Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Jedini naš političar sa ratnim iskustvom je Čeda Jovanović! I šta mu vredi...

Moji sinovi sigurno neće služiti vojni rok, makar ih poslao negde van zemlje.

Žrtva ljudi koji su dali živote u ratovima poslednjih 30 godina je unižena i obesmišljena od strane države i naroda.

Najviše me pogađa kad pitam nekog sa Kosova da li se borio za svoju rodnu grudu i dobijem odgovor da "nije lud"... Verovatno misle da je onaj ko je otišao iz Subotice da brani svoj narod obična bu****, a on je pametan što je prodao svoju imovinu albancima i sad u se u "izbeglištvu" razmeće patriotizmom. A država nas polako kuva kao žabu , i predaje sve što smo imali nakon '99.

Gubljenje života u dogovorenom ratu u Hrvatskoj, žrtvovanje dece, regruta od 18-19 godina kad je ishod bio unapred poznat, to je nešto što ne mogu da oprostim. Poginuli ljudi koje sam poznavao, koji su otišli na redovno odsluženje vojnog roka.

Tu je i ubistvo gardista na Topčideru, em su ih pobili , em su hteli posle smrti da ih diskredituju i bace ljagu na njih na najstrašniji mogući način.

I posle svega neko hoće da vrati vojni rok...
 
A i to za Cedu je vrlo vrlo upitno. Ja licno ne verujem da je on bio u vojsci, a kamoli u ratu.
 
Interesantno svedočenje o teškoćama sa Pasarsima/Žirafom - negde od desetog minuta pa na dalje...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_QZmETrIXSk[/youtube]
 
За Чеду нисам сигуран. Напротив, мислим да он ни војску није служио.
Једини оновременски политичар који 1999.био у ратној јединици је Горан Свилановић, ма шта ко мислио о њему.
 
Sasvim podržavam poistovecivanje i odlučivanje da li ici u vojsku ili ne, sa trenutnim političkim stanjem i vlasti jer su svi oni koji su se žrtvovali ranijih godina i njihove porodice dobili NIŠTA od drzave. Ali što se tiče vojske, mislite da ih recimo u Austriji pitaju hoće li ili neće da služe, mi nemamo taj luksuz kao zemlje u određenim savezima da imamo neki minimalan broj sposobnih vojnika, sa rezervom koja je mizerna, pa stoga podržavam obavezno služenje roka, ali pri onim uslovima koji vojnicima garantuju podršku i zaledjinu, a ne izdaju.

P. S. Vojska je uvek bila i vaspitne funkcije pa tako da i da
odes "šašav" vratis se poprilično zreo.
 
Ajoj nedaj bože da te izdeformisani Gogić, kukavički Lješković, polugejevi (oni aktivni), onaj poručnik što me pito dal mogu mu nađem posao ženi, onaj šef straže što 14 dana gleda tv u sobi dok mi giljamo i nespavamp straže, i slične spodobe koje sam gledao kao starešine u Gardi, vaspitaju. Uđeš normalan, izađeš kao dbil. Bio sam u oba osinja gnezda, i u kafićima, i u vojsci, i vala te vojska više uništi. Znači između dva zla, biraj kafiće
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811071#p811071:lwtkoky5 je napisao(la):
branik » 07 Jan 2021 02:42 pm[/url]":lwtkoky5]За Чеду нисам сигуран. Напротив, мислим да он ни војску није служио.
Једини оновременски политичар који 1999.био у ратној јединици је Горан Свилановић, ма шта ко мислио о њему.

Koliko ja znam, Čeda je bio u mornarici.
 
Argumenti i logika izlaganja - detinjasta...
Ne možete da se izvučete iz političkih preferencija, sopstvenih loših iskustava i ličnog poimanja teme...
Samim time, osim trošenja prostora, ne doprinosite ama baš ništa.

Posle ovakve diskusije zaista počinjem da mislim da nikoga ne treba ni pitati.
Ima mnogo pametnjakovića, sve moj do mojega, ne zna se ko je pametniji.

Trebaju eksperti da procene bezbednosne rizike, definišu sistem odbrane u skladu sa mogućnostima zemlje, političar da stane iza toga i da donese zakon. I nek posle trpi flak svakojakih kojekakvih, to mu je posao, za to je izabran.

Ali zemlja se braniti mora.
 
Istina je ovo da je prva pomisao na služenje vojnog roka to koliko su oni koji su ratovali za državu obezvredjeni i poniženi. Pa se setimo Milunke Savić... Nekada su se vraćali iz inostranstva, sa dobrih poslova, da bi išli u rat. Ludi Srbi, rekli bi mi danas. Ali, zanimljivo je uporediti sa Hrvatskom gde domobrani dobijaju ogroman novac. Oni su urušili svoju državu zbog domobrana. I sada ih mladi ljudi koji idu u Irsku mrze, sada su i oni dobili negativnu konotaciju. Hrvatska je za pripadnike ustaških jedinica, domobrana te članova njihove porodice, koji nakon njihove smrti imaju pravo na „mirovinu” 2013. plaćala 350 miliona kuna. Pripadnici NDH su 1993. su zakonskim izmenama dobili penzije. Kada korisnik iste umre, ona se prenosi na supružnika, ali u iznosu od 80%. Opravdanje za ovo je da su oni realnost i da država mora voditi brigu o svojim građanima. I dok su jedni potpuno „naloženi” da se bore, druge su obezvredili. I vi mislite da je sve to slučajno?? I šta ćemo mi jednom da gledamo kada nas napadnu, a mnogo ih je manje? Iako znam da mladi u Hrvatskoj nisu za te stvari, kao ni mi. Muka im je i od domobrana, i od ratova i uhlje*******a.
 
