Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Moguce. Pazi, ja ne tvrdim nista, avijaciju slabije pratim a i mnogo su tu stvari kompleksnije nego npr kod oklopa. Samo se secam da kad sam prethodnih godina obilazio tekstove i komentare vezane za sta bismo mi ovde pazarili da nam se moze (bez ogranicenja), da su mnogi rekli da je Rafal preskup za nas. A navijali su za Gripen. No dobro, mozda su i oni pogresili. Ili prosto akcentuju neke aspekte drukcije od drugih.

Ja sam uvek zadovoljan kad se obavi neka nova nabavka, samo sto uvek gledam i finansijske i geopoliticke cene toga. A od nedavno - i koliko nam je potrebno. Posto smo svedoci da se u zadnje vreme pazare tehnike sve u sesnaest, a da nema ko da je izdrzava. VS, GSP, Zeleznice...
Ovo se naravno ne odnosi na nabavku Rafala, posto bi dosli kao zamena za Migove, dakle potrebni su. Samo me iznenadilo kad sam video Rafal u vesti. Prosto navikao sam da se na tom polju nasi drze ruske tehnike, tako i jeste vec decenijama. Ali ocigledno se i to menja.
 

To je taj nivo stručnosti, za sve teme...
"U izveštaju se dalje, kako je to Vučić pročitao, nalazi da je posada Er Srbije imala vizuelni kontakt sa nečim što su identifikovali „ili kao Fantom F-15 ili kao Eurofajter“."
;)
 
Да, то је пречеста грешка. Теоретски, могуће је да и понеки пилот тако погреши - мене је нпр. убеђивао Веља Вукашиновић (који, иначе, верује и у кемтрејлс) да је Аеропутов локид имао кабину под притиском. А није.

Исправно је, дакле, неки ловац из "teen" серије (ф 14-18). Илити тинејџер. А Фантом је деда.
 
Да у војним круговима се тад усталило да Ф фантом, а то се у медијима 90их доста форсирало. Верујем да је од тад то остало председнику.
 
Да у војним круговима се тад усталило да Ф фантом, а то се у медијима 90их доста форсирало. Верујем да је од тад то остало председнику.
Pa šedesetih i jeste, jer tada je F-4 Phantom bio aktuelan u mnogim ratovima, baš u vreme kada je televizija svakodnevno prenosila vesti sa raznih ratišta... Vijetnam, Bliski istok..., pa se Fantom malo malo pa spominjao u TV dnevniku.

Ali, osim nepoznavanja materije, ovo pokazuje nepoznavanje jezika: "fantom" se na engleskom piše "phantom"....

Zapravo samo još jedan dokaz kolike razmere je kod nas dobilo papagajsko ponavljanje bez razumevanja, forsirano u obrazovanju i opštom negativnom selekcijom:
od F-4 Fantom... preko Fantom F-4, do Fantom F-15, 16....
 
Da batalimo rafale i narucimo koje tuce B21 (naslednika B2) od USA za 600 milijuna po komatu da budemo stra' i trepet po Europi.
artist-rendering-b21-bomber-air-force-official-1619122946.jpeg

Zezam se, ne bi nam ga ni prodali i kad bi imali para
 
zamolio bih admina da, u interesu zemlje, obriše ove postove gore...
 
zamolio bih admina da, u interesu zemlje, obriše ove postove gore...

Misliš u interesu žvalavog? Jer on mora prvi sve lično da dočeka, otvori i objavi.
Ovi avioni su preleteli pola sveta do nas, tako da to nije nikakva tajna. Šta više dolaze preko Istanbula tj bili su u NATO državi...
 
Na primer, uradiš posao koji će ti neko platiti 500k EUR.
Dobiješ lično na račun. Platio si porez. Država zna... znaju i još neki...

Ali sigurno nećeš ići ulicom i mahati tim parama i hvaliti se da si sad pun ko brod...
Objavićeš to na način i kada ti to bude odgovaralo... ili ćutati o tome, šta god ti bude više odgovaralo.

E sad primeni istu logiku na ovaj slučaj...

Osim toga, odakle ti ideja da su ovi avioni cela priča?
Ko zna šta se sve tu radi, kojim kanalima, preko koga itd...
E zato je, u principu, u ovakvim situacijama, bez obzira što su informacije poznate, bolje ćutati o svemu dok se ne stvore uslovi da ne moraš da ćutiš.
 
Poslednja izmena:
Na forumu Mycitymilitary su zatvorili teme sa FK 3 sistemom kao da dopremaju NLO
Što kažete ko da NATO ne bi reagovao šatro ne vide strašno čime se oni bave.
 
NATO, odnosno njegov gazda, na Dedinju bukvalno deli zid sa jednom od najvažnijih kasarni u zemlji Srbiji.

Isti taj NATO zna upravo gde je svaki Ruski avion, tenak i vojnik na putu za Ukrajinu. Isti taj NATO, i ostatak sveta sa njim, je znao kada su iz Kine procurele prve fotografije njihovog tada najnovijeg i najtajnijeg aviona nove generacije.

Uzimajući sve to u obzir, da li iko pri zdravoj pameti može zaista da misli da NATO već nije uveliko i temeljno obavešten o svakom detalju isporuke bilo čega vojnog što dolazi ili će doći u Srbiju? 😄 Da li neko zaista misli da vojni krugovi glavnih zemalja ne znaju za avion koji (možda) doprema FK-3 u jednu mizernu, transparentnu Srbiju? I da je taj FK-3 toliko opasan adut koji remeti balans snaga u svetu pa se svi use****ju i strepe kad će da stigne u Srbiju? 😄


Sve u svemu, kad malo bolje razmislim, biće da je @Dart u pravu. Nema ovo veze ni sa kakvim vojnim tajnama (jer one u Srbiji ni ne postoje) nego se odlaže objavljivanje vesti o isporuci da bi Otac nacije, po 4364703473486. put mogao da izađe pred narod i sam krsti isporuku, sam uzme sve zasluge i kaže nam svima kako nam je on to kupio, svojim parama i svojom mudrošću, i da onda svi zajedno mašemo i tapšemo ručicama i padamo na dupe od oduševljenja i šoka. :D
 
Ja ne mogu da verujem da je tolika cenzura da je samo Nova S objavila vest. Tango six je objavio pa skinuo vest. Kakva crna tajna, nego zvalavi odmah krece u novu kampanju. Gadi mi se koliko se reklamiraju sa stvarima koje su nabavili nasim parama.
 
Vrh