Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Нема то везе једно са другим. Било би лепо, али тамо има много више кућа. Колико се сећам, било је приче о уцењивањима од стране власника.
 
mekbejn":3v7wd7fp je napisao(la):
A zna li se da li je u planu da se u sklopu UMP-a uradi proširenje T. Bunara na 2+2 pre buduće raskrsnice sa UMP i N. Dobrovića?
To proširivanje nema veze sa UMP-om, ulica jednostavno nikada nije završena zbog nerešenih imovinskih odnosa.

E, sad, što se na tom mestu sastaju Tošin bunar, Nikole Dobrovića i UMP Štrase, je jedna druga priča.
Koliko je nezamislivo da ostane takva asimetična raskrsnica zato što kuće nisu raseljene i uklonjene na vreme, toliko je verovatno da će se to i desiti.
 
Info iz pouzdanog izvora ,prica oko rusenja poslednje tri kuce nije ni blizu resenja..
 
P' dobro,nista neocekivano.ocekujem blickrig na prolece i na romvil i vojvodjansku
 
Kada su uklanjali apoteku, razgovarao sam sa inzenjerom koga je grad angazovao da nadgleda rusenje i koji mi je objasnio da pri svakom rusenju bespravnih gradjevina nece kasnije rasklanjati shut, vec ostaje kao opomena svima koji nameravaju da se na taj nacin igraju sa zakonom. Mislim da bas nije pogodio temu, posto se ovde radi o rusenju da bi se na tom mestu nesto napravilo, pa samim tim mora da bude i rascisceno, ali dobro...

Ja sam po svemu sto vidim ipak optimista, i mislim da ce radovi krenuti na prolece od apoteke do semafora u Nehruovoj. Sad, neko ce reci "a sto smo izgubili ovu godinu", ali treba biti realan situacije i podneblja u kojem zivimo. Kada krenu radovi od apoteke do nehruove, ako uspeju da se dogovore i za preostale kuce onda ce odmah nastaviti do Gandijeve, a ako ne onda nas opet ceka usko grlo, ovog puta kod skole Sterija.

Iako nije gradjevinska tema, ipak mislim da ovde treba postaviti i pitanje smrada u Vojvodjanskoj, ili ce u suprotnom rec "bulevar" zvucati kao sprdnja. Dokle god se njegovom duzinom prostire nesnosan miris svinjskih fekalija, nema urbanizma i nema zdravog zivota za komsije. Zato bi bilo dobro da svako ko nesto cuje ili procita po temi zabrane drzanja domacih zivotinja na Nbg prenese ili pejstuje na ovaj topik kako bismo bili u toku. Sve sto za sada znamo jeste da je na leto 2009 Opstina donela odredbu o izmestanju stoke u naredne dve godine. Po meni to znaci leto 2011, ali do kada tacno? Kada ce neko ko vise ne moze da trpi smrad moci da ode i prijavi one koji drze zivotinje, a oni da budu kaznjeni i shvate da im se vise ne isplati da se time bave? Prvog juna, jula, avgusta? Ili mozda do kraja 2011? Izgleda da su i ostavili tako nedoreceno kako bi uvek mogli da se vade "nismo mi tako rekli...".
 
nkrstic":3gajlloa je napisao(la):
Ja sam po svemu sto vidim ipak optimista, i mislim da ce radovi krenuti na prolece od apoteke do semafora u Nehruovoj. Sad, neko ce reci "a sto smo izgubili ovu godinu", ali treba biti realan situacije i podneblja u kojem zivimo. Kada krenu radovi od apoteke do nehruove, ako uspeju da se dogovore i za preostale kuce onda ce odmah nastaviti do Gandijeve, a ako ne onda nas opet ceka usko grlo, ovog puta kod skole Sterija.
Pa, to je samo 150-200m (do Nehruove)? Zar se skola ne zove Milan Rakic? Mislim da je tu samo problem u rukometaskom igralistu, ali to ce se lako resiti.


nkrstic":3gajlloa je napisao(la):
Iako nije gradjevinska tema, ipak mislim da ovde treba postaviti i pitanje smrada u Vojvodjanskoj, ili ce u suprotnom rec "bulevar" zvucati kao sprdnja. Dokle god se njegovom duzinom prostire nesnosan miris svinjskih fekalija, nema urbanizma i nema zdravog zivota za komsije. Zato bi bilo dobro da svako ko nesto cuje ili procita po temi zabrane drzanja domacih zivotinja na Nbg prenese ili pejstuje na ovaj topik kako bismo bili u toku. Sve sto za sada znamo jeste da je na leto 2009 Opstina donela odredbu o izmestanju stoke u naredne dve godine. Po meni to znaci leto 2011, ali do kada tacno? Kada ce neko ko vise ne moze da trpi smrad moci da ode i prijavi one koji drze zivotinje, a oni da budu kaznjeni i shvate da im se vise ne isplati da se time bave? Prvog juna, jula, avgusta? Ili mozda do kraja 2011? Izgleda da su i ostavili tako nedoreceno kako bi uvek mogli da se vade "nismo mi tako rekli...
Zanimljivo sto smrdi samo uvece, kad padne mrak, oko 18-20 h, leti malo kasnije. Da li je to uobicajeni ritam ciscenja obora ili tad nema inspekcije, pa je to razlog? Inace, kod mene gore se oseti Grand kafa, ali ne smeta mi, naprotiv... :)
 
