Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Pun Tviter slika evo sa aerodroma kažu sletelo 6 aviona Y 20 predpostavljam da su sve tri baterije dopremili.
20220409_164324.jpg
 
Mislim da je stigla jedna baterija. Baterija se sastoji od 3 kamiona sa lanserima, jednog sa radarom i jos dva valjda za transport raketa.
 
A ovaj Šipac je čuo za isporuku kako?
Od Dubokog grla iz Pentagona, ili od takvih kao vi (širi i kači uinat ....)?

I umesto da se stvar završi tiho, kako je dogovoreno (naši, NATO, Kinezi), sad se požar širi pa imamo priliku da se suočimo i sa retardiranom javnošću Zapada i okolnih zemalja, a isporuke tek krenule...

Sad kao, "demokratska" javnost Zapada će u ime "moralnosti i Ukrajine" da zavrće radijatore na 13 stepeni, plaćaja hleb od 5 EUR i gorivo od uskoro 10 EUR za litar, a neki tamo Srbi teraju kontru i šuruju sa mrskim Kinezima koji eto neće da se pridruže krstaškom demokratskom jurišu Zapada na Rusiju ...

I pametnjakovići iz Srbije nesvesno ulaze u to kolo, neznajući za posledice, samo da bi šuknuli žvalavom?
To je toliko naivno... da čovek ne poveruje...

Ne možete da se smirite dok se ne završi isporuka?
Mora da se tera kontra žvalavom, pa nek ide život?????
Bože me sačuvaj!
 
 
Vucic i SNS:

1) NABAVLJAMO FK-3, TO JE NAJMOCNIJI PVO U GALAKSIJI!!! KINEZI SU MI DALI EKSTRA-POPUST, JER SMO IM MI PRVI I JEDINI KUPCI A TO ZNACI DA IMAMO POSEBNO MESTO U NJIHOVOM SRCU I ONI NAS VOLE
2) NABAVLJAMO BAJRAKTARE, TURCI NECE TO BILO KOME DA PRODAJU ALI ETO NAMA CE DA UCINE JER SAM JA DOBAR SA ERDOGANOM

Isto Vucic i SNS:

Nemojte da izvestavate o isporuci FK-3, to je vojna tajna o kojoj niko van Srbije ne sme da zna jer ce pokusati da nas destabilizuju i sabotiraju
 
@Pantograf
Naravno da sada banališeš stvari van konteksta, kao da smo deca...
O Bajraktarima i Rafalima se slobodno može govoriti...
Za razliku od džebane nabavljene sa istoka o kojoj treba da se ćuti, sve i da Zapad zna, i sve do momenta dok džebana ne uđe na našu teritoriju.
 
Za razliku od džebane nabavljene sa istoka o kojoj treba da se ćuti, sve i da Zapad zna, i sve do momenta dok džebana ne uđe na našu teritoriju.
 
Vucic i SNS:

1) NABAVLJAMO FK-3, TO JE NAJMOCNIJI PVO U GALAKSIJI!!! KINEZI SU MI DALI EKSTRA-POPUST, JER SMO IM MI PRVI I JEDINI KUPCI A TO ZNACI DA IMAMO POSEBNO MESTO U NJIHOVOM SRCU I ONI NAS VOLE
2) NABAVLJAMO BAJRAKTARE, TURCI NECE TO BILO KOME DA PRODAJU ALI ETO NAMA CE DA UCINE JER SAM JA DOBAR SA ERDOGANOM

Isto Vucic i SNS:

Nemojte da izvestavate o isporuci FK-3, to je vojna tajna o kojoj niko van Srbije ne sme da zna jer ce pokusati da nas destabilizuju i sabotiraju
Nabavka FK3 nije bila tajna - samo su se okolnosti radikalno promenile i fizičko doturanje opreme u Srbiju bilo je otežano i iskomplikovalo se do zla boga.
Dakle, da, Vučić se na sva usta hvalio sa FK3 PRE RATA U UKRAJINI. Bender lagano ignoriše tu činjenicu jer - treba biti vickast, zvučati pametan i ironičan - pa se ova činjenice u to baš i ne uklapa....

