Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Eto još i Oebs,kada ne mogu kod Francuza ,pa vele ajd da se zanimaju malo po okruženju ,mogu te organizacije da prisustvuju gde hoće ali od nas zavisi da li čvrsto branimo stav da je zakon jednak za sve i da se mora poštovati,kada im to pokažete čvrst stav sami će se povući,uostalom od tih organizacija trebe odmah zatržiti novac i dati im rok na koji račun da uplate sredstva za zbrinjavanje tih porodica,a ako to ne urade u roku od 24h.uručiti im oštar protest zbog nesolidarisanja sa raseljenim licima.. :kafa: to isto je uradila i Francuska prema Luksemburgu pa kada nisi izrazili spremnost da prime te porodice tajac... :kafa:
 
@ Homer Jay Da, sve je to lepo u teoriji, ali takva teorija ne funkcionise ni na zapadu. Videli su da ne mogu da ih ukljuce u drustvo jer ovi nece, i sta im je ostalo nego da im kazu, gubite se.

@ Jovanovm Opet pricas o nekim tamo utopistickim pravima. U ovoj drzavi ne funkcionisu ni prava ljudi koja su po zakonu. Zasto bi onda trebalo da se primenjuju na nelegalan nacin.

2012 je u pravu. Ako su Romi ispod Gazele dobili kontejnere i raseljeni, KO SU SAD OVI? Odakle? Koordinisano su dovedeni da bi podobijali stanove. Cak su i evropske banke nekako progutale kontejnere za ekipu ispod Gazele (nadam se), ali za ove ostale nece. Ima da nas cerece.

Ako vam vec toliko smeta njihova sudbina, dajte im komad svog placa, ili neku sobu u svom stanu. Budite humani u praksi, a ne na recima.
 
Bravo,ajde neka dokažu humanost na delu NVO pa i pojedinci,eto barem su mogli toj deci sendviče i čokoladu da ponesu,a posebno da uplate novac za reševanje problema ,kao i da dodele svoja dvorišta uz saglasnost stanara da im se tu postave kontejneri,pa parking Evropske komisije,Osce i sl. i naravno da im svaki dan daju novac barem za ručak.. :kafa:
Postavlja se još jedno esencijalno možda još tabu pitanje,da li je i sa elementarne pozicije ljudskih prava prihvatljivo da ako ste 100% socijalno ugroženi,bezkućnik ste,nemate nikakvih novčanih primanja,nemate čak ni ličnu kartu,da konstantno godišnje imate reprodukciju +1 novopridošlog deteta? najčešće su to porodice od 5-6-8 dece i više..uz redovno isčekivanje nove dece,a vi onda od države tražite socijalnu pomoć i stan samo zato što ste napravili još dece? ko će ili bolje kako će država to da plati i da li treba vaš luksuz i bezobzirnost da plati?a onda oni svoju decu od 2 godine ostave na raskrsnici na 40'C.bez vode i hrane sa maksimalno ugroženim životom da prose? postavlja se pitanje kontrole populacije na razumnoj i prihvatljivoj meri za funkcionianje društva i šta je prihvatljiva mera?,e onda se javljaju neke organizacije za zaštitu ljudskih prava ali samo u slučaju Roma dok recimo u Evropi se glatko prelazi preko teme neprijema Turske u Eu, zbog njenog brojnog stanovništva i priraštaja novog duge vere,dakle ovo je tema i za medije i nvo i za državu,šta je prihvatljivo za interese razvoja društva a šta ne?. Da li je dovoljno samo baviti se posledicama ugrožene dece na ulicama koja prose od dve godine života ili sa baviti pre svega uzrokom?.:kafa:
 
stf":vk8unt1l je napisao(la):
Ako vam vec toliko smeta njihova sudbina, dajte im komad svog placa, ili neku sobu u svom stanu. Budite humani u praksi, a ne na recima.
+1
 
stf":xux36wv3 je napisao(la):
Ako vam vec toliko smeta njihova sudbina, dajte im komad svog placa, ili neku sobu u svom stanu. Budite humani u praksi, a ne na recima.
Znam neke koji su dali deo placa.. ali ne svojom voljom.. i onda godinama čekali da na svom placu mogu nešto da zidaju, država je mnogo manje ažurna kad običan čovek ima ovakav problem..
 
Jel to skracenica od
Nebitne
Idiotske
Kreacije
Abominacije
Drzava?
 
Eto gotova prica sa njima, hajdemo malo da diskutujemo o Vojvodjanskoj. Konacno ce biti prosirena do kraja!
 
