Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Али смо ми јефтинији по питању осталих делова филмске индустрије :) Зато се брдо Индијских филмова снима овде. А има и познатих Холивудских филмова са тематиком 2.с.р. снимљених у Југославији - Келијеви јунаци, Гвоздени крст, Бригада неприлагођених, и то углавном због технике.
 
Poslednja izmena:
Bas vam je dobar ovaj vrhovni komandant Vojske sad oko Kosova. Prvo im Hrvatska nije bila Srbija, pa im Bosna nije bila Srbija, pa im druga srpska država - Crna Gora nije bila Srbija, pa im Južna Srbija nije bila Srbija već NovoMakedonija, pa im danas Kosovo nije Srbija pa zato ne mogu da reaguju... itd, za bilo koji deo Srbije je dakle moguće reći da to nije Srbija i junačka plaćenička, karijerističja Vojska će to mirno prihvatiti. Neko će nacrtati granice, Srbe će van njih silom ili milom (kao komunisti 1945-1981) deportovati, pobiti ili konvertovati, i onda će organizovati 'demokratski' referendum gde naravno proterani i pobijeni nemaju pravo glasa. Onda će nekažnjene ubice i konvertiti biti 'demokratska većina'. A Vojska će sve to mirno posmatrati jer to nema veze s njom. Ništa nema veze s njom. Sem Srbi da je plaćaju, da bacaju pare, jer su Srbi bogati pa to mogu.
 
Razmeštaju se delovi baterija Pancira S1E i FK3 u Tutinu.

Nadam se da ovo znači da imamo najmanje 2 baterije FK3 u ovom trenutku, jer ne verujem da su ljudi 'ladno ostavili lansere u Beogradu, a komandno vozilo i radar poslali u Tutin...

 
Bas vam je dobar ovaj vrhovni komandant Vojske sad oko Kosova. Prvo im Hrvatska nije bila Srbija, pa im Bosna nije bila Srbija, pa im druga srpska država - Crna Gora nije bila Srbija, pa im Južna Srbija nije bila Srbija već NovoMakedonija, pa im danas Kosovo nije Srbija pa zato ne mogu da reaguju... itd, za bilo koji deo Srbije je dakle moguće reći da to nije Srbija i junačka plaćenička, karijerističja Vojska će to mirno prihvatiti. Neko će nacrtati granice, Srbe će van njih silom ili milom (kao komunisti 1945-1981) deportovati, pobiti ili konvertovati, i onda će organizovati 'demokratski' referendum gde naravno proterani i pobijeni nemaju pravo glasa. Onda će nekažnjene ubice i konvertiti biti 'demokratska većina'. A Vojska će sve to mirno posmatrati jer to nema veze s njom. Ništa nema veze s njom. Sem Srbi da je plaćaju, da bacaju pare, jer su Srbi bogati pa to mogu.
Хрватска није била Србија. Била је Југославија. Босна није била Србија, као што није била ни Црна Гора. Све је то била Југославија.

Србија је увек мислила да је њено нешто што заправо није. За мене Загреб, Вараждин, Марибор или Цеље не могу да буду Србија. То је била Југославија. Друго је то ако неко то доживљава као своју земљу, као што знам доста људи који не признаје распад Југославије и још увек до својата и доживљава као да није у иностранству, али суштина је да то ни онда није била Србија.
 
Po čijoj odluci Hr, BH, CG nisu Srbija? Ko je nacrtao baš ovakve granice, narod demokratski? Zašto Beli (čak ne ni biJeli) Manastir i Baranja nije Srbija? Zašto Višegrad koji je istočno od Drine nije Srbija? Zašto Srpska Krajina nije Srbija? Moj tast se rodio u Lici, i ako oni u tom kraju kažu da su Srbija kako da nisu Srbija? Moj deda se rodio u Drvaru koji je 100% srbski pa otkud to nije Srbija? Moj deda se nije izjašnjavao kao Bosanac već kao Srbin, pa otkud onda Bosna kao posebna država? Zašto je jedan region, npr Srem Srbija, a drugi, npr Bosna nije Srbija? Očigledno je da nije narod nego strane sile crtao granice, i mi nismo dužni da delimo njihova verovanja, pa ok nek oni guraju svoju priču da to nije Srbija, a mi ćemo našu priču da jeste Srbija. Dok su oni jača sila biće njihove granice, a kada se sila promeni biće naše granice. Jel takvu budućnost nedogovora nego sile hoćemo? E zato je Kina 100 godina ispred Evrope, jer gura jedinstvo a ne podele svoje rase, a uskoro će biti i 200. Ako neko ne uništi te evropske državice koje vekovima šire tu agresiju zla i podela Evrope, bela rasa će propadati sve dublje.
 
