Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Kažu mi drugovi što rade u Krušiku. Mitrović sklopio ugovor za minobacačke mine za dronove evo ga i rezultat.

Pogledajte prilog 150189
Uf... kakav skarabuž, ako neka ratna improvizacija. Da li je moguće da ovo poleće i sleće sa municijom koja je sve vreme upaljačem okrenuta - ka tlu? Kapiram ja ovo nije klasičan upaljač za minobacačke mine (koji se armira tek nakon napuštanja cevi) i da je su mine postavljene ovako zbog preciznosti - ispuštatanja tačno iznad cilja ... ali ja ovome ne bih prišao ni na kilometar :)
Kao da je ambicija da minu mogu - da spuste niz odžak....
 
U, će uskoro idete u Vojsku Vučića Migrantoljubca, Srbomrzsca, Izdajnika, Globaliste, Antirasiste 👏 Super vam ta Vojska 👌 Meni ne treba, samo slobodno naoružavanje Srba mi treba
 
Слободно без одговорности? Не, прво да одслужиш војни рок, да научиш шта значи чувати леђа један другом, да будеш део колектива, па тек онда оружје у руке. Овако, просто без војне обуке, биће хајдучија, банда која би да пуца кад јој се хоће и у кога се хоће, шта савест каже. А свест свако има своју и нема јединства. Овом се не свиђај педери, другом се не свиђају патроЈоти па пуцај једни на друге. Не иде то тако.

Служење војног рока, није служење режиму нити идентификација са њим, чак и да исти поведе у рат.
 
Pa ne slazem se sa tobom. To sto je neko psiholoski, psihijatriski i patoloski slucaj i dodje na vlast sa mnostvom prevara i ucena, krade izbore i sl. i oseca uzbudjenje jer ima silu i moze da pokrene rat da bi kao usao u istoriju, tj. da zadovolji jos jednu svoju bolesnu ambiciju, ti treba da krenes za njim i polozis jedini zovot koji imas, ostavis decu sirocice drzavi za koju znas da se nece pobrinuti za njih i da nece ceniti tvoju zrtvu (to je jos Arcibald Rajs primetio). Pa neka hvala mislicu svojom glavom i branicu svoju porodicu. Oni kojima je bilo koji vodja dobar, neka idu za njim i njegovim putem. Nisi patriota ako vices ubij Siptara, vec ako placas porez, postujes zakone, izrodis decu, ne prljas zemlju itd.
 
Zamislite se samo da li bi sutra otišli u rat pod komandom SNS ili bi možda podržali neku gerilsku formaciju čija vam se politika više sviđa?

Zašto su Srbi u tolikoj meri išli u Partizane umesto da svi budu u JVuO? Pa nisu svi slepo želeli monarhiju, kako je to danas predstavljeno pri rehabilitaciji Četnika. Omladina nikad nije volela vlast i režim, kakav god on bio.
 
Glupo ti je malo poredjenje, do 1944. samo 4000 momaka iz Srbije je bilo u partizanima. Danas bi daleko veci broj ljudi odbio poslusnost SNS, pa oni ne znaju ni EPS da vode, a ne rat. Zamisli nekada vojvode Misic, Bojovic, Putnik, a danas pod komadnom vojvoda Gasica, Vulina i pukovnika Grcica 😂
 
И Мишић је био политички неподобан.
За народ је добро што се историја понавља као фарса. Гашић и Вулин ипак не би направили покољ као бркате официрчине од пре 100 година.
 
U mojoj familiji su svi bili u Partizanima, nemam tragova četničkih boraca. Majčini ujaci su poginuli jedva punoletni u prvoj polovino rata tako da taj podataj treba uzimati sa rezervom.
Pogotovu što mnogi "potomci" Četnika danas žive u stanovima što im dede dobile od firme.
 
Da ali ti si iz Priboja, dela koji je mnogo kasnije usao u sastav Srbije. Velika vecina partizana je upravo bila iz Raske oblasti, Bosne, Hrvatske, Crne Gore, jer u tim delovima je monarhija bila i najmanje cenjena, jer je postojala vekovna propaganda protiv srpskog kralja, kako su Turska i Austrougarska carevina propadale. Iz Sumadije i uze Srbije je jako malo bilo u Partizanima. U mom selu kod Bajine Baste bio je jedan partizan, a iz Zarkova je do sremskog fronta dvoje ljudi bilo u partizanima.
To sto je neko bio potomak cetnika ili partizana i dobio stan nema veze sa vezom. I radnici deca cetnika, kao i partizana su podjednako punili stambeni fond. Oni prvi cak i vise jer su uvek bili na oku kao potomci protivnika revolucije, za razliku od onih drugih, koji nas i dan danas jasu.
 