Sad je sve ovo tabu tema - Kinezi su u nemilosti Zapada, mi igramo na tankoj žici između na temu "bolje rat nego pakt"... i dotur svega toga predmet je trulih kompromisa oko glasanja u UN i Bog te pita čega sve ne... stvar je nekako "dogovorena". To ne znači da treba na sva usta brujati o tome, jer će trebati više letova i stvar će da traje. Širiti požar u zapadnoj štampi pre vremena je kontraproduktivno. Treba ćutati dok sve to ne stigne u Srbiju, AKO uopšte i stigne...

Ne treba se praviti pametan tipa "zna sve NATO, šta mi da ćutimo"... ćuti Bog te ne video, čekaj da stigne pa onda pričaj...
 
A ovaj Šipac je čuo za isporuku kako?
Od Dubokog grla iz Pentagona, ili od takvih kao vi (širi i kači uinat ....)?

I umesto da se stvar završi tiho, kako je dogovoreno (naši, NATO, Kinezi), sad se požar širi pa imamo priliku da se suočimo i sa retardiranom javnošću Zapada i okolnih zemalja, a isporuke tek krenule...

Sad kao, "demokratska" javnost Zapada će u ime "moralnosti i Ukrajine" da zavrće radijatore na 13 stepeni, plaćaja hleb od 5 EUR i gorivo od uskoro 10 EUR za litar, a neki tamo Srbi teraju kontru i šuruju sa mrskim Kinezima koji eto neće da se pridruže krstaškom demokratskom jurišu Zapada na Rusiju ...

I pametnjakovići iz Srbije nesvesno ulaze u to kolo, neznajući za posledice, samo da bi šuknuli žvalavom?
To je toliko naivno... da čovek ne poveruje...

Ne možete da se smirite dok se ne završi isporuka?
Mora da se tera kontra žvalavom, pa nek ide život?????
Bože me sačuvaj!
Ja sam o tom FK3 čitao još prošle godine, kao pretio Zapad da neće toleristati jačanje srpskog PVO... A Kurir pisao o tome još u januaru:

Nije realno da ovi sa Zapada što su zainteresovani oko toga to sazanju na forumima, ako se već evetualno nisu i složili sa time.
 
@Bender
Prvo, pazi na rečnik...
Drugo, postoji mogućnost da medijska oluja u nezgodnom trenutku dovede u pitanje preostale isporuke - ako je uopšte tačno ovo o čemu se priča danas, to sigurno nije sve, to je samo prva tura...

Par nepovoljnih članaka u mejnstrim medijima i ode mast u propast... džaba što si se dogovorio sa Nato, oni dogovore ne poštuju, na prvi znak da se stvar zahuktava, odustaće od dogovora i zatvoriće opet vazdušni prostor.

Treće, postoji mnogo nivoa i struktura sa one strane Alpa... mi smo se dogovorili sa nekima od njih, neki drugi možda ni pojma nemaju... na primer, mi smo sa Amerima sklopili dogovor, ali neki tamo Nemci pojma nemaju... pa kad stvar pukne, pa krene priča "šta vi to tamo sa Srbima trunite, a oni ni sankcije Rusiji nisu uveli, šuruju sa Kinezima, a mi ovde snižavamo životni standard zarad američkog rata protiv Rusije".... ovo je hipotetički primer, mada možda ne i nerealan.... poenta je: sačekaj da se stvar završi, pa kad bude svršen čin, onda nek kuka ko hoće da kuka...

Eto, toga se ja "us.....vam", kao što pristojno pominješ.
 
@Bender
Prvo, pazi na rečnik...
Drugo, postoji mogućnost da medijska oluja u nezgodnom trenutku dovede u pitanje preostale isporuke - ako je uopšte tačno ovo o čemu se priča danas, to sigurno nije sve, to je samo prva tura...

Par nepovoljnih članaka u mejnstrim medijima i ode mast u propast... džaba što si se dogovorio sa Nato, oni dogovore ne poštuju, na prvi znak da se stvar zahuktava, odustaće od dogovora i zatvoriće opet vazdušni prostor.

Eto, toga se ja "us.....vam", kao što pristojno pominješ.
Zašto bih pazio na rečnik sa osobom koja me selektivno ignoriše, pa me onda malo ne ignoriše, pa malo beži iz diskusije, pa malo uleće, pa mi malo izvrće reči, pa me malo ismeva? Pa nismo ti i ja Vučić i Drobnjak na nekom SNS skupu pa da ja moram da trpim dok me ti čas ignorišeš, čas stavljaš u centar pažnje i ismevaš kao nekog pajaca. Odluči se, jel diskutujemo ili ne? Nemoj mi se foliraš tu, pun je takvih i forum i Srbija, a meni je pak pun takvih.