Zašto je komunistička Jugoslavija pravila nacionalne republike, a srbska nacija nije bila jedna republika? Komunistička Vojska je i tad ćutala i odobravala. Vršeno je etničko čišćenje 1945-1981 premeštanja Srba starosedelaca iz Hr, BH, CG u Skučenu Srbiju. Srbi u Bosni su tako sa većine 44% pali posle komunista na manjinu 33%, a onda je 'demokratski' organizovan referendum. Pre čišćenja je jasno da je Bosna deo Šire Srbije, znači sadašnje granice su posledice zla etničkog čišćenja. Južna Srbija je od nečeg srbskog preimenovana u Severnu Makedoniju, nešto grčko.

Inače, Srbija je poslala zahtev po rezoluciji 1244 da se 1000 njenih vojnika vrati na Kosovo.
 
Poslednja izmena:
Po čijoj odluci Hr, BH, CG nisu Srbija? Ko je nacrtao baš ovakve granice, narod demokratski? Zašto Beli (čak ne ni biJeli) Manastir i Baranja nije Srbija? Zašto Višegrad koji je istočno od Drine nije Srbija? Zašto Srpska Krajina nije Srbija? Moj tast se rodio u Lici, i ako oni u tom kraju kažu da su Srbija kako da nisu Srbija? Moj deda se rodio u Drvaru koji je 100% srbski pa otkud to nije Srbija? Moj deda se nije izjašnjavao kao Bosanac već kao Srbin, pa otkud onda Bosna kao posebna država? Zašto je jedan region, npr Srem Srbija, a drugi, npr Bosna nije Srbija? Očigledno je da nije narod nego strane sile crtao granice, i mi nismo dužni da delimo njihova verovanja, pa ok nek oni guraju svoju priču da to nije Srbija, a mi ćemo našu priču da jeste Srbija. Dok su oni jača sila biće njihove granice, a kada se sila promeni biće naše granice. Jel takvu budućnost nedogovora nego sile hoćemo? E zato je Kina 100 godina ispred Evrope, jer gura jedinstvo a ne podele svoje rase, a uskoro će biti i 200. Ako neko ne uništi te evropske državice koje vekovima šire tu agresiju zla i podela Evrope, bela rasa će propadati sve dublje.
У Великом Трновцу живи 100% Шиптара. Користећи твоју логику, то је Албанија, као и Прешево.
 
Zašto je komunistička Jugoslavija pravila nacionalne republike, a srbska nacija nije bila jedna republika? Komunistička Vojska je i tad ćutala i odobravala. Vršeno je etničko čišćenje 1945-1981 premeštanja Srba starosedelaca iz Hr, BH, CG u Skučenu Srbiju. Srbi u Bosni su tako sa većine 44% pali posle komunista na manjinu 33%, a onda je 'demokratski' organizovan referendum. Pre čišćenja je jasno da je Bosna deo Šire Srbije, znači sadašnje granice su posledice zla etničkog čišćenja. Južna Srbija je od nečeg srbskog preimenovana u Severnu Makedoniju, nešto grčko.

Inače, Srbija je poslala zahtev po rezoluciji 1244 da se 1000 njenih vojnika vrati na Kosovo.
Зашто је Краљевина Југославија исто колонизовала Косово и друге делове? Зашто су људи из Црне Горе довођени у Метохију?

Српска нација није била једна република јер су Срби ћутали и то дозволили, као што и сада дозвољавају све ово. На теми о изборима смо изнели то питање. Зашто Срби сада не изађу на улице? Зашто српски политичари не предузму нешто поводом Косова и Метохије као и поводом остатка Србије?

Комунистичка војска се састојала од српске већине. Пошто је била регрутног типа, у њој је највише било Срба. Зашто су Срби ћутали?

Ко је живео у САП Војводини пре 1945. године? Ко је отишао, а ко је дошао на њихово место?
 
Od koga su to Srbi starosedeoci 'kolonizovali' Kosovo? A što se tiče Vojvodstva Srbije, da li su Švabe došli od Marije Terezije krajem 18. veka ili su bili starosedeoci? Čak i Mađari su većinom konvertovani Srbi i Slovaci, što pokazuje primer srbskog junaka Sibinjanin Janka, oca mađarskog kralja Matije Korvina, Šandora Peterfija itd... Poenta je da se Srbi kao starosedeoci bore za jedinstven Balkan starog identiteta, a svi drugi su istorijski ostatak neke strane nebalkanske sile, dal mentalno konvertitski, dal tuđinsko migrantski (kao veći deo Grka i Albanaca severnoafričke 'E' haplogrupe) koja je stoga za cepanje Balkana. Svi identiteti koji su za cepanje na državice nisu starosedeoci dal mentalno, dal genetski. Znači pitanje je slobode Balkana, a za to jedino još Srbi rade.
Što se tiče Velikog Trnovca, moje kontrapitanje je ako su Srbi proterani iz Prištine, zašto Albanci ravnomerno nisu iz Preševa, Velikog Trnovca? Šta čemo sa 700 godina starom srbskom pesmom Zidanje Skadra na Bojani? Gde su danas Srbi u Skadru? Da li će Srbi konačno potisnuti migrante ili nastaviti pred njima povlačenje na svojoj zemlji na kojoj ih je Bog stvorio i time im je njima dao?
 
