Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Ne mogu odgovorim, izbrisa mi Admin vojnu strategiju. Iako je ovde Vojska i rat legitimna tema. Ali Srbija je pod okupacijom stranih zakona i naravno da njihovi zakoni zabranjuju ideje borbe protiv njih, pa je zabranjeno reći da su nam okupatori neprijatelji. Ali ako su neprijatelji zabranjeni (ili su dozvoljeni samo oni koje režim kaže?) čemu Vojska i tema uopšte? Mi ovde čak ne možemo ni da se usaglasimo ko je neprijatelj. Dok su jedni za gradnju spomenika okupatorima, drugi su protiv.
Прочитао сам. Не брини.
 

Zanimljivo!
Od 11.30 min na snimku.
Ovo je snimak deonice autoputa Preljina (Cacak) - Adrani (Kraljevo) u izgradnji. Autor snimka prati izgradnju autoputa i svakodnevno postavlja nove snimke, uglavnom napravljene dronom.

Ovog puta snima iz automobila.
Od 11.30 min snimka prolazi pored sela Obrva u blizini aerodroma Ladjevci. Objasnjava kako ranije nije uspeo da snimi iz drona. Dron se blokirao, mislio je da se pokvario, jer nije znao da to vojska ne dozvoljava, blokira..... i tu leka nema....

Ovo pokazuje da se koriste aktivne protivelektronske mere. Verovatno sada pojacano zbog aktivnosti na aerodromu u vezi sa ,,aktuelnim bezbednostnim desavanjima".
 
Uticaj na zdravlje tog zračenja? Neki talasi mogu da razbiju čašu, a da li mogu dovedu u disharmoniju atomsko-molekulsku strukturu ljudskog tela? Kad se telo deharmonizuje, ćelije raka mogu krenu nekom svojom drugom od tela harmonijom.
 
Uspaničio se verovatno od eksplozije pa se katapultirao sa zemlje što je samo po sebi rizično a da stvar bude gluplja sleteo na mesto gde je avion.
Ne bi me čudilo ako bi se ispostavilo da je ovaj "leteći kompjuter" samostalno odlučio da katapultira pilota :)
 

Jos jedan zanimljiv snimak zeleznicke kompozicije sa tenkovima koju snima sam masinovodja, vozovodja ili pratilac ,,bezbednjak".
Imajuci u vidu kolika je kontrola javnih objava u vezi sa pokretima i stanjem u jedinicama (sto iskreno nisam verovao da je moguce izvesti u tom obliku i obimu) pocevsi od avgusta/septembra 2021. god pa u vise navrata do danas, postoje samo dve mogucnosti - lli ce snimatelj biti zestoko kaznjen ili je snimak ciljano pusten kao ,,spontan i slucajan".
 

Zanimljivo!
Od 11.30 min na snimku.
Ovo je snimak deonice autoputa Preljina (Cacak) - Adrani (Kraljevo) u izgradnji. Autor snimka prati izgradnju autoputa i svakodnevno postavlja nove snimke, uglavnom napravljene dronom.

Ovog puta snima iz automobila.
Od 11.30 min snimka prolazi pored sela Obrva u blizini aerodroma Ladjevci. Objasnjava kako ranije nije uspeo da snimi iz drona. Dron se blokirao, mislio je da se pokvario, jer nije znao da to vojska ne dozvoljava, blokira..... i tu leka nema....

Ovo pokazuje da se koriste aktivne protivelektronske mere. Verovatno sada pojacano zbog aktivnosti na aerodromu u vezi sa ,,aktuelnim bezbednostnim desavanjima".
Nisu nikakve mere elektronskog ometanja već se legalni dronovi fabrički ograničavaju da ne mogu da rade u blizini aerodroma. Čudi me da neko ko se bavi snimanjem iz drona ovo nije znao.
 
