Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Podrzavam predlog za promenu naziva ulice i to ne iz sentimentalnih razloga, mada mi ovaj predlog sasvim odgovara.

Potpuno je zbunjujuce imati dve ulice sa istim nazivom tako blizu(glavna ulica u Surčinu je takodje Vojvođanska). Meni i nije problem jer sam iz kraja, ali sam svedok da se ljudi koji dolaze sa druge strane reke ponekad pogube(pogotova ako ih neko uputi na pogrešnu ulicu, jer nije razumeo da li ovi idu u Surčin ili na N. Beograd).
 
To je dodatno opravdanje da se ovako postupi. Naime, ulica Surcinska se na jednom delu svoje trase prema Surcinu nastavlja kao Vojvodjanska, koju vec imamo dole u Bezaniji. To je paradoksalno i pogresno. Najveci deo trase kroz Surcin je ulica Vojvodjanska i tako treba i da ostane, a u Bezaniji da dobijemo jedini moguci Bezanijski bulevar jer se prostire duz mesta gde je nekada bilo, a sada je u ostacima koji nestaju, selo Bezanija, i to samo nekih 500 godina. Mislim da je argument dovoljan da ga svako ispostuje.
 
Белка, слажем се и прикључујем се иницијативи да се, кад се уради онај преостали део Војвођанске и Тошиног бунара, све прекрсти у Бежанијски булевар. Ако буду требали потписи, јави да знам где да дођем.
 
Пре неки дан освануо грађевински контејнер на расељеном имању Бека Беке односно на ограђеном простору тог расељеног имања. Ограђени простор не обухвата цело то имање, него само један део. Пар сличица од данас поподне.






Кроз растиње се види и део улице Владимира Назора.
 
Gde treba da se potpiše za preimenovanje ulice.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Hvala puno kolege forumasi, sve cu vas pozvati kad krenemo u prikupljanje potpisa. Sada trenutno formiramo to udruzenje, to rade veoma stari ljudi, ide jako sporo. Ocekujem i podrsku od Clandestina, tako da zajednicki radimo na tome, time cemo nadam se ubrzati i izgradnju, a samom finalizacijom izgradnje mislim da ce se i okoncati proces uzgoja domacih zivotinja, sto smeta mnogim clanovima foruma. Time ce se stvoriti uslovi da Bezanijski bulevar postane ono sto zasluzuje da bude, a to je nova, moderna novobeogradska ulica, poput Pozeske na Banovom brdu.
 
А је ли Белка, да ли ће то удружење, пошто га раде углавном стари људи, радити/бити и деда Миливој ? :D , - знаш на кога мислим. Споменуо сам му оних 8 бразди кукуруза што си му обрао, каже, "има да га убијем због тога" :lol: . Наравно овде се насмејао, јер је рекао у шаљивом смислу.
 
Brate Gago, neće. U koje bi udruženje on mogao da uđe? Pa on ne može ni da se udruži sam sam sobom. Karikiram malo, ali kad god se setiš, otkini za tih 8 brazdi, počni ovako: I šta kažeš obrao ti 8 brazdi? Ne mogu da verujem. Pa kakav je to čovek, kakav je to domaćin kad ne zna ni koja mu je njiva, a ovamo kao završio neki fakultet. Sramota, pa taj nema pojma, ne zna odakle je šupalj. I još tebi da obere, a zna se da je tvoj kukuruz najveći i najbolji, jer si ti najbolje obrađivao zemlju od svih Bežaninaca. Pa on to tebi ni sa 16 brazdi njegovog kukuruza nije mogao nadoknaditi.

Molim te Gago proigraj ga, pa baci neku fintu ovde na forum, da se smejemo. Ljudi kad bi ga znali ne bi mogli da veruju kakav je to lik. Ne radja se dvaput. Pa kad krene njegov Pera osvojio pehare u lovu ili streljaštvu, pa to su šampionski pehari i medalje, pa to niko živ ne može da osvoji, pa on pere kola toplom i hladnom vodom, pa njegovi perači najbolji, ne mogu da omanu, on ih nadgleda, pa čekaj samo da ti bacim fintu za gume kad dodje kupac da kupi polovnu gumu, pošto oni prodaju i polovne gume, pa ovaj odrapi cenu za polovnu gumu, kad se kupac šlogira od cene, ovaj ga pita: Gospodine molim vas, pa dubina šare kod nove gume je 5 milimetara, kod moje je 4 milimetra negde i 4 i po milimetra, pa šta vi hoćete? Ovo su najbolje polovne gume na tržištu, bolje nećete naći. Uostalom, ako vam se ne sviđa, idite tražite gde ima jeftinije, nemojte ovde više dolaziti.

Razigravaj gago za 8 brazdi, samo da pršti (to je fora iz jednog fudbalskog kluba, nižerazrednog, neke mladje kategorije, i dolazi neki novi klinac, ulazi kao rezerva na utakmicu, i pita trenera: treneru koja je taktika?, a ovaj odgovara sav zajapuren: Nema bre sine taktika, sam da pršti, da pršti!).
 