U Srbiji je bio više četnika - nemačke kaznene mere, a i sećanje na prethodni rat su je pacifikovali na nekoliko godina - u Crnoj Gori pola-pola, a u Bosni je bilo znatno više partizana (kad su oni došli u Srbiju `44, tu je njeno stanovništvo platilo za mir i za odsustvo masovne pogibije od 1942.).
 
Plus pretpostavljan da će Vučićevci (njegovo Sudstvo, Prosveta, Policija, Vojska&Co) da me nauče šta je to 'odgovornost' 🙄 Oni, puni morala će nama poštenima da objasne o odgovornosti, moralu & Co jer smo bez njih mi divljaci, banditi kako nas ti nazva🤮
 
Mislim da ti earthmoving u potpunosti zanemarujes cinjenicu da su velika vecina u svim tim institucijama ljudi koji bi glat sluzili i Kurtija kada bi mogao da nas okupira. Previse idealizujes ljude i mislis da su oni za svog vodju, a ono su samo za platu. Kako su presli iz KM u policiju Kosova i polozili zakletvu, ili u sudstvo Kosova iz okruznog suda u K. Mitrovici isto bi ti velika vecina presla iz vojske, policije, sudstva i prosvete u sistem velike Albanije za dobru platu. Briga njih za Vucica. Oni ce sutra tuci narod i na komandu Djilasa, Jeremica, Save Manojlovica ili za sto godina potomka Kurtija.
 
Neka SNS u vojsku salje svoje kadrove sa Akademije mladih lidera, cuvare bilborda i tapsace rucicama sa mitinga.

Inace, ovo kad Vucelic kaze da ce biti sluzenja zarad obuke za poplave i (sumske) pozare, to kao da mu je neko preneo reci koje sam ostavio ovde na forumu, kad sam rekao da nam ne treba vojna obuka ali obuka civilne zastite bi dobro dosla, cak i da bude cista teorija. Ali oni opet nece da uvode takvu obuku u skolama nego bi da smandrljavaju kroz neki nazovi vojni rok.

U zadnje vreme od SNS celnika sve vise cujem neke ideje koje kao da su procitali s nekih foruma i komentara (jer prati SNS to dosta) ali kao da im uvek izostane polovina izrecenog. I onda iznose i predlazu nebulozne, nekompletne ideje.
 
E da izvinjavam se sto zaboravih Nexa kao razlog zašto je dobro da budemo naoružani, Vojska ne ratuje protiv njihovog Zla, pa nam je beskorisna, a na grbači nam skupa, bolje bi mi to mogli rešimo sami naoružani👌
 
Da ali ti si iz Priboja, dela koji je mnogo kasnije usao u sastav Srbije. Velika vecina partizana je upravo bila iz Raske oblasti, Bosne, Hrvatske, Crne Gore, jer u tim delovima je monarhija bila i najmanje cenjena, jer je postojala vekovna propaganda protiv srpskog kralja, kako su Turska i Austrougarska carevina propadale. Iz Sumadije i uze Srbije je jako malo bilo u Partizanima. U mom selu kod Bajine Baste bio je jedan partizan, a iz Zarkova je do sremskog fronta dvoje ljudi bilo u partizanima.
To sto je neko bio potomak cetnika ili partizana i dobio stan nema veze sa vezom. I radnici deca cetnika, kao i partizana su podjednako punili stambeni fond. Oni prvi cak i vise jer su uvek bili na oku kao potomci protivnika revolucije, za razliku od onih drugih, koji nas i dan danas jasu.
Mislim da je pored te propagande veliki momenat bila i SIROTINJA. To je mahom planinski kraj ni približno bogat kao Šumadija a koliko znam u tom vremenu se sirotinja mnogo manje ložila na vlast nego danas, pogotovu u planinskim krajevima gde ni vesti o kralju nisu stizale. Šumadija je bila elita za to doba.
A gledajući da je KPJ osnovana čak 1919. i već od prvog dana bila zabranjivana zbog svog velikog uticaja govori da broj Partizana sigurno nije bio zanemarljiv. Ne sporim da je broj Četnika bio dosta veći.
Takođe, i u Priboju su postojala sela koja su bila Četnički i Partizanski orijentisana, od prilike uvek strikno podeljena, bez velikih mešanja. Treća podela je bila na muslimanska, koja su se odmah priklonila Handžaru.

