Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

1.4
Sredjuje se po malo saobraćajna signalizacija Vojvodjanska,Zemunska
fotografija4200.jpg

fotografija4202.jpg

fotografija4194.jpg

I raskrsnica u Zemunskoj
fotografija4195.jpg

fotografija4196.jpg

fotografija4197.jpg

fotografija4198.jpg

fotografija4199.jpg
 
Stigao odgovor danas na onaj mail od pre par dana..
Поштовани,

Према Закону о безбедности сдаобраћаја, члан 66, став 1, тачка 13, “Возач не сме да заустави или паркира возило на тротоару, осим ако је то, осим ако је то дозвољено (регулисано) саобраћајном сигнализацијом, и ако на тротоару, када је возило паркирано, остане слободан пролаз за пешаке најмање ширине 1,60 метара, који не сме бити уз ивицу коловоза.’’

За санкционисање непрописног паркирања, потребно је да се обратите Управи саобраћајне полиције.

Што се тиче оштећеног саобраћајног знака, Дирекција за путеве издала је налог ЈКП Београд пут за санацију знака на предметној локацији.

Срдачан поздрав,
 
Bas su se bacilli u sredjivanje...
IMG_20150403_134419.jpg


-----------------------------------------------------------------------------
Danas su asvaltirali ovo pare. Sada jos samo trotoar ostaje da se sredi..

IMG_20150403_171916.jpg

IMG_20150403_171809.jpg
 
Danas sam prosao tuda, ali nisam imao vremena da slikam, bili su radnici obelezavali su skretanja i radili su nesto oko semafora.
 
Semafor na novoj raskrsnici u Vojvođanskoj je opremljen i tasterima za pešake.

Koliko sam ja do sada video, takvi tasteri se postavljaju kod pešačkih prelaza koji se nalaze podalje od drugih raskrsnica, tamo kuda pešaci ređe prelaze ulicu u odsnosu na intenzitet saobraćaja (npr Vladimira Popovića kod Gazele, Mihajla Pupina kod Eko pumpe i YUBC-a..).
A ova raskrsnica u Vojvođanskoj nije pravljena primarno zbog pešaka i pešačkog, već zbog kolskog prilaza novom supermarketu.
O čemu se radi, ocenite sami.
 
Relja nesto se ti tasteri nevide na fotkama ili su ih kasnije dodali
 
Tek sam sad primetio oni nisu napravili prelaz za pešake, nego moraš preko parkinga na pešački :x :x
 
Маратонци трче ... итд. Тошин бунар, нешто пре 12 часова. Ред је да се и они овековече на нашем форуму и овој теми.
Код раскрснице са Булеваром Милутина Миланковића (преко пута пореске управе Нови Београд).





Добро време трчања за жене, од Теразија до тачке сликања

 
Zašto još stoje oni znakovi za radove na putu, samo zbunjuju vozače, radova više nema nikakvih :|
 
Nadam se da će se uskoro pozabaviti i ovom travnatom površinom na uglu Vojvodjanske i Gandijeve (neće valjda čekati da izraste prašuma kao prošle godine).Evo kako to izgleda danas:
fotografija4390.jpg
 
Srpski vozaci u najboljem svetlu:
IMG_20150507_160809.jpg

Puna velicina >> https://goo.gl/Mb7JHn
--------------------------------------------------
Izasao sam iz autobusa i primetio da se covek lepo parkirao po biciklistickoj stazi i pesackom prelazu. Otvorio vrata, izbacio ruku i odlucio tu da odmara ili sta vec.
Posto mi ih je vec preko glave va se parkiraju tu, a pogotovo odmah pored ispred solarijuma. Izvadim telefon da ga slikam cisto da vidi da sam ga slikao, a i da okacim na bahatoparkiranje. Mada to nece imati nikakve posledice po njega ali reko mozda ga vidi sin, cerka pa ga malo "ukore".
------
Nakon sto sam ga uslikao lik je bio u cudu jedno 2s, a onda je izasao iz kola i nadrndanim glasom pitao
>> "Sto si me bre ti slikao!?!!!"
Ja sam mu odgovorio da je nepropisno parkiran.
>> "Ko si bre ti da me slikas!!!?!! Ja sam nepropisno parkiran!!?!!" ili nesto slicno. Ne mogu tacno da se setim posto je i za mene nekako bio sok njegova reakcija. Mada iskreno, ocekivao sam je ali eto :?
Ja sam se samo nasmejao i otisao nadajuci sa da nece krenuti zamnom posto je izasao iz kola i polako krenuo prema meni dok sam bio tamo.
Mada valjda je shvatio da sam znatno mladji i krupniji od njega tako da ne bi bilo neke poente..
 
milos.tro":1n1nd48k je napisao(la):
Nadam se da će se uskoro pozabaviti i ovom travnatom površinom na uglu Vojvodjanske i Gandijeve (neće valjda čekati da izraste prašuma kao prošle godine).Evo kako to izgleda danas:
fotografija4390.jpg

Izgleda da ćemo morati ponovo da zovemo Zelenilo,Opštinu Nbg i Studio B :bash: :bash: :bash:
 
Slike od jutros, polako ali sigurno se vraća prašuma od prošle godine :bash: :bash: :bash:

imag1945.jpg

imag1946.jpg

imag1947.jpg

imag1948.jpg

imag1949.jpg

imag1950.jpg

imag1951.jpg

imag1952.jpg
 
Информација у вези евентуалних радова на проширењу раскрснице "уско грло" код жел.станице Тошин бунар:

Beoinfo <beoinfo@beograd.gov.rs>
7. мај







Поштовани,


Према информацији из Дирекције за путеве, извођење предметних радова није предвиђено Програмом санације и адаптације улица и путева ове Дирекције за текућу годину.


Срдачан поздрав
Дирекција за путеве



Секретаријат за саобраћај

Одељење за информисање и информационе технологије


-----Original Message-----
From: Beoinfo
Sent: 30. mart 2015 8:47
To: Ana Stevanovic
Subject: FW: Pitajte gradsku vlast




S postovanjem,

--------------------------------------------
Republika Srbija
Grad Beograd
Gradska uprava grada Beograda
Sluzba za informisanje
Kraljice Marije 1/XI
e-mail: beoinfo@beograd.gov.rs
www.beograd.rs
---------------------------------------------


-----Original Message-----
From: Kute
Sent: Saturday, March 28, 2015 8:00 PM
To: Beoinfo
Subject: Pitajte gradsku vlast

Below is the result of your feedback form. It was submitted by
Kute on Saturday, March 28, 2015 at 19:59:32
---------------------------------------------------------------------------

Kome: Gradonacelniku Beograda

Pitanje: Поштовани,

када сте пре непуну годину дана отварали реконструисану Војвођанску улицу у Новом Београду, обећали сте да ћете наставити са изградњом инфраструктуре у овом делу Београда. Моје питање гласи, имате ли у плану да проширите део Земунске улице на раскрсници код железничне станице (стајалишта) Тошин бунар с обзиром да тај део представља тзв. "уско грло"? Како бисте се подсетили о чему говорим, изволите и линк где можете прочитати своје обећање уколико је оно тачно пренето у дневним новинама. http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/471487 ... -saobracaj
nice



С поштовањем
 
Vrh