Ма хоћу Белка, кад се укаже прилика, али са њим се мора бити мало и на опрезу, јер је ипак, као што знаш, имао и шлог. Пошто сам ипак некако оценио да ти на неки начин није баш у целини опростио тих 8 бразди, не дај Боже да га опет стрефи неки блажи шлог кад се на неки начин будем мало шалио са њим !
 
Ja malo kasno palim, ali da se ipak nadovezem - podrzavam ideju o promeni imena, Bezanija to zasluzuje. Licno mislim da mnogo manje znacajni toponimi, pojmovi i licnosti imaju "bulevar" u Beogradu, a bulevar nit zasluzuju, nit na bulevar te ulice lice.

Medjutim, smatram da je ova inicijativa krenula od kraja, umesto od pocetka - promena ulice treba da bude finale, a konacna rekonstrukcija, komunalno opremanje, i spajanje sa T. Bunarom u punom profilu treba da bude prioritet. Tu treba usmeriti energiju i motivaciju zainteresovanih sugradjana - na lobiranje da se ovaj kraj konacno sredi i uredi. Ovako ce se samo rasipati resursi. Konacno, malo je i bezveze da naziv bulevara ponese ulica koja nema ni fekalnu kanalizaciju, zar ne?
 
Pa čekaj sad će imati, kad se završi ovaj deo izgradnje koji sve to treba da poveže u jedinstvenu celinu. Slažem se da se treba aktivirati oko završetka, ali se tu malo toga može učiniti. Sve oko čega bismo potezali inicijative je već završeno: projekti, eksproprijacija, cela trasa je čista, samo treba da se gradi. A onaj ko treba da gradi uvek može da kaže da ne može sada jer enam para. A asfalt postoji i saobraćaj teče, tako da nema neke ugroženosti koja izaziva potrebu za hitnošću. Tako da paralelna borba za naziv ulice, koja će trajati i biti prilično teška, ne može ovde da šteti. A vodiće je nekih par entuzijasta koji će skupljati potpise i to je to.

Što se tiče kružnog toka na uglu Gandijeve i Vojvodjanske, ja sam čuo da to jeste jedna varijanta rešenja za tu raskrsnicu i to vrlo izvesna. Mada, videćemo samu realizaciju.
 
kruzni tok....najefikasasnije i protocnije...ja msm...saobracaj bi cirkulisao jedno 2 puta brze...bar ja tako mislim...a sto se ti ce cele ulice...nista se ne desava od rask.pa ka surcinu...onaj deo do novog dela...ne znam sta se vise ceka ako je sve poruseno...da i mi bezaninci konacno dobijemo svoj bulevar...naravno sve od infr.treba valjda da ide uz to...
 
Дајте тај кружни ток па да се не чека три зелена да се упале за скретање у Гандијеву :)

Него када се већ прича о Војвођанској да ли је неко приметио како су фуш одрадили инфраструктуру за ону нову зграду до самог улаза у ИМТ. Практично су уништили једну траку по којој се сада вози као по макадаму и додатно има она огромна буџа попреко преко целе улице на том делу (као да су провукли цев и издигли асфалт). Да ли је ово требало техничка комисија да им гледа када и уколико су им дали технички пријем зграде?

Ово пишем пошто уништише релативно скоро урађен булевар.
 
@ДушанеБГ, ако мислиш на ову зграду, то је хотел који још није почео да ради, а не зна се кад ће. Други део зграде, који је мало увучен у односу на улицу и хотел, је стамбени део. Хотел и стамбена зграда се налазе у Земунској улици. Ову слику сам снимио јула прошле године.

 
dane bezanija":35lmm3xr je napisao(la):
...da li bi nekako mogao jedan kruzni tok na uglu sad vojvodjanske i gandijeve?ne bi bila losa ideja...
Дане бежанија, као што рече Белка, постоји могућност да буде кружни ток, а ваљда је нека мудра глава из градског секретаријата за саобраћај, и која није у семафорском лобију, увидела право решење за ову раскрсницу, надам се и не само за ову раскрсницу.

А као идеја, па ево, на овој истој подтеми, а на 46 страни viewtopic.php?f=16&t=595&start=1125, члан Астродуле је дао приказ, како би могао да изгледа кружни ток на овој раскрсници. Астродуле се неће љутити што сам његов рад обновио :D

 
Гага":1nmcczzp je napisao(la):
@ДушанеБГ, ако мислиш на ову зграду, то је хотел који још није почео да ради, а не зна се кад ће. Други део зграде, који је мало увучен у односу на улицу и хотел, је стамбени део. Хотел и стамбена зграда се налазе у Земунској улици. Ову слику сам снимио јула прошле године.