nkrstic":21wlgpzj je napisao(la):
Ja sam po svemu sto vidim ipak optimista, i mislim da ce radovi krenuti na prolece od apoteke do semafora u Nehruovoj. Sad, neko ce reci "a sto smo izgubili ovu godinu", ali treba biti realan situacije i podneblja u kojem zivimo. Kada krenu radovi od apoteke do nehruove, ako uspeju da se dogovore i za preostale kuce onda ce odmah nastaviti do Gandijeve, a ako ne onda nas opet ceka usko grlo, ovog puta kod skole Sterija.
Шта је конкретно са школом? Школски терен је до саме улице. Како ће то бити решено?
 
ranko999":a1niw7wi je napisao(la):
Zar se skola ne zove Milan Rakic?
Ranko, škola prekoputa zove se "Milan Rakić". Ova čije igralište treba da bude demolirano i pretvoreno u tri trake budućeg bulevara zove se "Jovan Sterija Popović". :p

A smradovi... Ta oni tu obitavaju već godinama. Čovek se onda i privikne. :)
 
Wile E. Coyote":15wthgld je napisao(la):
Онда школа остаје без терена. Вероватно се ради нови, само где?
Ima sasvim dovoljno mesta između škole i prve sledeće kuće koja još nije srušena.
 
- Skola Sterija definitivno gubi teren, imaju onaj drugi pozadi.

- Apoteka nije ociscena, sto je apsurd, ali ne verujem da je tome razlog kako bi opomenuli druge zbog zakona, jer sve kuce do sada koje su srusene su bile i ociscene. Ali, ona vise nije jedina gomila suta koja je ostala. Sta su uradili sa ovom romskom kucom?! :rant: Sad je jos veci haos, prvo ne znam iz kog razloga nisu do kraja srusili kucu jer su romi definitivno otisli a potom su ostavili svo smece!!! :notok: I da dzukele su ostale da zive u tom smecu. Pre neko vece sam jedva zivu glavu izvukao, a bio na suprotnoj strani ulice.

- Ono sto sam danas video da je auto otpad oko 30-40% rasciscen, porusene su kolibe, pa koze setaju slobodno. :bash:
Dakle sve to mogu da ociste za dan dva.

- Jedina preostala kuca kod Sterije od ovog bivseg sportiste zaista izgleda kao da je napustena, posto uvece sa posla uvek tuda prodjem i ne vidim da ima nekog pa jedno skoro mesec dana. Kao da su se iselili, ali ne mogu da tvrdim. Cak su i njegove stale delimicno srusene. Ako bi se ona porusila, onda ulica moze odmah da se radi od apoteke do nove narandzaste zgrade, a te preostale tri kuce ka Gandijevoj ako stvarno nisu blizu resenja o rusenju mogu i sledece godine. I bez tog malo dela bilo bi dosta uradjeno. :gobb:
 
donato86":304sqrfp je napisao(la):
A smradovi... Ta oni tu obitavaju već godinama. Čovek se onda i privikne. :)
Nema sanse da se covek privikne. Veruj mi, iz godine u godinu samo postaju sve iritirajuci.

Frapirani posetioci koji prvi put dolaze u goste nekom u Vojvodjanskoj uglavnom imaju iste predloge, kao sta bi oni uradili kada bi tu ziveli. Jedni bi "sigurno bacili bombu u svinjac", drugi bi umlatili gazdu a treci bi ga prijavili inspekciji. Prva dva predloga su toliko glupa da ne vredi komentarisati, samo govori o ljudima koji su obicno hrabri kad druge treba da savetuju ("kad bi meni neko nesto..."), dok je treci uzaludan, jer su ljudi iz novih zgrada pored Vojvodjanske zvali X puta i inspekciju i novine i televiziju i - nista. Inspekcija izadje na teren, ustanovi da po zakonu Vojvodjanska sme da drzi svinje, opomenu ih malo da bolje ciste da ne smrdi toliko i to je to.

