Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Pa nek im nameste posao zamene starih primeraka uniformi novim primercima. 😄 Znači neka sve ostane isto, samo da se od Kumovske firme naruči da se XXX komada starih, istrošenih komada odeće, zameni sa YYY novih, istih. I da ovaj put proizvođač ili distributee bude Pera umesto Žike. I eto. Ne moraju da menjaju ceo sistem zbog toga. 😄

Ajme mene, ne umeju ni da kradu kako treba... 😄
Pa da. Uniforma je potrošna roba koja ima rok trajanja i koja mora da se zanavlja.
Nove nabavke bi trebalo da se raspisuju svakih nekoliko godina.
Ali izgleda da nekome ni to nije dovoljno, pa mora da se dodatno lapa i na novom dizajnu.
 
Kornet se ne troši na šklopocije koje buši malo bolji snajper. Ko bas voli reš pečeno onda je zolja pravi izbor
 
Poslednja izmena:
Videh ovo danas na tviteru, jel možda čuo neko juče šta je tačno rekao?
Screenshot_2023-06-10-13-01-43-508-edit_com.twitter.android.jpg
 
Hamviji su uglavnom do sad bili donacija, i nama i Hrvatima.
 
Da znam ali ova brojka od “112”, ako je uopšte tačna, je suviše velika za donaciju, to je po svemu sudeći neka kupovina.
 
Ok, videćemo šta će biti od svega ovoga.
 
То је смешна цифра и за потребе наше војске. А тек су смешне цифре за САД. Па само Грцима су допирали око 400 оклопних возила М1117.
Опет ти Хамери ће добро доћи у 72. бригади за специјалне операције након проширења њене формације, као и у пешадијским батаљонима да замени Пинчеве.
 
Kada su Rusi dali 30 BRDM-2, onanisalo se i skakalo od sreće kao da smo dobili 30 F-22 ili Su-35. Sada kada Ameri daju 112 Hamvija, odjednom ide priča kako je to ništa.
 
Ти БРДМ ако ништа, имају модерну оптоелектронску опрему за извиђање. Харвији су камиони који возе људи мање од камиона.
 
Па БРДМ и Хамви нису за поређење. Да су нам донирали М1117 као Грцима и УЧК, то би већ било нешто.
 
Najjaci su mi ovi zapadnofili i " neutralni " na ovoj temi
Oteraju sve sto nisu istog misljenja sa teme, pa sami izmedju sebe komentarisu ( kad ostanes toliko sam da niko nece da vodi polemiku sa tobom ) ispadne ovako.
Sto se Hamvija tice ( kao Rusofil pisem ) lepo od njih - ali kad sagledam i saberem sve kockice ( posto imam mozak 🙏 ) Hvala neka. Imamo mi vozila i bolja, ta donacija kojom mogu da nas posle ucenjuju ( znamo zapad kakav je ) bolje da daju drugome. Zapad nije Rusija, svaka " donacija " nas kosta x100
Bolje da smo " pazarili " onako " demokratski " od njih nego njihove " donacije "
Ko konta zna o cemu pricam... Necu biti grub, inace ide delete...
 
Искрено неке друге ствари нам више требају уместо Хамвији. Нису нам ни БРДМ требали али оно ипак су технолошки искорак.
 
Ко сам па ја да ме ико пита ишта? САД је решила да се отараси свог отпада па нам поклањају та возила. Ништа посебно, имамо их већ 30. Сад ће да се подигне медијска прашина због цифре и зато што је то америчка донација.
Ако хоће да се отворе, боље да донирају 2-4 Херкулеса нпр. или оне Ми-17 које су извукли из Авганистанац, већа корист од њих.
 
Kad Rusija donira - braća daju sveto oružje za borbu protiv NATO, UCK i Sila tame!
Kad zapad donira - rešavaju se zlikovci otpada, a misle da mi to ne provaljujemo, ha!

Inače, voleo bih da vidim situaciju u kojoj neko pita Rusiju da nekome donira oružja Američke proizvodnje. Evo sve trče Ameri da nekome doniraju Ruske Mi-17ice... A i te Herkulese što pominješ, evo sve trče da nam doniraju između 100 i 300 miliona dolara koliko bi koštalo između 2 i 4 komada...
 
Poslednja izmena:
Neutralni na aparatima...
Niko nije na forumu mali, niti veliki!.. ( Svi smo jednaki, medjutim zaladnjacka propaganda vas uci drugacije ) eto mi " Rusofili " kakvi smo pa vas gledamo za razliku od Vas jednakima - toliko o tome.
I da zaboravio sam sve sto je iz usa je 👍🏻 a iz RF 👎🏼 ... 🤣
Nego ovako izmedju redova kad sa Ruske zemlje skupljate ove krseve? Ili cekate za koj dan Hamvije f-16ke i ostalu skalameriju?Screenshot_20230611_032245_Instagram.jpg
 
Kad Rusija donira - braća daju sveto oružje za borbu protiv NATO, UCK i Sila tame!
Kad zapad donira - rešavaju se zlikovci otpada, a misle da mi to ne provaljujemo, ha!

Inače, voleo bih da vidim situaciju u kojoj neko pita Rusiju da nekome donira oružja Američke proizvodnje. Evo sve trče Ameri da nekome doniraju Ruske Mi-17ice... A i te Herkulese što pominješ, evo sve trče da nam doniraju između 100 i 300 miliona dolara koliko bi koštalo između 2 i 4 komada...
Није мени до тога ко додира, већ шта донира. Руси су донирали модернизоване БРДМ и тенкове, а Американци камионе за превоз људи којих желе да се отарасе.

Русија нема у свом арсеналу оружје Америчке производње, осим баш истих Хамера које донира нама, али су они за 20 година колико их имају пре за отпад него за донацију.
Ево донирали су Ми-17 из Авганистана Украјини, зашто, па зато што неће да им отресу Чинук или Блек хоук.
 
Ukrajini vise znace Milovi helikopteri od zapadnih, jer za njih vec imaju pilote, delove i znaju da ih servisiraju.
 
Истина, неог чисто за пример како може да се поклони кад се хоће. Иначе ти Милови су и купљени од Русије америчким парама за ваздушни корпус Авганистана.
 
Hamvi je dobro vozilo, šta je vama? Ima jak motor, stabilan je, može da savlada nagibe, ko se seća Pincgauera, ne zanm da li je još u službi zna će da cenei. Ne znam koju verziju nam poklačnjaju, neke imaju solidan oklop, na njima može da se montira mitraljez ili protiv vazduni top. Jeste staro vozilo ali nije otpad, a ne vidim da imamo drugu alternativu.
Razmišljam o mojoj neutralnosti posle dizanja u vazduh brane. To Rusi nisu smeli da urade, da li je greška nekog nižeg čina ili nepažnja, ne znam, ako je tako to bi ih malo izvadilo. Ali ona je bila pod njihovom kontrolom, odgovorni su za sve što se desilo.
 
И даље се користе Пинцгауери. Отприлике ће ови Хамивији кад стигну да замене пинцгауере у пешадијским јединицама, бригади за специјалне операције и јединицама војне полиције.
Што се тиче бране, могуће да је диверзија у склопу контраофанзиве ОСУ. Могли су да пошаљу мине или пловни дрон камиказу.
 
Vrh