O kakvoj medijskoj oluji pričaš? Jel ti misliš da zapadnjački mediji u službi vlasti i moćnika funkcionišu nezavisno? Ti misliš da vesti o ovome funkcionišu tako što neki Hans iz DW vidi slučajno vest na Novoj, pa prenese Šmitu u Berlinu i kaže mu ''e vidi ovo, Srbi se naoružavaju, hajde sad da ih napenalimo u medijima!'' Ti misliš da to tako funkcioniše?

Takođe bih voleo da mi objasniš na osnovu čega bi to zapad zatvorio vazdušne prostore tih zemalja kada je ugovor uredno sklopljen, potpisan, i nakon toga neformalno odobren od strane NATOa.

Ti si prepun nekih tripoznih scenarija o NATOu i EU (a fala bogu pa i o Rusiji) i evo prolaze godine mic po mic, a ja ne vidim da se išta od toga što ti propovedaš i predviđaš ostvaruje. Da pogodim, sad ćeš da mi kažeš kako će se sigurno ostvariti, samo je pitanje vremena... da prođe još jedno 5, 10, 15, 50 godina... Kao što mi isto govore za rasformiranje EU, propast Amerike, dominaciju Kine, Srbiju i Rusiju do Tokija, itd itd...


Dalje, ti misliš da se ljudi sprdaju s ovim jer nemaju pametnija posla nego da sa tobom udaraju u klin i ploču? Urotili se protiv tebe ili ti pak par nas kontrira jer te ne voli? Sprdaju se brate zato što je sve izvesnije da ovde nikakve vojne tajne nema. Nego je Otac nacije doživeo kupovinu ovog S-300 sa AliExpressa kao, bm li ga, ženidbu ćerke, pa pokušava od toga da napravi svoje čedo, svoju zaslugu, svoj događaj, svoje priznanje. I zato koristeći floskulu o vojnoj tajni ucenjuje i tera medije da ćute o tome da se ne bi narod na vreme oduševljavao nego tek kad on stane pred ĆingĆong kamion i preseče crvenu vrpcu i održi govor o Srbiji kao kontinentalnoj sili kojoj mnogi zavide i svi bi da je sabotiraju i pokore ali ona junački opstaje i postaje jača sa svakim njihovim ''hejtom''.

Da li ću takvim ljudima (poput Vučića i SNS) uvek da udaram sprdnju i kontru? Nego šta nego da hoću. Pogotovu kada daju i čine kontradiktorne izjave i poteze, i misle da su društvo i javno mnjenje njihove igračke s kojima mogu da rade i upravljaju kako hoće.
 
Poslednja izmena:
Ti si prepun nekih tripoznih scenarija o NATOu i EU (a fala bogu pa i o Rusiji) i evo prolaze godine mic po mic, a ja ne vidim da se išta od toga što ti propovedaš i predviđaš ostvaruje. Da pogodim, sad ćeš da mi kažeš kako će se sigurno ostvariti, samo je pitanje vremena... da prođe još jedno 5, 10, 15, 50 godina...

Koliko se sećam, još sam pre godinu dana ovde govorio u prilog uvođenju vojnog roka, jer sam video da svet ide u jedno veliko sranje i da treba da se zaštitimo.
Koliko sam tripovao, to se danas lepo vidi... a to što ti ne vidiš da celi svet ide u tri lepe i da bukvalno ne znamo šta sutra donosi, ni ekonomski ni sigurnosno, je samo da ispod te mladalačke arogancije i sklonosti ka nepristojnom rečniku ne postoji dovoljno iskustva niti spoznaje svega što se oko nas dešava...

Ti Bendere nisi čoban sa livade - imaš ti i obrazovanje i rečnik i donekle i znanje... ali fali ti sposobnost "hvatanja" big picture... čitam tebe i vidim sebe pre 30 godina... ali ja sam tada bio u krivu... kao što si uglavnom i ti danas...

Bez uvrede...
 
Perkane vise je zvalavi unistio Srba i srpski narod nego svi ti neprijatelji koje ti nabrajas iz okruzenja. 700000 se odselilo za vreme SNS diktature, a koliko je zavrsilo u cevapima i Dunavu mozemo samo da nagadjamo. A sto se tice ranih radova gde su radikali branili Srbe, Srba vise nema.
 
Vrh