Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Mislis firma koja u stvari NEMA kapacitete ali ima obecan posao. HMMM, cudno ako je zato zastoj
Ili je radilo: "Halo Bing kako brat....?"
 
Lepo sto su posle 5 meseci ocistili jedan sut, ali dok ne vidim da seku dzunglu koja je izrasla u medjuvremenu ne ocekujem nista. :grand:
 
Haha, GOJE, bravo na odlicnom zakljucku.

Sramota je ako je ta frima ugovorila poslove koje ne moze fizicki postici.

Sa druge strane, ako je tacno to sto kaze clandestino, da je firma izvodila zemljane radove i na prvoj fazi Vojvodjanske 2008, moguce je da je ovaj posao jos tada ugovoren, a da se tek sada zavrsava.
 
Dragi prijatelji, Grad Beograd je bankrotirao. To je potvrdio poslednji rebalans budzeta Grada Beograda. To je lepo i slikovito objasnio Branko Dragas u jednom od svojih tekstova. Naime poslednji rebalans budzeta izvrsen je upravo iz razloga sto Grad Beograd iz redovnih prihoda koje ostvaruje od poreza, naknada, transfernih sredstava iz republickog budzeta i drugih budzetskih prihoda ne moze vise da servisira svoje redovne obaveze, kao i obaveze po uzetim kreditima. Kao sto su mnogi pametni ljudi predvidjali, sumanuti gradonacelnik Djilas se preigrao sa svojim investicijama, koje je vrsio o nasem trosku, nasim novcem, to treba uvek ponavljati, i zaduzio nas preko mere, a kako bi sebe predstavio kao nekog vajnog graditelja. Nazalost, glupi i zaslepljeni gradjani su mu poverovali.

U svetlu beogradskog bankrota, moramo posmatrati svaku dalju investiciju i prilagoditi se novoj (finansijskoj) realnosti. Bankrot ce se izbeci uzimanjem novih kredita, do potpunog fijaksa, kao sto se to radi i na nivou centralne drzave (republicke vlasti). Tako se i kod izgradnje Vojvodjanske mozemo nadati samo cudu. Ne isljucujem mogucnost izgradnje toko 2013. i 2014., mozda i 2015. godine, ali sve to ce sad biti u milosti i nemilosti gradonacelnika, koji ce dalju gradnju selektovati prema politicko-investicionim procenama. Dakle, koja sredjena ulica u gradu moze da donese vise poena u javnosti, u nju ce se ulagati. A culi ste samo ko su silni kandidati: Vojvode Stepe, Karadjordjeva, Dusanova, i kud sve ne idu tramvaji po gradu.

Plus, dalje utucavanje para u zavrsetak Mosta na Adi i njegovih pristupnih saobracajnica, gde ce otici lavovski deo para. Nadam se da se sada polako svi osvescujete i vidite kakve smo budalastine pravili. Moyda se kao jedna od najvecih pokaze Most na Adi. U konkurenciji ovih projekata, Vojvodjanska gubi samo tako. I ne zaboravite jedno, kad se bude gubila vlastu glavnom gradu, za DS ce prioritet biti samo 3 centralne gradske opstine: Vracar, Stari Grad i Savski venac. Okej i centar Novog Beograda, gde raci+unaju da ih niko nikada nece pobediti. Bolece ih uvo za Vojvodjansku i Bezaniju.

Zato nadanja u neku brzu izgradnju Vojvodjanske ulice treba ostaviti malo u stranu. Upravo nas mozda lepo iznenadi neki pocetak radova.
 
Belka,hvala sto si mi ukazao na izuzetan tekst Dragasa.Umao sam cast da upoznam gospodina skoro i moram priznati da oko ekonomije je najiskreniji kod nas.

Sto se tice vojvodjanske mogli bi za pocetak da isele ono nelegalno naselje.

Da vas podsetim da ce do kraja 2013. godine spojiti UMP sa Tosinim Bunarom i da ce to napraviti veliko zagusenje u istoimenoj ulici.Grad ce morati ovako ili onako da uradi to prosirenje koje sada ocigledno ne radi skoro.
 