@ Jovanovm Opet pricas o nekim tamo utopistickim pravima. U ovoj drzavi ne funkcionisu ni prava ljudi koja su po zakonu. Zasto bi onda trebalo da se primenjuju na nelegalan nacin.
Ne razumem - to da deca ne treba da završe na ulici je utopističko pravo? (I nisu završila, ali pitanje je be pritiska da li bi se to ikog ticalo). Druga stvar - ako ne funkcionišu prava koja su po zakonu, jel to znači da treba da odustanemo od njih? T.j. ako sam u Sarajevu, jel ja treba da isteram komšiju Srbina iz stana jer su moj stan bombardovali Srbi?

Poenta onoga što sam ja rekao nije zasnovana na pravima (Prosvećenost) već na korisnosti (liberalizam) - na koji način možemo da proširimo Vojvođansku ulicu tako da ne napravimo još veći problem? Znate, postoje metodi na koje se to može uraditi, samo ti metodi ne odgovaraju $$ (kapitalu) i :bash: (vlasti koja proističe iz tog tajkunizovanog kapitala).

Ako vam vec toliko smeta njihova sudbina, dajte im komad svog placa, ili neku sobu u svom stanu. Budite humani u praksi, a ne na recima.
Apsolutno se slažem - zato i jednu porodičnu kuću u centru Rume izdajemo romskoj porodici za 80eur godišnje (njihova ponuda). Sredili su je kao niko da sada. :p
 
Romi su sada dobili smestaj, koji da im je ponudjen, bi mozda i bio odbijen pre nego sto su ostali na ulici (a nacin na koji je smestaj nadjen - vrlo brzo - govori u prilog tome da je sve verovatno bilo pripremljeno unapred). Setimo se kako mnogi nisu hteli da napuste karton city i odu u kontejnerska naselja jer su bila "daleko", itd.

Grad je morao da demonstrira silu. Zasto? Zato sto u Srbiji postoji praksa ucenjivanja drzave u ovakvim slucajevima (uz pristup "daj da drpim sto vise moze") - kao oni sto traze basnoslovnu cenu za zemljiste na trasi autoputa, ili u buducoj industrijskoj zoni u KG, ili Romi koji sada organizuju "useljavanja" u kartonska naselja koja su sledeca na listi za rusenje kako bi dobili novi besplatan smestaj, ili...ima milion primera. Tako da je grad - koji je btw potpuno imao zakon na svojoj strani u ovom slucaju - morao da pokaze da "nema zaje*******avanja". Kraj price.
 
jovanovm":10e1y5c3 je napisao(la):
Ne razumem - to da deca ne treba da završe na ulici je utopističko pravo? (I nisu završila, ali pitanje je be pritiska da li bi se to ikog ticalo). Druga stvar - ako ne funkcionišu prava koja su po zakonu, jel to znači da treba da odustanemo od njih? T.j. ako sam u Sarajevu, jel ja treba da isteram komšiju Srbina iz stana jer su moj stan bombardovali Srbi?
Ma sve je to u redu. Ali.... ta porodica je zivela BESPRAVNO u toj kuci. Za toliki broj dece je trebalo vremena, vise nego sto oni tu zive. Odakle su dosli? Nisu dosli ni iz cega, vec iz nekog svog ranijeg smestaja. Znaci, da imaju gde da se vrate. Nisu na ulici.
 
Inace ja sam prosao veceras, prakticno je kuca srusena, ostaje ujutru da je dokrajce i a onda ociste plac od suta.
 
relja":244uhcl3 je napisao(la):
Jutros sam ponovo prošao pored kuće.

Kuća nije do kraja srušena, bager je samo urušio zidove. Video sam radnike koji čekićima obijaju malter (ili blato?) sa starih opeka, i jednu paletu sa uredno naslaganim očišćenim opekama - barem jedan kubik.

Izgleda da se će materijal iz vremena Habzburga biti ponovo iskorišćen u 21 veku.



A sada ostaje da vidimo koliko će vremena trebati da se sruše preostale 4 kuće.
5 :grand:
 
Koliko je ostalo dakle kuca do rasciscavanja cele trase ulice?
 
Da li su sve eksproprisane (otkupljne)? I kad po ugovoru moraju stanari da se isele?
 
Pa, ako ostale ne sele i nece nista raditi do i za vreme zime, onda nisu morali ni Rome da diraju jos uvek.
 
To iseljavanje ima i veze sa ovime kod belvilla,ovo je bila samo priprema za taj mnogo tezi posao.Ako bi ove pustili onda bi ovi od belvilla mogli da se odsele u vojvodjansku i.t.d.
 
A zna li se da li je u planu da se u sklopu UMP-a uradi proširenje T. Bunara na 2+2 pre buduće raskrsnice sa UMP i N. Dobrovića?
 
Vrh