Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

28.јун 2015.
Ограда напредује, али полако






Стигли нови стубови, а радници уз паузу за ручак и одмарају



 
Radili su i u nedelju (krenuli su sa postavljanjem bele rešetkaste ograde)
 
Da, rešetka malo čudno izgleda, ali u velikoj meri onemogućava preskakanje.

Ono što je meni čudno je da na delu na kojem su već postavljeni stubovi delu: duž zgrada u bloku 63 i duž Vojvođanske, kao da nisu predvideli još jedan ulaz/izlaz, i kao da nisu predvideli kolski ulaz (za autobuse, kamione i mašine, jednog dana...).
 
Evo i današnjih fotki 29.6
Ona rupčaga u Gandijevoj još uvek stoji :bash:
fotografija5005.jpg

fotografija5002.jpg

fotografija5003.jpg

Pominje se da je pauk počeo sa uklanjanjem bahato parkiranih u Vojvodjanskoj:
fotografija5006.jpg

fotografija5007.jpg

fotografija5008.jpg

fotografija5010.jpg

Za ogradom da se nadovežem na Gaginu reportažu :)
fotografija5012.jpg

fotografija5013.jpg

fotografija5014.jpg

fotografija5016.jpg

fotografija5018.jpg

I malo prašumskih staza i prašume :bash:
fotografija5019.jpg

fotografija5020.jpg

fotografija5024.jpg

fotografija5025.jpg
 
milos.tro":2webq7qy je napisao(la):
Evo i današnjih fotki 29.6
Pominje se da je pauk počeo sa uklanjanjem bahato parkiranih u Vojvodjanskoj:

Tacno je, posle otprilike godinu dana jutros su ponovo zitelji Vojvodjanske lupali jedni drugima na vrata i prozore kako bi krenuli u raspravu sa neduznim policajcem i radnicima Parking servisa. Kao sto sam nekoliko puta ovde izneo, urbanisti su svojom gluposcu stvorili podlogu za vecno trvenje izmedju stanara, biciklista i policije i ja se bojim da ce tek posle nekih nemilih dogadjaja i fizickog razracunavanja neko resiti problem i iscrtati parkinge u desnoj traci. Ili da se obe bici staze prebace na neparnu stranu gde niko nikada ne parkira, ali to vec zahteva novcana sredstva koja se nikada nece odobriti. Ne moze se ulica od nekoliko kilometara ostaviti bez ijednog parking mesta i to je jasno svima osim onima koji su bili placeni da projektuju novu Vojvodjansku.
 
Potpuno si u pravu.
Sest traka je ionako previse. Bilo bi logicno krajnje vanjske trake odvojiti za parkiranje i mozda ne dirati biciklisticke staze. Ali meni se cini da projektanti namjeravaju da vojvodjansku ulicu pretvore (odrze) kao tranzitnu, sto sigurno nebi odgovaralo stanovnicima. Umjesto da se svadjaju s bilo kim trebali bi se udruziti i napraviti peticiju prema gradskim vlastim za korekciju saobracajnice.
 
Nikakav problem ne bi bio da se traka u Vojvodjanskoj od Gandijeve ka Nehruovoj ostavi za parkiranje,kao i da se sredi ona prašuma (prošle godine su se smilovali nakon brdo peticija,televizije, da bagerima odrade to,ili možda čekaju sledeću godinu,onaj korov tamo je visok preko 3m :bash:), sve je to izgleda mnoogo komplikovano :mrgreen:
 
Iskopao sam ugovor o radovima na izgradnji ograde oko škole.
ОБАВЕШТЕЊЕ О ЗАКЉУЧЕНОМ УГОВОРУ
у отвореном поступку јавне набавке радова 1/14: Извођење радова на изградњи ограде око школског комплекса
.

1. Назив, адреса и интернет страница наручиоца: ОШ ''Jован Стерија
Поповић “, ул. Војвођанска бр.61, 1070 Н. Београд ; www.sterija.edu.rs

2. Врста наручиоца: просвета;

3. Опис предмета набавке, назив и ознака из општег речника набавки: Предмет јавне набавке бр. 1/14 су радови - Извођење радова на изградњи ограде око школског комплекса;
Ознака из општег речника набавке: 45342000-Постављање ограда


4. Уговорена вредност: 5.749.199,60 динара без ПДВа
 
48.000 eura?
Za 700 metara ograde, koju, inače, još uvek postavljaju?
 
Ograda je skoro završena, preostao je deo u Vojvođanskoj kod autobuske stanice na raskrsnici sa Nehruovom, i kojih desetak metara u Nehruovoj do spajanja sa postojećom ogradom.

Bager je utabao pravac na kojem bi mogla da se izgradi staza za pešake iz bloka 63, do Vojvođanske. Ljudi je već koriste.

Sad kada je dvorište ogradeno, biće zanimljivo videti šta će se dešavati sa ograđenim prostorom, i najbitnije - kada?
Da li postoji projekat za uređenje dvorišta, izgradnju sportskih terena?
Trenutno je tu divlje rastinje koje treba što pre ukloniti kako bi prostor bio pregledan.
Postoji samo jedan ulaz, a za preskakanje treba biti i vešt i nemoguće je ovu ogradu preskočiti neupadljivo, osim kasno noću, ali ko uspe u onom šipražju može da radi šta hoće...
 
