Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 105 31,7%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    331
Која је сад то јединица антитерористичка група?
 
Која је сад то јединица антитерористичка група?
Žandarmerija je posebna jedinica policije
a to bi bila
  • Specijalističku jedinicu (komanda jedinice, četiri protivteroristička tima, jedan izviđački tim, snajperski tim, tim vodiča službenih pasa i tim za minsko-ekplozivna sredstva),
 
Poslednja izmena:
Da li je još neko primetio da policija pri hapšenju šiptara koristi BMW X6 i još jedan terenac, oba bez tablica?
Policija nam izgleda ko neki kriminalni klan.što u suštini i jeste.

Мало знаш онда како изгледају сличне јединице широм света.
Која је сад то јединица антитерористичка група?
Помиње ПЈП претпостављам грешком и ПЈП и ПТЈ су угашене, у питању је антитерористичка јединица Жандармерије.
 
Полицијску бригаду нпр. наводе као ПЈП.
 
Jos
 
Мислио сам на ПЈП који је расформиран почетком 2000-их.
ПЈП је постао већим делом жандармерија и ИЈП, једино је полицијска бригада остала из те старе формације, мада је до скоро нису наводили као ПЈП. Мислим да је са Вулином враћен термин ПЈП за све специјалне јединице у МУПу. Опет први пут чујем за ову АТГ.
 
Mafijaska grupa, malo kidnapovanja, malo razbijanja demonstracija, u slobodno vreme cuvanje splavova i prevoz "robe" za Kavcane.
 
Mogu da ih priupiraju zasto nas nisu pomagali kao ukrajinu kada je izvrsena agresija na nas. Ili se civilizacijske tekovine i suverenitet racunaju tek od februara 2022. godine
 
Околина Врања, можда су учествовали у тој вежби са НАТО.
 

Ево имам један поклон за тебе, нека слика из Базе Југ са ових вежби, да ставиш за позадину телефона

74ABC2D7-8309-4481-B09B-B1886EEDCAC8.jpeg
 
Која је сад то јединица антитерористичка група?
Deo UKP - SB POK-a najverovatnije. Po vozilima i pancirima je poprilično sigurno da su njihov deo. I ja sam prvi put čuo, ta jedinica je očigledno vrlo nova.

Od PJP imamo:
-Saj
-Žandarmeriju
-IJP
-Policijska brigada (PU za Grad Beograd)

** (Intervente jedinice)
-Interventa jedinica 92 Beograd
-Interventna policija Novi Sad
-Posebna grupa Niš

***
- UKP (SBPOK)
 
Vrh