Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 105 31,7%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    331
Не треба да буде новост, да је конфликт између Пољака и Руса јако стар, да су Пољаци имали претензије на руски престо. Пољаци су држали под својом велики део европске Русије. Исто тако читава Пољска је била у саставу Руске Империје. Тако да ту има много нарашчишћених рачуна и са једне и са друге стране.
Руси су у принципу имали конфликт са свим својим суседима. И сви суседи осим Белоруса их тренутно не воле, а ни кроз историју их скоро нико од суседа није волео.
Дакле не само Пољаци. Цела твоја теза (не само твоја) о томе да неко манипулише источним Европљанима како би променили табор се заснива на чињеници да су они ИКАДА бирали да буду на страни са Русима. Али то просто није тачно. Ниједан народ источне Европе није никада одабрао да буде са руске стране гвоздене завесе. Били су тамо против своје воље и на силу. То је, као што је већ поменуто, доказано војним ударима на Мађарску и Чехословачку.
Американци су имали савезнике док су Руси имали вазале.
Опет хоћу да се вратим на почетну тезу форумаша @Užice који је рекао да Руси само желе да их запад пусти на миру. То просто нема везе са мозгом.

Па контрибуција да, па запдани табор је тежња самих пољака. И једно и друго је истинито и једно и друго је било. Стисак спао, отргли се контроли и добровољно отишли на другу страну, која их користи. Најбоља манипулација је кад не знаш да тобом манипулишу.
Нема манипулације само здравог разума. Имаш са једне стране некога ко те користи али ти не држи нож под вратом а са друге стране имаш некога ко ти не даје ништа и плус ти држи нож под вратом. Имаш са једне стране некога ко те приморава да му будеш савезник и са друге стране некога са ким желиш да будеш савезник.
Ништа није овако црно бело, јасно је то и мени, али суштина није далеко од овога што сам написао.
 
А то ће наравно имати утицај на нас и наш регион.
A kako će to uticati? Raspašće se NATO svuda oko nas? Ući će vojska Srbije na Kosovo, uz pomoć vojske BRIKSa naravno, i Amerikanci i NATO će to mirno da gledaju?
Dok je Tramp bio predsednik Izrael je priznao Kosovo a šta je to Srbija dobila od njega? Uzgred , Tramp će Belu kuću videti opet samo na razglednici, sledi mu robija verovatno po bar jednoj od tri optužnice koje se trenutno vode protiv njega.
 
A kako će to uticati? Raspašće se NATO svuda oko nas? Ući će vojska Srbije na Kosovo, uz pomoć vojske BRIKSa naravno, i Amerikanci i NATO će to mirno da gledaju?
Dok je Tramp bio predsednik Izrael je priznao Kosovo a šta je to Srbija dobila od njega? Uzgred , Tramp će Belu kuću videti opet samo na razglednici, sledi mu robija verovatno po bar jednoj od tri optužnice koje se trenutno vode protiv njega.
Valjda racuna da ce narandzasti da na tacni prepusti Ukrajinu Rusiji i da ce ponovo biti ''business as usual''. Hoce, al' kod brace Grima.
 
Руси су у принципу имали конфликт са свим својим суседима. И сви суседи осим Белоруса их тренутно не воле, а ни кроз историју их скоро нико од суседа није волео.
Дакле не само Пољаци. Цела твоја теза (не само твоја) о томе да неко манипулише источним Европљанима како би променили табор се заснива на чињеници да су они ИКАДА бирали да буду на страни са Русима. Али то просто није тачно. Ниједан народ источне Европе није никада одабрао да буде са руске стране гвоздене завесе. Били су тамо против своје воље и на силу. То је, као што је већ поменуто, доказано војним ударима на Мађарску и Чехословачку.
Американци су имали савезнике док су Руси имали вазале.
Опет хоћу да се вратим на почетну тезу форумаша @Užice који је рекао да Руси само желе да их запад пусти на миру. То просто нема везе са мозгом.