A što se tiče tih stanova, ne verujem da su ih četnički potomci tako lako dobijali, nebitno za stambeni fond. Ovo je bilo aludiranje da su danas svi četnički potomci a dede im bile komunisti.

Takođe jedna nepopularna činjenica. U Jugoslavija je bila u diktaturi i za vreme kralja i za vreme maršala. Ni u jednoj se nije lepo živelo i sve priče o obe Jugoslavije kao nekim bajkovitim državama su propagande.
 
Izvini, nije mi namera da te vređam, samo da ukažem da Vojska koja bi delila tvoj sistem vrednosti (da se okupatorima diže spomenik na Sajmištu, i promoviše Nama njihova lažna istorija) bi bila neprijateljska Vojska mom sistemu vrednosti da se moramo osloboditi tih okupatora. Time dokazujem da je bolje da svako bude naoružan za svoj sistem vrednosti nego da ti ili ja trpimo neorijateljski sistem vrednosti onog drugoga. A jedinstvena Vojska bi morala biti na jednoj od ta dva stava, što je onoj drugoj strani neprihvatljivo, i onda tu Vojsku doživljava kao neprijateljsku. Imali smo to već sa Pravoslavni vs Muslimani, četnici vs partizani... a sad globalisti vs rodoljubi/ rasisti. Vučić je globalista, i on kao i ti ne deli ljude po rodu, rasi (npr migrante naziva ljudima a ne okupatorima, pa po tom sistemu vrednosti ne naređuje Vojsci da puca na njih kao na neprijatelje) , i zato sam vas stavio na istu stranu.
 
@stex_pb Slazem se sa tobom u 99 posto stvari, ali ta cinjenica da je nesto bilo brdovito, znas i sam kakva je Tara. Pa opet vrlo malo je bilo i u cetnicima i u partizanima. Bukvalno iz svakog sela po par ljudi. Jedva su iz tridesetak sela imali po cetu jednih i drugih. Ali taj momenat gde su domacini koji su tradicionalno u sastavu Srbije bili od 1804. trebali da biraju na koju ce stranu, kod njih je vec preko 130 godina se znalo idemo sa kraljem kao i do sada (u srpsko-turskim, balkanskim, prvom svetskom ratu) dok takvo cenjenje kralja nije postojalo u oblastima koje su kasnije usle u sastav Srbije. Druga situacija je bila kod onih sto su 1914,1915. pa i 1918. skandirali necemo kralja opancara i ismevali Gedze koji ih oslobadjaju. Oni su bili plodno tle za sirenje raznih ideja pa i komunistickih.
 
Слободно без одговорности? Не, прво да одслужиш војни рок, да научиш шта значи чувати леђа један другом, да будеш део колектива, па тек онда оружје у руке. Овако, просто без војне обуке, биће хајдучија, банда која би да пуца кад јој се хоће и у кога се хоће, шта савест каже. А свест свако има своју и нема јединства. Овом се не свиђај педери, другом се не свиђају патроЈоти па пуцај једни на друге. Не иде то тако.

Служење војног рока, није служење режиму нити идентификација са њим, чак и да исти поведе у рат.
Ja se sa tobom nisam slagao na nekim drugim temama, a ovde se slažem.

Zakon o oružju i municiji je namerno restriktivan da ne bi svaka poremećena bu**** koja smatra da za njega zakoni i opšteprihvaćena društvena pravila ne važe, koji ima svoj neki iskrivljen moral i pogled na svet, sutra po nekom svom bolesnom izboru počela da odsteljuje one za koje je on u svojim deluzijama pomislio da su mu pretnja ili legitimni neprijatelji.
 
Takodje valja psihijatrijski pregled jer ne moze svaki🤡 pun:poop::poop: i raznih potisnutih frustracija da se igra opasnim objektima i supstancama kojima rukuju odrasli jer moze da ugrozava prvo sebe a onda i druge👌
 
JNA, a kasnije VJ pa VS su bile specijalisti da u redovnu vojsku prime osobe koje nisu mogle da prođu testove za prvi razred osnovne škole. Tj u vojsku je mogao svako. Psihijatrijski pregledi su očigledno bili formalnost
 
Šta vam je sa ovom nesposobnom Vojskom i vrhovnim komandantom Izdajniković Migrantoljubom koji upravo predade sever Kosova Albancima? Njima će neko da služi vojni rok?
 
Vrh