Poslednja izmena:
99% Kobri hoće na Kosovo al eto ne može 😪 Verovatno mešavina faktora što nemaju dovoljnu volju, ni hrabrost da ostvare svoje snove i toga što Vojska nema veze sa političarima, pa se ko na Košarama dešava da su Vojnici izdajničkog režima 'patriote', a ne izdajnici pošto slušaju naređenja izdajnika 🙄 A Vučić na to plače...
 
Probaj to reći nekom Mađaru
Mnogo lažne istorije, i onda Mađar ne veruje svojim očima da je Belac koji izgleda kao narodi okolo već da je Žuta rasa iz Azije. A genetika je potvrdila da su većinom starosedeoci kao i okolni narod R1a haplogrupe, tj Sloveni, kojima je nametnut strani jezik. Kojim je napravljena strateška komunikaciona barijera za razdvajanje slovenskog jezika na sredini. Mađari i Rumuni bi trebali vratiti slovenski jezik u inat neprijateljima koji su im to nametnuli.
 
Razmeštaju se delovi baterija Pancira S1E i FK3 u Tutinu.

Nadam se da ovo znači da imamo najmanje 2 baterije FK3 u ovom trenutku, jer ne verujem da su ljudi 'ladno ostavili lansere u Beogradu, a komandno vozilo i radar poslali u Tutin...

Видео је од летос. Довољно је да обратите пажњу на зеленило.
 
Od koga su to Srbi starosedeoci 'kolonizovali' Kosovo? A što se tiče Vojvodstva Srbije, da li su Švabe došli od Marije Terezije krajem 18. veka ili su bili starosedeoci? Čak i Mađari su većinom konvertovani Srbi i Slovaci, što pokazuje primer srbskog junaka Sibinjanin Janka, oca mađarskog kralja Matije Korvina, Šandora Peterfija itd... Poenta je da se Srbi kao starosedeoci bore za jedinstven Balkan starog identiteta, a svi drugi su istorijski ostatak neke strane nebalkanske sile, dal mentalno konvertitski, dal tuđinsko migrantski (kao veći deo Grka i Albanaca severnoafričke 'E' haplogrupe) koja je stoga za cepanje Balkana. Svi identiteti koji su za cepanje na državice nisu starosedeoci dal mentalno, dal genetski. Znači pitanje je slobode Balkana, a za to jedino još Srbi rade.
Što se tiče Velikog Trnovca, moje kontrapitanje je ako su Srbi proterani iz Prištine, zašto Albanci ravnomerno nisu iz Preševa, Velikog Trnovca? Šta čemo sa 700 godina starom srbskom pesmom Zidanje Skadra na Bojani? Gde su danas Srbi u Skadru? Da li će Srbi konačno potisnuti migrante ili nastaviti pred njima povlačenje na svojoj zemlji na kojoj ih je Bog stvorio i time im je njima dao?
Ти идеш логиком "где су Срби то је Србија". Нема проблема. Тако могу и други да кажи и шта ћемо онда?

Јесу потурице, конвертити, католици и остали. Јесу дошли, нису одавде, али и ми смо негде дошли и нисмо одувек били ту где јесмо.

Што Шиптари нису протерани? Ја се исто питам. Срби седе и урлају, а нико не сме да оде у Прешево или Трновац. Не да неће, него не сме. Урла у сред Београда, урла у Новом Саду, а тамо не сме да дође.
 
Mnogo lažne istorije, i onda Mađar ne veruje svojim očima da je Belac koji izgleda kao narodi okolo već da je Žuta rasa iz Azije. A genetika je potvrdila da su većinom starosedeoci kao i okolni narod R1a haplogrupe, tj Sloveni, kojima je nametnut strani jezik. Kojim je napravljena strateška komunikaciona barijera za razdvajanje slovenskog jezika na sredini. Mađari i Rumuni bi trebali vratiti slovenski jezik u inat neprijateljima koji su im to nametnuli.
Слажем се, али како? Једино да их неко окупира и да врати изворно.
 
