Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Штета за петицију, али и овде се види да срби не могу да се сложе, па макар то била и овако "мала" ствар.

Па крајем следеће године УМП треба да сигне до Тошиног бунара, па ће мо видети како ће се даље развијати ситуација на овој раскрсници (Тошин бунар-Николе Добровића).
 
MaRkOs":1b02kdar je napisao(la):
Ceka se zakljucivanje ugovora sa najboljim ponudjacem. Do 22.08 su morali da ga izaberu. Pratim ja promene na sajtu direkcije za gradj. zemljiste i izgradnju BGD-a pa cim se nesto objavi saznacemo. :)

I evo ga! Ko ceka taj doceka!

Objavljen zakljuceni ugovor sa Strabagom, a radi Vojvodinaput-Pancevo ako dobro razumem.

http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... -38-13.pdf
 
Čekaj ako sam dobro razumeo 900 metara asfaltiranja Vojvođanske, izgradnja i postavljanje trotoara, vodovoda i kanalizacije, kpštaju 260 miliona dinara, dakle nekih 2 miliona i 250 hiljada evra? Pa da li je moguće da to toliko košta? Dobro to je PDV koji je 20%, znači bez PDV to je oko blizu milion i 900 hiljada evra? Ma jel nije mnogo majku mu? Drugo kojih bre 900 metara? Od Gandijeve tj Vojvodjanske br 2 do škole Milan Rakić znači br 58 ili 60, ima oko 450 metara u vrh glave, ajde 500 metara. I odatle do crkve nema punih 100 metara. Dakle nema 600 metara ukupno za asfaltiranje i postavljanje infrastrukture. Što onda lažu o 900 metara do kraja naselja Dr Ivana Ribara? Da li podrazumevaju izvodjenje radova iza kružnog toka, to je već ulica Vinogradska? Oni su definitivno uključili i već izvedeni deo trase u tih 900 metara. Za 600 metara 2 miliona evra? Evo kažite ljudi jel nije mnogo? Neka nam objasni neko ko je gradjevinski inženjer, ovo nije komplikovano šta tu i sa kojom maržom izvođača radova košta 2 miliona evra za 600 metara ulice?
 
Za cenu ne znam (mada 2,25 mil. EUR zaista deluje puno), ali ako se meri pomoću Google Eartha dođe mu 0.87, zaokruženo na 0.9 kilometara.
 
Pazite radi se kanalizacija fekalna ,oborinksa kanalizacija,hidranti ,vodovod ,asfaltiranje dva puta po 900x7,5 metara ,obostrani trotoar i vjerovatno biciklisticka staza ,zelenilo ,vjerovatno su malo pretjerali ali ne koliko mislimo
 
Da li se rade cetiri ili sest traka. Ako je 6 onda imamo 6*3.5 m , sto je 21 metar. Plus trotoari . Ajde da zaokruzio na 25 metara sve zajedno . I neka je 1000 metara duzina ( mada mislim da je 800 m ) , radi lakseg racunanja . Sve izlazi 25 000 m2 . Jel zna neko koliko kosta taj "zlatni" asfalt .
 
Bio nekad 20 EUR po kvadratu... Ne znam sad kako se krece...
 
bboris7":2oq1ov3q je napisao(la):
Da li se rade cetiri ili sest traka. Ako je 6 onda imamo 6*3.5 m , sto je 21 metar. Plus trotoari . Ajde da zaokruzio na 25 metara sve zajedno . I neka je 1000 metara duzina ( mada mislim da je 800 m ) , radi lakseg racunanja . Sve izlazi 25 000 m2 . Jel zna neko koliko kosta taj "zlatni" asfalt .
Радиће се шест трака, као што је већ на урађеном делу Војвођанске.
 
Vrlo je tesko to izguglati , a verovatno da je to tajna u ovoj drzavi , gde se preko asfalta uzimaju milioni . Moje misljenje je da je 20 eura max. cena i to u dva sloja sa postavljanjem . Onda dobijamo cifru 25 000m2 * 20eur = 500 000 eur . Mislim da je tesko na ostalim stavkama napraviti 1 750 000 eur. Mislim , tesko u normalnim drzavama.
 
Pazi ja sam tu cenu rekao iz 2003 mislim kada su asfaltirali dvoriste u Drapsinu u koji sam tada isao...
To je bio jedan bedni sloj za dvoriste skole... Mozda se tu neko nakrao, a kad razmislim sigurno jeste neko znajuci direktore tada i sada... Evo sef im danas smenjen :D

E sad ne znam za Vojvodjansku da li treba neki dole sloj pre asfalta da se stavlja i koliko to sve kosta... Mora da ima neko na forumu koji zna cene...
 
ne stavlja se isti asfalt u dvorište škole i u saobraćajnicu kroz koju prolaze autobusi.


u zavisnosti od predviđenog inteziteta saobraćaja, stavlja se odgovarajući asfalt.
 