Prosirenje Tosinog bunara kod broja 256 u duzini od nekih 100-200 metara je mnogo manji investicioni zahvat od zavrsetka Vojvodjanske. I tu treba racunati svaki dinar koji se ulaze. Tacno je da ce se pojaviti usko grlo kad UMP izadje na Tosin bunar, a rok je kraj 2013. godine. Medjutim, ne vidim neki veliki razlog da u nedostatku sredstava koje ce od septembra da nas sve zahvata geometrijskom progresijom, drzavu pogotovo, taj rok ne bude pomeren na kraj 2014. godine ili sto blize izborima. Grad nece imati vise bogzna sta da pokazuje, mozda most Zemun - Borca, ali na njemu se vec slika i republicka vlast, tako da se ne mogu naslikati i gradonacelnik i premijer i ministar odbrane, svi zajedno ili odvojeno. O metrou mozemo samo da sanjamo, o Savskom amfiteatru takodje, prica o stanovima i poslovnom prostoru ne fercera nikako, cak ni da dozvole gradnju u Luci Beograd, ne bi je bilo, jer nema ko da kupi stan, tj ima, ali za 900 evra kvadrat, a u Beogradu se nigde ne moze legalno izgraditi po toj ceni, ukljucujuci i placanje n aknade za uredjenje gradjevinskog zemljista i placanje za sticanje samog zemljista plus cena gradnje.

Tako da bi jedan kolektivan zakljucak mogao da bude: svima nam je urgentno potrebno prizemljenje. Urgentno. Lebdimo na krilima novca koga nemamo, koga nemilice uzimamo, i sad smo pomislili da mozemo da ga muzemo sa druge sise. Pa sa trece. Ne mozemo, to ce ubrzo svima postati jasno, i svi cenas kolektivno pozvati na prizemljenje, jer nas u protivnom ceka uzemljenje, pa cemo se svi smiriti.
 
Белка, укњижени плусићћћи.

Значи између редова чланка који је написао Драгаш, можемо ускоро да очекујемо и повећање свих могућих и немогућих градских такси !
 
Ограђен плац на углу Тошиног бунара и Николе Добровића. Значи или можда би овде ускоро требало нешто да почне да се гради !?
 
Sa desne strane ulice ka blokovima imaju neke stracare sa romima sto mi ne smeta,vec sto je puno djubreta,lici na onu automehanicarsku radnju koja je skoro srusena.Na to mislih,ipak nije naselje vec jedna ili dve kucice.
 
Koje stracare? Koji Romi? Koja automehanicarska radnja je skoro srusena? Na koju ti ulicu mislis, Vojvodjansku ili Tosin Bunar?
 
Tako je,hvala na ispravci.Tema Vojvodjanske i Tosinog Bunara je spojena pa sam permutovao.
 
Stavljenja mala tabla na mestu ociscenog suta preko puta Rome na kome pise privatan posed i zabranjen pristup, tako nesto. :/
 
Вучко, на ово Циганско насеље си мислио ? Као што ти је Кландестино и рекао то је у Тошином бунару, а близу је куће БекаБека, која је још остала да се сруши. Цигани су само са друге стране улице.

Сликао сам прошле године у децембру из улице Николе Добровића
 
MaRkOs":21t3yh1g je napisao(la):
Stavljenja mala tabla na mestu ociscenog suta preko puta Rome na kome pise privatan posed i zabranjen pristup, tako nesto. :/

I ja sam je video i odmah me uhvatila neka jeza, mislio sam da je tu pravno-imovinski sve sredjeno, al' je ovo izgleda najava nove runde inacenja. Belka, Bezaninac, neke informacije iz prve ruke?
 
Ja iskreno ne znam nista, takodje sam verovao da je sad sve cisto.
 
Verovatno inat starog vlasnika. Kao provokacija. Inace, stari vlasnik je imao svojinu samo na objektu, ne i na zemljistu, koje je Direkcija stekla pre 20 i vise godina. Zato je i iskoristila priliku da primenom jednog clana Zakona o eksproprijaciji porusi objekat, bez da ga je eksproprisala prethodno. Ali, da ne smaramo na tu temu, o tome je pisano ranije.

Ovo je nebitna stvar, tu se nista osim saobracajnice nece graditi, ali se ocigledno ni saobracajnica nece graditi uopste 2013. godine. Mozda 2014. godine, pa da se zavrsi 2015. godine, no sve to zavisi od politicko-investiciono-izborne jednacine, koja sadrzi mnogo nepoznatih.
 
Nece biti povecanja taksi, cak ce morati po sili trzisnog zakona biti i smanjenja nekih taksi, recimo naknade za uredjivanje gradjevinskog zemljista. Jer ce cena zemljista da padne drasticno, a pre nje ce pasti cena 1 kvm stana, i trenutna visina naknade za uredjenje gradjevinskog zemljista ce postati deplasirana. Investitori nece imati racunicu i prostor maltene ni za kakvu zaradu, kad ecna kvadrata stana dodje na ono sto sam predvideo jos 2010. godine a to je 900 do 1000 evra za kvadrat stana. To je jedina normalna i primerena cena. Tada ce svaka naknada za uredjenje gradjevinskog zemljista iznad 150 evra za 1 kvm postati potpuno deplasirana. Dakle, i nju kao i cenu zemljsita kao i cenu kvarata stana ceka formiranje po principu smanjivanje putem rasta cena evra sa jedne strane i snizavanja iznosa u dinarima sa druge strane. Dok se ne upristoji.

