Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 106 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 200 60,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,1%

  • Ukupno glasača
    333
Ja uopšte ne verujem da će Rusi prvi upotrebiti nuklearno oružje.
Uveren sam da će njegova upotreba biti ili neprikrivena ili false flag varijanta u režiji Zapada.

Vežbe koje sada Rusi organizuju su - vežbe. Za zlu ne trebalo, i za slanje direktne poruke Zapadu da prestane da se glupira.
Ako se Rusi odluče da udare recimo na britansku vojnu bazu kao odmazdu na britansko učestvovanje u ratu u Ukrajini, biće to u prvi mah konvencionalnim oružjem, a od naknadnog razvoja situacije zavisiće i upotreba nuklearnih projektila.
 
Perkan po običaju opet ne uspeva da shvati poentu...
1715155448268.png



ja sam na crvenoj, a ti na plavoj... poenta je da ne vredi diskutovati sa tobom dok ne promeniš boju.....
 
Ja uopšte ne verujem da će Rusi prvi upotrebiti nuklearno oružje.
Uveren sam da će njegova upotreba biti ili neprikrivena ili false flag varijanta u režiji Zapada.

Vežbe koje sada Rusi organizuju su - vežbe. Za zlu ne trebalo, i za slanje direktne poruke Zapadu da prestane da se glupira.
Ako se Rusi odluče da udare recimo na britansku vojnu bazu kao odmazdu na britansko učestvovanje u ratu u Ukrajini, biće to u prvi mah konvencionalnim oružjem, a od naknadnog razvoja situacije zavisiće i upotreba nuklearnih projektila.
Nadam se da si u pravu. Kao što rekoh, ja sam nautralan, ne pratim situaciju na frontu, ne zanima me ko će šta da kontroliše da oslobodi i "oslobodi", samo ne želim da gutam radijaciju i da mi deca dobiju razne boleštine, zato što je nekom mala patka pa hoće da se dokazuje. Dok zapad i zvanično ne stupi na tlo, tj dok britanska, francuska, američka i ostala noga ne stupi na tle Rusije i Ukrajine, onda ne treba odmazda i širiti rat. Proksi ratovi su "dozvoljeni" od drugog svetskog rata pa naovamo bilo ih je na stotine. Ako su Rusi dovoljno moćni da ratuju godinama, nema problema izvolte. Ali bez nuklarki molim vas.
 
Ja uopšte ne verujem da će Rusi prvi upotrebiti nuklearno oružje.
Uveren sam da će njegova upotreba biti ili neprikrivena ili false flag varijanta u režiji Zapada.

Vežbe koje sada Rusi organizuju su - vežbe. Za zlu ne trebalo, i za slanje direktne poruke Zapadu da prestane da se glupira.
Ako se Rusi odluče da udare recimo na britansku vojnu bazu kao odmazdu na britansko učestvovanje u ratu u Ukrajini, biće to u prvi mah konvencionalnim oružjem, a od naknadnog razvoja situacije zavisiće i upotreba nuklearnih projektila.
Значи не верујеш да ће Руси први да употребе нуклеарно оружје а ако то ипак ураде онда ћеш бити сто посто сигуран да је то фалсе флаг операција од стране НАТО-а. Вежбе које Руси организују су само вежбе за злу не требало али кад запад изводи вежбе то је претња и угрожавање безбедности и будућности Русије а пре свега чачкање мечке.

Заправо све што уради Русија је сигурно урађено без икакве задње намере, са искључиво позитивним идејама и циљевима. А све што уради НАТО је сигурно у служби ђавола лично.

Јесам нешто погрешио? Јел могу да узмем сада црвену пилулу?
 
Tako su rusifiličari sve do feb.2022 ubeđivali sve kako rusija uopste ne priprema napad i invaziju na ukrajnu i da su to samo "laži zapada", pa su čak i mimove o tome pravili -
Kad ono međutim!

Ko ih ne zna, skupo bi ih platio...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Perkan je jedan od najvećih maskota foruma. Prvo sam citira ljude koji mu se nisu ni obratili, a onda im posle piše kako neće da razgovara sa njima. 🤣
 
Tako su rusifiličari sve do feb.2022 ubeđivali sve kako rusija uopste ne priprema napad i invaziju na ukrajnu i da su to samo "laži zapada", pa su čak i mimove o tome pravili -
Kad ono međutim!

Ko ih ne zna, skupo bi ih platio...
Напад Русије на Украјину је фалсе флаг операција запада.
 
Posle prijateljskog ćaskanja britanskog ambasadora u ambasadi u Moskvi, Gardian objavljuje da se krimski most odavno ne koristi za vojne svrhe, na osnovu "satelitskih snimaka".
 
Напад Русије на Украјину је фалсе флаг операција запада.
Putin je u stvari agent zapada koji je uvukao rusiju u zapadnu igru

Šalu na stranu, koliko treba da budeš lud i operisan od elementarnog racia da veruješ kgb-ovsku propagandu o čistoti i nepogrešivosti rusije...
 
Posle prijateljskog ćaskanja britanskog ambasadora u ambasadi u Moskvi, Gardian objavljuje da se krimski most odavno ne koristi za vojne svrhe, na osnovu "satelitskih snimaka".
A posle prijateljskog ćaskanja francuskog ambasadora u Moskiv, Francuzi naprasno priznaju Putina za legitimnog predsednika Rusije i šalju ambasadora na inauguraciju.

