Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Ja prošao danas delom duž bloka 63, nema nikakve promene.
 
Izgleda da radovi nece poceti jos neko duze vreme. Jednostavno izgubio se razlog i motiv, izbori su zavrseni, vlast je pobedila, i zavrsetak Vojvodjanske vise uopste nije toliko bitan. Ona moze da funkcionise kao i do sada, u Tosinom bunaru jos uvek nisu reseni imovinskopravni odnosi, para je sve manje i merice se svaki dinar koji treba da se utrosi. U toj prici, Vojvodjanska ide zasigurno u drugi plan. To je moje misljenje.
 
Barem da sklone šut srušene kuće... Ne može da se prođe, trotoar je zatrpan
 
Danas sam bio svedok lančanog sudara kod semafora ispod železničkog nadvožnjaka u Tošinom Bunaru, u koloni vozila koja se svakodnevno stvara kod čuvenog suženja. Mislim da je stvarno krajnje vreme da se to usko grlo napokon otkloni. Ako već nema para za Vojvođansku, onda treba izvršiti pritisak da se bar Tošin Bunar kompletira i da imamo funkcionalan bulevar.
 
Pare nisu problem jer su iz kredita,problemi su pravne prirode.
 
Ja sam već pisao na ovoj temi o jeftinom privremenom rešenju jedne strane te raskrsnice:

mekbejn":227dyz3t je napisao(la):
Međutim, pre neki dan (čini mi se utorak) je taj semafor bio isključen, i nije bilo NIJEDNOG auta koji čeka. Znači da ovaj deo treba drugačije rešiti SADA, glupo je da čekamo iseljavanja i radove kada može da bude bolje ODMAH.

Moj predlog je da se doda uslovno pravo iz smera IMTa, slično rešenju na Terazijama. To može da se uradi bez opasnosti po bezbednost, jer se ulazi u ulicu sa tri trake, a iz Nikole Dobrovića dolaze dve. Dakle samo je potrebno dodati jednu strelicu na semaforu i isrtati trake na kolovozu.
Evo i ilustracija:

resenje.jpg


resenje2.jpg
 
Bravo Mekbejn odlican predlog, obzirom da sa Bezanije ne dolazi prevelik broj automobila, mislim da je ovo super resenje, npr da se uslovna zeleno otvori posle 15-20ak sekundi,kada vecina automobila sa nizbrdice prodje semafor...
 
Jutros su postavili nekakav kontejner preko puta crkve! O cemu se radi?!
 
Ipak nisu u pitanju gradjevinski kontejneri, u pitanju su nekakvi betonski! Samo ih ovde pretovaraju iz jednog u drugi kamion i odvoze.
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje mozda cu malo skrenuti sa teme ali i nisam toliko daleko...
zivim u Bežaniji 25 godina a tek nekoliko puta paznju su mi privukle dve zgradice koje se nalaze preko puta IMT-a odnosno iza "striptiz bara". skoro sam prosao kolima i shvatio kako do skoro nisam ni primecivao da postoje, zna li neko neso o njima ??hvala
 
Jedan letnji oftopik, kad se vec nista ne desava na temu gradnje.

Ne znam da li ste primetili da je na broju 10 otvorena nova auto perionica, rekao bih improvizovana, pokrivena ciradom i sa prskalicom kupljenom u Metrou ili Uradi sam. Al' to i nije neka vest, vec lutka koja stoji ispred kao reklama, sa izlomljenim rukama a preko glave joj je nabacena vucja koza sa sve iskezenim zubima mrtve zivotinje. A sve vreme tuce neki orijent u milion decibela.

Ako sam dobro razumeo prethodne postove, Bezaninac je negde iz tog kraja, pa eto molba ako zna nesto vise o ovome, da li je ovo mozda urbano-artisticka provokacija neke avangardne grupe ili jednostavno dosli divljaci u pitomu Bezaniju.

A intenzitet smrada svinja sinoc je oborio sve rekorde, osecalo se do Maxija u bloku 63. I nikog nije sramota.

Eh Sapicu, Gangula, brate. Pomagaj.
 
Кландестино,
Данас сам возикајући бицикл, прошао поред те авангарде од лутке за излог са препарираном вучијом главом и кожом. Хтедох да сликам, али су ту били неки момци, вероватно из те перионице, па нисам баш хтео да се намаћем са сликањем :D , ко зна како би то протумачили. О турбо фолку и осталом отпаду од песама (као са Пинка), не вреди ни причати.

Ко зна и та перионица да ли има папире за рад. Ако је импровизована, а види се да јесте, тешко да има било какав папир ! Најбоље пријавити и ако је без папира, брзо ће је затворити.

Ето у мом крају на Бежанијској коси, иза моје зграде, радила је укупно месец дана једна дивља ауто перионица у улици Рашка Димитријевића, коју је власник те куће (још није ни усељена) и припада улици Бежанијских илегалаца, преуредио од шупе. Наравно по пријави, била је грађевинска општинска инспекција и одмах дала налог да се затвори.
Инспекција је затворила и једну дивље отворену пицерију у истој улици неких 20-так метара пре ове перионице.
 
