Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,6%
  • Ne

    Glasovi: 223 61,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,5%

  • Ukupno glasača
    360
Kojim dogovorom Trumpa sa Zelenskim? To je samo Zelenski objavio da su se kao dogovorili, ja nisam video da je Trump išta komentarisao... Sa aspekta SAD kao velike sile, Trumpov stav prema Ukrajini je užasno neodgovoran...

Harris je iznuđeni kandidat, pošto je Biden bio baš loš, a verovatno je kasno bilo da se sprema neki drugi, novi, kandidat. Nije baš ni da ih imaju nešto.
Meni deluje da ona ima veliku prednost u odnosu na Trumpa, ali treba imati u vidu da je slično bilo i Trump vs Clinton, pa je ova ubedljivo izgubila.
Klin(g)ton je osvojila skoro 3 miliona glasova vise ali izgubila 306 prema 232 u elektorima. Da nije tog sistema republikanci nikad vise ne bi imali sanse za vlast. Poslednji rep koji je imao vise glasova od dem je bio Regan 80ih. Sto se tice buducih izbora, cini mi se da demokrate imaju dobru ergelu kandidata dok republikanci imaju razne idiote koji zele da oponasaju Trampa. Po meni poslednji rep koji je delovao kao ok lik je Mit Romni koji je izgubio izbore 2012 od Obame. Ostali, boze sacuvaj. Previse su radikalni a znaju biti i ratoborniji od dema. Kao John McCain npr....da ne misle ljudi da su samo demokrate za ratovanje. Steta sto Al Gor nije bio predsednik posle Klintona umesto krembila G.W. Busha, mislim da bi bio jedan od najboljih za Ameriku i svet. Jako odmeren lik
 
Poslednja izmena:
Obamu su opisivali kao mirotvorca i dadoše mu i Nobelovu nagradu za mir a lik uvukao i Ameriku i svet u nekoliko konflikata i kriza.

Moderni Republikanski političari makar ne kriju šta su i šta nameravaju (naravno, to je širok pojam, koji obuhvata XY ljudi). A US demokratski političari sve kao glume finoću i kulturišku a podmukli su do koske. Opet, ne svi pojedinačno, govorim kao prosek. I ovo što kažem se odnosi na moderno doba, ne na prošli vek.

I Klintonovi su demokrate pa važe za jedno od najvećih zla u skorije doba američke politike. I u tome se slažu i neki glasači demokrata.
Završismo da gomilom birokratije, čepovima povezanim na flašu i sličnim glupostima, a sa druge strane celi delovi Evropskih država pali u ruke islamskih fundamentalista...
Upravo to. Bačena koska raji da se bavi glupostima dok svi zajedno srljamo u socio-ekonomski ponor. Čep flaše (koji i inače 95% ljudi zavrne kad baca) i muška menstruacija su teme od presudnog značaja za svet u ovom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Brane "woke" establishment ili "desnicarski trampizam" nisam razumeo? U svakom slucaju daj primer
Primer 1:
Pojavio se snimak kako venecuelanska banda negde u Arizoni mafija po stambenoj zgradi. 10 likova sa automatskim puskama opselo zgradu, usli u stan i ubili nekog.

Ja: Jesi video onaj snimak kad banda mafija po zgradi u Americi?
On: Ma video sam, naduvali su to mnogo, nije to bas tako.
Ja: Sta nije tako?
On: Ma nije nista posebno to bilo, to je Trampovska kampanja senzacionalizma, nisu oni preuzeli zgradu, to je neki obracun, samo su usli i ubili jednog lika.
Ja: Cekaj bre 10 ljudi sa puskama seta kroz zgradu? Sta, prolazi baba i kaze dobro jutro sinovi, oni joj prenesu ceger. Jesu kod tebe nekad u zgradi bili likovi sa puskama, onako, no big deal. Sta pricas?
I tu se on malo kao promeskolji i promeni temu.
Tek posle ja vidim da je to velika politicka tema na konto ilegalne imigracije i da se rezimski gura relativizacija tog dogadjaja da ne bude protumacena kao negativan efekat ilegalne imigracije.
Kako je tu pricu popusio i progutao beogradjanin? Ne znam.

Primer 2: Kao neko ko prati avijaciju i posebno svemirska istrazivanja, pratim pomno i Boingove skandale u avijaciji i najnoviji skandal sa svemirskom kapsulom.
Kontekst: Boing i SpaceX su stupili u ugovor da pomognu da Amerika dobije nacin da putuje u svemir, koji je izgubila nakon penzionisanja spejs satla. SpaceX za duplo manje para i vremena napravio kapsulu i lete uveliko. Boing skandal za skandalom, probijeni svi rokovi, nisu prosli probe, i to su kardinalno pali na probama. Nekim cudnim cudom, van svih pravila, koja su inace hiper striktna i definisana, im dozvole da lansiraju ljude i desi im se taj problem. Jeziv skandal. Srecom bez zrtava, ali sad su 2 astronauta zaglavljena na svemirskoj stanici, nemaju cime da se vrate. Sto je ogroman problem, ako bi se nesto desilo gore, ko izvuce najkracu slamku gine. Plus, ceo raspored na stanici je zeznut na godinu dana. I odlaska, i boravka, svega. Organizuje se misija da SpaceX posalje kapsulu da ih vrati odozgo.

I pomenem ja jednom kako se desio veliki skandal, Boing se raspada na sve strane.
Onda on koji ne prati taj svet krene da mi objasnjava kako je to desnicarska medijska hajka i kako je sve pod kontrolom, nikakav problem. Salje mi neke nebulozne klipove gde jedan tip poredi ovaj incident sa eksplozijom sa pocetka 60tih godina-jer eto jbg te stvari se desavaju i kako je njima bas super gore i to im je upala kasika u med, kao, sve je do jaja.
 
I dalje ne znaju šta će sa nama starijim od 2006, samo vrte ove izlizane teme. 🤣
Vučević reče jutros u gostovanju na Prvoj da neće biti preklapanja između uputnih rokova, biće ih 4 tokom godine po 5000 regruta kada kapaciteti budu na MAKSIMALNOM nivou.

Imajući sve ovo u vidu, izgleda da će prvenstveno 2006 i mlađa godišta da forsiraju dok će stariji do 27 godina imati skraćenu obuku kao za rezerviste, doduše možda malo dužu:
30 - 45 dana, ali opet koga zahvate nekim svojim modelom odabira a ne kompletne generacije.

Možda do 20% od cele generacije (u proseku 6000 godišnje) za starije do 27. godina (godišta 1998 - 2005).

Čisto sumnjam da će juriti one koji sledeće godine pune 28 i starije od toga (godišta 1995 - 1997).
 
Vrh