A Italijani, bez da ih je iko išta pitao, odjednom:
 
То је то. После врхунског дипломатског маневра и прецизно усмерених претњи Енглези и Французи су на коленима док Италијани већ плачу у ћошку. Ако Русија настави са овим победама запад иде у сигурну пропаст.
 
Nekima ovde bi i dragan j. Vucicevic pozavideo na bujnoj mašti...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Nekima ovde bi i dragan j. Vucicevic pozavideo na bujnoj mašti...
Pre jedno dve godine, ovde na temi pisao sam da osećam da se sprema ogromno sr....nje... globalni sukob, rat, ekonomska kriza itd.
Na kraju krajeva, bilo je to očigledno izborom Bajdena, Nisam ja tu nešto bio posebno vidovti...
I tad su komenatari bili slični... ismevanje, bujna mašta, itd.

Onda sam tvrdio da će u Srbiji biti uveden vojni rok.
Opet komentari: Vučićeve manipulacije, nema od toga ništa, trange frange...

Sad smo tu gde smo.

Kolege, ne loži se deda na vaše mladalačke izlive gluposti, jer ne možeš se ljutiti na nekoga ko ne zna ni šta radi ni šta priča... a uveren je u suprotno.
Pustiš ga da svira, preporučiš crvenu pilulu s vremena na vreme i to je to...
Vreme samo pokaže sve...

Razlika između mene i vas je što ste vi uvereni da sam ja u krivu, a ja molim Boga da sam u krivu.
 
Perkan:
"Ja mudro ćutim i puštam druge da pokažu koliko nemaju pojma"

Isto Perkan:
"Ehej, slušajte me svi! Mi smo svi u Matriksu i vi ste nadrogirani plavim pilulama, a ja kad progutam crvenu, sve mi je jasno ko dan!" 🥴
 
Da se obistini pa da te proglasimo za baba vangu,
ili pak običnog slepo zaljubljenog rusofiličara koji veruje u čistotu i nepogrešivost onog kepeca i imperijalne (sada već polu)sile koju on vodi..

Edit,
Sto se tiče vojnog roka, iskreno se nadam da će žvala da ga ipak izgura do kraja - to onda otvara mogućnost i da aktivira mnoge mlade apstinente koje "politika ne zanima"
 
Poslednja izmena:
Ако се неко случајно плаши да ће Русија искористити нуклеарно наоружање, нека се само сети ко је једини употребио нуклеарну бомбу и ко је на нашу земљу бацао осиромашени уранијум и неће више имати разлога за страх.
 
@soledarac
Ma jok, nema potrebe, nisam ja baba Vanga, samo sabiram dva i dva... što je očigledno vrlo težak poduhvat za većinu ovde.
Ja ne očekujem da iko prihvati moj stavi, niti se nešto ložim kad se moj stav ismeva (ad hominem napad je jedino preostalo sredstvo u nedostatku argumenata za diskusiju).

Negde pročitah odličan komentar na intefvju Pirsa Morgana sa profesorom Mershajmerom na temu tekućih događaja u Palestini i Ukrajini:
"This is like listening to a Rocket Scientist trying to explain orbital mechanics to a penguin"

Otprilike je isto i ovde... na žalost :(
 
Poslednja izmena:
Па ти си у овој дискусији Пирс Морган, само на контра страни.
Мерсхајмер је лепо рекао да ће Русија сигурно употребити нуклеарно оружје ако буде губила рат у Украјини јер Руси сматрају то егзистенционалном опасношћу. А ти овде тврдиш следеће:
Ja uopšte ne verujem da će Rusi prvi upotrebiti nuklearno oružje.
Uveren sam da će njegova upotreba biti ili neprikrivena ili false flag varijanta u režiji Zapada.


Дакле, исти си као Пирс Морган. И исто као и он ниси способан да схватиш количину својих заблуда.
 
Auuu... ništa bolje od toga nisi mogao da mi nađeš?

Evo koliko je tvoja "logika" smešna:
Sad bih i ja mogao da kažem da, eto pošto sam ja Morgan u ovom igrokazu, onda si ti, na drugoj strani argumenta, Mershajmer :)
A Mershajmer lepo locira krivicu za tekući sukob na SAD, Rusima ne nalazi neke zamerke...

Dakle, "zaključak" je: ti nas ovde sve zezaš, pretvaraš se da su ti Rusi mrski, a u stvari ih voliš do neba...

Eto, to je tvoja logika, tvoji argumenti... :)

Batali kolega, nemoj biti pingvin, informiši se, obrazuj se, progledaćeš (u prevodu, uzmi crvenu i istina će ti se sama kazati)
 
Дакле, исти си као Пирс Морган. И исто као и он ниси способан да схватиш количину својих заблуда.
to ti je kao da pokušavaš do ušiju slepo zaljubljenom čoveku da objasniš da je žena u koju je zaljubljen zapravo kurva,
šta god da mu prezentuješ on će naći način to da izokrene u njegovu korist jer ga ne vodi racio već iracionalni nagon
 
Vrh