Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Evo i ja kao osnivač teme da guknem.

All clear!!! :kk: :kk: :kk:

Doduše jedino cigani pale neke gluposti i zagađuju vazduh ali sve je čisto i spremno za uvođenje izvođača.

Po meni kad bi se htelo , tj. da nema nekih prepreka u smislu izmeštanja instalacija, ovo bi moglo da se izvede za mesec dana i da konačno dobijemo kompletan bulevar. (ne računajući parče od Gandijeve do Nehruove)
 
vucko":33qu0mkl je napisao(la):
Sigurno nece krenuti pre proleca da grade.

Beka Beka nije nestao,samo je promenio mesto prebivalista :)
Не верујем ни ја да ће кренути пре пролећа. Само ће сад припремити терен за градњу, а онда првих дана пролећа да крену ударнички да раде. Биће ту и измештања инсталација, постављања нових, неизбежни семафор на тој новој траци,...
Баш ме интересује како ће да среде онај пад на раскрсници Тошин бунар-Николе Добровића, ту морају да "подижу-нивелишу" цео тај део раскрснице.

Још кад би завршили до "Београдског маратона 2013." било би лепо ! :)

Вучко, Бека Бека је женско
 
Da li postoji ikakva sansa da ta raskrsnuca(Tosin bunar-Nikole Dobrovica) bude nivelisana pogotovo posto se spoji sa UMP. Guzve ce biti neopisive, a jos se ocekuje spajanje vojvodjanske sa SMP kod dr Ivana Ribara
 
Verovatno mislis na denivelisan prelaz u dva nivoa. To sada nece sigurno biti radjeno ali je ostavljena prostorna i planska mogucnost za tako nesto u buducnosti.
 
Гага":3g81xldt je napisao(la):
MilisaV":3g81xldt je napisao(la):
Može li objašnjenje za sliku?

LUDI KINEZI: Odbio da se iseli – sagradili mu auto-put oko kuće! (FOTO)
Bračni par iz Kine ostao je u svom stanu nakon što su odbili novčanu kompenzaciju države koja je odlučila da kroz njihovo zemljište prolazi auto-put, pošto im ponuđena suma nije bila dovoljna

http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/42 ... ilaze-foto


Drama završena :)

Bračni par popustio, kineske vlasti ruše kuću oko koje je izgrađen autoput

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanim ... en-autoput
 
Na placu na Tošinom bunaru stražari privatno obezbeđenje u "Puntu"
 
Zasto to?-m

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Па ваљда да неко не би крао шут :laugh:

Јуче (субота) поподне снимљено на брзину мобилним из кола. Са овог места (из улице Николе Добровића) раније није могла од Бека Бекине куће, да се види ова приземна "пословна зграда" са полукружним кровом.

Отићу у недељу да сликам сад после рушења куће, тренутно стање простора, једино ако ме не спречи киша и то обезбеђење :p
 
MilisaV":2l1pef51 je napisao(la):

99% zbog "nehigijenskog naselja" koje se nalazi na suprotnoj strani ulice, nekih 100m u pravcu ka blokovima.
Neko će možda da pomisli da sam zloban, ali to "naselje" se uvećavalo kako su rušene kuće u komšiluku Beka-Beke.

Što se tiče instalacija, ove godine su polagane neke cevi ili/i kablovi na završenom delu ulice.
Juče sam primetio da je na onim niskim betnoskim stubićima koji obeležavaju trasu podzemnih instalacija iscrtan logo "Telenor"-a, koji se btw nalazi odmah prekoputa u APC-u i ima jednu "Tehničku zgradu" (tako je zovu) odmah do Tošinog bunara. I APC ima asfaltiranu stazu koja izbija tačno na mesto gde počinje suženje, a koja je zatvorena za vozila.
 
Као што сам и обећао ево данашњих слика са плаца, сад већ срушене бивше куће Бека Беке.
Кренуо сам са сликањем по обичају из улице Николе Добровића, одакле се види улаз у двориште иза куће (види се бела капија која је остала) из улице Владимира Назора:



На плацу је остао само овај контејнер са таблом ауто сервиса "Александар"



Слике из Тошиног бунара:






Одмах уз плац, сад већ срушене куће Бека Беке, је плац ове "куће" и шупа, која је мало увучена у односу на улицу Тошин бунар, а која се неће рушити јер није на траси, али ће зато, кад се уради овај део Тошиног бунара, бити одмах уз сам ново изграђени будући део улице:



Слике раскрснице Тошиног бунара и Николе Добровића, а гледано у правцу оног другог дела Тошиног бунара са којим треба да се споји и даље према Земунској и Војвођанској улици.
Све ово треба раскрчити, има ту још од раније и великих комада бетонских блокова који су зарасли у траву и коров, одмах ту у шумарку, а иза ових трафо станица. Треба изместити и те трафо станице, које су баш на траси, све надземне инсталације, а има их доста, а требаће да се ради и наставак нових подземних инсталација које је Реља споменуо у претходном посту, види се један од стубића црвене боје. Биће ту ипак доста посла, иако је дужина овог дела Т. бунара кратка, плус још да се среди ова раскрсница Т.б и Н.Д.
Тошин бунар ће ићи даље право и онда ће морати да се уради блага десна кривина да би се спојио са другим делом изграђеног Тошиног бунара:




Друга страна Тошиног бунара где ће да изађе ново саграђени део и где ће се споји са постојећим делом Тошиног бунара:


Обезбеђење које је Реља споменуо, није било ту кад сам сликао, сем овог дасе који је са узвишице чувао плац :lol:


Имам и један краћи видео запис који сам снимио мобилним, али то не знам да пребацим и поставим. :p
 
Гага":2gu4xa8g je napisao(la):
Тошин бунар ће ићи даље право и онда ће морати да се уради блага десна кривина да би се спојио са другим делом изграђеног Тошиног бунара:




Da li je krivina zaista neophodna?

Mi smo već navikli na bukvalno "vekovnu" trasu Tošinog bunara. Ovo skretanje,

screenshot18xi.jpg


baš ispred kuće Beka-Beke, se vidi i na karti iz 1897 (knjiga "Tajna Novog Beograda").

Da li postoji neki razlog da ta okuka ostane? Veza sa Nikole Dobrovića možda?

Da li može da se gradi nova trasa, direktna - manje izlomljena, nezavisna od postojeće? Onda saobraćaj ne bi morao da se obustavlja dok se obavljaju radovi...
 
Odlično zapažanje.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
relja":2tnx2g3h je napisao(la):
Гага":2tnx2g3h je napisao(la):
Тошин бунар ће ићи даље право и онда ће морати да се уради блага десна кривина да би се спојио са другим делом изграђеног Тошиног бунара:


Da li je krivina zaista neophodna?

Mi smo već navikli na bukvalno "vekovnu" trasu Tošinog bunara. Ovo skretanje,


baš ispred kuće Beka-Beke, se vidi i na karti iz 1897 (knjiga "Tajna Novog Beograda").

Da li postoji neki razlog da ta okuka ostane? Veza sa Nikole Dobrovića možda?

Da li može da se gradi nova trasa, direktna - manje izlomljena, nezavisna od postojeće? Onda saobraćaj ne bi morao da se obustavlja dok se obavljaju radovi...
Не постоји ни један разлог да остане постојећа кривина и она неће ни остати, али ће претпостављам бити једна друга, али са много мањим углом. Постојеће кривине код Бека Бекине куће више неће бити и наравно да се гради потпуно нова траса тог дела Тошиног бунара.
На мапи коју си ти поставио означио сам, не баш најбоље, две могуће трасе. Једна потпуно права траса (пуна црвена линија), и друга са благом кривином (испрекидана линија). Прве траса са пуном линијом иде преко плаца још постојеће "куће" са шупама и означио сам њен положај на мапи са стрелицом, а горе си видео и слику те "куће" коју сам поставио. Друга траса са испрекиданом линијом, иде одмах поред тог плаца где је та "кућа" са шупама.
Е сад је питање, да ли ће и то да руше или не, а о томе до сад нисмо ни знали ! Можда тај плац није у опште за експропријацију !? Због тога сам мишљења да ће ту бити та блага кривина удесно.
Такође, ако би се траса правила да иде буквално право, онда би та траса "ишла" тачно на ону зграду где је продаја керамике и подова, види се зграда на слици снимљеној код семафора !



Па у Тошиним бунару вероватно се неће обустављати саобраћај док се буде радила та нова траса и користиће се постојећа. Повремене обуставе саобраћаја ће предпостављам бити кад баш буду буквално спајали део нове трасе Тошининог бунара са већ постојећим, тамо код Минел Елипа. Већи ће проблем бити око саобраћаја, кад буду правили и нивелисали целу раскрсницу са Николе Добровића !
 
Onda, jedine nejasnoće su vlasništvo nad zemljištem i tačan način povezivanja sa Nikole Dobrovića (broj traka za skretanje levo ka kosi i trasa za skretanje nizbrdo sa Kose ka IMT-u)...
 