Нема манипулације само здравог разума. Имаш са једне стране некога ко те користи али ти не држи нож под вратом а са друге стране имаш некога ко ти не даје ништа и плус ти држи нож под вратом. Имаш са једне стране некога ко те приморава да му будеш савезник и са друге стране некога са ким желиш да будеш савезник.
Ништа није овако црно бело, јасно је то и мени, али суштина није далеко од овога што сам написао.
Da se ne gresi dusa, Bugari su otprilike jedini hteli da budu uz Sovjete od te VP kompanije. I sve vreme su se Sovjetima najvise uvlacili upravo oni.
Doduse, da nije bilo 1948, Srbi bi se najvise uvlacili Sovjetima od svih, vise i od spomenutih Bugara. 😁
 
Valjda racuna da ce narandzasti da prepusti Ukrajinu Rusiji i da ce ponovo biti ''business as usual''. Hoce, al' kod brace Grima.
Meni će biti fascinantno da gledam domaće rusofile kada za koju godinu dođe do pada Putina i njegovog režima u Kremlju, novi ruski predsednik će ih prezirati jer su sve ovo vreme podržavali Putina, koji će to biti psihopatološki mentalni lomovi!
 
Da se ne gresi dusa, Bugari su otprilike jedini hteli da budu uz Sovjete od te VP kompanije. I sve vreme su se Sovjetima najvise uvlacili upravo oni.
Doduse, da nije bilo 1948, Srbi bi se najvise uvlacili Sovjetima od svih, vise i od spomenutih Bugara. 😁
Нисам на Бугаре ни мислио када сам написао источна Европа, али слажем се. Не знам да ли би се Срби више увлачили од Бугара. И нама је комунизам наметнут као и Пољацима, Чесима, Словацима, Румунима, Мађарима...

Meni će biti fascinantno da gledam domaće rusofile kada za koju godinu dođe do pada Putina i njegovog režima u Kremlju, novi ruski predsednik će ih prezirati jer su sve ovo vreme podržavali Putina, koji će to biti psihopatološki mentalni lomovi!
Чак и да се то деси, а неће се десити, неће бити никаквих менталних ломова. Само ће променити предмет обожавања по стоти пут и то је то.
 
И нама је комунизам наметнут као и Пољацима, Чесима, Словацима, Румунима, Мађарима...
Toliko je ''nametnut'' da samo u Srbiji, Rusiji i mozda jos po kojoj drzavici i dan-danas kukaju nad njim.
 
Meni će biti fascinantno da gledam domaće rusofile kada za koju godinu dođe do pada Putina i njegovog režima u Kremlju, novi ruski predsednik će ih prezirati jer su sve ovo vreme podržavali Putina, koji će to biti psihopatološki mentalni lomovi!
Nacice oni drugog idola: Ksija, onog debelog iz Sev. Koreje, Erdogada, one madjionicare u Iranu ili koga vec ne.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Toliko je ''nametnut'' da samo u Srbiji, Rusiji i mozda jos po kojoj drzavici i dan-danas kukaju nad njim.
Није тако. У многим државама има носталгије за тим временом. Највише у Словачкој и Бугарској, али има и у свим осталим државама. Ако ништа, део становништва који је одрастао и живео у то време пуно утиче на опште политичко стање у свим државама. Код нас има и фактор величине државе, где ми сматрамо да смо оштећени изашли из Југославије (што је чињеница). Тако да је код нас најмање до комунизма.

Desiće se, pre ili kasnije ,botoksovani je već ionako propisno mator.
Умреће Путин али доћи ће неко после Путина. Мала је вероватноћа да ће политика драстично да се промени.
 
Умреће Путин али доћи ће неко после Путина. Мала је вероватноћа да ће политика драстично да се промени.
Itekako će da se promeni. Njegov naslednik će hteti ukidanje sankcija, investicije i popravljanje odnosa sa Zapadom što je pre moguće. U sklopu toga povući će se kompletno iz Ukrajine ,osim možda sa Krima , ima da budu uzdržani kod prijema Kosova u UN i ko zna šta sve ne...
 
Itekako će da se promeni. Njegov naslednik će hteti ukidanje sankcija, investicije i popravljanje odnosa sa Zapadom što je pre moguće. U sklopu toga povući će se kompletno iz Ukrajine ,osim možda sa Krima , ima da budu uzdržani kod prijema Kosova u UN i ko zna šta sve ne...
Ја мислим да неће хтети ништа од тога.
 
Ја мислим да неће хтети ништа од тога.
Neće ruska elita da živi pod zapadnim sankcijama decenijama kao Iran, nema od toga ništa. A šta će sve postputinovska ruska vlast dati za ukidanje/ublažavanje sankcija to ćemo tek da vidimo.
 