Ne mislim da je tako. Uzmi npr dečiji dron i on nema fabrička ograničenja da zna gde je aerodrom. Isto tako možeš koristiti i dron za snimanje, običnim dizanjem džojstikom. Tek ako na džojstik povežeš telefon, on preko aplikacije u telefonu može dobiti mape i informacije o zabranjenim zonama za letenje. Ali u prvom slučaju on nema softver za te informacije, pa ako i dalje ne može da leti oko aerodroma, onda šta je drugo nego ometanje? Dakle, ili ometanje ili ograničenje al samo u režimu rada kad je povezan za telefon, a ne fabrički. Nije u samom telu drona (niti u džojstiku, a to su dva njegova dela) fabrički upisano gde je svaki aerodrom na svetu, to se update-uje softverom preko telefona.
 
Poslednja izmena:
Komercijalni dronovi legalno kupljeni ne mogu da snimaju aerodrome oduvek, to nije nikakva tajna. Ne mogu da snime čak ni poljoprivredni aerodrom koji siguno nema ometače i od toga ne treba praviti nikakvu teoriju zavere (provereno).

Krekovani, vojni, i ostali dronovi mogu da se zloupotrebljavaju za snimanje vojnih i slicnih objekata ali to je krivično delo. Ovde čovek očigledno priča o komercijalnom dronu za hobi.

Elektronsko ometanje se koristi za ozbiljnije stvari.
 
To sam i mislio nego sam rekao blokada, ne samo da salje upozorenje nego nece ni da leti tu. Bas je skoro prijatelj isao da snima Vrsac i nije mogao u bliyini aerodroma.
 
I ja mislim ko Bulbuderac da su mape, ali to nisu fabrička ograničenja kako je prvobitno rečeno. Tako da što se čuditi ako neko ne zna gde je No Fly zona i digne dron bez mape, tj obično ko dečiji, bez telefona. Ako bi stojao ispod drona i ne bi ga mogao digneš ga ko dečiji, onda je u pitanju Ometanje signala između drona i džojstika. Ako nema ometanja i digneš dron bez telefona da snimiš okolo, šta će ga sprečiti?
 
Poslednja izmena:
U kom veku će ViPVO Vojska Srbije početi da nabavlja lovce pete generacije? Imamo jednu jedinu eskadrilu Migova 29 četvrte + generacije, a svetske sile već uveliko razvijaju šestu.
Šta će nam dobra avijacija? Bila bi uništena u roku od sat vremena jer je Srbija mala zemlja, napad može doći iz svakog pravca. Gde god ih pomeriš isto će biti. Nama treba izuzetno jaka PVO kako bi se odbranili
 
Upravo tako, za isto para mnogo vise pvo sistema moze da se uzme, mnogo su jeftiniji za odrzavanje i digotrajniji.
 
Elem, kao što smo i pretpostavljali piši propalo za sve ono što je naručeno i plaćeno iz Rusije a izgleda i Kine:

On je za Radio Beograd kazao da su „dogovorene, čak i plaćene porudžbine iz Rusije i Kine na čekanju“ i da se, kako je dodao, „za sada ne nazire mogućnost realizacije tih ugovora“.
Ispada, kako je ocenio, da su sankcije koje je Zapad uveo Rusiji ustvari pogodile Srbiju, preneo je RTS na svom sajtu.
Problem postoji i sa transportom naoružanja iz Kine, a kada tražimo da sklopimo ugovore o nabavci sa zapadnim zemljama, nema odgovora ili slede uslovljavanja“, rekao je on.

Očigledno da dok ne uvedemo te sankcije Rusiji nećemo dobiti ni one francuske Mistrale za Pasarse, a da ne govorim o avionima i radarima...
EU/US embargo na naoružanje Rusiji će najduže od svega da traje, verovatno dok ne dođe do smene režima tamo ,a i odnosi Zapada sa Kinom su sve gori tako da od svega toga mrka kapa...
 
Можда би наоружање из Русије и Кине стигло (као што је стигао и Ка-32) да министар није САД играч.
 
A što ne može Dunavom transport, to je međunarodna plovna reka, kao što je i prolaz kroz Bosfor recimo
 
Vrh