Слажем се, али како? Једино да их неко окупира и да врати изворно.
Ne mogu odgovorim, izbrisa mi Admin vojnu strategiju. Iako je ovde Vojska i rat legitimna tema. Ali Srbija je pod okupacijom stranih zakona i naravno da njihovi zakoni zabranjuju ideje borbe protiv njih, pa je zabranjeno reći da su nam okupatori neprijatelji. Ali ako su neprijatelji zabranjeni (ili su dozvoljeni samo oni koje režim kaže?) čemu Vojska i tema uopšte? Mi ovde čak ne možemo ni da se usaglasimo ko je neprijatelj. Dok su jedni za gradnju spomenika okupatorima, drugi su protiv.
 
Mnogo lažne istorije, i onda Mađar ne veruje svojim očima da je Belac koji izgleda kao narodi okolo već da je Žuta rasa iz Azije. A genetika je potvrdila da su većinom starosedeoci kao i okolni narod R1a haplogrupe, tj Sloveni, kojima je nametnut strani jezik. Kojim je napravljena strateška komunikaciona barijera za razdvajanje slovenskog jezika na sredini. Mađari i Rumuni bi trebali vratiti slovenski jezik u inat neprijateljima koji su im to nametnuli.

Čitajući ovaj tvoj post setio sam se pre desetak ili više godina ne sećam se više, preko firme sam radio u Makedoniji, sadašnjoj severnoj makedoniji. Od domaćih bio neki naplajeni lik koji nas je svaki dan smarao kako su oni antički makedonci, najstriji na balakanu, da je od njih sve počelo, čak da su seobe počeli iz Makedoniji prema Rusiji, a ne obratno i još puno tih nebuloza. Ja sam tolerantan čovek pa sam ga slušao, pošto van tih nebuloza bio je OK tip, ali jednog dana mi je dopizdelo a i malo sam popio, pa sam mu rekao da se malo okrene sadašnjosti, da vidi da im ne ide baš dobro, d aima mnogo siromašnog naroda, d apolako nestaju da ih neće biti za par decenija. Iju, al se najlutio. Od tog momenta nismo uošte pričali, tražio je i dobio premeštaj da ne radi sa nama.

Peonta priče je, batalite šta je bilo pre 1000 godina, to više ne važi, važna je sadašnjost, mađari, rumuni, albanci, ini imaju svoja uverenja i niko živ tu ne može ništa da im objasni drugačije.
Izvinjavam se na off topicu, admin je slobodan da mi obriše post
 
Kako nije važna prošlost? Pa Hrvati su ratovali protiv Srba zbog verovanja u lažnu prošlost da Srbi nisu starosedeoci Hrvatske nego da su njima došli bežeći od Turaka. Albanci su ratovali protiv Srba verujući u lažnu istoriju da su oni Iliri. Srbi ne ratuju sa Romima verujući u lažnu istoriju da su uvek bili gostoljubivi prema okupatorima itd. A ako si ti razumeo antički Makedonski jezik onda to pokazuje jedinstvo u prošlosti tih naroda, pa bi svaki Makedonac onda trebao objasni otkud je sad 92e glasao za podelu kada je to u suprotnosti sa antičkim jedinstvom. Dakle kao što rekoh jedino Srbi imaju stari identitet jedinstva, zajedništva Balkana.
 
Nekima je prošlost važna nekima nije. Svi koji su ratovali ratovali su zbog sadašnjosti, a koristili istoriju kao izgovor. nikog na silu ne možeš da nateraš da bude nešto za šta on smatra da nije. Reći Mađaru da je Sloven..., ne znam baš, probaj ubedi nekog.
 
Kako me samo nervira taj iracionalan stav malih država (čitaj društava poput prgavih čivava). Zašto miš ide protiv slona (ili mačka protiv lava), ako nema nikakve, ni teoretske šanse? Bar ne na konvencionalan način. To je ravno samoubistvu. Mi smo toliko mali da praktična zavisnost od većih na našoj strani obesmišljava svaku vojnu neutralnost i direktno ulaganje u odbranu. Aako išta drugo bar da shvatimo kako se još pošteno pečemo o albansku ringlu koju zapad drži još uključenu (oni su našli zaštitu, na našu štetu, što mi nikako da shvatimo želeći da stanemo na njihovu stranu istovremeno se držeći čvrsto za putnovu, da ne kažem kakvcu ruku). Pametnije bi nam bilo da okrenemo list i razvijemo namensku industriju (uz razvoj profesionalne vojske) kojim bi snabdevali veće, sposobnije saveznike. Povoljna cena prema međudržavnom ugovoru sama bi po sebi predstavljala naplatu u zamenu za odbranu.
 
Vrh