Ја мислим да неће хтети ништа од тога.
Staviće KGB nekog novog Putina. Objasniće ruskom narodu da ih sankcije samo jačaju i da su pobedili NATO. Ionako su svi koji imaju pare pobegli iz Rusije, ostala je samo sirotinja da se njom manipuliše... Podići će se nova gvozedna zavesa i rusija će decenijama biti izolovana.
 
Огромна је разлика између Ирана и Русије. Пре свега у чињеници да се Русија граничи са Кином и то са источном Кином. Од Ирана до кинеске обале има 5500 километара, мање него од Ирана до Париза. Русија може да извози енергенте у Кину као што је раније извозила у Европу и у суштини све што су куповали у Европи сада могу да купе у Кини. Они никада нису били велики произвођач роба широке потрошње а ни санкције запада им нису стране.
Не кажем да је не могуће то што причате само по мени није велика вероватноћа да ће се то десити.
 
Не кажем да је не могуће то што причате само по мени није велика вероватноћа да ће се то десити.
Suština je da ruska elita Kinu uglavnom prezire/plaše je se i hoće na Zapad , tamo im je sve-pare, vile, jahte, deca u školama, niko od njih ne ide da živi, radi, investira u Kinu.
 
Vidim u Nemačkoj nešto nema vozova ovih dana.
AAAAAAAaaaaaaa koliko si smesan, to je jednako izjavi NEMA NI MEKDONALDSA U MOSKVI
naravno da nema, jer imaju drzavu i sindikate i zakone koji se postuju, da smo upola pametni pa da budemo ko oni, nego reci ti meni, gde mi mozemo vozom iz ove nase zemlje (a i rusi mada iz razlicitih razloga)
Da smo pametni pa i mi malo da se ugledamo na nemce i francuze i da strajkujemo svaki put kad nam ovaj (vama ljubljeni) trulez od drzave uradi bilo sta slicno, a ovde ukljucujem i uvodnjenje obaveznog sluzenja vojnog roka
a kad smo kod strajkova i organizovane drzave, da dodam da u francuskoj postoji zvanicno objavljeni kalendar strajkova da znaju ljudi i da se prema tome organizuju e toliko o organizovanom drustvu koje ti poredis sa Rusijom u kojoj bi i ti i ja zavrsili u zatvoru za sve komentare ovde (koliko god ti mislio da si ljubitelj SSSR-a)
 
Nemoj mi uvlačiti druge u ove naše rasprave, ko hoće, doći će na temu, ko ne želi, neće doći. Mani me tih fora da nemaš argumente pa ajde da zoveš nekog trećeg da vodi raspravu umesto tebe. Sem toga, meni u ovom slučaju ne treba neko iz Belorusije da mi aminuje vesti i stavove samo da bih bio po volji vama Rusofilima, jer umem i sam da čitam vesti. Ja sam i Karlu više puta rekao, onde gde se slažemo, reći ću to jasno. Onde gde se ne slažemo, isto tako ću jasno to reći. Za neke stvari i teme ne trebaju meni komesari, cenzori i recenzenti da mi potvrde ili opovrgnu neku informaciju. Umem da se informišem i sam, hvala. A i ima više od jednog Srbina koji su bili u Rusiji, Belorusiji, Holandiji i koji znaju nešto o njima...

Uostalom, vi Rusofili i Turbo Srbi morate prosto da prihvatite da neće uvek svi misliti kao vi i to je to. I pre nego što mi zakukaš da li isto to primenjujem i na zapadnjake i pro-zapadnjake - da, primenjujem. Podjednako odbijam sve ekstremiste i zadrtine, pa sam tako na istoj ovoj temi (ili možda zatvorenoj temi "Teorija modernog funkcionisanja društva") pre skoro dve godine imao rasprave sa "Slava Ukraini!" i "Nisu Ukrajinci ništa krivi" ekstremistima. Mogu i linkove da ti iskopam. Nego ljudi valjda zaborave takve stvari pa misle da sam još jedan u nizu beskičmenjaka koji mora da se prikloni nekom ekstremu. Ne moram. Odyebaću svakog ekstremistu koji mi nastupi, jer mi ih je pun kufer više.

