Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Znaci tosin bunar kod IMT se nece raditi zbog problema eksproprijacije ,znaci otelicemo se dok sve prosire
 
Карло, хвала на врло опсежном одговору :) +1

Свакако, све треба да буде део ширег плана, наравно ни само плана трамваја већ целокупне стратегије развоја. Мени је само пало на памет ово као могући делић тог плана, уколико би се уклопио са остатком размишљања о саобраћајном и целокупном развитку Београда. То ме је заправо занимало, колико би се то уклопило у садашња или будућа размишљања. А та прича М. Миланковића па Војвођанска исто звучи супер!

Искрено, о саобраћају сам највише научио на овом форуму. Свакако је да сам лаик по овом питању, мање од просечног грађанина, али ипак лаик.


Вучко: Дакле ништа од ширења тошиног бунара, само војвођанске?? ДААЈТЕ ЉУУДИИ АМАН
 
To kod imta se širi u sklopu ump-a

Послато са GT-N7100 користећи Тапаталк 4
 
zadnji je trenutak da se uradi i produzetak ove ulice ka Surcinu, Vojvodjanska - Vinogradska.
Vec je ozbiljan broj objekata (na srecu bespravnih) nikao na tom pravcu i ako se uskoro ne trasira ulica kasnije ce biti kasno.
Bojim se da nasim nakaradnim resenjima i prioritetima Beograd ne postane opkoljen `favelama` i njihovim sokacima i budzacima
 
vucko":1yly4vpn je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=7SWSYppjG7U
Интересантно је да на 2:30 репортер спомиње проширење Тошиног бунара. Како је навео, код проширења постоји проблем око енормних и некоректних нанкнада које траже власници имања !

Само ме интересује која сад имања, ако су сва експрописана. Последње је било наше чланице форума Бекабека. А можда треба да се откупи још и оно земљиште где је нека шупа и у којој неко живи, а које је увучено у односу на Тошин бунар, а ближе Владимира Назора !
 
Pre par mesec sam cuo jednu pikanteriju koju sam odmah odbacio jer sam je cuo od kume prijateljevog suraka, pa dok svako nesto doda obicno ispadne besmislica.

Radilo se o tome da ono ogradjeno parce ispred Interexa u Tosinom Bunaru, preko puta stanice ka Zemunu, sa onom polusrusenom kucom sto je godinama stajala tu, elem proculo se da gazda trazi dozvolu za gradnju sve do ivice Tosinog bunara. I jos mi rekose da je stvar gotova, tj da je dozvola dobijena.

Neki od arhitekata su se borili i rukama i nogama protiv toga, jer je to parce decenijama cuvano da bi se nekada prosirio Tosin Bunar i sada sa ovom dozvolom sve pada u vodu i covek ce imati objekat na tom mestu dok je veka.

Ovih dana vidim da se na tom placu radi punom parom i da su masine dosle do same ivice Tosinog bunara.

Ne bih da raspaljujem strasti neproverenim informacijama, ali ovo sve ne mirisi na dobro, pa eto, ako jos neko zna nesto oko ove parcele neka podeli sa nama.
 
Ako se ne varam, objekat gradi firma Deneza, ali ne kao izvodjač, nego kao investitor (verovatno i izvodjač radova). Deneza je imala prvu parcelu do Intereksa, a onda je priključila i sledeću do nje, tačnije ta prva parcela je bila jako mala i nalazila se na samom ćošku, a ova druga je bilča do nje, a li se protezala i iza nje. Ta druga parcela dugo je imala oglas da se prodaje. Njena površina je oko 60 ari ukupno, jer se proteže do u samo brdo i zahvata deo padine brda. Kada sam pitao na oglas za cenu te parcele, rečeno mi je oko 4,2 miliona evra, dakle traženo je oko 70.000 evra po aru. Do kakvog je dogovora došlo u medjuvremenu, to niko ne zna, ali znam da sam nekim povodom video jedan projekat te zgrade koja treba da nikne na tom ćošku. Mislim da se preteruje kada se kaže da će zgrada biti do samog puta, sigurno neće, drugo sačekajmo da vidimo tablu sa slikom i gradjevinskom dozvolom pa da pričamo.
 
Bjelic je turubio kako nece da im prodjau tj traze piuno para u djelu tosinog bunara pogledajte njega na studiju DJ
 
Директоре, то није део Тошиног бунара, који треба да се прошири, ово о чему причају (пишу) Кландестино и Белка је на раскрсници Тошиног бунара и Студентске улице.
 
clandestino":lviwx5ez je napisao(la):
Pre par mesec sam cuo jednu pikanteriju koju sam odmah odbacio jer sam je cuo od kume prijateljevog suraka, pa dok svako nesto doda obicno ispadne besmislica.

Radilo se o tome da ono ogradjeno parce ispred Interexa u Tosinom Bunaru, preko puta stanice ka Zemunu, sa onom polusrusenom kucom sto je godinama stajala tu, elem proculo se da gazda trazi dozvolu za gradnju sve do ivice Tosinog bunara. I jos mi rekose da je stvar gotova, tj da je dozvola dobijena.

Neki od arhitekata su se borili i rukama i nogama protiv toga, jer je to parce decenijama cuvano da bi se nekada prosirio Tosin Bunar i sada sa ovom dozvolom sve pada u vodu i covek ce imati objekat na tom mestu dok je veka.

Ovih dana vidim da se na tom placu radi punom parom i da su masine dosle do same ivice Tosinog bunara.

Ne bih da raspaljujem strasti neproverenim informacijama, ali ovo sve ne mirisi na dobro, pa eto, ako jos neko zna nesto oko ove parcele neka podeli sa nama.
Slike,bingmaps?
 