Bravo za slike Gago i hvala na ispravci,pobrkah belku i beka beku a njihovi nadimci na forumu su zbunjuci oko pola. :)

Nego da podsetim ovako ce izgledati ulica.Ono ukljucenje i iskljucenje ka APC-u nece biti ulica vec uvucena benzinska pumpa

100926-UMP-VS-01.jpg
 
A da uglave tu mozda kruzni tok? ...jel bi imalo mesta? Bolje mozda to nego semafori?! :?
 
Semafor rulz lobi nemoze to je jeftinije i bolje regulise saobracaj to nikao ne smije da se desi
 
Hvala Vučko, to je to.

Manjan":27lkd8bm je napisao(la):
A da uglave tu mozda kruzni tok? ...jel bi imalo mesta? Bolje mozda to nego semafori?! :?

Ima više mesta nego na raskrsnci Vojvođanske, Surčinske, Vinogradske i Dr. Ivana Ribara, gde se Surčinska takođe nalazi na padini kao i Nikole Dobrovića.
Koliko je to dobro rešenje na tom mestu, ne znam.
 
vucko":2gqz9h83 je napisao(la):
Bravo za slike Gago i hvala na ispravci,pobrkah belku i beka beku a njihovi nadimci na forumu su zbunjuci oko pola. :)

Nego da podsetim ovako ce izgledati ulica.Ono ukljucenje i iskljucenje ka APC-u nece biti ulica vec uvucena benzinska pumpa

100926-UMP-VS-01.jpg
Tako je Vucko po projektu, ali koliko sam informisan, nazalost, to se nece dogoditi. Bice onako kako je Gaga nacrtao na Google Map, Iz V Nazora se nece moci skretati nalevo, samo na desnu stranu. A sto se tog kucerka tice i tih supica? Pa svi ti pored Beke su novac dobili odaaaavno. Najtuznije je sto i pored projekta koji je nacrtan i jos uvek vazeci za UMP, imaju i back-up plan. To je kod nas prava retkost.

Mada, dodao bih, ni meni nije jasno kakvo ce i nasta ce skretanje liciti sa N.D. u T.B. Nekakv luk na desno mora biti napravljen (malo veci), a taj veliki luk podrazumeva da ce taj projekat iziskivati jos poneka uredjenja zemljista. Koce biti i kako zahvacen, ostaje da se vidi. Citao sam sve izmene i dopune, ali taj nigde ne nadjoh! E sada, sto se tajminga tice i to je malo nepoznato. Ali ako se racuna kao jedna celina, T.Bunar/Vojvodjanska, onda nece biti pre proleca 2014, bar je tako pisalo na tabli u Vojvodjanskoj, pre nego sto cu odleteti ukrajem Jula. Videcemo.
 
Отворио сам тај документ „Преглед планова урађених у Урбанистичком заводу Београда и усвојених на Скупштини града Београда током 2001. године“, али нема ништа конкретно написани за УМП, само цртеж петље „Радничка“, како ће она изгледати и под тачком осам пише само:

8. ИЗМЕНА И ДОПУНА ПДР ЗА САОБРАЋАЈНИ ПОТЕЗ УМП-а ОД САОБРАЋАЈНИЦЕ Т6 ДО ПАНЧЕВАЧКОГ МОСТА (деоница од улице Тошин бунар до чвора Аутокоманда)
„Сл. л. града Београда“ бр. 39/11

Нема никаквог текстуалног дела.

Има неких других интересантних ствари за Београд, нпр. „Студија високих објеката“, изгледа да ће бити зграда до 150 метара висине у зони „Г“ (Нови Београд) !
 
Sutra grad usvaja odluku o izradi detaljnog plana od zemunske do Tosinog Bunara.Dakle nema nista od sirenja dok se ne usvoji plan a to je najmanje 6 a realno meseci.U prevodu propala je I sledeca godina.
 
Pa koliko puta treba da usvoje vec usvojeni projekat? Usvajan je od 1989 jedno dvadeset puta i isto toliko objavljivan u Sluzbenim listovima.
 
relja":27wdv35l je napisao(la):
Hvala Vučko, to je to.

Manjan":27wdv35l je napisao(la):
A da uglave tu mozda kruzni tok? ...jel bi imalo mesta? Bolje mozda to nego semafori?! :?

Ima više mesta nego na raskrsnci Vojvođanske, Surčinske, Vinogradske i Dr. Ivana Ribara, gde se Surčinska takođe nalazi na padini kao i Nikole Dobrovića.
Koliko je to dobro rešenje na tom mestu, ne znam.

To je odlicno resenje, ja znam. Kao i svi koji su cekali u kolonama ispred semafora da se sa Ledina spuste u Bezaniju. Kada je uveden kruzni tok odmah je sve postalo prohodno. Na zalost, uvedose novi semafor kod Grand kafe i eto opet kolone do Ledina.
 
Vrh