Hotel kazes? Pa prosle godine sam se pitao kakva je ova zgrada i cemu ce da sluzi, ali da ce biti hotel nisam mogao ni da predpostavim! Kome li treba hotel u tom delu grada? Mozda oni nesto znaju?!
Ceo taj kraj, od zgrade na cosku sa Gandijevom, pa sad ova.....Ceo kraj ce uskoro liciti na knjige Stivena Kinga!
Hotel? Mora da je palo opet neko pranje love, negde i nekako, a vlasnika, ni od leka. :bash: :bash: :bash: :D
 
LUCAS":m6ymvr2e je napisao(la):
Hotel kazes? Pa prosle godine sam se pitao kakva je ova zgrada i cemu ce da sluzi, ali da ce biti hotel nisam mogao ni da predpostavim! Kome li treba hotel u tom delu grada? Mozda oni nesto znaju?!
Ceo taj kraj, od zgrade na cosku sa Gandijevom, pa sad ova.....Ceo kraj ce uskoro liciti na knjige Stivena Kinga!
Hotel? Mora da je palo opet neko pranje love, negde i nekako, a vlasnika, ni od leka. :bash: :bash: :bash: :D

Hotel bi bio na 2 minuta od Airport City-ja (97 rupa jer nema uređenog spajanja sa Đorđa Stanojevića) i par semafora od autoputa - direktna veza sa aerodromom.
Već sam spomijao na drugim temama, Beogradu nedostaje ekonomičan smeštaj za poslovne ljude koji u hotelu obično samo prespavaju, istuširaju se, doručkuju i pročitaju mailove.

Sad, uvek je moguće da je "biznis-planom" zamišljen i kao švalersko gnezdo, ali prva varijanta mnogo više pije vodu...
 
relja,

s obzirom na tip ugostiteljskih objekata u blizini, najpre ce da bude svalersko gnezgo :)))

Inace sam i ja zatecen informacijom o hotelu.
 
Znam da je hotel i stambena zgrada, čak šta više i pristojnog izgleda - da ne komentarišem samu mikro lokaciju :). Čak je kolega zvao da pita za stan i rekli su mu još pre 6 meseci da su ili svi prodati ili da ne mogu na kredit zbog nekog nemuštog objašnjenja da su već od investiora predati finansijeru pa se ne vode kao novogradnja (tako nešto u svakom slučaju). Cena koju su tražili 1.600 čini mi se. Sve mi liči na neko dobro pranje para, pogotovo imajući u vidu kako su uspešno odradili prenamenu parkinga pored IMT-a...
Ali meni smeta šta su uradili sa samom ulicom i da o tome nisu vodili računa ni malo, takoreći ošljarili, kao i ovi što su postavljali kablove za Targa telekom.
 
Tu jeste hotel, a gradjevinski poduhvat je realizovan kroz suinvestiranje. Parcelu je imala firma Tempo company, koja je locirana odmah do onog Vučićevićevog kompleksa koji se zove West end, prekoputa je pumpa ECO, izmedju pumpe i West enda je ta firma locirana. Suinvestitor je bio Hipo-rent. Sad, koliko stanova ima Hipo-rent a koliko Tempo company, ja to ne znam, mislim da je hotel vlasništvo samo Hipo-rent. Mislim da je to cela kombinacija, opet izvori su skupljani zbrda-zdola, ali nazire se ovakva šema. Znamo da je cena sa PDV-om 1.650 - 1.800 evra, znači bezobrazluk svih bezobrazluka. Na nekih 30 ari parcele ugruvano je oko 21.000 kvadrata, što nadzemno, što podzemno. Sistem koeficijenata izgradjenosti je ovde doživeo žešću deformaciju ili preobraženje, tako da su očigledno fercerali koeficijenti 5,6 i 7, a GUP kaže maksimum 4,5. To je nešto što karakteriše ovu lokaciju.
 
sto se tice kruznog toka...ne znam da li je i pre bilo disksije ali pokazalo se svuda da je najbolje a mislim i najjeftinije resenje...kazu svi da su kruzni tokovi najsigurnije raskrsnice...ali ako to vec krenu da rade onda se nadamo i prosirenju,konacnom,vojvodjanske...jer stvarno ne znam zasto se to ne resava...kakvi su planovi za radove u 2013.,zna li neko?a prica oko hotela i stambenog prostora u zemunskoj,licno mi ne smeta osim loseg asfalta na tom delu...
 
Kad smo vec kod ove raskrsnice, zna li neko istoriju onih cevi pored autobuske stanice. Prvi put sam tuda prosao pre 18 godina i mislim da su i tada tu bile. U medjuivremenu su ulice okolo prosirivane, gradili se stanovi oko te raskrsnice, ali te cevi i dalje stoje tu. Te cevi se izgleda administrativno zagubile.

Dodje mi da unajmim neki kamion, dodjem i pokupim to. Gotovo sam siguran da bi nasao kupca koji to moze da isikoristi za nesto. Niko ni nebi znao da sam uzeo nesto sto nije moje.
 
Vrh