Evo podigli smo im na 25.000 kvdarata asfalta, iako po meni nema više od 700 metara puta 21 što je oko 15.000 kvadrata. Sigurno nema više od 20.000 kvadrata asfalta. Neka je puta 35 evra to je 700.000 evra. Imaju u jednom pravcu da urade ove trotoarske staze i prilaze svakoj kući (nekad kad je bio kanal Bežaninci su ih zvali ćuprije, kao mali mostići), sa onim finim malim betonskim kockama, taj trotoar je širok 2 metra, znači 1.600 kvadrata trotoara, plus tačno sam izbrojao 33 prilaza od recimo 5 puta 7 metara to je još 33 puta 35 jednako okvirno oko 1200 kvadrata, to je dakle 2800 kvadrata. Koliko košta kvadrat popločavanja onim betonskim kockama u sivoj i crvenoj ili bordo boji neka je 500 evra sa rukama, to je još 140.000 evra. Imamo ivičnjake dužine dva puta 800 metara plus, za opšivanje prilaza, okvirno oko 2000 metara ivičnjaka. Da dodamo još 500 metara za ostale male ivičnjake. Koliko košta metar ivičnjaka recimo 25 evra sa rukama, to je još 62.500 evra. sve zajedno dosada 900.000 evra. Imamo po 1600 metara cevi za kanalizaciju i vodovod, plus priključci, plus cev za gasovod 1600 metara (ovde da se ogradim da ne znam da li cevi idu i sa jedne i druge strane ulice) a recimo da idu. Koliko košta metar cevi sa rukama recimo 60 evra znači oko 5.000 metara cevi puta 60 evra jednako 300.000 evra. Sredjivanje zelenila, partera i ostalo još 100.000 evra. Sve zajedno oko 1.300.000 evra. Mislim da je sasvim očigledna marža za Strabag oko 600.000 evra.

Da li smatrate da je ovo bezobrazluk? Ja smatram da jeste. To je marža od 50%. Jel može to u Austriji, tj Evropskoj uniji? Može, zbog moderatora neću reći kako može. Ali pošto smo mi kolonijalizovani i okupirani može i ovako. To su naše pare i to može da se uradi za milion evra. Političari na vlasti su najobičnija ljudska st***, uključujući treba to otvoreno reći i DS i SNS i SPS.
 
Ako je neko ovde odgovoran onda su to Strabagovi konkurenti. Za ovaj posao moglo je da konkuriše bar još 10 građevinskih firmi, i da ponude manje iznose.

Da li neko ima rezultate tendera sa ponudama?
 
GOJE":2ujje*******7g je napisao(la):
Ako je neko ovde odgovoran onda su to Strabagovi konkurenti. Za ovaj posao moglo je da konkuriše bar još 10 građevinskih firmi, i da ponude manje iznose.

Da li neko ima rezultate tendera sa ponudama?


MaRkOs":2ujje*******7g je napisao(la):
MaRkOs":2ujje*******7g je napisao(la):
Ceka se zakljucivanje ugovora sa najboljim ponudjacem. Do 22.08 su morali da ga izaberu. Pratim ja promene na sajtu direkcije za gradj. zemljiste i izgradnju BGD-a pa cim se nesto objavi saznacemo. :)

I evo ga! Ko ceka taj doceka!

Objavljen zakljuceni ugovor sa Strabagom, a radi Vojvodinaput-Pancevo ako dobro razumem.

http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... -38-13.pdf
 
ne bih da budem neki advokat ovde, ali vi svi pričate SAMO o asfaltiranju, a asfaltiranje je najjednostavniji posao u celom ovom poslu oko vojvođanske.


pogledajte tehničku dokumentaciju i vidite šta sve treba da se uradi.
 
Hvala MilisaV-e,

Pa toliko stubova, znakova, signalizacije, i najskupljih semafora!

a nama (uključujući i mene) je najlakše da to sve zaboravimo.
 
Veliko izvinjenje svima na paušalno iznetim stavovima o previsokoj ceni. Nisam verziran i neznanje čini svoje. Priznajem da sam zgrožen političarima, i deluje ovako odokativno visoka cena, medjutim posle ovoga, sve je jasno, cena je i više nego pristojna. Jedno veliko izvinjenje svima za post iznad, sve je u njemu neprimereno, osim da su političari st***.
 
Pa stavki ima puno , ali nigde nema ni jedne cife po stavkama . Bolje bi bilo da su napravili nekoliko stavki , pa dali cene . Da vidimo gde su napravili tih 2, 3 miliona eura .

Za mene su stavke : ciscenje terena , ugradnja podzemnih instalacija , nasipanje i izrada zavrsnih slojeva , ugradnja nadzemnih instalacija . Ako je stavka "ciscenje terena" , pola miliona eura , pa trebali smo da se skupimo i da sa krampama i lopatama zaradimo neki dinar .
Navescu jos jedan primer , gde je poznanik sa svojom firmom na tenderu u jednoj skoli za popravku 3 m2 parketa , trazio cifru od 600 eura i prosao na tenderu .
 
550 eura . :)
Apsolutno nista . Prosao je , jer je bio najnizi sa cenom .
 
Počele pripreme za izvođenje radova!
Ma nista posebno, neki geometri nesto razmeravali pa sam ih uslikao-nevazno.
[http://www.dodaj.rs/f/2C/10o/35BYB0V3/fotografija0050.jpg]
 
Vrh