Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Ајде Куте, ништа се не види. Избаци слике посебно на тему или давај лозинку. :wink:

------------------------
Диск
Добро дошли у Google диск, ново место за Google документе

Приступајте свуда
Безбедно складиштите датотеке
Сарађујте помоћу Google докумената

Пријавите се

Адреса е-поште

Лозинка

Остави ме пријављеног/у
Не можете да приступите налогу?
-----------------------------------------------
 
Гага":gx18gbk9 je napisao(la):
Ајде Куте, ништа се не види. Избаци слике посебно на тему или давај лозинку. :wink:

------------------------
Диск
Добро дошли у Google диск, ново место за Google документе

Приступајте свуда
Безбедно складиштите датотеке
Сарађујте помоћу Google докумената

Пријавите се

Адреса е-поште

Лозинка

Остави ме пријављеног/у
Не можете да приступите налогу?
-----------------------------------------------
 
Kute":13h85bq3 je napisao(la):
Гага":13h85bq3 je napisao(la):
Ајде Куте, ништа се не види. Избаци слике посебно на тему или давај лозинку. :wink:

------------------------
Диск
Добро дошли у Google диск, ново место за Google документе

Приступајте свуда
Безбедно складиштите датотеке
Сарађујте помоћу Google докумената

Пријавите се

Адреса е-поште

Лозинка

Остави ме пријављеног/у
Не можете да приступите налогу?
-----------------------------------------------

Ništa posebno, slikao sam radnike koji nešto razmeravaju...
 
Prošao sam Vojvođanskom danas, i dalje se vide samo pobodeni kočići, nema znakova da je nešto počelo da se raščišćava...
 
Данас сам мало возио и обишао Војвођанску и Тошин бунар, делове улица који треба још да се прошире и направих пар сличица тренутног стања и ево фоторепортаже. Мало ме је киша омела, али није било страшно, осим наравно што сам био мокар :p ,а и ја сам, као овај осмех, стално брисао капи кише са чела.
Иначе је већ на Гугл мапи Београда уцртана друга трака Војвођанске, али само као испрекидане цртице, а за Тошин бунар још није.

Војвођанска
Од припремних радова које је споменуо Куте, само су пободени дрвени кочићи и на сваком од њих су уписани бројеви. Они су пободени, за сад, само у оном делу од Нехруове до Гандијеве. Тим кочићима су обележили ширину будуће траке.
Почетак иде од садашњег сужења Војвођанске па даље и буквално сам се ишао стазицом која има на делу будуће траке. Прву слику сам снимио са друге стране улице до постојећих кућа:


Одавде ће кренути са наставком градње:



Са леве стране (не види се) се налази црква Светог Ђорђа (на другој слици се види само део):


Раскрсница улица Војвођанске и Нехруове. Са десне стране је ОШ "Јован Стерија Поповић" и види се школски терен за физичко. Он се на жалост руши, али школа добија други, који ће се налазити, чини ми се, иза школе:


Иза садашњег терена за физичко ове ОШ се виде побијени дрвени кочићи, обележио сам два са црвеним стрелицама. Са леве стране слике (не види се) налази се пијаца "Бежанија".


Идемо даље, а у неким деловима као кроз шуму:




Снимљено код броја 11 у Војвођанској (задња нова зграда у овој улици, а пре раскрснице)


Још ближе раскрсници:


И крај Војвођанске где се укршта са Гандијевом, а даље наставља Земунска:


Снимак из супротног правца са таблом будућег изгледа Војвођанске, а на самој горњој раскрсници. Са десне стране је продавница боја и лакова Рома, а са леве стране је она "завршена", а неусељена зграда која је у спору:


Исто снимак из супротног правца, а на самој раскрсници поменутих улица:



Тошин бунар:
Никаква дешавања око овог дела ове улице. Нема промена од како је исељена породица БекаБеке, сем да је зеленило прилично нарасло и олистало, баш права шума.

Одавде почиње сужење Тошиног бунара, а гледано из правца Земунске улице. Ограђен је цео простор где ће се радити проширење Тошиног бунара:




Излаз улице Владимира Назора у Тошин бунар:


Ограда се наставља даље дуж улице:


Кућица-контејнер са обезбеђењем, које чува цео плац будуће градње, да се евентуално "неко" не би доселио:


Све је зарасло у густи шумарак, малте не шуму:




У даљини се види железнички надвожњак код станице "Тошин бунар", а лево код семафора се скреће према Бежанијској коси улицом Николе Добровића:


Поглед са друге стране Тошиног бунара, а са раскрснице ове улице са Николе Добровића:


То је то.
 
Reportaza 10+ slike nadma se da ce sto prije postati istorisko sjecanje kako je to nekad bilo
 
Gago, plusić, i da iduće godine možemo sa istih ovih mesta da uslikamo novu, normalnu ulicu.
U stilu Studija B "...ovako je bilo nekad..." :)
 
Najduže građen bulevar na NBG !
 
Danas su počeli radovi, uklanja se grubi šut, komadi betona i slično, radila su dva bagera sa nekoliko ljudi, u ovom delu malo iza pijace ka Zemunskoj.
 
Гага":12zg69u9 je napisao(la):
Данас сам мало возио и обишао Војвођанску и Тошин бунар, делове улица који треба још да се прошире и направих пар сличица тренутног стања и ево фоторепортаже.