1. Perkane... Ovo ti nije partijski sastanak SNS nego otvoren internet forum o građevinsko/urbanističkiom temama, sekcija "Ostale diskusije"
2. Kao što i vidimo, vraćanje obaveznog služenja vojnog roka nije ni bila ozbiljna priiča, već medijska "udica" puštena u javnost da se skrene pažnja sa drugih tema, kao i stotinu puta do sada, kao i stotinu puta ubuduće.
3. Sramota me je koliko me je blam umesto tebe.
 
Nije Milunka išla u rat jer je očekivala ministarsku poziciju i vilu na Dedinju posle rata.
Išla je jer je smatrala da je to njena dužnost!
Kao što reče jedna druga heroina "mi smo na rat gledali kao na prirodnu nepogodu protiv koje se celi narod mora boriti"!

Osnovni problem forumaša na ovoj temi je bazični nedostatak svesti o POTREBI da se zemlja brani.
Nisu oni toliko protiv vojnog roka, koliko im je mrska pomisao da treba uložiti išta od svog života da bi se zemlja zaštitila od agresora.
Ja čak imam utisak da neki i priželjkuju neku okupaciju, samo neće javno da kažu.... njih neka je sram!
pričaju o SFRJ i JNA, kao da to ima neke veze.... sutra će Srbija biti na tapetu, to je isto????? Nije isto...

Pa "imao sam lošeg poručnika u vojsci" i ostale plačinjare tog tipe.... "tražio mi da mu zaposlim ženu".... ma nemoj molim te!!!!
A šta je sa hiljada drugih časnih oficira i podoficira koji nisu takvi????? i Kakve to sad veze ima sa temom?????
Ne svirate bre....

A tek vezivanje vojnog roka sa postojećom političkom garniturom mi je posebno uveseljavajuće... ne mogu ljudi da se maknu od Vučića pa to ti je. Ko da će taj večno da živi...

Iz svih ovih razloga, rezonovanje je besmisleno, detinjasto, neadekvatno temi i ništa ne doprinosi kvalitetu diskusije.
Srećom, običan čovek suštinski zna da razluči sopstvene frustracije, političke preferencije, loša iskustva sa potrebom odbrane zemlje...
I zato će, ako bude referenduma, glasati za vojni rok... Jer zna da je to duboko ispravna odluka.

I onda neće da se pitaju svi ovi "moj do mojega" na forumu, nego će biti zakon na snazi, pa izvoli...

Ajde bre, rezon i logika nula...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811119#p811119:2mgsj1e5 je napisao(la):
relja » Čet Jan 07, 2021 6:07 pm[/url]":2mgsj1e5]1. Perkane... Ovo ti nije partijski sastanak SNS nego otvoren internet forum o građevinsko/urbanističkiom temama, sekcija "Ostale diskusije"
2. Kao što i vidimo, vraćanje obaveznog služenja vojnog roka nije ni bila ozbiljna priiča, već medijska "udica" puštena u javnost da se skrene pažnja sa drugih tema, kao i stotinu puta do sada, kao i stotinu puta ubuduće.
3. Sramota me je koliko me je blam umesto tebe.

1. Hvala na informaciji
2. Pitaću te za tri godine... živi bili pa videli... na kraju krajeva, irelevantno je, tema je strateška i njome će se baviti sledeća vlast ako ova od svega samo napravi spektakl...
3. Nemoj da te je blam... ja svoj krst nosim i govorim šta mislim, a trudim se da mislim onako kako mi savest nalaže.
 
Perkane, ono što je za Vučića i tu stranu okupacija, za mene je oslobođenje. Ono što je njihovo davanje stotine hiljada hektara zemlje koju spominješ tajkunima (Miško, Kostić, Matijević...) za mene je okupacija te zemlje Itd. Zar nije najpoštenije da ti i istomišljenici koji ste za Vojsku idete u nju? Možete i 10 godina ako nema dovoljno regruta. Tebe nije bilo protiv migranata koji su za mene neprijatelji - ni mene nema za tvoje neprijatelje od kojih smatraš da si ugrožen. Pošteno.
 
A ko ce da.ti zemlju brani od emigranata ako se stvari otmu kontroli?

Pa ti sam sebi protivrecis..
Sutra da krene milionski talas... sta cemo Zemljani?