Juče su radnici koji postavlju ogradu koso "zasekli" mali sportski teren, na uglu Vojvođanske i Nehruove, kod autobuske stanice. Pneumatskom bušilicom su iskopali rov za temelj, a sudeći po povećem parčetu terena koje je sad odsečeno, škola mora da pod hitno, do septembra, napravi novi teren.
 
Pa ako im je samo za ogradu trebalo mesec dana, teško da će za mesec dana da naprave teren :)
 
Pa kad radi 5 majstora i kada rešetke dovoze na krovu karavana, nije ni čudo.

Primetio sam jedan veliki propust.

Na ovom mestu u Neheruovoj
http://binged.it/1eSxjQU
https://www.google.rs/maps/@44.806739,2 ... 6656?hl=sr

nova ograda prati trotoar. Nisu je "zalomili" na spajanju ove dve pešačke staze.
A tu, ne daj bože, treba da skreću i prolaze vatrogasni kamioni do stambenih zgrada.
Ugažena zemlja na ćošku nije od vatrogasnih kamiona, naravo, ali nije ni od putničkih automobila (odavno su proteran iz ovog bloka), već od kamiona "Zelenila", "EDB"-a, "Skloništa" i drugih komunalnih preduzeća.

Nadam se de će bar potojati način da se priđe sa suprotne strane dvorišta škole, iz Vojvođanske.
 
14.7 Ona rupčaga još uvek stoji,doduše bez znaka
fotografija5160.jpg

Ponadah po pitanju prašume
fotografija5161.jpg

Radovi na postavljanju ograde
fotografija5162.jpg

fotografija5163.jpg

fotografija5164.jpg

fotografija5165.jpg

fotografija5166.jpg

fotografija5167.jpg

fotografija5168.jpg

fotografija5170.jpg

fotografija5171.jpg

fotografija5172.jpg

fotografija5173.jpg

fotografija5174.jpg

dovde su stigli i par fotki "sečenja košarkaškog terena"
fotografija5175.jpg

fotografija5176.jpg

fotografija5177.jpg

fotografija5178.jpg

fotografija5179.jpg

još malo ograde
fotografija5180.jpg

fotografija5182.jpg

sredjivali su travnjake ali prašuma ostaje
fotografija5186.jpg

fotografija5187.jpg

fotografija5188.jpg
 
Mene interesuje da li će ove stubiće što su sasekli da ponove postave:
imag2068.jpg
 
super su uradili ogradu...i jos presekose igraliste i ostade medju prostor izmedju sredjenog trotora i nove ograde...strasno...tu vec raste neki korov...tako ce izgleda i ostati..zar nije moglo da se to uradi kad se radila rekonstrukcija vojvodjanske i tom priliko da se trotoar na raskrsnici prosiri...otvori nekako kad vec ocigledno ima prostora...to je ona prica...jedni krece drugi farbaru preko toga pa opet u krug...srbija je cudo
 
Pa Dane, znaš valjda i sam - investitor preuređena ulice je Grad, investitor ograde dvorišta je - škola.

E sad, naravno da je najbolje bilo da su škola i Grad (a škola jeste podređena Gradu) to završili u okviru rekonstrukcije ulice.
Ali, tada ograda od 700 metara ne bi koštala 50.000 eura i ne bi se postavljala mesecima, i dvorište se ne bi krčilo i uređivalo ko zna koliko dugo, već bi sve ispalo znatno jeftinije i brže sa postojećom mehanizacijom koja je radila i ulicu... ali - faktor "GSTJ" ne bi bio ispoštovan, zar ne?
 
samo cu reci da smo mi bogata drzava...skola daje 50000 za ogradu a na svakom koraku fali po nesto...sta reci...Relja,moramo samo da se nadamo da se srediti,taj,da kazem cosak...bice lepsa vojvodjanska...o pod hitno da se tu uradi jedno autobusko stajaliste...ljudi cekaju autobus kao u tiganju da se nalaze...nema smisla...ne znam kako direkcija za javni prevoz nije to planirala prilikom rekonstrukcije...ograda iskreno lepo izgleda...ali skupa zezancija...
 
Slažem se, ovo je samo jedan od primera kako se pare rasipaju.

Što se samog ćoška tiče, ja msilim da su ga tako napravili kako bi autobusi za ekskurzije imali gde da se parkiraju ispred škole... to mi je logičan odgovor.
 
od tolikog ogromnog dvorista autobusi da se parkiraju na ulici?zanimljivo..jutros prodjoh..vidim i novi ulaz se sredjuje u sklopu nove ograde..jos video nadzor... :)i skola sa dr str ulice je slicnom ogradom odradjena ali koliko se secam to je bila donacija delta holdinga...i jos jedna vest...pukla je neka ceo...sliva se velika voda na ugao vojvodjanske i nehruove...voda,blato...ekipe su na terenu...:)
 
Koliko vidim radovi na ogradi su gotovi, ali radovi na uredjenju prostora nisu ni počeli, skolska godina samo sto nije pocela, a oni su jos smanjli skolski teren :bash: :grand:
 
Meštani koji su se najviše bavili gajenjem domaćih životinja polako zatvaraju štale i svinjce i sele ih na druge, udaljenije lokacije van urbanih zona ili prestaju da se bave time. Čini se da neprijatni mirisi polako jenjavaju, a pravi test bice predstojeci vikend sa temperaturom od 36-37 stepeni. Ako i tada ne bude smrada onda se čudo definitivno dogodilo i najzad će se otvoriti prozori koji su bili godinama zamandaljeni.
 
Vrh