрсница Војвођанска-Гандијева-Земунска је на неки начин раскопана, а тек ће бити, и све врви од радника, а ипак се саобраћај одвија неометано. Ради проширења Гандијеве улице у делу од Војвођанске до Пере Сегединца тј. до Максија у дужини од неких 50 метара, Гандијева ће бити затворена у том делу сигурно наредних месец и по дана. Пошто сам био око 13 часова, а како ми је шеф градилишта рекао, очекује се у каснијим поподневним часовима затварањање улице и сигурно је већ до сада, док ово пишем, затворена !





Семафори су искључени, а у Гандијевој улици код продавнице боја ће бити и привремено уклоњени. Ради се привремена девијација у Земунској улици ради усмеравања саобраћаја из једног у други правац. Та девијација се ради на делу зеленог разделног појаса између трака.



Постојећа аутобуска стајалишта у Земунској улици су затворена. Стајалиште у правцу Студењака (оно код стамбене зграде и будућег објекта Лидл) је привремено премештено и сад је на почетку Војвођанске, а на слици се види где 45-ца баш стоји на том стајалишту. Тачно преко пута је привремено стајалиште за супротан правац тј. према Нехруовој улици. Иначе се ово садашње стајалиште које је на крају Земунске улице, трајно измешта и пребацује где је некад и било, неких 10-так метара од продавнице боја.


Део Гандијеве који се проширује између Војвођанске и Пере Сегединца ће ипак бити 1+1, али ће траке бити ширине 4,5 метара свака. Аутобуско стајалиште линије 82 за правац према Бежанијској коси се трајно укида (види се на слици са десне стране), јер то стајалиште не постоји у пројектној документацији и биће изграђено друго, мало више изнад и биће негде између она два улаза зграде која припада Земунској улици, а то су бројеви 1 и 3. То ново стајалиште неће изградити извођач радова (Страбаг), јер је за њега задужена Дирекција за јавни превоз. Они морају да пронађу решење, из разлога што је пројектна-извођачка линија до које је задужен Страбаг, до Максија.


За део Гандијеве у правцу Јурија Гагарина:
На жалост ово неће бити паркинзи него трећа трака и ићи ће до оног првог десног скретања (дужине неких 100 метара) према паркинзима иза зграде под бројем 34а и б.


За део Гандијеве из правца Јурија Гагарина:
У дужини од 100 метара пре раскрснице ће бити четири траке, две за право према Бежанијској коси, једна за лево скретање у Војвођанску (као што је и било), и једна за десно скретање у Земунску улици. То значи да ће се правити проширење са десне стране Гандијеве и сузиће се овај зелени појас. Тако ми је објашњено.


Ипак ће уличица која је излазила на Војвођанску, а код бивше бензинске пумпе и солитера, бити трајно затворена и више неће бити могућности излаза/улаза у Војвођанску. Тако је по пројекту и извођач радова Страбаг тако мора да уради. Значи ту ће у пуном профилу бити тротоар, бициклистичка стаза и зелени појас.
Сам извођач радова је затражио измене у пројекту и поднео молбу инвеститору радова да се уради-омогући излаз/улаз у Војвођанску, као што је некад и било. Још није добијен одговор од инвеститора, а пратићемо шта ће бити даље.


Нехруова улица се исто проширује код школе Милан Ракић у оном делу од Пере Сегединца до раскрснице, неких 30-40 метара. Ту ће исто бити 1+1 и ширина трака по 4,5 метара свака.


Код школе Стерија у Нехруовој ће се урадити трећа трака за десно скретање у Војвођанску и зато ту још не завршавају тротоар.


Део Гандијеве изнад радова:
На првој слици је ситуација где се и како ће се радити, где су била стајалишта у Гандијевој и где ће бити ново стајалиште, а на другој слици су привремена стајалишта у Пере Сегединца.



 
Odlična reportaža, a od mene samo mala ispravka

Гага":3kd8zdj4 je napisao(la):
...
Данас су почели да постављају електричне стубове на разделном зеленом појасу између трака.

....

Ovih nekoliko stubova je postavljeno još ranije, a sada samo postavljaju svetiljke.
 
Да тачно, само су сад постављали светиљке на ова два стуба која су постављена између 09. и 12. фебруара, сад сам гледао по сликама које иначе ређам по датумима снимања, за сваки датум посебан документ.
Иначе од сутра постављају стубове даље према делу улице који је раније завршен.
 
Gago odlična reportaža.

Prošao sam jutros i evo fotki od 8h

Signalizacija
fotografija1165.jpg

fotografija1168.jpg

fotografija1166.jpg

fotografija1169.jpg

fotografija1170.jpg


Obaveštenje o zabrani parkiranja i privremenom izmeštanju stajališta
fotografija1164001.jpg

fotografija1167.jpg


Uz neizbežne gužve u Gandijevoj
fotografija1171.jpg
 
Za ovo privremeno izmeštanje stanice iz Zemunske u Vojvođansku:

Mogli su da malo bolje obeleže kako bi vozači automobila videli da je tu stanica.
Autobusi treba da se prestroje u krajnju desnu, a to niko ne zna. Juče je u koloni iza mene stajao autobus, bili smo na 20 metara od stanice koju ja uopšte nisam video. Tek kada je neki klinac počeo da ljulja onaj zeleni stub sa brojevima linija, ja sam video i stanicu i shvatio da autobus iza mene treba da se prestroji između onih plastičnih stubića. Vozač autobusa mi nije signalizirao - kako on može da mi skrene pažnju gde je stanica kada nigde nema znaka, a pored kolovoza je celom dužinom istovarena zemlja za zelenu površinu....