Grad ce se suociti sa potrebom da prodaje imovinu, a posto je Zakonom o javnoj svojini omoguceno da na sebe knjizi svu zivu nepokretnu imovinu, Djilas vec uveliko ukazuje da ce se budzetska rupa puniti prodajom imovine. Medjutim, to nece biti dovoljno, pa ce morati da uradi sledece: ili da ukine silna socijalna davanja kojima je kupovao glasove zaludelih roditelja i penzionera pre svega, kao sto su naknade za porodilje i penzionere, ili da jos vise zaduzi ovaj nesrecni Grad. Ja mislim da ce izabrati ovo drugo, a vi?

Izbori su mera svega. Ne moze se na izbore bez naknada za porodilje i penzionere. Kako to sad ukinuti? Zato cemo uzeti kredite i Bog da nas vidi. Sve, pa i izgradnja Vojvodjanske ce se meriti izbornim poenima.
 
clandestino":2fbr3wlx je napisao(la):
MaRkOs":2fbr3wlx je napisao(la):
Stavljenja mala tabla na mestu ociscenog suta preko puta Rome na kome pise privatan posed i zabranjen pristup, tako nesto. :/

I ja sam je video i odmah me uhvatila neka jeza, mislio sam da je tu pravno-imovinski sve sredjeno, al' je ovo izgleda najava nove runde inacenja. Belka, Bezaninac, neke informacije iz prve ruke?

belka":2fbr3wlx je napisao(la):
Verovatno inat starog vlasnika. Kao provokacija...

Значи сад ни грађевинци не могу да уђу на посед :laugh:

 
Pisao sam pre nekog vremena komunalnoj inspekciji Nbg o problemu drzanja svinja i druge stoke u Vojvodjanskoj i posle desetak dana dobio odgovor:

"U vezi Vaše prijave koja je upućena dana XX.XX.2012 god. Komunalnoj inspekciji Uprave gradske Opštine Novi Beograd, koja se odnosi na držanje domaćih životinja u ul. Vojvođanskoj br. XX na Novom Beogradu, zbog čega se širi neprijatan miris, obaveštavamo Vas da je 22.09.2011 god. doneta Odluka o držanju domaćih životinja i kućnih ljubimaca na teritoriji grada Beograda (Sl. list grada Beograda 37/2011), u kojoj je članom 7. propisano da Skupštine Gradskih opština osim Gradskih opština Vračar, Savski venac i Stari grad kojima je zabranjeno držanje, svojim aktima bliže određuju mesta, odnosno delove područja Gradskih opština u kojima se mogu držati domaće životinje (kopitari i papkari, živina i kunići), dok je članom 37. iste Odluke propisano da se akti vezano za član 7. donesu u roku od šest meseci od dana stupanja na snagu ove Odluke. S obzirom da Gradska opština Novi Beograd još nije donela akt vezan za držanje domaćih životinja na teritoriji opštine, a koji je trenutno u proceduri, komunalni inspektor nije u mogućnosti da postupi po Vašoj prijavi do donošenja istog.

KOMUNALNI INSPEKTOR

- - - - - - - - - -- - -
(Ime i prezime)"

Dakle smuckaj pa prospi. Otprilike su prepricali moje pretpostavke iz posta 1256 koji sam ovde postavio jos u maju. I jos su dovoljno hrabri da kazu da je rok bio 6 meseci od 22.09 da se donesu akti po clanu 7, a inspektor mi mrtav ladan odgovara "tako da je to u proceduri...".

Od svih predloga koje smo mi jadnici koji trpimo svakodnevni smrad dobili od zvanicnih i nezvanicnih lica, ubedljivo najbolji je izneo Vucko na ovom forumu. Tako cu ja sada da posaljem ljubazan odgovor ovom inspektoru:

"Postovani, s obzirom da, kako sami navodite, ne mozete nista da ucinite po prijavama za drzanje papkara i kopitara, ja to smatram kao dozvolu da napravim svinjac i krenem u posao sa njihovim uzgojem. Zahvaljujuci Vasem odgovoru sada znam da mi niko nece moci nista, a to je i razlog zasto sam Vam se u stvari javio. HVALA VAM NA DOZVOLI!

Vas veseli Bezaninac"
 
Ti se sada žali. Al ne možeš na to obaveštenje već da pitaš tog neimenovanog inspektora da li je postupak obustavio ili prekinuo samo do donošenja te odluke koja je u proceduri. Može biti u proceduri još dvadeset godina. Il pitaj predesednika koliko će trajati ta procedura.
A veoma mi se dopada i tvoj odgovor.
 
Vrh