Inače taj događaj je bio sredinom 2010ih kada su Rusi pokušali Belorusima da na mufte i pritiscima preuzmu MZKT. I premda preuzimanje nije uspelo, mnogo je reklo o Rusiji i njenom odnosu prema saveznicima, kada su pokušali da drugoj zemlji prisvoje jedan od njenih najvažnijih stubova privrede i izvoza.

A posle su se i mešali u njenu unutrašnju politiku, i to direktno, i nasilnim metodama. Jer drukčije ne umeju, kao što nisu umeli da sve pare, službe i političke poluge koje su u Ukrajini upotrebili u ratu, upotrebe tako da je politički i ekonomski vežu za sebe ili makar izdejstvuju da ostane vojno neutralna.

Najviše donacija Srbiji je iz zemalja EU.
Najviše investicija u Srbiji je iz zemalja EU.
Najveći deo izvoza Srbija šalje u EU.
Najviše uvozi iz EU.
Тај постотак пада из године у годину, као и подршка "европском путу Србије"
 
Nemoj mi uvlačiti druge u ove naše rasprave, ko hoće, doći će na temu, ko ne želi, neće doći. Mani me tih fora da nemaš argumente pa ajde da zoveš nekog trećeg da vodi raspravu umesto tebe.
Е па видиш, то ти је као кад ти мени запушаваш уста што нисам у Србији и не познајем стање на терену. Дакле у том случају дајеш искључиву предност онога што је на терену. А у овом случају "мани ме". Зашто сада неко ко живи тамо не познаје ситуацију и није меродаван, али зато твоје читање вести је већ довољно добро да даш оцену свему?

Али, није то предмет расправе...


Uostalom, vi Rusofili i Turbo Srbi morate prosto da prihvatite da neće uvek svi misliti kao vi i to je to.
Прво, без таквих етикета молим
Друго, да свако има своје мишљење то је бесмислено понављати. Човек може да измени само своје мишљење. Али немојмо о очигледном.
Inače taj događaj je bio sredinom 2010ih kada su Rusi pokušali Belorusima da na mufte i pritiscima preuzmu MZKT. I premda preuzimanje nije uspelo, mnogo je reklo o Rusiji i njenom odnosu prema saveznicima, kada su pokušali da drugoj zemlji prisvoje jedan od njenih najvažnijih stubova privrede i izvoza.
Однос великих ка малим најбоље илуструје кад је Трамп оног Марковића изгурао са сцене, а онај онако улизички се кези. И још га оправдава у новинама. Па наравно да нико не да и да такве ствари иду само са уценама. Е сад, ако си јајара, онда ћеш да даш шта ти траже, ако ако имаш кичму даћеш отпор, па шта ти се заломи.
A posle su se i mešali u njenu unutrašnju politiku, i to direktno, i nasilnim metodama. Jer drukčije ne umeju, kao što nisu umeli da sve pare, službe i političke poluge koje su u
Да човек чита само овај исечак, рекао би као да пишеш о Америци и Србији.
Najviše donacija Srbiji je iz zemalja EU.
Najviše investicija u Srbiji je iz zemalja EU.
Najveći deo izvoza Srbija šalje u EU.
Najviše uvozi iz EU.

- Донира се у све што може да има ефекат на унију. Не донира се у културу која не прославља ЕУ агенду, у школство у здравство.
- Инвестиције нису због Србије већ због инвеститора. Вучић је направио робосласничке законе да би његова клика купила неку сићу кајмака а људи радили за минималац и да не смеју главу да подигну
- Па ти што су инвестирали, напраивли су да би могли да продају сигурно не у Србији већ тамо где је тржише. Србија од тога има порез који такође после троши у разне дотације тог бизниса. Зато и долазе, јер немају еколошке таксе, не морају људе да чувају, и за смешне новце подкупљују месне политичаре.
- Европска Унија са одређеним изузецима углавном реекспортује готовоу опрему или компоненте који сами склапају из Кине са својим брендом. Шта ће нама пољопривредни производи када смо и сами све то могли да произведемо.

И најважније питање, па јел ми то квалитет живота САМО кроз новац гледамо? Више нема ни једног мерила, више ништа није важно? А што је најгоре тог новца пректично нема. Прва еконоимска криза у Европи, јешћемо сами себе.