Tad onaj tvoj porucnik iz Garde nece biti dovoljan...
I sta cemo onda? Hoces ja da ti branim imovinu i zensku decu? A ti ces sa sviras po forumu?

Jbt neverovatno...
 
Ovaj Perkan red veličine lika "kako ručak nije bitan".

Nego šta nego ćeš da braniš Perkane. Je l' si mi rekao da ću ja da kuvam i čistim toalete, a ti ćeš da uzmeš pušku i da braniš. Ne vidim problem, već je valjda sve dogovoreno.
 
Toalet se cisti u vreme mira...
A za vreme rata ima.posla i za tebe..
 
Perkane, migrantska kriza je priča za sebe. Čak i da imamo vojsku od 100.000 ljudi, ne bismo smeli tek tako da njih stavimo na granicu jer po sporazumima koje imamo sa EU, poslove obezbeđivanja granica sada rade policijske službe.

ALI, zato i imamo Žandarmeriju. Za takve vanredne situacije i za obezbeđivanje Kopnene zone bezbednosti.

Istina, bilo je zadnjih godina par puta kada je poslata i Vojska tamo kod Prohora Pčinjskog i Dimitrovgrada. Ali opet, ni tad nije bio problem brojnost i sposobnost nego nadležnosti i ovlašćenja. Pošto su mediji i razni dušebrižnici budno motrili situaciju pa su naši bili blagi i predusretljivi na terenu.

Ako se dobro sećam, Granična policija je bila glavnokomandujuća i nadležna, a Vojska je pripomagala. Ako se dobro sećam. Mediji (lenčuge) nisu zalazili toliko u detalje. A i beše to pre dve, tri godine, kad već...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811136#p811136:hi19o1qs je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Jan 07, 2021 7:11 pm[/url]":hi19o1qs]Perkane, migrantska kriza je priča za sebe. Čak i da imamo vojsku od 100.000 ljudi, ne bismo smeli tek tako da njih stavimo na granicu jer po sporazumima koje imamo sa EU, poslove obezbeđivanja granica sada rade policijske službe.

ALI, zato i imamo Žandarmeriju. Za takve vanredne situacije i za obezbeđivanje Kopnene zone bezbednosti.

Istina, bilo je zadnjih godina par puta kada je poslata i Vojska tamo kod Prohora Pčinjskog i Dimitrovgrada. Ali opet, ni tad nije bio problem brojnost i sposobnost nego nadležnosti i ovlašćenja. Pošto su mediji i razni dušebrižnici budno motrili situaciju pa su naši bili blagi i predusretljivi na terenu.

Ti stvarno misliš da će ta debilna evropska pravila i sporazumi biti vredniji od pišljivog boba u ekstremno lošem scenariju pokretanja miliona ljudi sa Bliskog Istoka ka Evropi?

Daj Bender, molim te...
Ja ne govorim o ovom sadašnjem, još uvek, sporadičnom fenomenu...
Govorim o katastrofi...

Kakva crna Evropa, kakvi sporazumi????
Taj talas ima bre da glođe sve redom na svom putu, ko more skakavaca...
Sutra da nam se to čudo pojavi na granicama (ljudi, ovo NIJE nemoguće iako je još uvek malo verovatno) imaćemo ozbiljan, preozbiljan problem...

E nek mi onda Zemljani objasni šta ćemo i kako ćemo...
 
Šta se ti ložiš Perkane. Vučić dobije jedan razgovor telefonom, ima sve da pusti očas posla gde god hoće. Kao da mi sami (država Srbija) kroji svoju sudbinu. E brate, kako je tebi lepo. Odoh ja malo napolje da se prošetam, nema smisla da se zezam sa tobom više.
 
A od koga to da se branimo? Ja nisam video nikakve konkretne argumente za uvodjenje vojnog roka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811139#p811139:15crpu1u je napisao(la):
dzonihsv » Čet Jan 07, 2021 7:18 pm[/url]":15crpu1u]Šta se ti ložiš Perkane. Vučić dobije jedan razgovor telefonom, ima sve da pusti očas posla gde god hoće. Kao da mi sami (država Srbija) kroji svoju sudbinu. E brate, kako je tebi lepo. Odoh ja malo napolje da se prošetam, nema smisla da se zezam sa tobom više.

Jedan trol manje....
 
Dobro, ja kažem za ovo aktuelno stanje i ono što smo imal od 2011. do danas.

E sad, da li mislim da u Evropi može da dođe do novih pičvajza, ili, da li mislim da je moguće da jednog dana islamski svet pošalje još veći talas migranata ovamo...? Paa, reći ću ovako - ne isključujem tu opciju. E sad, kolike su šanse za to, ne znam. Morao bih baš da sednem i malo propratim događaje, stanja u državama, raspoloženja u narodima, ekonomije i još svašta nešto... da bih se usudio da prognoziram.

Pogotovu što se o raspadu EU govori i ''predviđa'' već 20 godina pa opet ništa.

Ali kažem, za ovo sada i ''redovno'' stanje, policijske službe su te koje obezbeđuju granice.
 
Vrh