Bkspak":127giesw je napisao(la):
Pozdrav svima, imam jedno pitanje mozda cu malo skrenuti sa teme ali i nisam toliko daleko...
zivim u Bežaniji 25 godina a tek nekoliko puta paznju su mi privukle dve zgradice koje se nalaze preko puta IMT-a odnosno iza "striptiz bara". skoro sam prosao kolima i shvatio kako do skoro nisam ni primecivao da postoje, zna li neko neso o njima ??hvala


Ako misliš na one bele, niske zgrade u "uličici" iza prve linije kuća uz Tošin Bunar ( tačnije Zemunsku ulicu ), pored trafo-stanice, koliko ja znam , jedna od njih je svojevremeno bila zatvor. A možsa i obe, pošto deluju istovetne. E sad, u kom periodu, zašto i kako stvarno ne znam.

http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=rg1z2rjpyyt3&lvl=19.54&dir=2.97&sty=u&form=LMLTCC
 
Da da to su te dve zgradice... zatvor, nisam imao pojma.... hvala na informaciji, ako neko nesto zna neka napise meni je prosto zanimljivo da saznam...
 
Ево шта је сарпанђи Шапић одговорио на питање новинара Новости о завршетку улица Војвођанска и Тошин бунар.


* Da li će saobraćajnica Vojvođanska - Tošin bunar biti završena?
- Sa kompletnom izgradnjom pristupnih saobraćajnica Mosta na Adi, kao i mosta Zemun - Borča, Novi Beograd će biti geografski centar Beograda. Koliko sam trenutno upoznat, problem saobraćajnice Vojvođanska - Tošin bunar je imovinske prirode, a i ona je u nadležnosti gradske uprave. Završetak je neminovan, jer se u tu saobraćajnicu praktično "uliva" put koji ide sa Mosta na Adi. Imam ideje koje ću izneti u narednom periodu, a mogu da budu dobre ne samo kao gradski, već i državni projekt.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:389427-Sapic-Bicemo-centar-prestonice
 
Nisu ga obavestili da su reseni im-pravni odnosi u Vojvodjanskoj ulici.

p.s pozdrav svima posle 2 meseca odsustvovanja. :)
 
Ма сарпанђи Шапић и његови из жуте странке још нису ни обавештени да су изгубили изборе, а камоли о тамо неким имовинско-правним односима у Војвођанској улици. Они су зај**** и Коштуницу о не обавештености, и то на квадрат.

Маркосе, срећан повратак на форум и питање: да ли може да се честита ?
 
Гага":23234tv2 je napisao(la):
Ма сарпанђи Шапић и његови из жуте странке још нису ни обавештени да су изгубили изборе, а камоли о тамо неким имовинско-правним односима у Војвођанској улици. Они су зај**** и Коштуницу о не обавештености, и то на квадрат.

Маркосе, срећан повратак на форум и питање: да ли може да се честита ?

Moze, moze! ;)
 
Sad sam bio mesec dana u naselju "Duska Dugouska". Nikakvi pravni odnosi nisu sredjeni. Govorim za T Bunar, a za Vojvodjansku nema sta vise, pa sve je sruseno. Prema tome nebuloze. Zadnji put su obilazili 2009, osim jedne kuce u T Bunaru gde imaju probleme i to je to!
 
MaRkOs":31u7j4hh je napisao(la):
Гага":31u7j4hh je napisao(la):
Ма сарпанђи Шапић и његови из жуте странке још нису ни обавештени да су изгубили изборе, а камоли о тамо неким имовинско-правним односима у Војвођанској улици. Они су зај**** и Коштуницу о не обавештености, и то на квадрат.

Маркосе, срећан повратак на форум и питање: да ли може да се честита ?

Moze, moze! ;)

Е па Маркосе, честитка ко врата за положени дипломски, браво . Свака част. Сад нема више учења и бубања, једино ако нећеш да идеш даље на усавршавање. Их још само да нађеш посао :rolleyes:

Што се тиче нашег договора око виђења на каФућину, наравно да још важи, а нисам хтео да те смарам око тога, пошто сам предпостављао да бубаш :D за завршни испит или ти дипломски, јер те због тога није и било на форуму.
 
LUCAS":3irnwoca je napisao(la):
Sad sam bio mesec dana u naselju "Duska Dugouska". Nikakvi pravni odnosi nisu sredjeni. Govorim za T Bunar, a za Vojvodjansku nema sta vise, pa sve je sruseno. Prema tome nebuloze. Zadnji put su obilazili 2009, osim jedne kuce u T Bunaru gde imaju probleme i to je to!
Та кућа у Тошином бунару је од наше чланице БекаБеке, односно њеног свекра. То ће се решити на куково лето, тако бар испада кад се чита између редова онога што је сарпанђи Шапић рекао. Волео бих да се варам у мишљењу!
 
Verovatno proces jeste u toku, mislim na skidanje one fantomske Pakomove hipoteke sa te kuće. Znamo svi kako je brza naša administracija.
 
Vrh