Руси су у принципу имали конфликт са свим својим суседима. И сви суседи осим Белоруса их тренутно не воле, а ни кроз историју их скоро нико од суседа није волео.
Погледај исторји било које европске земље. Исто је тако.
Дакле не само Пољаци. Цела твоја теза (не само твоја) о томе да неко манипулише источним Европљанима како би променили табор се заснива на чињеници да су они ИКАДА бирали да буду на страни са Русима. Али то просто није тачно. Ниједан народ источне Европе није никада одабрао да буде са руске стране гвоздене завесе. Били су тамо против своје воље и на силу. То је, као што је већ поменуто, доказано војним ударима на Мађарску и Чехословачку.

Американци су имали савезнике док су Руси имали вазале.
Ако је савезник онај који је економски подвлашћен па је принуђен да ти буде послушан, онда је то, извините на изразу исто што и вазал. Немаш слободну политику. Крај.
Једино ако због красно речивости савезник је западна "цивлизована" верзија вазала који је у "блату".

Опет хоћу да се вратим на почетну тезу форумаша @Užice који је рекао да Руси само желе да их запад пусти на миру. То просто нема везе са мозгом.
Ми то хоћемо, али нам то недају. А недају, јер ако нас пусте на миру, ми ћемо тражити своје инересе и поделу нечега. То је природно. Зато нас држе на ситно, дробе, како никада не би морали да се са нама деле, као што морају са Русима. И као што ће морати са Кинезима, све су прилике. И то је суштина свих конфликата. А ми смо ту нигде.
 
A kako će to uticati? Raspašće se NATO svuda oko nas? Ući će vojska Srbije na Kosovo, uz pomoć vojske BRIKSa naravno, i Amerikanci i NATO će to mirno da gledaju?
Dok je Tramp bio predsednik Izrael je priznao Kosovo a šta je to Srbija dobila od njega? Uzgred , Tramp će Belu kuću videti opet samo na razglednici, sledi mu robija verovatno po bar jednoj od tri optužnice koje se trenutno vode protiv njega.
Русија ће остварити своје циљеве у Украјини пре или касније. УАЕ и Саудијска Арабија нису случајно ушле у БРИКС, виде куда иде свет. А што се КиМ тиче, после 20 година у Авганистану смо видели како су бежали Натовци...само полако...а по овоме што си рекао за Трампа се види да ти фали елементарног знања о америчком политичком и правном систему. Трамп је поставио за време свог мандата троје конзервативних судија Врховног суда, он има већину тамо...а за Израел је најутицајнији био његов зет, међутим неће Трамп никада опростити Нетанјахуу што је признао изборе и Бајдену честитао међу првима...само полако...кондоминијум између Русије и Кине је непобедив у 21. веку што пре то схватиш то боље!
 
Русија ће остварити своје циљеве у Украјини пре или касније. УАЕ и Саудијска Арабија нису случајно ушле у БРИКС, виде куда иде свет. А што се КиМ тиче, после 20 година у Авганистану смо видели како су бежали Натовци...само полако...а по овоме што си рекао за Трампа се види да ти фали елементарног знања о америчком политичком и правном систему. Трамп је поставио за време свог мандата троје конзервативних судија Врховног суда, он има већину тамо...а за Израел је најутицајнији био његов зет, међутим неће Трамп никада опростити Нетанјахуу што је признао изборе и Бајдену честитао међу првима...само полако...кондоминијум између Русије и Кине је непобедив у 21. веку што пре то схватиш то боље!
Kakve veze imaju Saudi Arabija, Emirati, Izrael, Avganistan sa nama? To šta će se desiti na Bliskom Istoku, Aziji na Balkan nema ama baš nikakvog uticaja. Balkan je, kao i cela Evropa, američka interesna zona i oni ovde odlučuju o svemu. Tako će i biti dokle god postoji NATO pakt i SAD kao njegova vodeća sila. Srbija je zemlja okružena NATO paktom i to se promeniti neće bez obzira na Bliski istok, BRIKS, Afričku uniju itd. itd.

Ja znam da je vama rusofilima to teško da prihvatite ali NATO neće nestati, upravo je postao veći nego ikada u istoriji i biće još veći u narednim godinama.
 