Bilo bi odlično kada bi sad odmah mogli da postave bandere celom dužinom i da osvetle ulicu, samo ne znam da li kamioni mogu da priđu a da se ne ometa saobraćaj. Ovih nekoliko bandera je postavljeno kod traka za skretanje koje se trenutno ne koriste.
 
Гага":2911ruar je napisao(la):
Ипак ће уличица која је излазила на Војвођанску, а код бивше бензинске пумпе и солитера, бити трајно затворена и више неће бити могућности излаза/улаза у Војвођанску. Тако је по пројекту и извођач радова Страбаг тако мора да уради. Значи ту ће у пуном профилу бити тротоар, бициклистичка стаза и зелени појас.
Сам извођач радова је затражио измене у пројекту и поднео молбу инвеститору радова да се уради-омогући излаз/улаз у Војвођанску, као што је некад и било. Још није добијен одговор од инвеститора, а пратићемо шта ће бити даље.


Ovo bi možda i imalo smisla, da stvarno postoji magistrala prema aerodromu i obilaznici (Vinogradska), pa da ovo isključenje/uključenje može da usporava saobraćaj.
Ovako će samo napraviti problem ljudima u Pere Segedinca zarad nečega što će biti građeno ko zna za koliko godina.
 
Gago, kakvi su generalno šefovi gradilišta? Da li vole da popričaju sa građanima, ili gledaju da te otkače što pre. Kapiram da se 90% vremena smaraju i da hoće da popričaju sa nekim.
 
Гага":232v0qo4 je napisao(la):
За део Гандијеве из правца Јурија Гагарина:
У дужини од 100 метара пре раскрснице ће бити четири траке, две за право према Бежанијској коси, једна за лево скретање у Војвођанску (као што је и било), и једна за десно скретање у Земунску улици. То значи да ће се правити проширење са десне стране Гандијеве и сузиће се овај зелени појас. Тако ми је објашњено.

Ovo meni nema nikavog smisla, zasto prosirivati ovaj pravac ka Bezaniji iz sadasnjih 1+1+1 na 1+2+1, kada ce sa druge strane raskrsnice ponovo biti jedna traka ka Bezaniji? Sadasnje trake su sasvim dovoljne.
Bravo Gago. :kk:
 
и сада ће сви ови станови са све терасама (?!?!) и ове приземне куће (!!!) да буду на почетку аутопута К11. ФАНТАСТИЧНО
 
DusanBG":1w69uwbt je napisao(la):
Гага":1w69uwbt je napisao(la):
За део Гандијеве из правца Јурија Гагарина:
У дужини од 100 метара пре раскрснице ће бити четири траке, две за право према Бежанијској коси, једна за лево скретање у Војвођанску (као што је и било), и једна за десно скретање у Земунску улици. То значи да ће се правити проширење са десне стране Гандијеве и сузиће се овај зелени појас. Тако ми је објашњено.

Ovo meni nema nikavog smisla, zasto prosirivati ovaj pravac ka Bezaniji iz sadasnjih 1+1+1 na 1+2+1, kada ce sa druge strane raskrsnice ponovo biti jedna traka ka Bezaniji? Sadasnje trake su sasvim dovoljne.
Bravo Gago. :kk:

2 trake pre rasrsnice za pravo koje se ulivaju u jednu traku posle raskrsnice uopšte nije pametno. Sa obzirom na ovdašnju vozačku kulturu biće veselo.

Naizmenicno%20propustanje%20vozila.gif
 
astrodule":2zmc6nol je napisao(la):
Gago, kakvi su generalno šefovi gradilišta? Da li vole da popričaju sa građanima, ili gledaju da te otkače što pre. Kapiram da se 90% vremena smaraju i da hoće da popričaju sa nekim.
Садашњи шеф градилишта са којим разговарам је сасвим нормалан млађи човек и сигурно нема више од 30 година. Хоће да разговара и да даје обавештења. На неки начин и служи народу :D И претходни шеф градилишта је био исто сусретљив.
Садашњег шефа градилишта су навише смарали људи из солитера ради оног стајалишта код школе Стерија, и лепо им је објаснио да они са тим немају везе и да се ради протеста морају обратити директно инвеститору а не извођачу радова. После тога га више нису смарали, а наравно добјене су и инструкције од његових.

Баш се и не смара од досаде има доста посла, јер мора да води рачуна практично о свему, и о оном раднику што копа, камионџији што довози шљунак или мешалици са бетоном, са људима који постављају бехатон плоче на тротоарима, па чак и о сађењу дрвећа, постављању електричних стубова, прављење девијације,................. Кад смо јуче разговарали сво време смо ишли по градилишту да контролише како се ради.
 
Počeli su jutros da rade u Gandijevoj
fotografija1174.jpg

fotografija1175.jpg

fotografija1176.jpg

fotografija1178.jpg

fotografija1181.jpg


I neizbežni pauk u Pere Segedinca
fotografija1173.jpg
 
Šefica da časti pod obavezno,veliki pozdrav svima na gradilištu.
 
Vrh