Изволите господине Вучко, бинг карту.



Кућа која се види између Интерекса и ауто тржног центра (ауто сервиси и продавнице делова) и штампарије, је срушена.
 
Postavljeni granični kočići preko puta crkve , verovatno je u pitanju priprema za nekakve radove! Samo da ne ureknem!
 
Primetio bih jednu stvar: bilo je puno kritika zbog asfaltiranja one kratke deonice od crkve do Nehruove.
Ali, ako je plan da se saobraćaj u ovoj ulici ne zaustavlja tokom radova i da se gradi prvo novi smer (pravac ka Tošinom bunaru), a potom nove trake u smeru ka Surčinu, na mestu sadašnjeg uskog kolovoza, onda ova intervencija ima malo više smisla.
 
Реља, то је тачно што си рекао, али не желим да помислиш да те критикујем, далеко од тога, само да додам, ми смо сви склони да у оваквом времену и ситуацији у каквој живимо, сваки потез изкритикујемо, а касније се изпостави да неки потези (извођача радова, привредника, радника, политичара,...) имају и те како смисла.
 
Gago, iskustvo sa političarima nas je sve naučilo da u svakom njihovom potezu vidimo pokvarenu nameru :|

I Vojvođanska je primer toga: čekali su da se zakuva situacija sa funkcijom gradonačelnika, verovatno će biti raspisani i izbori za gradsku skupštinu, i odjednom da počinju radovi na proširenju ulice koja ovako stoji godinama.
Kao - slučano se poklopilo... Pa nismo mi veverice.
 
Koliko to bilo strašno i smešno, ja uvek jedva čekam bilo kakve izbore jer je to period kad se političari najviše šlihtaju građanima pa rade nešto...
 
Malopre sam prošao Vojvođanskom - kočići su pobijeni na potezu od crkve do škole Jovan Sterija Popović (rasksnica sa Nehruovom), a u toku je "snimanje" Nehruove do Gandijeve, ekipa je na terenu.
 
Rece Bijelic sredinom septembra potpisivanje ugovora, naa sajtu direkcije za izdradnju jos nema objavljen epilog. Valjda ce ovih dana.
 
Гага":2o9e95n3 je napisao(la):
Гага":2o9e95n3 je napisao(la):
Ограђен плац на углу Тошиног бунара и Николе Добровића. Значи или можда би овде ускоро требало нешто да почне да се гради !?
Значи ипак је почело нешто да се ради/гради на овој парцели, угао Тошин бунар-Николе Добровића. Кућа и помоћна просторија (гаража или радионица) окречене, а по плацу копају канали и постављају цевке.
Само као обавештење, јер смо се "питали" шта ће бити на овом плацу, где је некад био отпад аутомобила. Ето никла још једна перионица аутомобила, додуше аутоматска !
 
relja":38kh68kd je napisao(la):
Malopre sam prošao Vojvođanskom - kočići su pobijeni na potezu od crkve do škole Jovan Sterija Popović (rasksnica sa Nehruovom), a u toku je "snimanje" Nehruove do Gandijeve, ekipa je na terenu.


Jutros su snimali nesto na pocetku Vojvodjanske ispred Rome, i posle toga videsmo da su poboli kocice od one novopostavljene table (ex vojvodjanska 1) pa na dalje skroz tamo do nove zgrade.

Drzimo fige da krecu konacno :kk:
 
Ma krenuće, zbog izbora.
Samo da je završe kada jednom započnu...
 
Ako idu izbori, a idu verovatno, Vojvodjanska će biti jedan od glavnih aduta aktuelne vlasti. Zato će je graditi iz sve snage, što je jako dobro za sve nas. Šteta što izbori nisu negde u maju, možda bi je i završili, ovako ako izbori budu u decembru, samo će je onako snažno započeti, i kad vlast padne može lako da se desi da je ostave da se malo otkiseli, što bi bila najtragičnija varijanta. Pomozi nam Bože da ne bude tako, da manijaci koji dođu na vlast budu makar malčice razumni, pa dovrše našu Vojvođansku.
 
Белка, јел има нешто од удружења за промену назива Војвођанске и Земунске у Бежанијски булевар ? Кад ће потисивање петиције ?
 
Nema ništa ozbiljno za sada. Postoje dva klana, izdali su 2 knjige o Bežaniji, ni u čemu se ne slažu, tako da od toga za sada verovatno neće biti ništa. Oko ove perionice najnovije što se pojavila: zemljište je svojevremeno jedan moj prijatelj prodao firmi Dalas koja se bavi proizvodnjom nameštaja. Oni nisu dobro proučili lokaciju tada, tj tada je to po GUP-u bila komercijalna zona. Medjutim, po UMP-u ona ulete posle toga u plavo, tj saobraćaj i ispade iz igre. Onda je usledio oglas za prodaju i mislim da je do prodaje došlo i to po nekoj deplasiranoj ceni. Taj ko je kupio, ušao je u kombinaciju sa pranjem i to će trajati dok UMP ne stigne na raskrsnicu sa Nikole Dobrovića. Mislim da samu perionicu niko neće dirati, jer taj pojas je zahvaćen samo kao zaštita, nije predviđen za gradnju neke petlje ili izliva iz Tošinog bunara.

Mada, ko zna. Ako neko bude hteo neko ludilo da izvede i na raskrsnici Tošinog i Dobrovića, omlatiće i perionicu. Mislim da je i kupac toga svestan, pa oprezno investira, ništa preterano, nikakav objekat nije gradio, samo je postojeći rekonstruisao i sredio, kao i plato ispred objekta. Tako da ako ovi sporo budu realizovali UMP, može i da povrati investiciju, pa i da nešto zaradi.
 
Vrh