Идемо даље, а у неким деловима као кроз шуму:




Снимљено код броја 11 у Војвођанској (задња нова зграда у овој улици, а пре раскрснице)


Још ближе раскрсници:


И крај Војвођанске где се укршта са Гандијевом, а даље наставља Земунска:

Gago ima li sanse da ovo drvece ostane, da bude na razdelnom ostrvu???
 
Хвала за плусићћће.
Реља, из твојих уста (прстију и тастатуре :) ) у Божије уши, да следеће године возимо новом стазом.
А кад ће мо оним делом Тошиног бунара ? То нико још не зна !
 
laki72":381tutfc je napisao(la):
Gago ima li sanse da ovo drvece ostane, da bude na razdelnom ostrvu???
Мислим да јако, јако тешко. Ни на сређеном делу Војвођанске нису остављена стабла на разделном оструву, исто су посечена. Ем због великих корења, ем због безбедности, ем због ....... Биће дрвећа са стране саме улице.
 
Nije mi jasno, zasto je ogradjeno sa obe strane na izlazu iz Vladimira Nazora? I na nacin na koji je ogradjen izlaz ulice, osim ako se ne cuva za prosirenje T Bunara. Opet potrosih mnogo vremena, ne bih li nasao nesto novo u izmenama i dopunama, ali dzabe ubih par sati. Sve i dalje isto. Rusenje, i prosirenje, a sve u sklopu UMP (sve ovo mislim na T Bunar i N Dobrovica, a zonirano je kao saobracajna povrsina po trenutnoj mapi radova). Hmmm, a niko ne zna nista.
 
Лукас, чува се за проширење Тошиног бунара, а ограђено је да се неко (зна се ко) не би "доселио" и направили проблем око нехигијенског насеља.
На страни 64 има напомена око још не започетих радова у Тошином бунару:

Гага":d3pm92rx je napisao(la):
vucko":d3pm92rx je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=7SWSYppjG7U
Интересантно је да на 2:30 репортер спомиње проширење Тошиног бунара. Како је навео, код проширења постоји проблем око енормних и некоректних нанкнада које траже власници имања !

Само ме интересује која сад имања, ако су сва експрописана. Последње је било наше чланице форума Бекабека. А можда треба да се откупи још и оно земљиште где је нека шупа и у којој неко живи, а које је увучено у односу на Тошин бунар, а ближе Владимира Назора !

На које тачно земљиште мислим на другој је слици, а обе слике сам снимио почетком децембра 2012. године.



Ово је слика сад од недеље, све је зарасло, а и нисам могао да сликам директно плац (земљиште) из "објективних разлога" :D : Црвеним линијама је означена ширина плаца !
 
Razumem tamo gde je bio Beka, a zbog toga su postavili i kucicu da sacuvaju taj deo. Ali ako gledas sliku, pa sa leve strane, zaista ne postoji mogucnost niko da se ubaci, najvise sto "stanari" iz ulice ne bi dozvolili. No, razumem, nikad se ne zna.

"...проблем око енормних и некоректних нанкнада које траже власници имања !"
A to mi je poznato. No jako malo, od tih dvanaestak kuca ima i papire za sve to, pa ne razumem grad, sta ceka? Oni koji imaju sve legalno isplati, daj sta treba, a za one koji su gradili divlje (a jos uvek udaraju cigle), nek isplate zasta imaju papire.

No, izgleda da sam mLooogo naivan!
 
Куће које спомињеш, за сад се неће рушити јер нема потребе, а ко зна и кад ће. Можда ако једног лепог дана овде направе лепу денивелисану раскрсницу !
 
Jutros,oko 8,vidjeni nekoliko radnika na sad da kazem ex igralistu ispred skole i dva bagercica...da li su to poceli radovi na vojvodjanskoj ili?rekao bih da jesu jer im svima pise na markerima Strabag a koliko se secam to je glavni izvodjac radova...ostaje nam da vidimo...najgori period za radove...realno...ali samo nek su oni nama poceli///
kako vi ostali ocenjujete? :)
 
Радови (припремни) су званично почели и ево пар сличица од данас поподне.
На раскрсници Војвођанске и Нехруове почели су да уклањају терен за физичко васпитање од основне школе "Јован Стерија Поповић". Гледаћу ових дана да поново обиђем целу ту деоницу и сликам како напредују припремни радови.

Сликано из Нехруове улице код школе:





Сликано из Војвођанске:


 
Гага":21fz5oxx je napisao(la):
Куће које спомињеш, за сад се неће рушити јер нема потребе, а ко зна и кад ће. Можда ако једног лепог дана овде направе лепу денивелисану раскрсницу !

Znam. Pratim. Ali po projektu je trebala da bude de-nivelisana raskrsnica sa N Dobrovica. Ali po svojoj prilici nece biti nista od toga. No k'o sto rekoh, trazio sam izmene i dopune ali (po njima) sve je po protokolu i kaaao bice. Samo ne znam kada. Bice jedno malo ruglo, ali tako je kako je, sta da radimo.
 
А да ли можда имаше негде скицу или нешто слично како је требало да изгледа та денивелисана раскрсница (петља) ? Ја само имам ову скицу УМП-а од раскрснице Тошин бунар-Николе Добровића до раскрпетље или ти будућег тунела. На тој скици се лепо види да је раскрсница у ниво(Ј)у са семафорима ! Кликни за увећање скице.
Има негде на теми УМП-а само скица раскрснице Тошин бунар-Николе Добровића, али ко ће сада то да тражи :D !
 
Vrh