Zato svi cekamo da se donese zakon o zabrani drzanja stoke, tu su moguce posledice po one koji ga krse vec ozbiljnije. Naravno, niko nije naivan pa da poveruje da ce svi odmah rasprodati stoku, jer mnogi zive samo od toga, ali ce mozda poceti da razmisljaju o mogucnosti da prodaju kucu i okucnicu u centru Novog Beograda za mnogo stotina hiljada evra, a da recimo u Becmenu kupe vece imanje i imaju vise stoke i jos da im ostane mnogo, mnogo para u dzepu.
 
nkrstic":2752tols je napisao(la):
ali ce mozda poceti da razmisljaju o mogucnosti da prodaju kucu i okucnicu u centru Novog Beograda za mnogo stotina hiljada evra, a da recimo u Becmenu kupe vece imanje i imaju vise stoke i jos da im ostane mnogo, mnogo para u dzepu.
Ja ne shvatam zašto to nisu sami uradili, ne bih mnogo razmišljao na njihovom mestu..
 
Ja bih njih zastitio kao kulturno dobro. :p Nedostajace nama taj smrad...

donato86":3thqtwmc je napisao(la):
ranko999":3thqtwmc je napisao(la):
Zar se skola ne zove Milan Rakic?
Ranko, škola prekoputa zove se "Milan Rakić". Ova čije igralište treba da bude demolirano i pretvoreno u tri trake budućeg bulevara zove se "Jovan Sterija Popović". :p
Bio sam ubedjen da je to zapravo jedna skola koja se sastoji od dve zgrade... Hvala!
 
Nema na čemu, Ranko; nego kad smo već kod škola, mene zanima zašto su dve osnovne škole jedna preko puta druge? Doduše, rekao bih da je popunjenost obe relativno dobra, ali mi to i dalje ne objašnjava toliku blizinu dveju škola.
 
Nije bas pametno imati skole,a pogotovu dve pored takve saobracajnice
 
MaRkOs":n79fye6v je napisao(la):
jedan od nas":n79fye6v je napisao(la):
Info iz pouzdanog izvora ,prica oko rusenja poslednje tri kuce nije ni blizu resenja..
Otkud taj izvor? Jel mislis na ove tri ka Gandijevoj?
Da mislim na te kuce .Pouzdani izvori se nikada ne otkrivaju :)

U vezi terena oko skole, sterija popovic ima teren iza skole, a i teniski teren je nekada bio na njihovom zemljistu pa su ga prepustili/prodali/iznajmili(kako god) privatniku, tako da ko ih j***..
 
Auto otpad pored srusene kuce cigana je vec 50% ispraznjen ako ne i vise. Sva vozila su odvezena, a sada sele delove i ostalu starudiju. Izgleda da covek jos jedino ne zna gde ce sa kozama. :lol: U svakom slucaju se po prvi put otvara jedan novi pogled na novu narandzastu zgradu iz pravca 62 bloka. Samo nedostaje da gradska cistoca dodje i ociste djubre i resi ovaj sada vec komunalni problem. A ne bi bilo lose i da preoraju zemlju. :gobb:
 
MaRkOs":3k8yuui4 je napisao(la):
- Skola Sterija definitivno gubi teren, imaju onaj drugi pozadi.

- Apoteka nije ociscena, sto je apsurd, ali ne verujem da je tome razlog kako bi opomenuli druge zbog zakona, jer sve kuce do sada koje su srusene su bile i ociscene. Ali, ona vise nije jedina gomila suta koja je ostala. Sta su uradili sa ovom romskom kucom?! :rant: Sad je jos veci haos, prvo ne znam iz kog razloga nisu do kraja srusili kucu jer su romi definitivno otisli a potom su ostavili svo smece!!! :notok: I da dzukele su ostale da zive u tom smecu. Pre neko vece sam jedva zivu glavu izvukao, a bio na suprotnoj strani ulice.

- Ono sto sam danas video da je auto otpad oko 30-40% rasciscen, porusene su kolibe, pa koze setaju slobodno. :bash:
Dakle sve to mogu da ociste za dan dva.

- Jedina preostala kuca kod Sterije od ovog bivseg sportiste zaista izgleda kao da je napustena, posto uvece sa posla uvek tuda prodjem i ne vidim da ima nekog pa jedno skoro mesec dana. Kao da su se iselili, ali ne mogu da tvrdim. Cak su i njegove stale delimicno srusene. Ako bi se ona porusila, onda ulica moze odmah da se radi od apoteke do nove narandzaste zgrade, a te preostale tri kuce ka Gandijevoj ako stvarno nisu blizu resenja o rusenju mogu i sledece godine. I bez tog malo dela bilo bi dosta uradjeno. :gobb:
Pocelo rusenje!!! :gobb:
 
Vrh