Погледај исторји било које европске земље. Исто је тако.
Није баш тако са сваком. Чак и да јесте у тренутној ситуацији не постоји мржња између европских држава које су вековима биле у ратном стању. Мржња према Русији се одржала и то нема везе са пропагандом. Има везе са чињеницом да су Руси незасити и да увек хоће да владају над другим народима. Немци, Французи и Енглези су свели своје амбиције на многоооо нижи ниво.
Ако је савезник онај који је економски подвлашћен па је принуђен да ти буде послушан, онда је то, извините на изразу исто што и вазал. Немаш слободну политику. Крај.
Једино ако због красно речивости савезник је западна "цивлизована" верзија вазала који је у "блату".
Али нису принуђени. Били су принуђени док су били са Русима и побегли су чим су имали прилику. Сада нису принуђени него су тамо где ЖЕЛЕ да буду. И много им је боље него раније у сваком смислу.
Ми то хоћемо, али нам то недају. А недају, јер ако нас пусте на миру, ми ћемо тражити своје инересе и поделу нечега. То је природно. Зато нас држе на ситно, дробе, како никада не би морали да се са нама деле, као што морају са Русима. И као што ће морати са Кинезима, све су прилике. И то је суштина свих конфликата. А ми смо ту нигде.
Не знам на који начин ми то хоћемо али нам не дају? Не знам када је у историји слабија страна имала задовољене интересе и делила било шта и апсолутно није природно да држава која је губитник дели било шта. Не држе они нас на ситно нити нас дробе нити морају било шта. Да хоће могли би да нас здробе и униште. И ту се ништа променити неће.
 
To je osnovni vid prevoza, jer pola rusije nema mogućnost da plati kartu za avion pa je ovo jeftinije.

Нетачно. Цена авионских и возних карата су поприлично изjeдначене у Русији. На дужим релацијама су авионске нешто јефтиније од возних, док су на краћим возне нешто јефтиније од авионских.
 
Kakve veze imaju Saudi Arabija, Emirati, Izrael, Avganistan sa nama? To šta će se desiti na Bliskom Istoku, Aziji na Balkan nema ama baš nikakvog uticaja. Balkan je, kao i cela Evropa, američka interesna zona i oni ovde odlučuju o svemu. Tako će i biti dokle god postoji NATO pakt i SAD kao njegova vodeća sila. Srbija je zemlja okružena NATO paktom i to se promeniti neće bez obzira na Bliski istok, BRIKS, Afričku uniju itd. itd.

Ja znam da je vama rusofilima to teško da prihvatite ali NATO neće nestati, upravo je postao veći nego ikada u istoriji i biće još veći u narednim godinama.

Zapravo, evenutalno jačanje tzv. multipolarnog sveta će naterati NATO da dodatno jača svoje kapacitete i da bude agresivniji u reakcijama na eventualne krize u svojim interesnim zonama. To smo videli npr. na Kosovu tokom poslednjih meseci.

Avganistan je potpuno drugačija situacija, ne vidim kako bi to Srbija sutra profitirala kada bi hipotetički propali NATO i SAD... Kako bismo se mi odbranili od svih ovih sa kojima smo ratovali 90-ih? Prvo bi zbrisali i to malo srba sa Kosova, a pitanje je šta bi bilo i u Bosni. Mi nemamo neki veliki vojni potencijal koji nam kao sputava NATO i ne možemo da ga iskoristimo zbog njih.

To su najobičnije gluposti.

Kako bi izgledao taj povratak Vojske Srbije na Kosovo posle 20 godina? Sigurno nas niko ne bi dočekao u Prištini ili Prizrenu sa cvećem. Ko bi skupio vojsku da ide tamo i koje oružje bismo im dali da ratuju? Mi nemamo više ljudi, autobuse voze indijci, a po pekarama hleb mese ljudi iz Afrike.

Nove konflikte mogu da priželjkuju samo ljudi koji nemaju previše pameti.
 
Zapravo, evenutalno jačanje tzv. multipolarnog sveta će naterati NATO da dodatno jača svoje kapacitete i da bude agresivniji u reakcijama na eventualne krize u svojim interesnim zonama. To smo videli npr. na Kosovu tokom poslednjih meseci.

Baš tako. Pritisak Amera i ekipe da se što pre reše preostale neuralgične tačke u Evropi, daleko iza linije fronta će biti sve veći. A to smo mi/Kosovo i R.Srpska.

Uzgred, ovdašnji rusofili ne shvataju da je jedina realna alternativa Amerikancima/Zapadu na Balkanu Turska (a ne nekakva Rusija, Kina) u tom daleko bilo slučaju mi bi svi ovde Amere pravili od blata…
 
Vrh